Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

3D vizualizácia Košice

Hľadáte architekta na 3d vizualizácie v lokalite Košice? V tejto kategórii máme 15 818 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 693 profesionálov na Slovensku

71 959 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

3D vizualizácia Košice

Hľadáte 3d vizualizácia Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Šebastovciach, Pereši. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Modlava nad Bodvou, Valaliky, Bukovec. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:3D modelovanie, architektonické a produktové vizualizácie. Zabezpečia pre vás konzultácie s projektantom, zapracovanie pripomienok do návrhu a použijú pri tom profesionálny softvér. Vyberte si najlepšiu ponuku pre 3d vizualizácia Košice z našich dizajnérov.

29 693 profesionálov na Slovensku

71 959 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

3D vizualizácia

Kúpili sme dom a potrebujeme navrhnúť priestorové usporiadanie obývacej haly s kuchyňou, kúpeľne, detskej izby.

Tibor K.
Ruská Nová Ves
3D vizualizácia

Hľadám riešenie na moderné, minimalistické prekrytie vchodu do domu, ktoré by siahalo od predného stĺpu vedľa vchodových dverí až ku...Zobraziť viac

Hľadám riešenie na moderné, minimalistické prekrytie vchodu do domu, ktoré by siahalo od predného stĺpu vedľa vchodových dverí až ku garáži. Malo by to byť z dreva, konštrukčne a technicky z realizovateľné. Predpríprava vo fasáde nie je žiadna. Priklafam aj foto domu a garáže

Zuzana B.
Nitrianske Sučany
3D vizualizácia

Hladam interieroveho dizajnera, ktory by vedel navrhnut interieru 3D (kuchyne a obyvacky) v podkrovi s dvoma sikminami.

Peťa S.
Považská Bystrica
3D vizualizácia

Malé skrášlenie kuchyňe +chodba. Najdôležitejšie sú nové el. rozvody.Je však potrebné zvoliť iný postup ako sú bežné. Nechcem zavádzať do...Zobraziť viac

Malé skrášlenie kuchyňe +chodba. Najdôležitejšie sú nové el. rozvody.Je však potrebné zvoliť iný postup ako sú bežné. Nechcem zavádzať do panelu nové káble, ale po existujúcich stenách. Ak mi viete ponúknuť /poradiť možnosť takejto práce s následným izolačným materiálom na zakrytie novej el.inštalácie +steny bez náročnej práce a omietnutia. Materiál ktorý by bol vhodný na existujúce steny a stropy. Najlepšie aby sa dali nalepiť tapety a nebolo vidieť rozvody. Je taká možnosť vôbec reálna?

Lubo D.
Šaľa
3D vizualizácia

Hladame niekoho na kompletny navrh prerabky bytoveho jadra v panelovom byte (wc a kupelna). Preferujeme okolie TT

Jan C.
Trnava
3D vizualizácia

Chcel by som spravit navrh exterieru pri dome. Mal by obsahovat navrh zahradneho domceka/ kancelarie, maly zahradny domcek na naradie...Zobraziť viac

Chcel by som spravit navrh exterieru pri dome. Mal by obsahovat navrh zahradneho domceka/ kancelarie, maly zahradny domcek na naradie a pristresok na auto. Na prilozenom obrazku su priblizne rozmery, su tam 2 priklady, ako asi by som chcel ten domcek spravit a este je nafoteny priestor. Na zaciatku pri brane (bude spravena posuvna) by malo byt kryte parkovacie miesto, vzadu v rohu ako je momentalne kompost, by som si predstavoval ten domcek a niekde do toho zakomponovat nejaky dalsi maly domcek na naradie/kosacku/bicykel....

Daniel B.
Most pri Bratislave
3D vizualizácia

Potrebujeme pomoct s novym zariadenim terasy 40m2 . Bude nova podlaha nabytok a renovacia drevenej pergoly ktora tam stoji. Predstavu mame...Zobraziť viac

Potrebujeme pomoct s novym zariadenim terasy 40m2 . Bude nova podlaha nabytok a renovacia drevenej pergoly ktora tam stoji. Predstavu mame hladame sikovneho architekta na 3D vizualizaciu za rozumnu cenu. Napiste cenu prosim.

Zuzana M.
Bratislava
3D vizualizácia

Hladame flexibilneho dizajnera ktory by pre nas navrhol novy obchodny priestor. tuzex Fashion store, mozete pozriet na instagrame. Zaoberame sa...Zobraziť viac

Hladame flexibilneho dizajnera ktory by pre nas navrhol novy obchodny priestor. tuzex Fashion store, mozete pozriet na instagrame. Zaoberame sa predajom limitovanych tenisiek a hypoveho oblecenia. Nas obchodny priestor ktory potrebujeme efektivne a stylovo navrhnut ma 55metrov stvorcovych.

Nelka N.
Bratislava
3D vizualizácia

Plánujem urobiť na balkóne zimnú záhradu. Potrebujem spraviť vizualizáciu aby som si to vedel predstaviť ako by to vyzeralo.

Daniel T.
Bratislava
3D vizualizácia

Hladam niekoho kto by mi spravil interierovu vizualizaciu domu (fotorealisticka). Po finalnej dohode aj projektovu dokumentaciu. Jedna sa o bungalov...Zobraziť viac

Hladam niekoho kto by mi spravil interierovu vizualizaciu domu (fotorealisticka). Po finalnej dohode aj projektovu dokumentaciu. Jedna sa o bungalov o rozmere 145m2. Navrh by mal byt pre obyvacku s kuchynou, 2 kupelky, predsien a detska izba. Hladam niekoho schopneho kto vie samostatne tvorit a prist s vlastnymi napadmi. Dakujem.

Matej G.
Bratislava
3D vizualizácia

Potrebujeme upravit vizualizaciu predajneho stanku 4x4m Nie je potrebne detailne prekreslenie. Iba jednoducha vizualizacia, na zaklade uz existujucich podkladov, fotiek.

Arti B.
Bratislava
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

3D VIZUALIZÁCIA

Mnoho prvkov okolitého prostredia moderného človeka sa dnes vytvára pomocou programov počítačovej grafiky. Bez vizualizácií vytvorených umelcami 3D nemôže pracovať žiadne architektonické alebo dizajnérske štúdio ani producenti počítačových hier. Technológia vytvárania takéhoto obrazu - fotorealistického alebo simululácie a rôzne umelecké techniky - pozostáva z niekoľkých technologických krokov. Render je najdôležitejší z nich a často je konečný, ktorý určuje výsledok. Pôvod pojmu Slovo „render“ (alebo „vizualizácia“) vzniklo, rovnako ako mnoho iných, vďaka IT technológiám z anglického jazyka. Vychádza zo starofrancúzskeho „rendre“, čo znamená „robiť“, „dať“, „dať späť“. Hlbšie korene tohto slovesa siahajú až do starej latinčiny: ‘re’ je predpona s významom „späť“ a odváža sa - „dávať“. Odtiaľto pochádza jeden z významov tohto moderného pojmu. Render obsahuje proces plošnej reprodukcie obrazu založený na trojrozmernom modeli, obsahuje informácie o fyzikálnych vlastnostiach objektu - jeho tvare, povrchovej textúre, osvetlení a podobne. 

Vykreslenie a vizualizácia 

Toto slovo sa nielen čoraz viac používa v každodennom živote, ale už dávno sa dostalo do lexikónu tých, ktorí sa profesionálne venujú digitálnym technológiám vytvárania obrazov. Vytvorenie vizualizácie sa žiada napríklad pri objednávke nábytku - jediného objektu alebo zariadenia celého priestoru. A v dizajne celého interiéru je vykreslenie domu jedným z hlavných prostriedkov, ako sprostredkovať klientovi podstatu myšlienok architekta alebo dizajnéra. 

Bytová 3D vizualizácia

Architektonické stvárnenie. Existuje synonymum, ktoré má podobný význam a je väčšinou používané v živote, aj keď nepraktickejšie - vizualizácia. Medzi profesionálmi architektonickej alebo v hernej počítačovej grafiky je dnes pravidlom etikety úzka špecializácia: sú takí, ktorí sa zaoberajú modelovaním - vytvárajú trojrozmerné objekty; a tí, ktorí poskytujú vykreslenie výslednej scény - vyberú osvetlenie, zvolia uhol pohľadu a všetko nakonfigurujú a potom spustia program vykreslenia. 

Definícia 3D vizualizácie 

Toto slovo má niekoľko významov: 

Vykreslenie - záver, proces získania technického alebo umeleckého rovinného rastrového obrazu na základe trojrozmerných digitálnych modelov vytvorených pomocou špeciálnych softvérových balíkov - Blender 3D Max, CINEMA, Maya a ďalších. 

Vykreslenie je v skutočnosti výsledkom takéhoto procesu - rastrový obrázok, fotografia a obraz postáv a prostredí vo videohrách alebo vytvorené 3D video súbory použité pri výrobe filmov - normálnych alebo animovaných

Vykreslenie a softvér - takzvaný špeciálny softvér, pomocou ktorého dôjde k transformácii 3D modelov v obraze. Takéto programy môžu byť integrované do grafického balíka alebo môžu byť použité ako samostatné aplikácie: RenderMan, Mental Ray, V-ray, Corona, Brasil, Maxwell, FinalRender, Fryrender, Modo a mnoho ďalších.

Rendre, ako všetko spojené s digitálnou technológiou, sa neustále aktualizovali. Líšia sa algoritmami, ktoré sa používajú na výpočet fyzikálnych charakteristík modelov a ich prostredia. Na ich základe vytvorili veľké vizualizačné systémy, umožňujúce výrobu vlastných materiálov, svetelných škvŕn, kamier atď. 

Existujú dva základné typy pozadia v závislosti od rýchlosti, s akou by mal nastať príjem hotového obrazu. Prvou je vizualizácia v reálnom čase, ktorá sa vyžaduje pri interaktívnej grafike, hlavne pri počítačových hrách. Tu je potrebné rýchle vykreslenie; obrázok by sa mal zobraziť okamžite, takže veľa scén sa vopred vypočíta a uloží sa do nej vo forme samostatných údajov. Patria sem textúry, ktoré určujú vzhľad objektov a osvetlenie. Programy používané na online vykresľovanie využívajú hlavne zdroje grafickej karty a operačnej pamäte (RAM) počítača a v menšej miere aj procesora. Druhou sú architektonické vizualizácie vykresľujúce scény v pozadí, keď je dôležitejšia kvalita vykreslenia, na vizualizáciu používajú iné metódy a programy. V tomto prípade je použitá všetka sila viacjadrových procesorov, nastavenie textúr s vysokým rozlíšením a výpočty osvetlenia. Často sa používa následné spracovanie vykreslenia, ktoré umožňuje dosiahnuť vysoký stupeň fotorealizmu alebo požadovaný umelecký efekt. 

Metódy vykreslenia scény 

Zvolený spôsob príjmu obrazu závisí od konkrétnej úlohy a často od osobných preferencií a skúseností vizualizéra. Vyvíjajú sa stále nové systémy vykresľovania pozadia ktoré sú buď vysoko špecializované alebo univerzálne. V súčasnosti sú najrozšírenejším softvérovým vykresľovaním tri výpočtové metódy:

Scanline - metóda, pri ktorej sa obraz vytvára nie výpočtami jednotlivých bodiek-pixelov, ale celých vrstiev-mnohouholníkov a veľkých povrchových plôch. Textúry, ktoré definujú vlastnosti objektov a tiež svetlo na scéne, sú fixované vo forme konštantných údajov. Výsledný obraz často neodráža zmeny osvetlenia perspektívy, hĺbku ostrosti atď. Táto metóda sa často používa v systémoch na vykreslenie scén v hrách a pri výrobe videa. 

Raytracing - fyzika scény sa počíta na základe lúčov vychádzajúcich z objektívu virtuálnej kamery a analýzy interakcie každého lúča s objektmi, s ktorými sa na scéne stretáva. V závislosti od množstva a kvality „odrazov“ simuluje odraz alebo lom svetla, jeho farbu, sýtosť atď. Prijatá kvalita obrazu v porovnaní s predasterizáciou je oveľa vyššia, ale pre jej realistickosť je potrebné platiť zvýšenou spotrebou zdrojov. 

Radiosita - každý bod, každý pixel obrázka je vybavený farbou, ktorá je nezávislá od fotoaparátu. Je ovplyvnená globálnymi a miestnymi zdrojmi svetla a životného prostredia. Táto metóda umožňuje vypočítať vzhľad farebných a svetelných odrazov od susedných objektov na povrchu modelu. 

Prax ukazuje, že najpokročilejšie a najpopulárnejšie systémy vykresľovania pozadia používajú kombináciu všetkých alebo základných metód. To umožňuje získať maximálny foto-realizmus a presnosť odrazu fyzikálnych procesov v danej scéne. 

Dodatočné spracovanie vykreslenia

Pre konkrétnu úlohu je logické použiť špeciálne vizualizačné techniky. Architektúra vyžaduje iné spôsoby vizualizácie ako vytváranie technických ilustrácií. Napríklad vykreslenie exteriéru často vyžaduje od ilustrátora znalosť grafických balíkov pre prácu s rastrovými obrázkami, z ktorých najobľúbenejší je Adobe Photoshop. A nie vždy kvôli zvýšeniu fotorealizmu.

Medzi súčasné trendy v architektonickom diele patrí napodobňovanie ručne vyrábanej grafiky, akvarely, kresby atramentom a podobne. Vykonanie kvalitnej vizualizácie závisí nielen od softvéru. Výsledok je ovplyvnený silou použitého strojového zariadenia. Najmä tento faktor ovplyvňuje rýchlosť - niekedy sa zložitá scéna kreslí aj niekoľko dní, ak počítač nemá dostatok RAM alebo procesor má nízku produktivitu. 

Vykreslenie

Dnes je možné využiť silu vzdialených počítačových klastrov, ktoré poskytujú služby pre dávkové spracovanie 3D súborov. Jedná sa o vysoko výkonné systémy, ktoré sú schopné v krátkom čase vizualizovať najkomplexnejšie a najintenzívnejšie scény. Poradia si so všetkými vizuálnymi efektmi aj pri vytváraní dlhodobých videosúborov. Týmto spoločnostiam môže byť k dispozícii až niekoľko tisíc procesorov a stovky terabajtov pamäte RAM. Vizualizácia počíta náklady na prácu na základe objemu zdrojového súboru a času potrebného na vykonanie vizualizácie.