Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Anhydritové potery Banská Bystrica

Hľadáte natierača na anhydritové potery v lokalite Banská Bystrica? V tejto kategórii máme 19 679 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 951 profesionálov na Slovensku

73 506 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Anhydritové potery Banská Bystrica

Hľadáte anhydritové potery Banská Bystrica? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Podlaviciach, Fončorde. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Hrochoť, Vlkanová, Malachov. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:prípravu podlahovej konštrukcie, nastavenie výšky liateho poteru, aplikáciu liateho poteru. Zabezpečia pre vás prípravu miest s podlahovým kúrením a použijú pri tom stroje na nanášanie, valček. Vyberte si najlepšiu ponuku pre anhydritové potery Banská Bystrica z našich podlahárov.

29 951 profesionálov na Slovensku

73 506 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

Najlepší natierači Banská Bystrica

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce, murár

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavel V.

Firma
Váhovce
5,0

Maliarske práce, maliar

VITAJTE, VOLÁM SA PAVEL VALKO a v prvom rade chcem poďakovať za recenzie mojim klientom, pretože ich spokojnosť je pre...Zobraziť viac

VITAJTE, VOLÁM SA PAVEL VALKO a v prvom rade chcem poďakovať za recenzie mojim klientom, pretože ich spokojnosť je pre nás prvoradý cieľ k úspechu (robím maximum preto, aby tomu tak bolo) a pre nových je zároveň zárukou spokojnosti. Preto Vám, ponúkame naše služby, ktoré zahŕňajú komplexné riešenie pre váš čistý domov,firmu, stavbu, maliarske práce. Sme partia ľudí ktorí majú široké spektrum služieb a skúsenosti. Vopred sa tešíme na spoluprácu !🙂

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Fridrich Š.

Živnostník
Senec
4,0

Maliarske práce, maliar

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych...Zobraziť viac

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych prácach,teším sa na spoluprácu .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Malacky
4,7

Klampiar, strechár

stavebné práce exteriér aj interiér. Zamkova dlažba Altánky Záhradné domčeky Strechy Terasy Ploty Orezavanie stromov Asvaltovanie Malovanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,5

Maliarske práce, maliar

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho...Zobraziť viac

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako zaobchádzať s vlhkosťou v poteroch so síranom vápenatým (tj. Anhydritom alebo alfa-hemihydrátom)?

Pokiaľ ide o potery na báze síranu vápenatého, ľudia sa najčastejšie pýtajú, aké sú doby schnutia a čo robiť v prípade, že je potrebná rýchla inštalácia podlahovej krytiny.

Aj keď sa potery na báze síranu vápenatého niekedy predávajú a aplikujú ako rýchla voľba, ich doby sušenia sú v skutočnosti podobné ako pri poteroch z piesku a cementu: zvyčajne 1 mm denne až do hrúbky 40 mm, a potom ďalšie dva dni na mm pri väčšej hrúbke.

Kódex postupov pre inštaláciu pružných podlahových krytín hovorí, že relatívna vlhkosť podkladu by mala byť nižšia ako 75 %. Relatívna vlhkosť by sa mala merať pomocou digitálneho vlhkomeru namontovaného na podlahe. Ak vlhkomer ukazuje hladinu relatívnej vlhkosti 75 % alebo viac a zákazník požaduje rýchlu inštaláciu nad poterom na báze síranu vápenatého, dodávateľ podlahových krytín bude čeliť potenciálnemu problému. 

Zatiaľ čo pri typických pieskových/cementových systémoch je možné nadmernú vlhkosť potlačiť nanesením vodotesnej povrchovej membrány z epoxidovej živice, použitie týchto výrobkov s potermi zo síranu vápenatého neodporúčame. Dôvodom je, že vysoké úrovne vlhkosti zachytené na rozhraní medzi poterom na báze síranu vápenatého a vodotesnou povrchovou membránou zmäknú a pri namáhaní jedného z povrchov môžu viesť k poruchám.

Použiť sa môžu alternatívne izolačné systémy, ale iba v špecifických aplikáciách, a do maximálnej hodnoty vlhkosti 85 %. Pred použitím je dobré poradiť sa s výrobcom takýchto systémov.

Ďalším riešením je nechať tieto potery prirodzene vyschnúť, čo môže byť síce zdĺhavý proces, ale, našťastie, na sušenie môžu byť použité odvlhčovače vzduchu a podlahové kúrenie.

Brúsenie povrchu podľa pokynov výrobcu môže prebehnúť čoskoro po nanesení poteru na báze  síranu vápenatého. Tento proces, okrem výroby povrchu bez mliečnych tukov, tiež pomáha poteru vyschnúť, najmä pri tvrdej a hustej povrchovej úprave.

Ďalšia otázka, ktorú často dostávame, je na typ vyrovnávacích podkladov alebo vyrovnávacích hmôt, ktoré je možné nanášať na potery na báze síranu vápenatého.

Odborne nainštalovaný poter by nemal vyžadovať krytinu, môžu sa však vyskytnúť prípady, kedy povrch nie je dostatočne hladký alebo sa nedosiahne správna úroveň/výška podlahy.

Pri nanášaní výrobkov na báze cementu na potery zo síranu vápenatého je potrebné postupovať veľmi opatrne, aby sa zabránilo tvorbe kryštálov etringitu, ktoré môžu viesť k expanzii a následnému porušeniu vyrovnávacej hmoty. Pred položením novej podlahovej krytiny by ste preto mali myslieť na nasledujúce rady:

1. Zaistite, aby relatívna vlhkosť bola vždy pod 75 %. Merania spravte v rôznych bodoch po podlahe pomocou digitálneho vlhkomeru, (použiť môžete aj alternatívne prostriedky na meranie stavebnej vlhkosti, ako sú karbidová bomba alebo sušenie v peci pri 40°C), kde by sa mali pred namontovaním pružných podlahových krytín dosiahnuť hodnoty nižšie ako 0,5 %.

2. Zaistite, aby bol povrch primerane čistý a nezostalo na ňom cementové mlieko. Odporúča sa brúsenie a vysávanie.

3. Naneste vhodný akrylátový alebo vo vode dispergovateľný epoxidový penetračný tmel podľa odporúčaní dodávateľa a nechajte ho zaschnúť.

4. Odporúča sa použitie špeciálnej vyhladzovacej hmoty, ako sú napríklad dostupné systémy rýchleho sušenia. Dodávatelia podláh by sa mali poradiť s výrobcom.

Použitím týchto všeobecných pokynov môžete úspešne nanášať nové podlahové krytiny na potery zo síranu vápenatého.