Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

30 tipov, čo robiť kým ste v izolácii kvôli koronavírusu

|
30 tipov, čo robiť kým ste v izolácii kvôli koronavírusu

Sme naučení tráviť čas vonku, chodiť na rôzne podujatia, stretávať sa s priateľmi. Karanténa, alebo minimalizácia spoločenského styku preto pre mnohých prináša pocit nudy a prázdneho času.


Aby sa tento nečakane dlhý „predlžený víkend“ nezmenil v ponorkovú chorobu, psychológovia odporúčajú všetkým, ktorí minimalizujú sociálne kontakty a zostávajú doma, predovšetkým aktívne žiť. Aj keď zásadne iným spôsobom. 


Či teraz trávite vaše dni sami, s rodinou, deťmi či priateľmi máme pre vás 30 tipov, ako produktívne tráviť čas.

 

Tipy pre rodiny s deťmi


1. Ak obaja rodičia pracujete z domu, striedajte sa pri starostlivosti o deti a pri práci.


2. Zorganizujte pre deti videohovory s ich kamarátmi.


3. Nezabudajte na svoje vlastné potreby. Vyhraďte si čas aby ste si mohli napríklad zacvičiť, alebo si doprajte čas pre seba s maskou na tvár, či na vlasy (ak doma žiadne nemáte, recepty na domácu kozmetiku nájdete aj na internete).  


4. Zapojte deti do varenia, skúste im dať na výber čo sa bude variť a naučte ich ako sa pripravujú ich obľúbené jedlá!


5. Zreorganizujte spoločne detskú izbu, urobte poriadok v hračkách a odložte do pivnice, alebo pripravte na darovanie tie, z ktorých vaše deti už vyrástli.


6. Ak viete vyšívať, alebo napríklad pliesť naučte tieto zručnosti ostatných členov rodiny.  


7. Máte doma malého režiséra či režisérku? Natočte spolu s deťmi krátky animovaný film –  použite bežné domáce predmety či hračky, ktoré nafotíte v jednotlivých fázach pohybu. Potom stačí zoradiť zábery za seba. 


8. Nie ste kreatívni? Vyfarbovanie je veľmi upokojujúce, zarámujte si svoj obľúbený kúsok!

9. Zostavte si s deťmi váš rodinný rodokmeň a porozprávajte im pri tom príhody z vášho detstva, o vašich rodičoch, či prarodičoch.


Tipy ako zapracovať sám na sebe 


10. Vždy ste si chceli dať urobiť webstránku pre vašu, živnosť/firmu či hobby, alebo si zriadiť si vlastný blog? Teraz je vhodný čas pustiť sa do toho. Programátorov aj web dizajnérov môžete nájsť aj cez Wilio.


11. Začnite sa učiť hrať na hudobný nástroj. Vytiahnite gitaru, či ukulele, na ktoré doteraz sadal prach. U nás nájdete dokonca aj hodiny hudby.


12. Ak ste šikovní s ihlou a niťou, alebo máte šijací stroj, začnite šiť ochranné rúška. Prečítajte si náš článok ako môžete pomáhať šitím rúšok pre tých, ktorí ich najviac potrebujú.


13. Naučte sa niečo nové. Prihláste sa na online kurz, alebo nájdite náučné videá na YouTube. Môžete sa napríklad začať učiť variť, šiť, maľovať a mnoho ďalších aktivít.


14. Vždy ste chceli ste byť spisovateľ ? Teraz vám nič nebráni skúsiť napísať vaše dielo. Alebo si aspoň začať písať denník. 


15. Zaujímajú vás historické udalosti? Programovanie? Vinárstvo? Zemepis? Impresionizmus? Venujte sa svojmu koníčku a prečítajte si o veciach, ktoré vás vždy zaujímali.


16. S priateľmi si zorganizujete týždenný online literárny klub, kde budete spoločne analyzovať knihy, alebo video klub, kde sa porozprávate o vašich obľúbených filmoch. 


17. Choďte na online exkurziu do niektorého svetového múzea. Tipy ako sa udržať v dobrej nálade 


18. Buďte v kontakte s ľuďmi, ktorých máte radi. Ak chcete známych a rodinu nielen počuť, ale aj vidieť použite nástroje, ktoré vám zadarmo umožnia video hovor cez počítač ako napríklad Google Hangouts.


19. Ak ste v izolácii s rodinou, alebo partnerom, spoločne pozerajte filmy, hrajte stolné hry, či videohry.


20. Naučte sa hrať karty. Pravidlá hier si môžete jednoducho nájsť online, alebo sa opýtajte známych aké kartové hry hrajú a poproste ich nech vám ich vysvetlia. 


21. Každý deň choďte na 30 minút na slnko, udržíte tak hladinu vitamínu D.


22. Buďte v kontakte s kolegami z práce. Ak môžete pracujte z domu. Práca z domu vám pomôže mať pocit užitočnosti a zadosťučinenia. 


Tipy ako byť aktívny, aj keď ste doma


23. Teraz je čas pustiť sa tých domácich projektov, ktoré ste odkladali. Ak vám na vaše projekty chýbajú materiály, Wilio vám pomôže nájsť niekoho, kto vám ich dovezie.


24. Ak máte záhradu či balkón, choďte von a vytrhajte burinu, posekajte a pohrabte trávnik, orežte živé ploty a začnite sa chystať na záhradkársku sezónu.


25. Upracte pivnicu, alebo urobte poriadok v špajzi.


26. Zapracujte na svojich kuchárskych schopnostiach. Skúste upiecť koláč, alebo sa naučte piecť kváskový chlieb – postačí vám múka a voda.


27. Urobte poriadok v starých fotografiách, alebo postrihajte videá z minuloročnej dovolenky.


28. Ozvite sa známym a starším príbuzným, ktorí sú tiež izolovaní doma.


29. Podeľte sa o vaše úspechy na sociálnych sieťach – či už ide o koláč ktorý ste upiekli, alebo novo natretý plot, môžete tak inšpirovať ostatných.


30. Napíšte niekomu list. Veľmi ich potešíte.


Najrýchlejšia cesta k riešeniu vášho projektu

Zadajte dopyt zadarmo a dostanete ponuky od šikovných odborníkov z vášho okolia

Zadajte dopyt zadarmo

autor: Simona