Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Čo nesmie chýbať, keď posielaš ponuku zákazníkovi

|
Čo nesmie chýbať, keď posielaš ponuku zákazníkovi

Keď si zákazník vyberá poskytovateľa služby, chce sa predovšetkým dozvedieť o tebe, o tom aké služby ponúkaš a o ich cene. Zaujíma ho, ako plánuješ postupovať ak si ťa na prácu vyberie. Tvoja odpoveď je výborná príležitosť ukázať zákazníkovi tvoju profesionalitu a potvrdiť to či si si o sebe uviedol vo svojom profile.


1. Presne a podrobne popíš kto si a aké máš skúsenosti


Popíš svoje profesionálne skúsenosti a služby, v ktorých si dobrý. Vyzdvihni tie, ktoré súvisia s projektom, ktorý zákazník rieši. Uveď referencie, prípadne na čo sa špecializuješ.


2. Ukáž, že rozumieš zákazníkovým potrebám

Zameraj sa na detaily projektu a navrhni ako by si postupoval pri jeho riešení. Ak zákazník uviedol v projekte otázky odpovedz mu na všetky body. Ak potrebuješ ďalšie informácie, aby si vedel zákazníkovi navrhnúť cenu napíš ich zákazníkovi.


3. Pošli zákazníkovi presný odhad ceny

Uveď čo je cena práce a čo cena materiálu. Uveď aj náklady na dopravu, ak si ju účtuješ zvlášť. Ak počas práce nastanú komplikácie, ktoré ovplyvnia cenu, upozorni na to zákazníka hneď ako táto situácia nastane. Ak urobíš výbornú prácu, ale na konci prekvapíš nečakane vyššou cenou môžeš sa pripraviť o dobré hodnotenie. Svoje ceny určuj férovo. Zákazníci si všimnú, ak je cena neúmerne vyššia oproti ostatným ponukám a môžu ťa nahlásiť ako nepoctivého poskytovateľa.


4. Buď slušný a úctivý 

Keď so zákazníkom od prvej chvíle komunikuješ slušne a profesionálne vieš si tak získať jeho dôveru a zvyšuješ tak šance, že si vyberie práve teba. 


5. Skontroluj správu pred tým než ju odošleš

Nezabudni skontrolovať gramatiku pred tým než správu odošleš. 


6. Reaguj rýchlo

Pravdepodobnosť, že si ťa zákazník vyberie je viacnásobne vyššia ak si prvý, kto mu pošle ponuku. Vďaka tomu zákazník vie, že s tebou vie svoj projekt rýchlo vyriešiť. 


7. Pozor na osobné údaje

Nepíš do správy zákazníkovi osobné údaje, ako je telefónne číslo a e-mail. Zákazníkom prekáža, ak im pošleš kontaktný údaj, keď od teba očakávajú písomnú ponuku. Na podrobnostiach o projekte sa so zákazníkom dohodni prostredníctvom správy. Zákazník ti vie zavolať, alebo ti poslať svoje číslo, ak sa pre teba rozhodne. Ak budeš opakovane porušovať toto pravidlo, bude tvoj profil zablokovaný.

 
Najrýchlejšia cesta k riešeniu vášho projektu

Zadajte dopyt zadarmo a dostanete ponuky od šikovných odborníkov z vášho okolia

Zadajte dopyt zadarmo

autor: Simona