Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Asfaltovanie Trenčín

Hľadáte staviteľa na asfaltovanie v lokalite Trenčín? V tejto kategórii máme 18 140 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 949 profesionálov na Slovensku

73 501 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Asfaltovanie Trenčín

Hľadáte asfaltovanie Trenčín? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Zlatovciach, Kubrej. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Trenčianske Teplice, Nemšová, Dubodiel. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:odstránenie starého povrchu, úpravu a vyrovnávanie povrchu, vylievanie asfaltu. Zabezpečia pre vás starostlivosť o asfalt a vymeriavacie práce a použijú pri tom materiál, náradie. Vyberte si najlepšiu ponuku pre asfaltovanie Trenčín z našich betonárov.

29 949 profesionálov na Slovensku

73 501 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Aké sú výhody asfaltového povrchu?

Ak uvažujete o vylepšení príjazdovej cesty, parkovacieho miesta alebo si potrebujete vybudovať chodník vo dvore, správne riešenie bude asfaltovanie. Pokúsime sa vysvetliť, aké má asfalt výhody oproti iným povrchom. Ako prvú spomenieme bezúdržbovosť – žiadne chemické čistenie, ošetrovanie proti burine ani pravidelné „wapkovanie“. To je len krátky výpočet činností, ktoré pri asfaltovom povrchu robiť nemusíte. Ďalšou výhodou je odolnosť. Asfalt sa nezdúva vplyvom mrazov, nekrúti sa, neodlupuje. Je odolný voči soliam, vode a opotrebovaniu. Bežným používaním vám asfalt poskytne takmer neobmedzenú životnosť – podmienkou je bezchybný podklad a realizácia asfaltovania. V zime veľmi jednoducho odstránite sneh a v prípade silného znečistenia ho jednoducho opláchnete vodou.

Aké práce si vyžaduje asfaltovanie?

Ako prvé je potrebné dôkladne si zvážiť miesto, kde budete asfalt potrebovať a následne si ho vymerať. Vypočítajte rozlohu vašej budúcej asfaltovej plochy a dobre si ju zapamätajte – budete ju potrebovať pri zadávaní dopytu na stránke Wilio. Ďalší krok spočíva v príprave podkladu. Po tejto fáze sa môže pristúpiť k položeniu asfaltu, jeho zarovnaniu a finálnemu „vyžehleniu“. Pred prvým použitím asfaltovej plochy je dobré nechať povrch dozrieť aspoň jednu noc, lepšie celý deň.

Prečo hľadať asfaltovanie na Wilio?

Ako ste si mohli všimnúť, asfaltovanie zahŕňa viacero náročných úkonov. Ku všetkému treba prirátať aj jedinečnosť každej realizácie, drobné problémy a detaily, ktoré je nutné vyriešiť na mieste. Toto všetko nemá domáci majster šancu zvládnuť, nehovoriac o ťažkých strojoch, ktoré sa v garáži len tak nenachádzajú. Vyhľadajte si asfaltovanie na Wilio ešte dnes a zverte váš projekt tým najlepším odborníkom z celej Trenčína.

Ako dlho trvá asfaltovanie?

Samotné asfaltovanie bude trvať maximálne jeden deň. Časový rámec realizácie je teda mimoriadne priaznivý a vy sa tak nemusíte obávať, že vám pred domom alebo vo dvore bude zavadzať technika viac ako je potrebné. Ak si nájdete profesionálov na asfaltovanie v Trenčíne cez Wilio, tí vám dopredu oznámia dĺžku prác a vy sa tak môžete rozhodnúť pre ponuku, ktorá vám vyhovuje najviac.

Koľko stojí asfaltovanie?

Cena za asfaltovanie v Trenčíne sa odvíja od viacerých faktorov, tu sú tie najzásadnejšie. Ako prvé je potrebné vymerať plochu, ktorá sa bude asfaltovať a zistiť rozlohu v m2. Tento údaj si dobre zapamätajte – budete ho potrebovať pri zadaní dopytu na stránke Wilio alebo pri výpočtoch a cenových ponukách. Orientačná cena – podľa množstva úkonov, ktoré chcete realizovať (odstránenie starého asfaltu, výkop, osadenie obrubníkov, povrchová úprava) sa v Trenčíne bude pohybovať od 35 – 70 € /m2.

Ako nájdem kvalitné asfaltovanie ?

Najlepší spôsob, ako nájsť profesionálne asfaltovanie v Trenčíne, je zadať dopyt na Wilio. Váš dopyt sa dostane k firmám, ktoré s nami dlhodobo spolupracujú. Zadáte svoje požiadavky, určíte miesto výkonu a rozpočet. Následne sa vám ozvú firmy z Trenčína s cenovými ponukami a vy si vyberiete tú, ktorá najviac vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. Pred konečným rozhodnutím si prezrite hodnotenia, ktoré nájdete na stránke Wilio.

Aké práce zahŕňa asfaltovanie
Príprava miesta

Asfaltovanie sa začína obhliadkou. Firma z Trenčína, ktorú ste si vybrali na stránke Wilio, vyšle k vám domov človeka, ktorý konkrétne miesto dôkladne prezrie a vymerá plochu, ktorá sa bude asfaltovať. V tejto chvíli vám skúsený profesionál môže poradiť aj drobné zmeny, ktoré vylepšia váš pôvodný projekt. Vo fáze prípravy sa začína výkopom pod budúcu asfaltovú plochu. Výkop sa realizuje cca 0,5 m do hĺbky. Niekedy bude ešte pred výkopom potrebné odstrániť starý povrch. Na odstránenie starého betónu a dlažby použijeme zbíjačku, rovnako tak aj na odstránenie starého asfaltu. Všetok nepotrebný odpad sa odvezie preč.

Príprava podložia

Po vykopaní sa do pripravenej diery nasype drvený kameň. Ten bude slúžiť ako pevný základ a zabezpečí, že asfalt sa v budúcnosti nebude zdúvať, nevzniknú diery a praskliny. Kameň sa bude viackrát zhutňovať použitím stroja. Čím je kamenná vrstva hrubšia a čím viacej sa celá plocha zhutní, tým lepšie. Ako posledná vrstva sa použije kamenná drť s menšou frakciou, ktorá vyplní posledné diery a medzery – vo výsledku získate dokonalý a rovný podklad pod asfalt.

Obrubníky

Pred samotným asfaltovaním je dobré zamyslieť sa nad ohraničením celej plochy obrubníkmi. Tento krok určite nevynechajte najmä vo dvore alebo pri budovaní príjazdovej cesty k domu alebo chate. V samotnom meste môžete využiť už existujúce cestné alebo chodníkové obrubníky – v Trenčíne sú osadené prakticky všade. Osadením obrubníka zabezpečíte, že cesta alebo chodník nebudú počas dažďa podmývané a v zimných mesiacoch ochránia asfalt pred zamrznutou vodou a degradáciou zboku. Dôležitý je aj estetický aspekt a v prípade, že asfalt susedí s trávnatou plochou, obrubník je nutnosť.

Odvodnenie

Na ceste za peknou a funkčnou príjazdovou cestou alebo dvorom je nutné zabezpečiť odvádzanie vody. Túto fázu môžete realizovať viacerými spôsobmi. Odporúčame však kombináciu viacerých. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam so stojatou vodou a zľadovatenými plochami, ktoré pôsobia neesteticky – navyše sú aj nebezpečné pre vás a pre vašu rodinu. Najzákladnejším a aj najlacnejším spôsobom je vyspádovanie asfaltovej plochy tak, aby voda sama odtiekla do miest, kde nebude prekážať. Po celej Trenčíne môžeme nájsť miesta, kde sa na tento krok pozabudlo – neurobte rovnakú chybu. Ostatné riešenia sa realizujú pomocou odtokových mreží s pozinkovaným povrchom alebo odtokových kanálov – možností je veľa.

Typy asfaltu – ako si vybrať?

Finálna fáza je pred nami. Poraďte sa s profesionálmi z Trenčína a vyberte ten najvhodnejší asfalt. Pri rozhodovaní sa riaďte najmä budúcim využitím asfaltovanej plochy. Treba si ujasniť, či po asfalte budú jazdiť autá ak áno, tak aké. V prípade, že sa po asfalte bude chodiť iba pešo alebo jazdiť autom do 3,5 t postačí vám asfalt jednovrstvový. Ak sa po asfalte bude jazdiť nákladnými a úžitkovými autami, bude nutné asfaltovať dvoma vrstvami. Cenový rozdiel je 10 – 20 %. Každý odborník, ktorého si najmete cez Wilio vám s výberom asfaltu poradí a spolu vyberiete ten najlepší variant.

Rady a tipy

Vyspádujte celú plochu, na ktorej chcete asfalt položiť. Ak voda nemá ako a kam odtekať, zadržiava sa na mieste a v zime tak hrozí nebezpečenstvo šmyku a úrazu.

Odveďte prebytočnú vodu preč a osaďte priečnu odtokovú mrežu s pozinkovaným povrchom alebo odtokové kanály po stranách. Ak vlastníte garáž, ktorá sa nachádza pod úrovňou terénu alebo hlavnej cesty, vystavujete sa riziku, že všetka voda z cesty, dvora alebo chodníka vám po asfaltovom povrchu okamžite stečie rovno do garáže a spôsobí škody. Dobrým plánovaním sa takejto situácii ľahko vyhnete.

Vždy si pod asfalt pripravte riadny podklad. Nepripraviť si podklad a vysypať asfalt bez riadneho podložia je ďalšia závažná chyba. Výsledkom bude asfaltová škrupina, ktorá sa návalom prvého silnejšieho dažďa odplaví a prejazdom prvého auta zlomí.