Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Betónové výrobky

Najmite si skúseného odborníka na betónové výrobky z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Betónové výrobky

Potrebujete službu z oblasti betónové výrobky? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výroba betónových tvárnic, kanalizačných poklopov, zámkovej dlažby. Cena produktov z betónu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, osadenie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17405 betonárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Betónové výrobky

Od základov našich domovov až po mrakodrapy, od komunitných centier po mosty, tranzitné cesty a všetky ďalšie nevyhnutné súčasti infraštruktúry (zariadenia na úpravu vody, priehrady, pobrežné plošiny na ťažbu ropy atď.), ktoré sú potrebné  pre schopnosť našej spoločnosti fungovať efektívne. Všade tam sa každý deň spoliehame na betón. Existujú betónové výrobky pre všetky typy aplikácií a stavebné potreby a riešenia.. Každý z týchto produktov má spoločné základné atribúty trvalej udržateľnosti. Zoznam národných a provinčných združení a inštitútov zastupujúcich široké spektrum výroby betónu v Kanade je k dispozícii v časti O tomto portáli.

Betónová dlažba

Betónová dlažba vydrží o desaťročia dlhšie ako jej asfaltový ekvivalent, vyžaduje menšiu údržbu a starostlivosť a jej pevný a tuhý povrch prakticky zabraňuje tvorbe výmoľov a koľají. Existujú dva typy bežnej betónovej dlažby – spojovaná obyčajná betónová dlažba (JPCP) a priebežne vystužená betónová dlažba (CRCP). Tieto typy sú vhodné na široké použitie vrátane letísk, diaľnic, ulíc, ciest a parkovísk (priemyselných i pre nákladné automobily).

Na ťažké priemyselné použitie (vrátane parkovísk) existuje tretí typ betónovej dlažby, a to valcový zhutnený betón (RCC). RCC je veľmi odolný povrch, ktorý sa používa, keď musia veľké spevnené plochy odolávať masívnemu/nárazovému zaťaženiu. Priestory vyžadujúce náročnú dlažbu môžu ťažiť z použitia RCC alebo priemyselných betónových dlažieb. Obe sú hospodárnym a mimoriadne trvanlivým riešením dlažby.

Posledné štúdie ukazujú, že betónová dlažba je zvyčajne nákladovo efektívnejšia nielen počas celého jej životného cyklu, ale je konkurencieschopná aj pri počiatočných stavebných nákladoch. Výsledkom je úspora pre vlastníkov a menšie rušenie a frustrácia používateľov. Z hľadiska životného prostredia znižuje životnosť betónovej dlažby potrebu prírodných zdrojov, ako sú kamenivá a energia.

Výskum ukazuje, že pri výstavbe, údržbe a opravách betónovej dlažby sa využíva tretina energie potrebnej na asfaltovú dlažbu. Betónová dlažba svojím tuhým povrchom tiež znižuje spotrebu paliva a súvisiace emisie. Farba jej povrchu znižuje požiadavky na osvetlenie ciest a chodníkov v mestách a obciach a zvyšuje bezpečnosť vodiča v noci. Betónová dlažba znamená šetrené zdroje, čistejšie ovzdušie, menšie emisie CO2. Vďaka tomu je zodpovednou voľbou pre letiskové dráhy a mosty, cesty a diaľnice, križovatky, kruhové objazdy, parkoviská a stojiská pre autobusy.

Okrem výskumu je dnes k dispozícii niekoľko nástrojov a zdrojov pre dopravných inžinierov a osoby s rozhodovacími právomocami na posúdenie a porovnanie nákladov a environmentálnych vplyvov možností betónu a asfaltovej vozovky:

Liaty na mieste (CIP) sa transportuje ako hotový betón a ukladá sa vo formách na mieste, pričom každá dávka je šitá na mieru podľa špecifikácií projektanta. Môže sa použiť na takmer všetky typy betónových prvkov vrátane základov, dosiek na zemi, stien, nosníkov, stĺpov, podláh a striech. Vďaka odlievaniu na mieste je vynikajúcim riešením pre voľne tvarujúci sa betón do rôznych rozpätí a tvarov. Betón na mieste je možné predpínať, čo vedie k tenším konštrukčným doskám, zníženiu spotreby materiálu a väčšej flexibilite vnútorných priestorov. Betón na mieste má všetky výhody betónu, ako je napríklad životnosť, odolnosť proti prírodným katastrofám a použitie recyklovaných materiálov. Vyrába sa vždy v tesnej blízkosti jeho použitia v budovách a infraštruktúrach, zvyčajne do 60 kilometrov od staveniska. Zistite viac o betóne liatom na mieste.

Liaty kameň je vyrobený prefabrikovaný výrobok, ktorý berie na seba vzhľad najrôznejších prírodných stavebných kameňov a v porovnaní s prírodným vápencom má mnoho výhod: Je ľahké prispôsobiť ho, čo pomáha obmedziť spotrebu energie a plytvanie na mieste. Môže obsahovať recyklované materiály, ako sú doplnkové cementové materiály, recyklované sklo alebo iné recyklované hmoty. S opatrnosťou pri rekonštrukcii je možné mnoho prvkov z liateho kameňa opätovne použiť. Aplikácie sa pohybujú od najjednoduchších parapetov cez parapetné panely až po najkomplikovanejšie architektonické prvky. Liaty kameň tiež pomáha zmierňovať efekt tepelného ostrova, zvyčajne sa vyrába z bieleho portlandského cementu.

Prefabrikované panely z kamennej dyhy. Betónové panely s kamennou dyhou ponúkajú veľa výhod: Dyhu je možné použiť v tenších častiach, pretože kotviace body k prefabrikovanému panelu môžu byť umiestnené bližšie k sebe. Viacpodlažné jednotky, ako sú kryty stĺpov, parapety s integrovanými podhľadovými a parapetnými časťami, rámy okien s hlbokými osteniami, vnútorné a vonkajšie rohy, výstupky a útlmy a parapetné časti, sú zostavené ekonomickejšie ako dyhové jednotky na prefabrikovaných betónových paneloch. Systémy panelových prefabrikovaných betónových panelov umožňujú rýchlejšie uzavretie, čo umožňuje skoršiu prácu iných remesiel a následné skoršie obsadenie, pretože každý veľký panel obsahuje množstvo kusov dyhy. Dyhované prefabrikované betónové panely je možné použiť na preklenutie zo stĺpa na stĺp, čím sa zníži zaťaženie od podlahy a eliminuje sa zložité dočasné lešenie. Menšie kamenné vložky je možné odliať ako „melír“ do väčších prefabrikovaných panelov. Zistite viac o liatom kameni a prefabrikovaných paneloch z kamennej dyhy.

Betónové murivo sa používa v širokej škále aplikácií od bytových základov až po veľké komerčné stavby. Má schopnosť včleňovať do zmesi veľké množstvo doplnkového cementového materiálu. Betónové murivo sa typicky vyrába lokálne, pričom sa využívajú miestne dostupné materiály, čím sa znižujú energetické nároky a emisie spojené s dopravou surovín do výrobného závodu a hotovým výrobkom na pracovisko. Tepelná kapacita betónového muriva významne ovplyvňuje prestup tepla. Murovacie systémy sú prispôsobiteľné na rôzne účely, pretože majú veľa dizajnových premenných. Jednou je hrúbka steny: Na steny je možné ľahko pripevniť rôzne izolačné výrobky, čo zvyšuje hodnotu R produktu s prirodzene vysokou tepelnou hmotou a prispieva k flexibilite hrúbky steny. Rovnako ako iné betónové výrobky, aj betónové murivo je odolné, pružné, nehorí a vyžaduje veľmi nízku údržbu – pri správnom návrhu a konštrukcii je betónové murivo prakticky bezúdržbové viac než sto rokov. Životnosť betónového muriva tiež umožňuje sanáciu existujúcej stavby na nové využitie a opätovné použitie veľkej časti pôvodnej konštrukcie jadra. Keď betónová murovaná konštrukcia dosiahne koniec svojej životnosti, je možné rozdrviť ju na vytvorenie sutiny a použiť ju v iných konštrukciách.

Zámkové betónové dlažby (ICP) sa používajú v širokej škále aplikácií, ako sú obytné terasy a chodníky, mestské chodníky, námestia, strešné parkoviská, príjazdové cesty, parkoviská, mestské ulice, prístavy a letiská. ICP je nákladovo efektívna dlažba so širokou škálou farieb a textúr, ktorá zapadne do tradičnej alebo modernej architektúry. Poskytuje ľudský rozmer a charakter obytným, komerčným alebo mestským uliciam, zatiaľ čo je štrukturálne schopná podporovať najťažšie zaťaženie. So zámkovou betónovou dlažbou úzko súvisia aj betónové platne a betónové mreže. Používanie väčších betónových doskových dlažieb naďalej rastie v oblastiach určených pre chodcov v obytných, strešných, mestských priestoroch a na chodníkoch. Betónové mriežky možno použiť na zabezpečenie chladného a zeleného povrchu pre prístupové pruhy pre vozidlá, oblasti núdzového prístupu a prepadové parkovacie plochy.

Izolačné betónové formy (ICF) je integrovaný izolačný systém stenových tvarov, kde formy zostávajú na svojom mieste a poskytujú nepretržitú tepelnú a vzduchovú bariéru. Pretože sa používajú s liatym betónom, umožňujú flexibilitu pri navrhovaní. Sú ľahké a je možné ich recyklovať. Rovnako ako v iných betónových aplikáciách, izolačné formy sú odolné a vydržia mnoho rokov. Formy zostávajú na svojom mieste po uložení betónu a poskytujú nepretržitú tepelnú a vzduchovú bariéru, čím poskytujú významné úspory energie. Tepelná kapacita betónu znižuje vplyv teplotných špičiek mimo budovy na teplotu vnútri budovy. Výsledná nižšia požiadavka na vykurovacie, ventilačné a klimatizačné systémy (HVAC) znamená, že je možné znížiť aj veľkosť tohto zariadenia. Steny z pohľadového betónu sú v tejto aplikácii ideálne pre použitie v pasívnych solárnych dizajnoch.

Prefabrikované predpäté betónové systémy poskytujú výhody pre majiteľa, architekta, generálneho dodávateľa a statika a v konečnom dôsledku pre konečného používateľa. Prefabrikovaný systém poskytuje efektívny dizajn, nákladovú efektívnosť a silný odolný vzhľad, ktorý si zachová imidž po celú dlhú životnosť.

Existujú tri typické kategórie prefabrikovaných predpätých betónov: architektonické, štrukturálne a špeciálne prefabrikované systémy. Môžu byť navrhnuté ako kompletný stenový systém konštrukcie, ktorý sa nazýva „prefabrikovaný“ betónový systém, alebo môžu poskytnúť iba štruktúru alebo len stenový systém.

Prefabrikovaný betón sa vyrába odlievaním betónu do opakovane použiteľnej formy (alebo „formy“), ktorá sa potom v kontrolovanom prostredí vytvrdzuje, zbavuje foriem a nakoniec prepravuje na stavenisko a zdvíha (alebo stavia) na miesto. Pri produkcii prefabrikovaného betónu v kontrolovanom prostredí (obvykle sa označuje ako „prefabrikát“) sa udržuje konštantná teplota a vlhkosť. To je dôležité na správne vytvrdenie alebo vyzretie, pričom ho dôsledne sledujú inžinieri závodu a kontrolný personál oddelenia kvality. 

Využitie prefabrikovaného betónového systému ponúka veľa potenciálnych výhod. Keďže betón sa odlieva v továrni, bezpečnosť je lepšie kontrolovaná ako priamo pri odlievaní na mieste stavby. Finančné výhody a výhody pre udržateľnosť vznikajú, keď sa formy používané v závodoch opakovane používajú sto- až tisíckrát, kým sa musia vymeniť, čo umožňuje znížiť náklady na debnenie na jednotku ako v prípade iných typov stavieb. 

Betón je prevládajúcim riešením pre priepusty a rúry. Betónové rúry, šachty a prielezy sú odolné a odolávajú hrdzi a ohňu. Prefabrikované výrobky pomáhajú obnoviť prirodzenú hydrológiu oblasti a priamy tok vody na doplnenie vodonosných vrstiev. Môžu sa použiť v konštrukciách na riadenie dažďovej vody, zachytávanie znečisťujúcich látok a ukladať do zavlažovacích alebo retenčných systémov. Špeciálne konštrukcie môžu pomôcť pri riadení erózie. Betónová rúra je ideálna na použitie v geotermálnych systémoch, pretože neuvoľňuje plyn do vzduchu, má veľkú tepelnú kapacitu a v meniacich sa ročných obdobiach prirodzene ohrieva a/alebo ochladzuje cirkulujúci vzduch.

Mestský rozvoj mení prírodnú krajinu našich spoločenstiev, vytvára tvrdé povrchy, ktoré zabraňujú prenikaniu vody do povrchov pôdy a zvyšujú odtok. Odtok búrkovej vody môže odplaviť až 90 % znečisťujúcich látok, ako je ropa a iné uhľovodíkové kvapaliny nachádzajúce sa na povrchu parkovísk, priamo do riek a potokov. Avšak zachytením dažďov a ich vrátením do pôdy môže pôdna chémia a biológia znečistenú vodu ošetriť prirodzene. Pórobetónové vozovky ponúkajú riešenie s nízkym vplyvom (LID) na obnovenie prirodzenej schopnosti miest absorbovať dažďovú vodu. Pórovitý chodník je taký, ktorého priepustnosť je dostatočne vysoká na to, aby umožnila ľahký prechod vody a významne ovplyvnila hydrológiu, zakorenenie biotopu a ďalšie faktory prostredia. Pórobetónové povrchy môžu byť vyhotovené z priepustných zámkových betónových dlažobných systémov (PICP) alebo priepustných betónových vozoviek (PCP). Priepustná zámková betónová dlažba sa vyrába v továrni a dodáva sa a montuje na mieste. Oproti tomu sa priepustné betónové vozovky dodávajú v surovom stave a vytvárajú sa na mieste projektu.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS