Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Architektúra, architekt

Najmite si skúseného architekta z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Architektúra, architekt

Potrebujete službu z oblasti architektúra, architekt? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na interierový dizajn a návrh interiéru, urbanizmus a územné plánovanie. Cena návrhárov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: vymeranie dispozície objektu, náklady na dopravu, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15799 architektov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Často kladené otázky

Prečo si rezervovať architekta cez Wilio?
Ak plánujete zásadné úpravy vašej nehnuteľnosti, oplatí sa najať profesionálov. Od malých renovácií až po prístavby a úplne nové návrhy domov, najlepšie výsledky vám pomôže dosiahnuť vysokoškolsky vzdelaný architekt alebo projektant. Preto, že tieto projekty budete využívať dlhé roky určite je dôležité aby sa vám dizajn páčil. Vďaka Wilio môžete nájsť bytových architektov a ďalších profesionálova pozrieť si ich portfóliá, hodnotenia a počet zákaziek, ktoré dokončili. To vám pomôže najať architektov vo vašom okolí, ktorých štýl sa vám páči a ktorých zákazníci sú s ich prácou spokojní.
Musím si najať architekta?
Ak sa chystáte vykonať stavebné práce, je dôležité, aby plány vypracoval vyškolený odborník. Vďaka tomu viete, čo dostávate, a môžete mať istotu že budova bude konštrukčne stabilná a bude vyhovovať všetkým zákonom daným postupom.
Akú kvalifikáciu by mal mať architekt?
Slovenský architekt musí mať ukončené vysokoškolské štúdium s titulom inžinier architektúry - Ing.arch.. Aj po ukončení druhého stupňa vysokoškolského vzdelania však sú oblasti, na ktoré ešte potrebuje absolvent v prípade záujmu prejsť ďalšími podmienkami a štátnymi skúškami. Obzvlášť, ak ich chce robiť sám pod svojim menom a zodpovednosťou, napríklad možnosť posúdiť statiku stavby. Obvykle sa takto povolenia označujú hovorovým termínom „okrúhla pečiatka“.
Aký je rozdiel medzi architektom a projektantom?
Architekt obvykle navrhuje domy na objednávku, do konkrétneho priestoru a snaží sa, aby do koloritu krajiny zapadol. Jednoducho, aby to nepôsobilo ako päsť na oko. Ak si však vyberiete katalógový dom, upraviť ho vám pomôže projektant. Ten vás tiež upozorní na možnosti prívodu energií a iných dôležitých súčastí projektu. Projektant pomerne často na zákazke spolupracuje s architektom a neskôr aj staviteľom.
Ako dlho trvá, kým architekt vytvorí návrh?
Na túto otázku neexistuje jednoduchá odpoveď. Návrh prístavby je zvyčajne oveľa rýchlejší, ako napríklad návrh celého nového domu, musíte však brať do úvahy aj pracovné vyťaženie architekta, všetky požadované revízie a samotný proces výstavby.
Koľko stojí architekt?
Na Wilio sa cena za služby architekta môže pohybovať od 20€/m² požadovanej úžitkovej plochy domu. Vždy však záleží od rozsahu a náročnosti prác.
Potrebujem akreditovaného architekta alebo projektanta?
Ak váhate, oslovte oboch. Určite vám povedia nie len to, ktorého z nich potrebujete, ale predostrú vám aj svoju cenovú ponuku. Pred prijatím ponuky a podpísaním zmluvy si nezabudnite potvrdiť, že vami vybraný dodávateľ má potrebnú kvalifikáciu a povolenia.
Čo robia architekti?
Ak plánujete postaviť nový dom, zrekonštruovať nehnuteľnosť, pridať prístavbu alebo aj dať svojej záhrade nový život, mali by ste sa porozprávať s architektom alebo dizajnérom skôr, ako si najmete staviteľa alebo záhradníka. Okrem vytvorenia plánu pre váš projekt sa architekti môžu postarať aj o obecné zastupiteľstvá a ďalšie papierovanie, ktoré bude možno potrebné. Pred odsúhlasením spolupráce si preverte, či je to súčasťou služby, za ktorú platíte. Skúsený architekt vám môže pomôcť uľahčiť celý projekt a to nielen stavebným povolením, ale aj projektovým riadením celej stavby a nájdením staviteľov a ďalších odborníkov na dokončenie diela.

Čo robia architekti?

Architekti
Architekti nielenže vytvárajú plány domu, víkendovej chaty alebo garáže, ale pomáhajú aj so všetkými príslušnými povoleniami. Možno zistíte, že niektorí architekti majú špecializovanú oblasť alebo štýl, zatiaľ čo iní architekti ponúkajú všeobecnejšie služby. Kontrola ich profilov vám poskytne predstavu o práci, ktorú urobili na podobných projektoch. Projektanti V závislosti od vášho projektu možno zistíte, že projektant je pre vás vhodnejší. Projektanti vytvárajú technické výkresy, ktoré môžete odovzdať staviteľovi, s ktorým budete spolupracovať.
Projektanti
V závislosti od vášho projektu možno zistíte, že projektant je pre vás vhodnejší. Projektanti vytvárajú technické výkresy, ktoré môžete odovzdať staviteľovi, s ktorým budete spolupracovať.
Záhradní architekti
Ak sa chystáte na celkovú prerábku svojej nehnuteľnosti, nezabudnite na záhradu. Záhradný architekt vám pomôže vyťažiť z priestoru maximum a to návrhom, ktorý by pre vás nemohli pripraviť iní dizajnéri alebo architekti. Okrem jednoduchých vecí, ako je pridanie kvetinových záhonov a oživenie vášho trávnika, môže záhradný architekt zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti pomocou palubovky na terasu, oporných múrov či bazéna a to všetko podľa vašich predstáv o vkuse aj rozpočte.

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS