Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Betónová podlaha

Najmite si skúseného odborníka na betónovú podlahu z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Betónová podlaha

Potrebujete službu z oblasti betónová podlaha? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na pokladanie, výmenu podlahy a opravu jednotlivých poškodených častí podlahy. Cena betónovej dlažby sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: gumené kladivo, štrk na vyrovnanie podlahy, špárovačka, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18875 betonárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Bbetónové podlahy a dizajnové nápady

Získajte nové nápady a zistite všetky výhody betónových podláh, od neobmedzenej všestrannosti dizajnu až po ľahkú údržbu.
Betónové podlahy sú úplne prispôsobiteľné a poskytujú skvelú alternatívu k tradičným podlahám, ako je linoleum, koberec, drevo, dlaždice, kameň alebo mramor. Kombinácia farebných prevedení, textúr, vzorov a povrchových úprav poskytuje neobmedzené možnosti dizajnu. Betón je navyše mimoriadne odolný, trvanlivý a ľahko sa udržuje. Ak má váš dom alebo podnik existujúce betónové podklady, ich zvýraznenie či použitie dekoratívnej úpravy je cenovo dostupnou a ekologickou voľbou.

Skutočné výhody betónových podláh

Betónová podlaha má veľa výhod. Porovnajte nevýhody uvedené nižšie s vašimi predstavami a zistite, či je pre vás betón tou správnou voľbou.

Výhody:
 • Môžu byť navrhnuté pre akýkoľvek rozpočet
 • Neobmedzené kreatívne možnosti
 • Vyžadujú malú údržbu
 • Vydržia desaťročia (50 a viac rokov)
 • Pri správnom utesnení odolávajú vlhkosti a škvrnám
 • Vhodné pre domáce zvieratá
 • Znižujú alergény v domácnosti
 • Môžu byť vykurované sálavým systémom
 • Neobsahujú VOC (prchavé organické zlúčeniny)
Nevýhody:
 • Vyžadujú príležitostné opätovné uzavretie
 • Môže byť ťažké ich opraviť
 • Možno budete potrebovať koberce v niektorých oblastiach pre dosiahnutie pohodlia a tepla
 • Časom sa môžu objaviť trhliny 
 • Za mokra môžu byť klzké

Kde sa používajú betónové podlahy?

Kuchyňa:

Žiadna iná miestnosť nemá také frekventované využitie ako kuchyňa. Preto musí mať čo najtrvanlivejší povrch podlahy. Betón znesie veľkú pešiu premávku a pohyby, ktorým sú vystavené povrchy kuchynských podláh. Zároveň prinesie nekonečné možnosti v oblasti dizajnu. Navyše neexistujú žiadne škáry alebo škárovacie linky, ktoré by zachytávali nečistoty alebo rozliate kvapaliny, takže čistenie je hračka. Viac informácií o podlahách v kuchyni nájdete tu.

Vstup, predsieň:

Urobte skvelý prvý dojem štýlovým vstupom, foyer alebo dekoratívnou podlahou vhodnou aj na vstup z bahna. Vďaka ľahkej starostlivosti o betón, schopnosti zvládnuť frekventovanú premávku a odolávať zafarbeniu, je ideálnou voľbou pre oblasti, kde by sa mohla dostať špina, bahno a voda. 

Kúpeľňa:

Pri rozhodovaní o podlahe do kúpeľne si väčšina ľudí zvolí vždy niečo, čo je štýlové, trvácne, odolné voči vlhkosti a vode a nenáročné na údržbu. Betón spĺňa všetky tieto podmienky. Môžete mať dokonca nainštalované sálavé kúrenie, aby bola podlaha pohodlná aj pre bosé nohy. 

Suterén:

Betón je mimoriadne dobrou voľbou pre podlahové krytiny v suteréne, a to najmä kvôli svojej odolnosti voči vlhkosti aj v priestoroch, ktoré sú zvyčajne vystavené pôdnej vlhkosti a možným záplavám. S betónom sa vyhnete problémom s plesňami a nutnosti vytrhávať a vymieňať vlhký koberec alebo poškodenú drevenú podlahu. 

Garáž:

Keď už sa veľa garáží používa ako rozšírenie obytného priestoru, prečo by ste ich neurobili tak atraktívnymi ako zvyšok domu. Vzhľad sa môže pohybovať od leštenej základnej šedej až po zložitejšie farebné kombinácie. Pridajte farebné škvrny pre vzhľad terazza alebo vlastný dizajn s pestrofarebnými epoxidovými nátermi. 

Obchod:

Betón kombinuje odolnosť pre náročné použitie a oblasti s vysokou premávkou a nekonečné možnosti prispôsobenia. Kombináciou týchto dvoch faktorov je ideálnou voľbou pre maloobchodné predajne, reštaurácie a bary, kancelárie, kostoly, školy, lekárske ústavy a priemyselné budovy. Umožňuje začleniť logo, firemné farby alebo tému vašej spoločnosti priamo do podlahy. 

Možnosti dizajnu

Farby:

Najobľúbenejšou farebnou voľbou sú neutrálne šedé a zemité tóny, možnosti sú však takmer neobmedzené. Farba môže byť primiešaná do betónu (integrálna farba) alebo nanesená na povrch moridlami, farbami, epoxidovými nátermi, tónovanými tmelmi alebo kombináciou jednej alebo viacerých z týchto metód. Betón môže byť nafarbený tak prirodzene, že sa bez problémov kombinuje s ostatnými prvkami v miestnosti.

Farebné podlahy:

Farebný betón je neuveriteľne populárny kvôli teplým, zemitým tónom, ktoré poskytuje. Na betóne je možné dosiahnuť vzhľad replikácie mramoru, dreva, tehál, kameňa a ďalších materiálov. Odtiene na báze kyselín sú k dispozícii v zemitých paletách a výrobky na báze vody ponúkajú ešte širšiu škálu farebných možností.

Leštené podlahy:

Vytvorte dokonalú podlahu, ktorú nie je potrebné voskovať, pomocou lešteného betónu. Týmto viacstupňovým procesom je možné dosiahnuť rôzne úrovne lesku od saténového až po vysoký lesk. Vytvorte priemyselný vzhľad lešteným prírodným sivým betónom alebo kombinujte rôzne odtiene a získajte nekonečný zoznam farebných možností.

Dizajny a textúry:

Okrem farieb a povrchových úprav existuje pre vaše podlahy nespočetné množstvo dizajnových možností. Pečiatky a pomôcky na textúru je možné použiť na výrobu povrchových úprav, ktoré pripomínajú drevo, kameň, tehly a ďalšie. Rezaním pomocou pílky môžete vytvoriť vzhľad, ktorý sa podobá dlaždici, alebo vytlačiť dizajn priamo do povrchu. Logá a grafiky môžu byť začlenené do šablón alebo gravúry. Ak má váš existujúci povrch menšie chyby alebo praskliny, môžete ich zakamuflovať alebo ich zapracovať či  použiť na doplnenie znaku.

Sálavé kúrenie:

Túto bezprašnú metódu vykurovania je možné inštalovať do novo nalievaného betónu alebo prekrytia. Sálavé teplo je obzvlášť prospešné pre tých, ktorí trpia dýchacími problémami a alergiami, pretože vzduch nie je silno vháňaný do celého domu a hlavne nie je privádzaný vonkajší vzduch. Poteší vás aj ďalšia výhoda, ktorá spočíva v úspore peňazí za náklady na vykurovanie.

Prekryvné vrstvy a mikrotopingy:

Ak má váš betón menšie nedokonalosti, škvrny alebo praskliny, odpoveďou môže byť nová povrchová vrstva alebo mikrotopovanie. Správne aplikované prekrytia sú rovnako odolné a trvanlivé ako štandardný betón. Pečiatkovateľné prekrytia vám umožňujú nanášať pečiatkované alebo textúrované povrchové úpravy, farby a odtiene rovnako ako pri novo nalievanom betóne. Existujú dokonca aj produkty, ktoré umožňujú pokryť vinylové, kachľové alebo drevené povrchy. 

Údržba a opravy

Potreby údržby betónovej podlahy závisia od frekvencie a typu používania, ale pri minimálnej údržbe vám váš betón poskytne desaťročia používania. Váš dodávateľ vám môže odporučiť plán údržby, ktorý zodpovedá vami zvolenému povrchu a umiestneniu.

Tesniace materiály:

Keď sú nainštalované dekoratívne podlahy, mali by byť správne utesnené. Kvalitný vnútorný tmel na podlahu predĺži životnosť betónu, poskytne ochranu pred poškriabaním a škvrnami, zabráni problémom s vlhkosťou, obohatí farbu a zvýši lesk podlahy. Váš dodávateľ vám môže odporučiť najvhodnejší tmel pre vaše konkrétne použitie.

Vosk:

Ak je podlaha frekventovane využívaná, napríklad v reštaurácii alebo maloobchode, možno občas použiť betónový podlahový vosk ako ochrannú vrstvu, aby sa zachoval tesniaci prostriedok a chránila sa celistvosť podlahy. Táto vrchná vrstva odstráni denné opotrebenia a je ľahšie ju vyleštiť a znovu naniesť ako tmel.

Čistenie morených podláh:

U správne utesnených podláh v domácnosti stačí základná rutina čistenia zametaním a vlhkým vytieraním, aby bola podlaha po celé roky v najlepšom stave. Na občasné hlbšie čistenie použite vodu a pH neutrálny čistič. Rohožky a koberčeky tiež pomáhajú chrániť miesta s vysokou frekvenciu používania alebo častým stretom s vodou (napríklad vyliatím). Prečítajte si viac o starostlivosti o dekoratívne betónové podlahy tu.

Podlahy z lešteného betónu

Čistenie leštených podláh:

Každodenné utieranie prachu zabráni vzniku čiastočiek z podlahy a ochráni povrch pred odieraním. Z dôvodu zahustenia, ktoré sa vyskytuje v procese leštenia, nevyžadujú leštené povrchy tmely ani vosky. Môžu sa opotrebovať dlhoročným frekventovaným používaním, ale leštenie môže povrchu vrátiť pôvodný lesk. Získajte viac informácií o údržbe leštených podláh tu.

Oprava:

Jednou z nevýhod dekoratívnej betónovej podlahy je, bohužiaľ, nemožnosť ju ľahko opraviť alebo nalepiť. Je potrebné zosúladiť štruktúru a povrchovú úpravu betónu, ako aj farbu a tón podlahy. To môže byť dosť ťažké, pretože každá várka betónu vytvrdne a zafarbí sa inak. Existujú však možnosti, ako je zaplátanie poškodenia do aktuálneho vzoru alebo vytvorenie nového vzoru pomocou šablóny alebo gravúry. Môže sa použiť prekrytie alebo mikrotopovanie alebo ako posledná možnosť, prekryť poškodené miesto pomocou koberca alebo nábytku. Poraďte sa so skúseným dodávateľom podlahy o vašich možnostiach.

Získajte odhady na betónové podlahy od dodávateľov vo vašom okolí na Wilio.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS