Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Tri spôsoby, akými Gig Economy zmenila podnikanie

|
Tri spôsoby, akými Gig Economy zmenila podnikanie

Gig Economy dorazila aj na Slovensko a vo veľmi krátkom čase sa u nás udomácnila. 


Čo je to Gig Economy? 


Ide o služby a aplikácie, ktoré sprostredkúvajú prácu na voľnej nohe a rôzne druhy ad-hoc služieb. S ich pomocou viete rýchlo a jednoducho nájsť a najať profesionálov z rôznych odvetví, od murárov, maliarov, inštalatérov, elektrikárov a upratovačiek (Wilio), cez taxikárov (Hopin), grafikov, copywriterov, až po niekoho od koho si môžete prenajať ubytovanie na dovolenke (AirBnB).


Či už ide o to zohnať taxík, alebo dať vytepovať koberec, spotrebitelia si zvykli dostať to čo chcú, ihneď a na zavolanie. To so sebou prináša dôsledky pre každú firmu, či už je váš obchodný model závislý na tomto druhu služieb, alebo nie. Tu sú tri hlavné spôsoby, akými Gig Economy ovplyvňuje podnikanie, a čo môžete urobiť pre to, aby ste z jej potenciálu dokázali vyťažiť to najlepšie.


1. Pracovníci požadujú flexibilitu


Jednou z najväčších výhod práce na voľnej nohe je schopnosť zarobiť si peniaze no mať pritom flexibilitu a samostatne rozhodovať o svojom harmonograme. Stačí sa pozrieť na to ako popisujú svoje výhody pre poskytovateľov služieb slovenské aplikácie Wilio či Hopin. Aj keď bežní zamestnanci pravdepodobne nedajú výpoveď len preto, aby si mohli užívať flexibilnejšiu pracovnú dobu, mnohí ju zohľadňujú ako dôležitý faktor pri výbere zamestnania. 


Väčšina spoločností nie je schopná poskytnúť zamestnancom rovnakú úroveň flexibility akú majú externisti, no tie najúspešnejšie podniky sa zbavili zastaranej politiky presného pracovného času.2. Spotrebitelia majú väčšie očakávania


Vďaka prudkému rastu popularity Wilio.sk, ktoré združuje najviac poskytovateľov služieb a remesiel na Slovensku a v Maďarsku, už zabezpečilo realizáciu vyše 40 000 projektov. Wilio zjednodušuje spotrebiteľom život tým, že dokáže rýchlo nájsť overených lokálnych dodávateľov. Namiesto telefonovania a zisťovania, ktorý maliar či opatrovateľka má čas prísť práve vtedy keď to potrebujete, zadáte dopyt a ochotní a dôveryhodní pracovníci vám rovno pošlú svoje ponuky. 


Spotrebitelia, ktorí si zvykli na takýto komfort pri hľadaní služieb, majú prirodzene vyššie očakávania na to, dostať presne to čo potrebujú, v momente kedy to potrebujú.3. Firmy majú k dispozícii viac zdrojov


Jednou z najväčších výhod je to, že aj firmy môžu zákazníkom poskytnúť lepší zážitok, vďaka flexibilite, ktorú Gig Economy prináša do podnikania. Umožňuje rýchlo najať kvalifikovaných pracovníkov, ktorí hľadajú flexibilnú krátkodobú prácu. Developeri napríklad môžu rýchlo najať chýbajúcich murárov na stavbu práve cez Wilio. Správcovská spoločnosť zas najať niekoho na odhrabávanie chodníkov v zimných mesiacoch, alebo záhradníka na starostlivosť o okrasnú zeleň na jar. Potrebujete šikovných majstrov na malú prestavbu kancelárii? 

 

Dnes to už niesú len domácnosti, ale aj mnohé firmy využívajú Wilio.sk na realizáciu projektov ako sú rekonštrukcie, montáže, sťahovanie, elektroinštalácie, vodoinštalácie, maľovanie, brigády, organizáciu eventov, rôzne opravy, stolárske práce, či upratovanie. Je to rýchly a komfortný nástroj ako najať špecialistov na najrôznejšie projekty. Zákazníci oceňujú nielen kvalitu služieb, ale aj istotu pri výbere dodávateľa. Vďaka referenciám z vyše 40 000 uskutočnených projektov, už je z čoho vyberať aby ste mali istotu kvality a ochotného prístupu.


Aplikácia Wilio je zadarmo k stiahnutiu na Google Play aj na iTunes.


Najrýchlejšia cesta k riešeniu vášho projektu

Zadajte dopyt zadarmo a dostanete ponuky od šikovných odborníkov z vášho okolia

Zadajte dopyt zadarmo

autor: Simona