Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

3D vizualizácia

Hľadáte architekta na 3d vizualizácie? V tejto kategórii máme 15709 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40319 profesionálov na Slovensku

72369 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

3D vizualizácia

Potrebujete službu z oblasti 3D vizualizácia? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na 3D modelovanie, architektonické a produktové vizualizácie. Cena 3D projektovania sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: konzultácie s projektantom, zapracovanie pripomienok do návrhu, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15709 dizajnérov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40319 profesionálov na Slovensku

72369 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Čo potrebujete vedieť o 3D vizualizácii?

Používanie technológie 3D vizualizácie pri vytváraní vizuálnych obrazov rôznych objektov každý deň si získava čoraz väčšiu popularitu. Napríklad počas výstavby a údržby je pomocou 3D možné vizualizovať budúci projekt (interiér, exteriér, jeden objekt) s prihliadnutím na najmenšie detaily. 3D vizualizácia alebo 3D vykreslenie je trojrozmerný obraz objektu, ktorý sa vytvára pomocou špeciálnych trojrozmerných počítačových programov. 

3D vizualizácia 

Dnes je takmer nemožné si predstaviť fungovanie oblasti dizajnu a výstavby bez použitia 3D technológií. Ďalším dôležitým bodom je predstavenie vývoja. Pomocou trojrozmerných obrázkov je proces komunikácie zákazníka a vykonávateľa ľahší a produktívnejší. 3D obrázky pomôžu posúdiť koncept zo všetkých strán, vyhodnotiť všetky klady a zápory a vykonať potrebné zmeny včas. To umožňuje vážne ušetriť čas a peniaze, pretože ani ten najprofesionálnejší a najpodrobnejší výkres nedokáže zobraziť všetky podrobnosti objektu. 

Aké sú hlavné úlohy 3D vizualizácie?

3D vizualizácia je všestranná technológia, ktorá sa však najčastejšie používa v tých oblastiach, kde je nevyhnutné mať veľmi podrobné znázornenie objektu. Najskôr hovoríme o nasledujúcich oblastiach: 

  • Dizajn, architektúra, stavebníctvo, 
  • Opravné a reštaurátorské práce, 
  • Dizajn (projektovanie a realizácia interiérov a exteriérov), 
  • Príprava prezentácie predmetov a skupín predmetov (dom, auto, čln, záhrada atď.). 

Typy vizualizácií: 

1. 3D vizualizácia exteriérov 

Vytváranie 3D obrazov architektonických objektov umožňuje vidieť a brať do úvahy všetky vlastnosti projektu ako celku. Technológia v tomto prípade umožňuje súčasne riešiť množstvo závažných problémov: tvorba projektov jednotlivých objektov, možnosť územného plánovania okolo tohto objektu, pravdepodobnosť zaradenia objektu do existujúcej krajiny (komplexu). 

2. 3D vizualizácia interiérov a exteriérov 

Najčastejšie sa používa 3D vizualizácia interiérov v prípade potreby predstaviť predmet zákazníkovi alebo skupine zákazníkov (vašej cieľovej skupine). Príkladom môže byť vizualizácia dizajnérskeho projektu bytu, kde sú jasne demonštrované dizajnové riešenia a vnútorné pasáže. 3D projekt je mobilný nástroj na demonštráciu, ktorý vysoko urýchľuje proces rokovania a diskusie. Hlavnou výhodou 3D vizualizácie je v tomto prípade skutočná úspora času a úsilia zákazníka aj výkonného umelca. 

3. 3D vizualizácia predmetov  

Tento typ vizualizácie sa používa na vytváranie trojrozmerných obrazov konkrétnych objektov: nábytok, techniky, umenie, reklamné letáky, obaly a oveľa viac. V takom prípade sa objektívna 3D vizualizácia transformuje na nevyhnutný nástroj na tvorbu obsahu zdrojov: webových stránok, internetových obchodov, katalógov. Trojrozmerný vizuálny produkt je v mnohých ohľadoch lepší ako obvyklá fotografia. Toto je zvlášť potrebné v prípade, že vyvinutý objekt v skutočnosti neexistuje a jeho fotografiu je jednoducho nemožné vytvoriť. Ďalšou dôležitou výhodou 3D vizualizácie je možnosť použiť tieto obrázky na 3D tlač. To je užitočné v prípade potreby vytvárania rozložení a vizuálnych učebných pomôcok na rôzne účely. 

4. Vizualizačné nástroje 

Množstvo špeciálnych programov pre 3D vizualizáciu neustále rastie. Tvorba nových aplikácií v tejto oblasti je jednou z najpopulárnejších oblastí programovania. Už existujúce nástroje sú neustále aktualizované o nové funkcie. To hovorí, že schopnosť technológií 3D zobrazovania sa každým dňom zvyšuje, čo zákazníkom a výkonným umelcom otvára nové vyhliadky. Najobľúbenejšie programy v tejto oblasti sú dnes: 3D Studio Max, Sketchup, Artlantis, ArchiCAD a ďalšie.