Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Betónové ploty
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 515 profesionálov na Slovensku
92 198 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Betónové ploty

Potrebujete službu z oblasti betónové ploty? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie plotu, návrh osadenia plotu, stavba plotu. Cena betónového oplotenia sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: dovoz materiálu, farba, ukotvenie betónových hranolov do zeme, piliere, šalovacie dosky, ktoré vám poskytne niektorý z našich betonárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Ak ste niekedy prešli okolo tehlovej alebo kamennej steny, možno nebola vôbec z tehly alebo kameňa. Veľa domov, budov a firiem stavia pomocou prefabrikovaného betónového plotu silné a trvanlivé múry a ploty. Tieto ploty ponúkajú všetky výhody na ochranu súkromia. Plus tiež pridávajú výhody pevnosti a životnosti betónu. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tomto výnimočnom oplotení a o tom, prečo by mohol byť tým pravým práve pre vás. 

Prefabrikovaný plot vs. iné ploty 

Čo teda presne oddeľuje prefabrikovaný plot od betónovej steny? Myšlienka prefabrikovaného betónového plotu je spočiatku neprehľadná. Ale medzi betónovým plotom a stenou sú niektoré dôležité rozdiely. Tie odlišujú betónový plot od tých drevených aj od betónových alebo kamenných múrov. 

Hlavným rozdielom medzi prefabrikovaným betónovým plotom a betónovou stenou je hrúbka. Zatiaľ čo betónové steny majú často hrúbku aspoň 30 cm, prefabrikovaný betónový plot má iba pár centimetrov. To má veľa výhod a najväčšou je úspora hmotnosti. 

Tradičná betónová stena môže vážiť 400 Kg len za pár metrov plotu. Naproti tomu prefabrikovaný betónový plotový panel váži menej ako 113 kg na jeden 2,7m panel. Vďaka tomu sa oveľa ľahšie prepravujú, inštalujú a jednoduchšie umiestňujú do mäkšej pôdy. 

Spolu s hrúbkou a hmotnosťou je ďalším dôležitým rozdielom medzi prefabrikovanými plotmi a inými typmi plotov pevnosť. Betónové ploty sú mimoriadne pevné a odolné. Obstoja proti poveternostným vplyvom a nečistotám lepšie ako akýkoľvek iný druh plotu. Prefabrikovaný betónový plot je rovnako odolný ako hrubší betónový alebo tehlový múr. 

Napokon posledným hlavným rozdielom medzi prefabrikovaným betónovým plotom a inými typmi plotov sú náklady. Prefabrikovaný betónový plot je oveľa lacnejší ako štandardný betónový alebo murovaný múr. Náklady sú často porovnateľné s inštaláciou dobre vyrobeného dreveného alebo vinylového plotu. Ak chcete vzhľad a dojem z kameňa bez šialenej ceny, prefabrikovaný betónový plot je dokonalý. 

Čím sa odlišuje betónový plot od ostatných? 

Prefabrikovaný betónový plot má okrem svojich výhod oproti múrom a plotom aj niekoľko ďalších zvláštnych vlastností. 

Medzi tieto vlastnosti patria: 

Rozmanitosť

Jednou z najväčších výhod práce s prefabrikovaným betónovým plotom je jeho rozmanitosť farieb, ktorá sa hodí do každého domu alebo ku najrôznejším štýlom. Nemusíte mať len betónové prevedenie. V skutočnosti sa na prvý pohľad ani nedá povedať, že betónové ploty nie sú vyrobené zo skutočného kameňa, kým ich zblízka nepreskúmate. 

Opraviteľnosť 

Na rozdiel od iných typov betónových plotov sú tie prefabrikované navrhnuté tak, aby sa dali ľahko opraviť. Ak váš plot utrpí nejaké škody, môžete ho takmer vždy opraviť pomocou štandardnej murovacej záplaty. Tú zoženiete v ktorýchkoľvek stavebninách. Ak dôjde k vážnemu poškodeniu, môžete si objednať nový panel a nainštalovať ho za menej ako hodinu. 

Sezónna životnosť

Nikdy neviete s istotou povedať, aké bude počasie. Našťastie prefabrikovaný betónový plot nie je vôbec ovplyvnený teplotami. Tieto betónové ploty sú testované v extrémnych podmienkach. To zaručuje, že sa nepoškodia pri nízkych, ani vysokých teplotách. Vydržia dokonca aj silné a extrémne nárazy vetra vo vysokej rýchlosti. 

Šetrnosť k životnému prostrediu 

Ďalšou výhodou prefabrikovaných betónových plotov je to, že sú pre životné prostredie vhodnejšie a lepšie ako iné druhy plotov alebo múrov. Viac ako 50% plotu je vyrobeného z recyklovaných materiálov. Vďaka tomu je plot vynikajúcou voľbou pre zákazníkov, ktorí dbajú na životné prostredie. 

Bezúdržbové 

Prefabrikované betónové ploty sú prakticky bezúdržbové. Potrebujú malú až žiadnu sezónnu údržbu. Tento aspekt určite oceníte, najmä ak pravidelne ošetrujete a moríte drevený plot.  

Kde môže byť prefabrikovaný betónový plot použitý? 

Prefabrikovaný betónový plot vyzerá skvele na prakticky akomkoľvek pozemku. 

Domy 

Majitelia domov milujú trvanlivosť a luxusný vzhľad prefabrikovaných betónových plotov. Tiež oceňujú, že tieto ploty sú dodávané vo farbách, ktoré ladia s ich alebo susedovou nehnuteľnosťou.  

Podniky 

Prefabrikované betónové ploty sú skvelé pre podniky. Sú mimoriadne bezpečné a silné a sú na prvý pohľad rozpoznateľné od okolia.  

Zástavby 

Prefabrikovaný plot predstavuje skvelý hraničný plot pre zástavby, nehnuteľnosti a veľké plochy pôdy. Ich nízka cena z nich robí ekonomickejšiu alternatívu ako kamenný múr. Napriek tomu sú stále oveľa pevnejšie a odolnejšie ako drevený plot.
Oba typy plotových stĺpov majú svoje klady a zápory, takže ak sa neviete rozhodnúť, či kúpiť drevené alebo betónové, poradíme vám. 

Výhody a nevýhody

Betónové stĺpy  

Výhody:

Odolnosť 
Betón je robustný materiál, ktorý ľahko nepodľahne hnilobe či napadnutiu hmyzom, čo znamená, že ide o vysoko odolný a pevný materiál s overenou dlhou životnosťou. Na rozdiel od drevených stĺpov betón nie je odbúrateľný materiál a nemožno ho zničiť hnilobou alebo hmyzom. Preto si ľudia radšej vyberú betón namiesto dreva. 

Údržba 
Na betón nevplýva kvapalina, plesne ani hniloba. Všetko, čo sa na stĺpe objaví, bude len na jeho povrchu. Preto je betón jednoduchý na údržbu a starostlivosť. 

Sila 
Betónové stĺpy odolávajú vysokej rýchlosti vetra a hrozí im len minimálne poškodenie. 

Nevýhody:  

Náklady 
Betónové stĺpy sú zvyčajne nákladnejšie v porovnaní s ich drevenými variantami. 

Zložitejšia inštalácia
Priemerný stĺp z betónového plotu váži viac ako 40 kg a jeho inštalácia môže vyžadovať viac ako len dve ruky. Jeho zasadenie trvá dlhšie a to sa môže odraziť aj na nákladoch.  

Integrita materiálu 
Betónové stĺpy nepraskajú, na rozdiel od tých z dreva. Ak sa v betóne objaví malá trhlina, môže sa do stĺpu dostať voda. Ak tá vnútri zamrzne, môže to spôsobiť, že sa trhlina časom zväčší a kovové časti môžu zhrdzavieť. Hrdza môže narušiť celistvosť oplotenia a to môže viesť k prasknutiu stĺpa. 

Bezpečnosť 
Plotové panely nie sú pripevnené k stĺpom, čo znamená, že je možné ich ľahko zdvihnúť a premiestniť. Pri silnom vetre ich môže byť počuť, takže tento neustály pohyb môže časom ovplyvniť celistvosť panelu. 


Prefarbikováný betón

Výhody: 

silný, odolný, nehrdzavejúci, protipožiarny, odolný voči termitom, ponúka súkromie, viac ako 100 dizajnových možností, 6 farebných variantov, vydrží minimálne 20 a viac rokov 

Použitie betónu v stavebníctve významne znižuje náklady. Dajú sa z neho postaviť domy, budovy, kancelárie, cesty či ďalšie stavby. Nezaťažuje ťažké mechanizmy. 

Nevýhody: 

Cena
Pri kvalitnejších výrobkoch, akým betón je, sa to odrazí na cene. Avšak čo zaplatíte, to získate na hodnote nehnuteľnosti. 

Údržba: 
Žiadna. Pokiaľ nie je stena natretá exteriérovou farbou, bude ju zrejme potrebné premaľovať každých 5 - 10 rokov v závislosti od okolitých poveternostných podmienok. 

Inštalačné náklady: 
Inštalačné náklady sa líšia v závislosti od výšky, výberu dizajnu, farebných a nefarebných možností, ale ceny sa pohybujú od rádovo v desiatkach eur za meter štvorcový. 

Betónový blok

Výhody: 

Dá sa použiť ako oporná stena, odolná, akusticky účinná a ekonomicky nenáročná na údržbu. Betónový blok môže byť flexibilný na použitie s rôznymi výškovými a dizajnovými možnosťami, ako je zakrivená stena. Nevyžaduje ťažké mechanizmy. 

Nevýhody: 

V prípade zemetrasenia môže prasknúť a môže sa rozpadnúť. Náklady sú vysoké v porovnaní so všetkými ostatnými možnosťami stien a plotov a inštalácia trvá najdlhšie. Každý blok je položený jeden po druhom. Veľmi minimálne možnosti dizajnu, jednoduchý vzhľad.

Údržba: 
Žiadna 

Cena: 
Desiatky eur v závislosti od výšky, veľkosti a použitého typu betónového bloku, s inštaláciu alebo bez.