Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kde hľadať hodinového manžela?

|
Kde hľadať hodinového manžela?

Čo je hodinový manžel?


Hodinový manželia sú zruční majstri a remeselníci, ktorí pre vás urobia širokú škálu opráv a údržbárskych prác.

 

Pojem „hodinový manžel“ nie je presne definovaný. Niektorí z nich sú šikovní domáci majstri, kým iní sú profesionálne vyškolení v rôznych odboroch. Hodinový manžel sa môže špecializovať iba na zopár druhov prác, no mnohí z nich majú celý rad zručností.

 

Na Slovensku neexistujú žiadne oficiálne normy pre hodinových manželov. Preto je dobré sa pred tým než si hodinového manžela najmete, opýtať sa ho, aké má skúsenosti s typom práce, ktorú potrebujete urobiť.


Prečo si najať hodinového manžela?


Ak sa váš zoznam domácich údržbárskych prác stále rozrastá a potrebujete napríklad vymeniť vodovodný kohútik, natrieť plot, vymeniť chýbajúce šindle na streche, zavesiť svietidlá, alebo zmontovať police, hodinový manžel dokáže všetky tieto práce zvládnuť pri jedinej návšteve.

 

Pretože mnohí hodinoví manželia si väčšinou účtujú hodinovú sadzbu môžete takto ušetriť nielen čas, ale aj peniaze. Určite vás to vyjde lacnejšie ako volať rôznych odborníkov, kde si každý majster separátne účtuje hodinovú sadzbu a cestu. Hodinoví manželia sú často živnostníci, alebo jedno osobové s.ro. takže si vedia udržať nižšie sadzby, pretože neplatia ďalších pracovníkov a majú tak nižšie režijné náklady ako väčšie firmy.

 

Aj keď majú hodinoví manželia menšie režijné náklady, používajú vlastné nástroje, takže nemusíte investovať do nákupu vybavenia, ktoré by ste nepoužívali. Musíte však zaplatiť za použité materiály. Môžete sa rozhodnúť či si materiály nakúpite sami, alebo či požiadate remeselníka, aby doniesol potrebné materiály so sebou. V oboch prípadoch vám šikovný majster dokáže poradiť s výberom vhodných materiálov tak, aby ste zostali v rámci vášho rozpočtu. 

 

Hodinový mnažel vám napríklad opraví elektrickú zásuvku

 

Na aké práce najať hodinového manžela?


O hodinových manželoch je známe, že vykonávajú najrôznejšie druhy práce, od zapojenia spotrebičov, až po vešanie garniží. Najlepšie je najať ich na rôzne údržbárske práce v domácnosti:

 

Menšie inštalatérske práce: Mnoho hodinových manželov vám dokáže pomôcť urobiť menšie inštalačné práce, ako je inštalácia nových armatúr, alebo oprava pretekajúcej toalety. Zložité projekty, ktoré si vyžadujú väčšie zásahy do vodoinštalácii, by však mali byť ponechané na kvalifikovanom inštalatérovi.

 

Tmelenie a silikóny: Obnovenie, alebo pridanie tmelu do medzier medzi oknami, dverami a obkladmi je vynikajúci spôsob, ako zvýšiť energetickú účinnosť a znížiť náklady na energie. Hodinový manžel pre vás môže aj vymeniť staré silikónové tesnenia v kúpeľni za nové.

 

Terasy a verandy: Postupom času môže počasie spôsobiť poškodenie na terasách a verandách. Hodinový manžel môže vymeniť poškodené dosky, alebo obklady, prípadne aplikovať povrchovú úpravu alebo tmel a vylepšiť tak trvácnosť, bezpečnosť a vzhľad vašej terasy či verandy.

 

Čistenie a údržba odkvapov: Nie je to ťažká úloha, ale čistenie odkvapov je špinavá práca, ktorá si vyžaduje lezenie na strechu. Ak si najmete remeselníka so správnym vybavením a skúsenosťami, nemusíte riskovať vlastné zdravie. 

 

Opravy exteriérov: Ak máte na exteriéri vášho domu drobné poškodenia, ako je napríklad uvoľnená časť obkladu, alebo chýbajúce šindle na streche môže vám ich pomôcť opraviť aj hodinový manžel.

 

Maľovanie a opravy omietky: Menšie maliarske práce, nátery plotov, garážových dverí a opravy puklín, pre vás môže urobiť aj hodinový manžel. Pamätajte však, že hodinový manžel si zvyčajne účtuje za hodinu, takže väčšie maliarske práce dajte radšej neceniť maliarovi, ktorý vám prácu ocení na metre štvorcové.

 

Vešanie obrazov a zrkadiel, inštalácia svietidiel, alebo montáž televízoru na stenu: Ak ste šikovní tak tieto drobné práce zvládnete aj sami, ak si však najmete hodinového manžela so skúsenosťami a správnymi nástrojmi, môžete mať istotu, že všetko bude pripevnené  bezpečne a bez poškodenia.

 

Montáž nábytku: Na hodinového manžela sa môžete obrátiť aj v prípade ak potrebujete montovať skrine, postele, police, stoly a iné tipy nábytku.

 

Profesionálny hodinový manžel má všetko vybavenie potrebné na prácu

 

Kedy sa obrátiť na hodinového manžela, a kedy na špecializovaného odborníka ako je elektrikár, či inštalatér?


Rozsah práce a úroveň potrebných zručností sú v tomto prípade rozhodujúce. Hodinový manžel pre vás môže urobiť mnohé menšie práce ako je napríklad výmena vodovodnej batérie no na komplexnejšie úlohy vám odporúčame obrátiť sa radšej na špecialistu.


Hodinový manžel nie je to najlepšou voľbou ani vtedy, keď ide o veľký a komplikovaný projekt, ktorého dokončenie potrvá dlhšie a vyžaduje si viacerých kvalifikovaných odborníkov z rôznych odborov. 

 

Na hodinového manžela sa radšej neobracajte ani v prípade havarijného stavu ak sú potrebné vodoinštalačné, plynárenské, alebo elektroinštalačné práce, pretože opravy vykonané bez potrebnej licencie by mohli spôsobiť neuznanie poistnej udalosti poisťovňou a prišli by ste o výplatu poistného. Rovnako je to v prípade opravy spotrebičov, ktorú majú vykonávať iba odborníci z výrobcom licencovaného servisu inak by ste prišli o záruku. 


Aké sú obvyklé ceny za prácu hodinového manžela?


Hodinový manžel zvyčajne účtuje zákazníkom hodinovú sadzbu plus náklady na materiál. Najať hodinového manžela je výhodné, pretože pre vás môže naraz urobiť celý rad opráv naraz.

 

Ceny sa zväčša pohybujú od 10 do 20 € za hodinu. Cena bude záležať aj od náročnosti opravy, od toho z akej vzdialenosti k vám hodinový manžel cestuje a tiež od oblasti, v ktorej sa nachádzate. 


Kde hľadať hodinového manžela?

 

Prvý krok k nájdeniu skvelého remeselníka je hľadať na správnych miestach. Aj keď vás to pokúša zalistovať v Zlatých stránkach, alebo kliknúť na prvý odkaz vo vyhľadávači, nenechávajte to náhode, a nevyberajte si podľa toho kto platí viac za reklamu. 

 

Na www.wilio.sk nájdete vyše 4678 hodinových manželov z celého Slovenska. Stačí zadať dopyt kde napíšete čo potrebujete vyriešiť a vyberiete si z niekoľkých cenových ponúk, ktoré dostanete. Pri výbere toho pravého vám pomôžu aj hodnotenia od ostatných zákazníkov. 

 

1. Zadajte dopyt: Popíšte aké práce chcete dať urobiť. Čím podrobnejšie popíšete čo potrebujete, tým presnejšie vám bude remeselník vedieť práce oceniť. Pridajte do popisu aj fotografie – na projekty s fotografiami reagujú remeselníci častejšie.  

 

2. Porovnajte ponuky: Okrem cenových ponúk si prezrite aj profily hodinových manželov, ktorí na váš dopyt reagovali a prečítajte si ako ich prácu hodnotia zákazníci. Opýtajte sa, koľko rokov skúseností majú s v tejto profesii a na aké práce sa špecializujú. Uistite sa, že hodinový manžel, ktorého si vyberiete má všetky zručnosti potrebné na dokončenie vášho projektu.

 

3. Dohodu majte písomne: Všetky podrobnosti o projekte, čas realizácie aj cenu si dohodnite cez Wilio. Je dôležité mať všetky detaily písomne.

 

4. Skontrolujte prácu: Pred zaplatením skontrolujte dokončenú prácu. Uistite sa, že je všetko k vašej spokojnosti a za dohodnutú cenu. Väčšina remeselníkov nebude mať problém vám vysvetliť hotovú prácu, pretože chcú, aby ste boli spokojní.

 

Získajte ponuky na počkanie


Zadajte váš dopyt a porovnajte si ponuky od najlepšie hodnotených hodinových manželov vo vašom okolí.

 

Zadať dopyt na hodinového manžela


Dúfame, že vám tieto tipy pomôžu nájsť šikovného hodinového manžela. 
 

Najrýchlejšia cesta k riešeniu vášho projektu

Zadajte dopyt zadarmo a dostanete ponuky od šikovných odborníkov z vášho okolia

Zadajte dopyt zadarmo

autor: Simona