Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Asfaltovanie
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 623 profesionálov na Slovensku
93 615 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Asfaltovanie

Potrebujete službu z oblasti asfaltovanie? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na odstránenie starého povrchu, úpravu a vyrovnávanie povrchu, vylievanie asfaltu. Cena výroby ciest a chodníkov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: materiál, vymeriavacie práce, ktoré vám poskytne niektorý z našich betonárov v danej kategórií.

ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Jan H.

Firma
Bratislava
5,0
Maliar, Maliarske práce

Radi Vám pomôžem s Vaším projektom, pripravím kompletnú cenovú ponuku a okrem realizácie zabezpečím potrebný materiál. Úzko spolupracujeme s Wilio a patríme medzi ich Wilio TOP poskytovateľov. Práce, ktorým sa venujeme: - všetky druhy rekonštrukčných prác - elektrina a elektroinštalácia - voda a vodoinštalácia - obklady, pokladanie, podlahy - maľovanie - sadrokartón - murárske práce - klampiarske práce, strecha - hodinový manžel Reagujeme okamžite, tešíme sa na nové projekty a spokojných zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír F.

Firma
Bratislava
4,8
Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin V.

Firma
Prešov
4,8
Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Často kladené otázky

Prečo hľadať asfaltovanie na Wilio?

Asfaltovanie patrí medzi niekoľko stavebných výkonov, ktoré si v prípade potreby neviete realizovať svojpomocne. Komplex prác od prípravy miesta, položenia asfaltovej vrstvy až po finalizáciu si vyžaduje použitie strojov a špecifických znalostí, ktorými typický domáci majster určite nedisponuje. Navyše, pri náročnejších projektoch je vždy výhodnejšie osloviť profesionálov, ktorí prácu v rámci svojej rutiny zvládnu rýchlejšie, kvalitnejšie a bez chýb. To pre vás znamená ušetrené peniaze a čas. V prípade zle vyasfaltovanej príjazdovej cesty k vášmu domu sa vyhnete aj úsmevným pohľadom okoloidúcich susedov a návštev. Neváhajte a vyhľadajte si odborníkov na asfaltovanie cez Wilio, získajte cenové ponuky od viacerých poskytovateľov a vyberte si toho, ktorý vám vyhovuje najviac.

Aké práce si vyžaduje asfaltovanie?

Výpočet prác, ktoré je nutné realizovať v súvislosti s asfaltovaním začína prípravou miesta, kde sa asfaltovanie bude realizovať. Ako prvé je nutné dané miesto vykopať do hĺbky cca 0,5 m. Majiteľ sa môže rozhodnúť pre osadenie obrubníkov, ktoré je nutné ešte pred asfaltovaním zabetónovať. Do vykopaného priestoru treba navoziť spevňovací materiál – najčastejšie z kameňa. Podklad sa musí následne zhutniť a prevalcovať. Keď je podklad pripravený, nalieva sa asfalt. Ten sa kladie v jednej vrstve alebo vo dvoch vrstvách – záleží od budúceho zaťaženia. Po vyliatí asfaltu sa opäť zarovná a prevalcuje. Majiteľ by mal myslieť aj na odvod vody a preto sa odporúča umiestniť do asfaltovanej plochy odvádzače vody a celú plochu vhodne vyspádovať tak, aby voda nestála na mieste a nespôsobovala problémy najmä v zime.

Prečo hľadať asfaltovanie na Wilio?

Ako ste si mohli všimnúť vyššie, asfaltovanie zahŕňa viacero náročných úkonov. Ku všetkému treba prirátať aj jedinečnosť každej realizácie, drobné problémy a detaily, ktoré je nutné vyriešiť na mieste. Toto všetko nemá domáci majster šancu zvládnuť, nehovoriac o ťažkých strojoch, ktoré sa v garáži len tak nenachádzajú. Vyhľadajte si asfaltovanie na Wilio ešte dnes a zverte váš projekt tým najlepším odborníkom vo vašom okolí.

Ako dlho trvá asfaltovanie?

Výhodou asfaltovania profesionálmi, ktorých si nájdete na Wilio, je aj to, že celá práca bude hotová v priebehu jedného dňa. Vy sa teda môžete po novej príjazdovej ceste k domu, záhrade alebo chate prechádzať už na druhý deň. Samozrejme, celý proces sa spustí po dôkladnej prehliadke konkrétneho miesta, zistení požiadaviek zákazníka, vypracovaní projektu a cenovej ponuky. Toto celé vám zaberie ešte jeden deň navyše. Za pevnú, bezpečnú a čistú príjazdovú cestu vám to určite stojí. 

Ako nájdem kvalitné asfaltovanie?

Najlepší spôsob, ako nájsť profesionálne asfaltovanie, je zadať dopyt na Wilio. Váš dopyt sa dostane k firmám, ktoré s nami dlhodobo spolupracujú. Zadáte svoje požiadavky, určíte miesto výkonu a rozpočet. Následne sa vám ozvú firmy z vášho okolia s cenovými ponukami a vy si vyberiete tú, ktorá najviac vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. Pred konečným rozhodnutím si prezrite hodnotenia, ktoré nájdete na stránke Wilio alebo sa môžete skontaktovať s predchádzajúcimi zákazníkmi a získať tak informácie z prvej ruky.

Mám pred asfaltovaním dodať materiály a vybavenie?

V prípade asfaltovania je jasné, že vybavenie akými sú valce, frézy alebo tzv. „žehlička“ asfaltu doma mať nebudete. Všetko vybavenie si vami vybraná firma dovezie. Vy sa nemusíte starať o nič – všetky potrebné stroje a náradie si firma zabezpečí sama. To isté sa týka dovozu aj odvozu materiálu. Čo však môžete spraviť v tejto fáze je, že pred samotnou realizáciou sa môžete dohodnúť na vlastnoručnom vykopaní a predpripravení miesta alebo dovoze vlastného kameniva na podklad. Ak takúto možnosť máte a viete tak ušetriť časť prostriedkov, využite ju. V opačnom prípade môžete v pokoji všetko zveriť vášmu dodávateľovi a ten sa za vás postará úplne o všetko.

Koľko stojí asfaltovanie?

Cena za asfaltovanie sa odvíja od viacerých faktorov, tu sú tie najzásadnejšie. Ako prvé je potrebné vymerať plochu, ktorá sa bude asfaltovať a zistiť rozlohu v m2. Tento údaj si dobre zapamätajte – budete ho potrebovať pri zadaní dopytu na stránke Wilio alebo pri výpočtoch a cenových ponukách. Orientačná cena – podľa množstva úkonov, ktoré chcete realizovať (odstránenie starého asfaltu, výkop, osadenie obrubníkov, povrchová úprava) sa bude pohybovať od 30 – 60 € /m2. 

Typické práce

Odstránenie starého asfaltu. Výkopové práce. Osadenie chodníkových alebo cestných obrubníkov. Dovoz kameňa v rôznych frakciách. Odstránenie starého betónu.  Príprava a zhutňovanie podkladu. Asfaltovacie práce. Povrchová úprava asfaltu nástrekom. Osadenie odtokových kanálov. Oprava asfaltového povrchu. Frézovanie asfaltu.

Postup práce

Pod asfaltovou plochou bude treba spraviť výkop – cca 0,5 m do hĺbky.  Do pripravenej jamy sa nasype podklad z drveného kameňa, ktorý sa zhutní a vyrovná. Navrch je ešte možné použiť kameň s malou frakciou, ktorý vyplní menšie medzery a diery a vo výsledku vznikne dokonalý podklad pod asfalt. Táto fáza je nutná kvôli tomu, aby asfalt v budúcnosti nepraskal alebo sa nezvlnil. Tento krok si určite dozrite osobne. Stačí sa riadiť jednoduchým pravidlom – čím viac, tým lepšie. Väčšia jama, viac kameňa na podklad a viacnásobné zhutnenie vám zaručí, že sa asfalt nikdy nezvlní ani nepraskne kvôli posunom podložia. Teraz sa musíme rozhodnúť, aký asfalt potrebujeme. Na výber sú dva základné varianty – jednovrstvový a dvojvrstvový. Rozhodnutie závisí od budúceho využitia. Ak budete po asfalte jazdiť iba osobným autom do 3,5 t postačí vám asfalt jednovrstvový. V prípade, že plochu budú využívať aj ťažšie – nákladné alebo úžitkové vozidlá je bezpodmienečne nutný asfalt dvojvrstvový. V tejto chvíli je dobré zamyslieť sa ešte nad jednou vecou, ktorá sa často podceňuje. Zvážte osadenie odtokových kanálov po okraji alebo odvodňovacích mreží. Zabezpečíte si tak suchý povrch, ktorý bude bezpečný a najmä vplyvom mrazov bude váš asfalt starnúť oveľa pomalšie. Asfalt sa po vyložení (ručne alebo pomocou stroja) musí rovnomerne, väčšinou ručne, rozhodiť po celej ploche a na záver „zažehliť“ pomocou stroja alebo valca.  Pozor, to ešte nemusí byť všetko – pre dokonalý výsledok, ktorý asfaltu výrazne predĺži jeho životnosť, môžete požiadať o asfaltový náter.  Po dokončení práce sa odporúča minimálne pár hodín asfalt nechať vyzrieť. Zaťažiť ho naplno je možné a vhodné až na druhý deň. Každý odborník na asfaltovanie, ktorého si najmete cez Wilio vám postup riadne vysvetlí a poučí vás o celom procese tak, aby čo najviac vyhovoval vašim požiadavkám.

Rady a tipy:

1.    Cenové ponuky obratom
Nemusíte strácať čas zháňaním asfaltovacích služieb cez známych alebo dlhým vysedávaním na internete. Profesionálne asfaltovanie si nájdete po pár klikoch na stránke Wilio. Stačí zadať základné údaje o projekte, vašu polohu a za chvíľu začnete dostávať ponuky na realizáciu od firiem, ktoré sú overené.

2.    Neprekročte svoj rozpočet
Po zadaní dopytu na stránke Wilio vám overení profesionáli z okolia začnú posielať ponuky na realizáciu spolu s cenovými ponukami. Môžete si teda vybrať takú, ktorá sa najviac približuje vašim možnostiam a rozpočtu. Drahšie nie vždy automaticky znamená lepšie a kvalitnejšie.

3.    Vyberajte kvalitu a spoľahlivosť
Pri výbere asfaltovacích prác sa neriaďte iba cenou. Tá je, samozrejme, dôležitá, ale sú tu aj iné parametre. Je firma schopná začať prácu v termíne, aký vám vyhovuje? Je dodávateľ ochotný s vami konzultovať priebeh práce aj cenu ešte pred samotnou realizáciou? Je dodávateľ schopný nájsť si čas a osobne navštíviť miesto výkonu práce? Aké sú skúsenosti predošlých zákazníkov? Na tieto otázky vám odpovie sekcia hodnotení na stránke Wilio. Podrobne si prezrite hodnotenia predošlých zákazníkov, kontaktujte ich a získajte tak informácie z prvej ruky.