Architektúra, architekt

Najmite si skúseného architekta z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
15477 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo si rezervovať architekta cez Wilio?

Ak plánujete zásadné úpravy vašej nehnuteľnosti, oplatí sa najať profesionálov. Od malých renovácií až po prístavby a úplne nové návrhy domov, najlepšie výsledky vám pomôže dosiahnuť vysokoškolsky vzdelaný architekt alebo projektant. Preto, že tieto projekty budete využívať dlhé roky určite je dôležité aby sa vám dizajn páčil. Vďaka Wilio môžete nájsť bytových architektov a ďalších profesionálova pozrieť si ich portfóliá, hodnotenia a počet zákaziek, ktoré dokončili. To vám pomôže najať architektov vo vašom okolí, ktorých štýl sa vám páči a ktorých zákazníci sú s ich prácou spokojní.

Musím si najať architekta?

Ak sa chystáte vykonať stavebné práce, je dôležité, aby plány vypracoval vyškolený odborník. Vďaka tomu viete, čo dostávate, a môžete mať istotu že budova bude konštrukčne stabilná a bude vyhovovať všetkým zákonom daným postupom.

Akú kvalifikáciu by mal mať architekt?

Slovenský architekt musí mať ukončené vysokoškolské štúdium s titulom inžinier architektúry - Ing.arch.. Aj po ukončení druhého stupňa vysokoškolského vzdelania však sú oblasti, na ktoré ešte potrebuje absolvent v prípade záujmu prejsť ďalšími podmienkami a štátnymi skúškami. Obzvlášť, ak ich chce robiť sám pod svojim menom a zodpovednosťou, napríklad možnosť posúdiť statiku stavby. Obvykle sa takto povolenia označujú hovorovým termínom „okrúhla pečiatka“.

Aký je rozdiel medzi architektom a projektantom?

Architekt obvykle navrhuje domy na objednávku, do konkrétneho priestoru a snaží sa, aby do koloritu krajiny zapadol. Jednoducho, aby to nepôsobilo ako päsť na oko. Ak si však vyberiete katalógový dom, upraviť ho vám pomôže projektant. Ten vás tiež upozorní na možnosti prívodu energií a iných dôležitých súčastí projektu. Projektant pomerne často na zákazke spolupracuje s architektom a neskôr aj staviteľom.

Ako dlho trvá, kým architekt vytvorí návrh?

Na túto otázku neexistuje jednoduchá odpoveď. Návrh prístavby je zvyčajne oveľa rýchlejší, ako napríklad návrh celého nového domu, musíte však brať do úvahy aj pracovné vyťaženie architekta, všetky požadované revízie a samotný proces výstavby.

Koľko stojí architekt?

Na Wilio sa cena za služby architekta môže pohybovať od 20€/m² požadovanej úžitkovej plochy domu. Vždy však záleží od rozsahu a náročnosti prác.

Potrebujem akreditovaného architekta alebo projektanta?

Ak váhate, oslovte oboch. Určite vám povedia nie len to, ktorého z nich potrebujete, ale predostrú vám aj svoju cenovú ponuku. Pred prijatím ponuky a podpísaním zmluvy si nezabudnite potvrdiť, že vami vybraný dodávateľ má potrebnú kvalifikáciu a povolenia.

Čo robia architekti?

Ak plánujete postaviť nový dom, zrekonštruovať nehnuteľnosť, pridať prístavbu alebo aj dať svojej záhrade nový život, mali by ste sa porozprávať s architektom alebo dizajnérom skôr, ako si najmete staviteľa alebo záhradníka. Okrem vytvorenia plánu pre váš projekt sa architekti môžu postarať aj o obecné zastupiteľstvá a ďalšie papierovanie, ktoré bude možno potrebné. Pred odsúhlasením spolupráce si preverte, či je to súčasťou služby, za ktorú platíte. Skúsený architekt vám môže pomôcť uľahčiť celý projekt a to nielen stavebným povolením, ale aj projektovým riadením celej stavby a nájdením staviteľov a ďalších odborníkov na dokončenie diela.

Čo robia architekti?

Architekti

Architekti nielenže vytvárajú plány domu, víkendovej chaty alebo garáže, ale pomáhajú aj so všetkými príslušnými povoleniami. Možno zistíte, že niektorí architekti majú špecializovanú oblasť alebo štýl, zatiaľ čo iní architekti ponúkajú všeobecnejšie služby. Kontrola ich profilov vám poskytne predstavu o práci, ktorú urobili na podobných projektoch. Projektanti V závislosti od vášho projektu možno zistíte, že projektant je pre vás vhodnejší. Projektanti vytvárajú technické výkresy, ktoré môžete odovzdať staviteľovi, s ktorým budete spolupracovať.

Projektanti

V závislosti od vášho projektu možno zistíte, že projektant je pre vás vhodnejší. Projektanti vytvárajú technické výkresy, ktoré môžete odovzdať staviteľovi, s ktorým budete spolupracovať.

Záhradní architekti

Ak sa chystáte na celkovú prerábku svojej nehnuteľnosti, nezabudnite na záhradu. Záhradný architekt vám pomôže vyťažiť z priestoru maximum a to návrhom, ktorý by pre vás nemohli pripraviť iní dizajnéri alebo architekti. Okrem jednoduchých vecí, ako je pridanie kvetinových záhonov a oživenie vášho trávnika, môže záhradný architekt zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti pomocou palubovky na terasu, oporných múrov či bazéna a to všetko podľa vašich predstáv o vkuse aj rozpočte.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia