Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

9 tipov ako komunikovať so zákazníkmi a získavať projekty

|
9 tipov ako komunikovať so zákazníkmi a získavať projekty

Naši Top poskytovatelia služieb, od inštalatérov a elektrikárov, až po osobných trénerov, neustále získavajú prácu a nových zákazníkov. Z našich rozhovor s tými najlepšími sme identifikovali 9 zásad, ktoré im pomáhajú uspieť. Prečítaj si naše odporúčania, ako si získať zákazníkov. 

 

1. Potrebuješ výborne vyzerajúci profil

 

 

Zákazníci vidia tvoj profil vo chvíli, keď sa rozhodujú o tom na koho obrátia. Väčšinou sa rozhodujú medzi viacerými odborníkmi, preto by tvoj profil mal čo najlepšie reprezentovať tvoje zručnosti a pôsobiť profesionálne. 

 

 

Poskytovateľa s úplným profilom si zákazníci vyberú 2 krát častejšie, než toho ktorého profil je prázdny. 

 

 

 

Popíš svoje profesionálne skúsenosti a služby, v ktorých si dobrý. Uveď referencie, prípadne na čo sa špecializuješ.

 

 

 

Uveď ak si v odbore vyštudoval, alebo máš školenia, certifikát či licenciu.

 

 

Nevynechaj informácie o svojej firme.

 

 

Popíš prečo si robíš túto profesiu a čo ťa odlišuje od konkurencie. Ľudia si nevyberú tú najlacnejšiu ponuku ak im ukážeš prečo si ten najlepší odborník na danú prácu.

 

 

Nezabudni požiadať priateľov, alebo členov svojej rodiny, aby si prečítali tvoj profil a poskytli ti spätnú väzbu, či vyzerá profesionálne.

 

 

Prečítaj si ako správne vyplniť tvoj profil, aby bol kompletný.

 

 

2. Skvelé profilové fotografie

 

 

Raz vidieť je viac ako desať krát čítať. Poskytovatelia, ktorí majú dobré profilové fotografie sú najímaní dva krát častejšie než tí, ktorí nemajú žiadne fotografie. 

 

 

Tvoj profil by mal mať minimálne dve fotografie:

 

 

Tvoja profilová fotografia: Zákazníci chcú vidieť kto pre nich bude robiť. Preto by fotografia mala by zachytávať tvoju tvár a telo od ramien vyššie. Nemal by si mať na tvári tmavé slnečné okuliare, ani prilbu, čiapku, alebo klobúk, ktorý by bránil vidieť ti do tváre. 

 

 

 

Tvoje portfólio: Aspoň jeden príklad projektu (napríklad prestavba) ktorú si dokončil, dezert, ktorý si upiekol, alebo kuchynská linka, ktorú si vyrobil. Ak môžeš, pridaj do profilu čo najviac kvalitných fotografii urobených prác. 

 

 

 

3. Prispôsob svoju ponuku zákazníkovi na mieru 

 

 

Odpovedaj na žiadosti o cenovú ponuku čo najkonkrétnejšie. Je to jednoduchý trik, ktorý ti u zákazníka získa body navyše. 

 

Keď píšeš cenovú ponuku:

 

 

Použi meno zákazníka

 

 

Ukáž, že rozumieš zákazníkovým potrebám. Zameraj sa na detaily projektu a popíš, ako by si postupoval pri jeho riešení. 

 

 

Navrhni niečo o čom si myslíš, že by bolo pre daný projekt vhodné. Zákazníci ocenia tvoju iniciatívu, ako aj keď im poradíš riešenie, o ktorom nevedeli.

 

 

Ak zákazník uviedol v projekte otázky odpovedz mu na všetky body.

 

 

Prilož fotografie relevantných prác. Napríklad, ak máš položiť dlažbu, pošli fotografie iných dlažieb, ktoré si kládol. 

 

 

Vtiahni zákazníka do konverzácie tým, že mu položíš otázky. Zákazník často čaká, že ho požiadaš o ďalšie informácie, pretože často sám nevie čo všetko ohľadom projektu potrebuješ vedieť.

 

 

Buď slušný a úctivý. Keď so zákazníkom od prvej chvíle komunikuješ slušne a profesionálne vieš si tak získať jeho dôveru a zvyšuješ tak šance, že si vyberie práve teba. 

 

 

Skontroluj správu pred tým než ju odošleš. Nezabudni skontrolovať či si uviedol všetky informácie, či ti nevypadli slová a či je správa gramaticky správna, pred tým než ju odošleš. 

 

 

Pošli zákazníkovi presný odhad ceny. Uveď čo je cena práce a čo cena materiálu. Uveď aj náklady na dopravu, ak si ju účtuješ zvlášť. Ak sa čokoľvek v projekte zmení a ovplyvní to tvoju cenu, upozorni zákazníka hneď ako táto situácia nastane. Ak urobíš výbornú prácu, ale na konci prekvapíš nečakane vyššou cenou môžeš sa pripraviť o dobré hodnotenie.

 

 

4. Ponuku pošli rýchlo 

 

 

Pravdepodobnosť, že si ťa zákazník vyberie je päť krát vyššia ak si prvý, kto zákazníkovi pošle ponuku. Vďaka tomu zákazník vie, že s tebou vie svoj projekt rýchlo vyriešiť.  

 

 

Nečakaj s odoslaním ponuky, kým sa dostaneš k počítaču. Stiahni si mobilnú aplikáciu Wilio a posielaj ponuky priamo z mobilu.

 

 

5. Pribežne sleduj projekt a reaguj 

 

 

Hneď ako ti zákazník odpovie, zareaguj naspäť. Najlepší poskytovatelia, sa vždy snažia nadviazať so zákazníkom rozhovor, porozumieť jeho potrebám a navrhnúť mu správne riešenie. To znamená nezanedbávať komunikáciu a reagovať rýchlo. 

 

 

6. Pouč sa z projektov, ktoré nedostaneš

 

 

Ak si so zákazníkom komunikoval a zrazu nastane ticho, skús sa slušne opýtať, či je projekt ešte stále aktuálny. Ak ti zákazník odpíše, že si vybral niekoho iného, opýtaj sa ho, čo môžeš urobiť preto aby bola tvoja ponuka pre neho zaujímavejšia. Zisti či bola rozhodujúcim faktorom kvalita, alebo cena.

 

 

Pozri sa ako vyzerajú profily tvojich konkurentov. Ak tvoj profil nie je rovnako dobrý venuj čas tomu aby si doplnil informácie, alebo pridal fotky hotových prác.

 

 

7. Rob najlepšie ako sa dá

 

 

Snaž sa zákazníkom vždy poskytnúť vynikajúce služby. Ak vždy odvádzaš špičkovú prácu, získaš si dobré meno a aj viac zákazníkov. To vedie k vyšším príjmom, takže si môžeš dovoliť lepšie vybavenie, ktoré ti umožní rozširovať tvoje služby a rozvíjať tvoju firmu.

 

 

Každá práca je príležitosťou na budovanie vzťahov a na získanie pozitívnych referencii. Pamätaj, že zákazník si môže najať kohokoľvek, koho chce, ale vybral si práve teba. Ak prácu odvedieš dobre, je veľmi pravdepodobné sa na teba obráti opäť v budúcnosti, aj to, že ťa bude odporúčať svojim známym a získaš tak ďalších nových zákazníkov.  

 

 

8. Požiadaj každého zákazníka o hodnotenie

 

 

Profesionáli s piatimi, alebo viacerými hodnoteniami priemerne získajú štyri krát viac zákazníkov.

 

 

Keď žiadaš o hodnotenie, vysvetli svojim zákazníkom, prečo sú pre teba dôležité. Wilio pripomína zákazníkom, že ťa môžu ohodnotiť, ale keď zákazníka požiadaš osobne, zvýšiš tým množstvo hodnotení, ktoré získaš. 

 

 

 

9. Ukáž zákazníkom, že si profesionál 

 

 

 

Zákazníci chcú vedieť, že si odborníkom, ktorému záleží na jeho práci. To že si tým pravým, na koho sa majú obrátiť im vieš ukázať tak, že sa budeš pri všetkej komunikácii správať profesionálne. To zahŕňa tvoj profil, cenovú ponuku aj všetky správy, ktoré si so zákazníkom pošleš. 

 

 

Buď slušný a úctivý. Keď so zákazníkom od prvej chvíle komunikuješ slušne a profesionálne vieš si tak získať jeho dôveru a zvyšuješ tak šance, že si vyberie práve teba.  

 

 

Skontroluj každú správu pred tým než ju odošleš. Nezabudni skontrolovať gramatiku, či ti v rýchlosti nevypadli slová a či je správa zrozumiteľná. 

 

 

 

Najrýchlejšia cesta k riešeniu vášho projektu

Zadajte dopyt zadarmo a dostanete ponuky od šikovných odborníkov z vášho okolia

Zadajte dopyt zadarmo

autor: Simona