Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Skúsenosti s Wilio: Ako využiť vaše schopnosti na zarábanie peňazí v roku 2021

|
Skúsenosti s Wilio: Ako využiť vaše schopnosti na zarábanie peňazí v roku 2021

Naučte sa, ako Wilio funguje a ako ho použiť na to aby ste si zarobili.

Ste kuchár, tréner psov alebo účtovníčka? DJ, murár, či upratovačka? Wilio je platforma, ktorá rôznym odborníkom pomáha nájsť nových zákazníkov. 

 

Či už si privyrábate popri zamestnaní,  alebo už máte rozbehnuté podnikanie, určite viete, že najväčšou výzvou pri zarábaní peňazí je práve nájsť si dosť nových zákazníkov pre vaše služby. Reklama je drahá. No s Wiliom si môžete jednoducho vytvoriť profil a platiť iba vtedy, keď si zarobíte. Wilio vám okrem toho pomôže zbierať recenzie, vďaka ktorým si vás vyberie ešte viac zákazníkov.

 

Ak sa chcete dozvedieť, ako začať zarábať pomocou Wilio, prečítajte si tento článok.

 

Čo je Wilio?


Wilio je slovenská online platforma, ktorá spája miestnych odborníkov so zákazníkmi. Bola založená v roku 2017 s jednoduchým poslaním: uľahčiť ľuďom vyhľadanie odborníkov na rôzne služby a odborníkom zas pomôcť nájsť si zákazníkov. Odvtedy sa na platforme uskutočnilo viac ako 50 tisíc projektov. Vyše 27 tisíc odborníkov na Wilio ponúka viac ako 400 rôznych služieb.

 


Ako funguje Wilio?


Vytvorenie profilu na Wilio je zadarmo. Pri registrácii si vyberte si typ služby, ktorú poskytujete. Potom určíte oblasť, kde budete vaše služby poskytovať. Wilio vám bude posielať dopyty od zákazníkov z vášho okolia a pre typ služby, ktorý ste si zvolili.  Potom sa už iba sami rozhodujete, ktoré dopyty sú pre vás zaujímavé. Pozriete si detailný popis a ak vás daný dopyt zaujme oslovte zákazníka s vašou ponukou.  Na to aby ste mohli oslovovať zákazníkov budete potrebovať členstvo. Členstvo vám umožní naplno využívať Wilio ako poskytovateľ služieb. Podľa toho, či zatiaľ iba rozbiehate svoje podnikanie, alebo patríte medzi skúsených odborníkov, si môžete vybrať z niekoľkých typov členstva, ktoré obsahujú rôzne funkcie. Za 9,90€ (koľko stojí základné členstvo) budete môcť 30 dní kontaktovať zákazníkov a reagovať na neobmedzené množstvo dopytov.  Keď si vás zákazník vyberie a zaplatí vám za urobenú prácu Wilio vám zaúčtuje 5% províziu z celkovej ceny zákazky. 


Kto sa môže prihlásiť do aplikácie Wilio?


Aby ste mohli ponúkať svoje služby na Wilio musíte mať 18 rokov. Wilio umožňuje poskytovať vyše 400 kategórii služieb:

 

 • Stavby a rekonštrukcie domácností
 • Práce na záhrade
 • Remeslá
 • Opravy 
 • Upratovanie
 • Krása, fitness a wellness
 • Domáce zvieratá
 • Biznis služby
 • Eventy
 • Lekcie
 • Dizajn, web, IT
 • Právne služby
 • Fotografia
 • Technická podpora
 • Písanie, preklad a prepis

 

Wilio je to najlepšie riešenie pre profesionálov, ktorí chcú predávať svoje služby potenciálnym zákazníkom. Je vhodné pre začínajúcich poskytovateľov ako aj odborníkov ktorí majú dlhoročné skúsenosti, jedinou podmienkou je poskytovať kvalitné služby, ktoré uspokoja potreby zákazníkov.

 

 

Koľko môžete zarobiť s Wiliom?


Vo Wilio si nastavujete vlastné ceny. Keď oslovujete zákazníka je vhodné uviesť základnú cenu, zvyčajne hodinovú sadzbu alebo paušálny poplatok, aby zákazníci mohli získať predstavu o tom, koľko účtujete vopred. Ak nemôžete určiť cenu služby bez toho, aby ste najskôr vedeli podrobnosti o práci, môžete uviesť cenové rozpätie, napríklad minimum a maximum za štvorcový meter.


Podrobnosti o cene si dohodnete priamo s konkrétnym zákazníkom. Skôr, ako s prácou začnete, je vhodné spísať so zákazníkom zmluvu. Nezabudnite zákazníka informovať o akýchkoľvek zmenách cien a preukázať svoje výdavky, aby ste predišli nezhodám. 

 

 

Maximalizujte svoje zárobky s Wiliom


Najlepším spôsobom, ako maximalizovať svoje zárobky na Wilio, je zabezpečiť, aby ste oslovených zákazníkov dokázali naozaj získať a presvedčiť ich aby vás najali. Wilio ponúka nasledujúce tipy:

 

 • Pridajte do svojho profilu skvelú profilovú fotografiu a popis. Uistite sa, že máte profesionálne vyzerajúcu fotku a úsmev na tvári. Vo vašom profile spomeňte všetko, čo vás robí jedinečným, napríklad certifikácie, školenia alebo ocenenia.
 • Prispôsobte vaše ponuky individuálnym zákazníkom. Vždy by ste mali osloviť zákazníka  menom. Môžete tiež do ponuky pridať fotografie z podobných prác, ktoré ste robili pre iných zákazníkov.
 • Komunikujte pohotovo. Stiahnite si mobilnú aplikáciu Wilio, aby ste mohli okamžite odpovedať, keď dostanete správu od zákazníka. 
 • Poučte sa zo spätnej väzby. Požiadajte zákazníkov o spätnú väzbu a ak nebola úplne pozitívna opýtajte sa čo by ste mali urobiť na to aby boli vaše služby lepšie.
 • Poskytujte nadštandardné služby. Práca ktorú robíte, spolu s poskytovanou zákazníckou skúsenosťou, by mala byť špičkovej kvality.
 • Získajte recenzie. Keď dokončíte prácu a budete mať spokojného zákazníka, dajte mu vedieť, že by ste ocenili jeho recenziu. Zákazníci dostanú pripomienku aj od Wilia, ale osobná žiadosť vám môže získať viac hodnotení. Čím viac skvelých recenzií nazbierate, tým ľahšie sa vám bude dariť prilákať nových zákazníkov.

 

 

Ako získať dobré recenzie na Wilio

 

 • Uistite sa, že ste pri odpovedaní na otázky zákazníkov a riešení ich dopytov ste priateľskí a vystupujete profesionálne.
 • Prekonávajte očakávania. Vždy poskytujte prácu špičkovej kvality bez ohľadu na to, aká veľká či malá je zákazka. 
 • Po dokončení práce sa opýtajte zákazníkov, aký majú názor na vaše služby. Využite to ako príležitosť požiadať o spätnú väzbu. 

V záujme ochrany vášho podnikania nezabudnite požiadať zákazníka, aby podpísal písomnú dohodu s uvedením jeho očakávaní a nákladov na projekt.

 

 

Časté otázky o Wilio


Aký typ dopytov nájdem na Wilio?
Na Wilio nájdete obrovské množstvo rôznych dopytov. Od prác okolo domu a bytu ako sú upratovanie, stavebné a záhradnícke práce, drobné opravy, až po projekty ako grafický dizajn alebo vývoj webových stránok. Nájdete tu aj dopyty pre profesionálnych fotografov, šéfkuchárov, či účtovníkov.

 

Ako dostanem zaplatené?
Zapletené dostanete priamo od zákazníka. Keď zákazníka oslovíte napíšte mu cenu za prácu a materiály. Ak sa obávate, že sa zákazníkovi bude zdať vaša cena privysoká uveďte argumenty, ktorými túto cenu zdôvodníte - napríklad ak je potrebný špeciálny postup, nástroje, či materiál. Ak vznikne v priebehu prác situácia, ktorá ovplyvní cenu hneď na to upozornite zákazníka. Po dokončení práce požiadajte zákazníka o platbu.

 

S kým budem pracovať?
Na Wilio ste sám sebe pánom, takže je to iba na vás! Pri výbere sa môžete pozrieť na popis dopytu.

 


Ako začať s Wiliom?
Ak chcete začať, jednoducho klinite na Začať zarábať. Zaregistrujte sa a vytvorte profil predstavujúci vaše služby. Pridajte popis, fotografie a všetko, čo vás odlišuje od konkurencie. Ak chcete rovno oslovovať potenciálnych zákazníkov, vyberte si členstvo a môžete ísť na to.

 

 

Najrýchlejšia cesta k riešeniu vášho projektu

Zadajte dopyt zadarmo a dostanete ponuky od šikovných odborníkov z vášho okolia

Zadajte dopyt zadarmo

autor: Simona