Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Anhydritové potery Prešov

Hľadáte natierača na anhydritové potery v lokalite Prešov? V tejto kategórii máme 17815 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

38 664 profesionálov na Slovensku

67 895 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Anhydritové potery Prešov

Hľadáte anhydritové potery Prešov? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Cemjate, Delni. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Petrovany, Hermanovce, Veľký Šariš. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:prípravu podlahovej konštrukcie, nastavenie výšky liateho poteru, aplikáciu liateho poteru. Zabezpečia pre vás prípravu miest s podlahovým kúrením a použijú pri tom stroje na nanášanie, valček. Vyberte si najlepšiu ponuku pre anhydritové potery Prešov z našich podlahárov.

38 664 profesionálov na Slovensku

67 895 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Ukážky realizácii

Naši poskytovatelia pomohli už vyše 82709 zákazníkom

Výroba kuchyneRichard S.
Záhrada a vonkajšie práceOlívia R.
Kovové plotyJozef V.
Obklady do kúpeľneMaroš K.
Montáž kuchyne, nábytkuMatúš K.
Rekonštrukcia kúpeľneDavid M.
Gabiónové plotyŠimon Z.
Montáž svietidielEmanuel T.
AltánkyIvan C.
Ploty a brányJozef V.
Rekonštrukcia kuchyneDavid M.
Záhrada, záhradníkOlívia R.
Výroba nábytkuAndrej K.
Dlažba na terasuJán T.
StolárTomáš E.
Vstavané skrineAndrej K.
Drevené zábradlieRóbert F.
Ploty a brányJozef V.
Exteriérové tienenieMichal S.
Lepenie tapietRoman M.
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako zaobchádzať s vlhkosťou v poteroch so síranom vápenatým (tj. Anhydritom alebo alfa-hemihydrátom)?

Pokiaľ ide o potery na báze síranu vápenatého, ľudia sa najčastejšie pýtajú, aké sú doby schnutia a čo robiť v prípade, že je potrebná rýchla inštalácia podlahovej krytiny.

Aj keď sa potery na báze síranu vápenatého niekedy predávajú a aplikujú ako rýchla voľba, ich doby sušenia sú v skutočnosti podobné ako pri poteroch z piesku a cementu: zvyčajne 1 mm denne až do hrúbky 40 mm, a potom ďalšie dva dni na mm pri väčšej hrúbke.

Kódex postupov pre inštaláciu pružných podlahových krytín hovorí, že relatívna vlhkosť podkladu by mala byť nižšia ako 75 %. Relatívna vlhkosť by sa mala merať pomocou digitálneho vlhkomeru namontovaného na podlahe. Ak vlhkomer ukazuje hladinu relatívnej vlhkosti 75 % alebo viac a zákazník požaduje rýchlu inštaláciu nad poterom na báze síranu vápenatého, dodávateľ podlahových krytín bude čeliť potenciálnemu problému. 

Zatiaľ čo pri typických pieskových/cementových systémoch je možné nadmernú vlhkosť potlačiť nanesením vodotesnej povrchovej membrány z epoxidovej živice, použitie týchto výrobkov s potermi zo síranu vápenatého neodporúčame. Dôvodom je, že vysoké úrovne vlhkosti zachytené na rozhraní medzi poterom na báze síranu vápenatého a vodotesnou povrchovou membránou zmäknú a pri namáhaní jedného z povrchov môžu viesť k poruchám.

Použiť sa môžu alternatívne izolačné systémy, ale iba v špecifických aplikáciách, a do maximálnej hodnoty vlhkosti 85 %. Pred použitím je dobré poradiť sa s výrobcom takýchto systémov.

Ďalším riešením je nechať tieto potery prirodzene vyschnúť, čo môže byť síce zdĺhavý proces, ale, našťastie, na sušenie môžu byť použité odvlhčovače vzduchu a podlahové kúrenie.

Brúsenie povrchu podľa pokynov výrobcu môže prebehnúť čoskoro po nanesení poteru na báze  síranu vápenatého. Tento proces, okrem výroby povrchu bez mliečnych tukov, tiež pomáha poteru vyschnúť, najmä pri tvrdej a hustej povrchovej úprave.

Ďalšia otázka, ktorú často dostávame, je na typ vyrovnávacích podkladov alebo vyrovnávacích hmôt, ktoré je možné nanášať na potery na báze síranu vápenatého.

Odborne nainštalovaný poter by nemal vyžadovať krytinu, môžu sa však vyskytnúť prípady, kedy povrch nie je dostatočne hladký alebo sa nedosiahne správna úroveň/výška podlahy.

Pri nanášaní výrobkov na báze cementu na potery zo síranu vápenatého je potrebné postupovať veľmi opatrne, aby sa zabránilo tvorbe kryštálov etringitu, ktoré môžu viesť k expanzii a následnému porušeniu vyrovnávacej hmoty. Pred položením novej podlahovej krytiny by ste preto mali myslieť na nasledujúce rady:

1. Zaistite, aby relatívna vlhkosť bola vždy pod 75 %. Merania spravte v rôznych bodoch po podlahe pomocou digitálneho vlhkomeru, (použiť môžete aj alternatívne prostriedky na meranie stavebnej vlhkosti, ako sú karbidová bomba alebo sušenie v peci pri 40°C), kde by sa mali pred namontovaním pružných podlahových krytín dosiahnuť hodnoty nižšie ako 0,5 %.

2. Zaistite, aby bol povrch primerane čistý a nezostalo na ňom cementové mlieko. Odporúča sa brúsenie a vysávanie.

3. Naneste vhodný akrylátový alebo vo vode dispergovateľný epoxidový penetračný tmel podľa odporúčaní dodávateľa a nechajte ho zaschnúť.

4. Odporúča sa použitie špeciálnej vyhladzovacej hmoty, ako sú napríklad dostupné systémy rýchleho sušenia. Dodávatelia podláh by sa mali poradiť s výrobcom.

Použitím týchto všeobecných pokynov môžete úspešne nanášať nové podlahové krytiny na potery zo síranu vápenatého.