Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Poďte aj vy šiť rúška!

|
Poďte aj vy šiť rúška!

Súčasná situácia s vírusovým ochorením Covid-19 ohrozuje všetkých z nás. Vláda prosí všetkých o obmedzenie pohybu, aby zabránila rýchlemu šíreniu nákazy koronavírusom.


Ochranné rúško je v týchto dňoch nevyhnutnou zdravotníckou pomôckou. Do mestskej hromadnej dopravy už bez nich nesmieme.  No mali by sme ich nosiť stále. Keď ideme nakupovať, či do práce. Kedykoľvek sme medzi ľudmi. Na Slovensku ich však nemáme dostatok. 


Preto sa na vás obraciame s prosbou o pomoc. Prispejte k zníženiu rizika a pomôžte ľudom na celom Slovensku chrániť sa. Ako môžete pomôcť?


Ak ste zostali vy, alebo vaši blízki doma kvôli koronavírusu a ste šikovní s ihlou a niťou či šijacím strojom, alebo poznáte šikovných krajčírov či krajčírky, prosíme vás pomôžte. Stačí sa zaregistrovať ako poskytovateľ a pridať si ako službu „Rúška“. 


Aj keď doma vyrobené rúška nie sú tak účinnné ako respirátory, odborníci sa zhodujú, že pomáhajú znižovať riziko nákazy vírusom Covid-19 a ochrániť tých najzraniteľnejších.Ako môžete rúško vyrobiť doma?


Látkové rúško môžete jednoducho vyrobiť doma. Potrebujete k tomu kúsky pevnejšej  látky, tenkú gumu (2 x 20 cm), prípadne šnúrku, nožnice, žehličku, pravítko, šijací stroj, nite. Možno ho sterilizovať a nosiť opakovane.


V rúšku môžete vytvoriť aj priestor na vkladanie filtra. Napríklad antibakteriálne filtre do vysávačov by mohli zvýšiť účinnosť ochrany rúška, použiť sa však dajú aj papierové kuchynské utierky a pod.


Ak chcete, aby rúško lepšie priliehalo k nosu, skúste všiť do hornej časti, stačí na časť okolo nosa ohybný drôtik. 


Pozrite si video návod
Ako sa zaregistrovať ako poskytovateľ?


Kliknite na Prihlásenie/Registrácia a vyberte si registráciu.


Vyplňte základné údaje ako sú meno, profilová fotografia, telefónne číslo, a lokalita (okruh pôsobenia v ktorom rúška poskytnete). Môžete rúška vyrábať iba pre ľudí, ktorí sú blízko vás, alebo zväčšite okruh pôsobenia ak ste ochotní ich distribuovať do väčšej vzdialenosti napríklad poštou. Následne si vyberte kategóriu služby "Rúška". 


Ako pridať si šitie rúšok ako službu do vášho profilu ak ste zaregistrovaní ako zákazník?


Prihláste sa na stránke a kliknite na "Poskytovateľ". Potom v sekcii “Nastavenia”, pod “Môj profil”, pod vašim menom nájdete tlačítko “Upraviť profil”. Na spodku zoznamu “Moje služby” kliknite na “Pridať službu” vyhľadajte kategóriu “Rúška” a pridajte ju medzi vaše služby. Zmeny v profile potom uložíte tlačítkom “Uložiť“.


Ako pridať šitie rúšok medzi vaše služby, ak ste poskytovateľ?


Úpravu profilu nájdete v sekcii "Nastavenia", pod "Môj profil". Pod vašim menom je umiestnené tlačítko "Upraviť profil". Vyhľadajte kategóriu "Rúška" v zozname služieb a pridajte ju medzi vaše služby. Zmeny v profile potom uložíte tlačítkom "Uložiť".


Pošleme vám dopyty od ľudí, ktorí zháňajú rúška

                        

Na základe nastavení, ktoré ste si zvolili vo svojom profile, teda služby: "Rúška" a vášho okruhu pôsobenia, vám budeme posielať dopyty od ľudí, ktorí potrebujú vašu pomoc. Informácie o nových dopytoch nájdete vo svojom profile po prihlásení na stránku, pošleme vám ich emailom, alebo do telefónu, ak si nainštalujete mobilnú aplikáciu Wilio.


Pozrite si detaily dopytu, vypýtajte si dodatočné informácie ak ich potrebujete a dohodnite sa na podrobnostiach ako je spôsob doručenia a podobne. 


Ďakujeme, že pomáhate chrániť zdravie


Rúška môžete darovať tým čo ich naviac potrebujú. Alebo zohľadnite cenu za vašu prácu a materiály. V oboch prípadoch pomáhate chrániť životy.


Rúška znižuju riziko nákazy, pre starších ľudí a všetkých, ktorých zdravie a imunita sú oslabené. Rúška tak pomáhajú ochrániť tých najzranitelnejších. 


Ďakujeme všetkým z vás, ktorí sa rozhodnú pomôcť.

WilioNajrýchlejšia cesta k riešeniu vášho projektu

Zadajte dopyt zadarmo a dostanete ponuky od šikovných odborníkov z vášho okolia

Zadajte dopyt zadarmo

autor: Simona