Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Bezpečnostné dvere

Hľadáte stavebného stolára na bezpečnostné dvere? V tejto kategórii máme 16039 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40162 profesionálov na Slovensku

71878 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Bezpečnostné dvere

Potrebujete službu z oblasti bezpečnostné dvere? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie dverí, výrobu dverí, osadenie dverí, odvoz starých dverí. Cena ochranných dverí sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: servis dverí, nonstop servisná služba, kvalitnejšie materiály, ktoré vám poskytne niektorý z našich 16039 odborníkov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40162 profesionálov na Slovensku

71878 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako si zvoliť správny typ bezpečnostných dverí? 

Podľa vašich požiadaviek si musíte vedieť vybrať medzi oceľovými bezpečnostnými dverami s mriežkou, hliníkovou tyčovou konštrukciou alebo hliníkovou sieťkou. Miesto s vysokou úrovňou kriminality si bude určite vyžadovať bezpečnostné dvere, ktoré sú vystužené oceľou. Pri výbere bezpečnostných dverí si dajte pozor najmä na vhodne zvolený materiál. Vybrať si môžete z kombinácií oceľ, hliník, tepané železo a drevo-oceľ. 

Čo treba urobiť pred inštaláciou bezpečnostných dverí: 

1. Správne rozmery: Všetky domy sú navrhnuté podľa jedinečných špecifikácií a bezpečnostné dvere by mali byť prispôsobené tak, aby vyhovovali všetkým požiadavkám. Mali by byť schopné fungovať súčasne s materiálom dverí a zapadnúť do nich bez toho, aby boli viditeľné akékoľvek  stopy po inštalácii. 

2. Navrhnuté podľa štandardov: Pred zakúpením produktu by ste si mali overiť, či dvere spĺňajú bezpečnostné štandardy. Táto norma definuje testy ako je napríklad test nožom, nárazový test, test priehľadnosti a iné testy, ktoré musia vaše nové dvere ustáť. 

3. Vonkajší rám: Pri inštalácii bezpečnostných dverí musíte klásť osobitný dôraz na ich rám. Zvyčajne je vyrobený z hliníka alebo ocele. Oba materiály sú považované za odolné. Hliníkové rámy sú preferovanou voľbou pre ľahké, ale pevné uchytenie a pre priestor, ktorý je náchylný na koróziu, napríklad v domoch v blízkosti pobrežia. 

4. Konštrukčný návrh: Súčasťou konštrukčného návrhu môže byť niekoľko vzorov, mriežok, hliníkových plechov podľa vášho výberu. Pletivo z nehrdzavejúcej ocele je tou správnou voľbou pre ľudí, ktorí uprednostňujú bezpečnosť, ale nechcú robiť kompromisy vo výhľade. 

5. Zámky: Pokiaľ ide o zámok, mali by ste ísť do toho najlepšieho vo svojej kategórii. Vždy sa vyberajte zámky s cylindrickým uzamykaním s piatimi alebo viacerými čapmi, na ktoré dodávateľ poskytuje záruku 20 a viac rokov. 

Inštalácia bezpečnostných dverí 

Vždy by ste mali uprednostniť inštaláciu bezpečnostných dverí od firmy, ktorá je nielen renomovaná, ale zároveň má aj bohaté skúsenosti s inštaláciou a údržbou vami zvoleného typu bezpečnostných dverí, ktoré bude inštalovať. Mali by byť schopní určiť, aký typ ocele budú pre zabezpečenie potrebovať a aký dizajn bude najlepší pre váš typ nehnuteľnosti. Mali by byť tiež schopní odpoveď na otázky ako napríklad či dvere časom stratia lesk, alebo aký druh údržby bude potrebný atď. Bezpečnostné dvere by mali na sebe mať uchopenie vhodné na odstránenie a čistenie okien a tiež by mali mať rovnaký zámok ako ten, ktorý máte na oknách. Mali by mať tiež systém, ktorý vám v prípade požiaru pomôže dvere otvoriť jednoduchšie. Byť v bezpečí a zároveň neprísť o krásne výhľady je snom každého, kto stavia dom s obrovskými oknami a nádherným výhľadom. Suma, ktorú utratíte za bezpečnostné dvere, bude predstavovať len zlomok peňazí, ktoré ste utratili za nehnuteľnosť a vybavenie, preto sa uistite, že si pre svoj dom zaobstaráte tie najlepšie bezpečnostné dvere. 

Triedy bezpečnostných dverí - Ako si zvoliť správnu triedu? 

Bezpečnostné dvere môžu byť vchodové dvere do domov, kancelárií a obchodných prevádzok, ktoré sú navrhnuté tak, aby zaručovali vysokú úroveň bezpečnosti proti pokusom o vlámanie. Ide teda o konštrukčné prvky domu, ktoré sú súčasťou takzvanej „pasívnej obrany“. Sú vytvárané s cieľom zabrániť prienikom, neoprávnenému prístupu akéhokoľvek druhu a vonkajším útokom nevítaných návštev. Aby ste ľahšie pochopili, aké sú ich úrovne odolnosti proti vlámaniu. Bezpečnostné dvere sa delia na šesť „bezpečnostných tried“ a sú vyrobené z rôznych konštrukčných materiálov  v závislosti od stupňa ochrany. V tomto blogovom príspevku nájdete všetky informácie, ktoré potrebujete pre výber správnych bezpečnostných dverí pre váš domov alebo nehnuteľnosť. 

Vyberte si vhodné bezpečnostné dvere 

Inštalácia bezpečnostných dverí alebo presnejšie dverí proti vlámaniu ako vchodu do vášho domu je už sama o sebe vynikajúca obrana proti vonkajším útokom zločincov a zlodejov. Aby vás však dvere mohli skutočne účinne chrániť, musia sa zvoliť podľa rôznych kritérií a je tiež potrebné vedieť, ktoré voliteľné prvky si možno vybrať pri všetkých bezpečnostných dverách na trhu, aby ste si pre seba vybrali tie najvhodnejšie. 

Inštalácia bezpečnostných dverí 

 

Správna inštalácia bezpečnostných dverí je zásadná, pretože zaisťuje najlepšiu úroveň bezpečnosti.

Upevnenie rámu do steny 

Upevnenie rámu do steny je nevyhnutné preto, aby sa zabezpečila maximálna odolnosť dverí proti pokusom o vniknutie. V praxi musia byť dvere a stena jediným monolitickým blokom, ktorý nie je možné zničiť systémami, ktoré sú bežne používané vlámačmi; za týmto účelom sa na okraji rámu zvárajú oceľové svorky, ktoré prenikajú do steny 10-15 cm a sú pripevnené rýchlo tuhnúcim cementom. 

Spevnenie steny

Ak je murovaná stena krehká, môže byť napríklad v spojoch perforovaná ako tehlová, môže sa vnútorne spevniť tak, že sa okolo dverného otvoru použije cca na lineárny meter z troch strán asi trojitá metrová zváraná kovová sieť spojená s existujúcim murivom, ku ktorému je pripevnená časť dverí; na aplikáciu zváranej siete je potrebné odstrániť časť omietky a potom ju znova natiahnúť. Alternatívne je možné na vystuženie tehlového alebo kamenného muriva použiť spevňujúce výrobky, ktoré sa nanášajú injekciou; tieto sa vyrábajú pomocou cementových zmesí a vystužujú stenu bez nutnosti odstraňovania omietky. Ak kupujete rozostavaný dom, je dobré požiadať spoločnosť o aplikáciu pri stavbe stenových výstuží v blízkosti otvorov a vstupných dverí. Pre správnu inštaláciu bezpečnostných dverí sa obráťte na výrobcu alebo odborníkov na ich inštaláciu, ktorí často na svojich webových stránkach sprístupňujú zoznamy členských spoločností. 

Bezpečnostné triedy pre bezpečnostné dvere

Aby sme pochopili, aký stupeň bezpečnosti môžu bezpečnostné dvere ponúknuť, sú tieto dvere zvyčajne vyznačené známkou, ktorá osvedčuje ich kvalitu proti vlámaniu, podľa niektorých testov vykonaných priamo na nich. Podľa normy ENV 1627 a neskorších noriem existuje šesť tried kvality pancierových dverí, ktoré pozostávajú zo zvýšenia odolnosti proti vlámaniu na základe typu zámku a ďalších charakteristík, napríklad tepelno-akustickej izolácie. Na stanovenie triedy bezpečnostných dverí sa podľa európskych noriem podrobujú trom typom skúšok, ktoré sú: 

  • Odolnosť proti statickému zaťaženiu 

  • Dynamický odpor zaťaženia 
  • Odolnosť proti manuálnemu útoku 

Prístroje, ktoré sú použité na skúšky vykonávajú simulácie rôznych pokusov o vlámanie a na základe získaných výsledkov sa stanoví trieda odolnosti dverí.

Triedy bezpečnosti pre dvere sú: 
Trieda 1 

Odoláva vlamačom, ktorí sa iba fyzicky snažia otvoriť alebo vylámať dvere; dvere triedy 1 sú určené ako schodiskové dvere s bežným rizikom alebo ako dvere do skladu, ktorý obsahuje tovar s nízkou skutočnou hodnotou.

Trieda 2 

Odoláva vlamačom, ktorí sa pomocou jednoduchých nástrojov pokúšajú dvere otvoriť, napríklad skrutkovače, kliešte atď .; dvere triedy 2 sú vhodné na použitie ako schodiskové dvere so značným rizikom alebo ako dvere do kancelárie a do priemyselných budov. 

Trieda 3 

Odoláva vlamačom, ktorí sa snažia dvere otvoriť pomocou skrutkovačov a páčidiel; dvere triedy 3 sú vhodné na použitie ako interiérové dvere so značným rizikom, ako dvere do kancelárie a priemyselných budov, ako dvere do domovov vyššej hodnoty. 

Trieda 4

Odoláva skúseným vlamačom, ktorí používajú aj pílky, kladivá, sekery, dláta a akumulátorové vŕtačky; dvere triedy 4 sú vhodné na použitie v kanceláriách bánk, hodinárstiev, nemocníc, priemyselných závodov a laboratórií a pre domácnosti, ktoré sú plné vecí s vysokou hodnotou.

Trieda 5 

Odoláva skúseným vlamačom, ktorí používajú elektrické náradie, ako napríkkad vŕtačky, pílky, brúsne kotúče atď.; dvere triedy 5 sú vhodné pre banky, klenotníkov, vojenské priestory, veľvyslanectvá. 

Trieda 6 

Odoláva „elektrickým zlodejom“, ktorí používajú aj vysoko výkonné elektrické náradie; dvere triedy 6 sú vhodné pre banky, klenotníctvá, jadrové elektrárne, vojenské priestory, veľvyslanectvá. 

Všeobecne platí, že na ochranu rodinného domu alebo bytu je potrebná trieda 2, ak máte veľa cenných predmetov alebo domov vysokej hodnoty, ktorý by lákal zlodejov, skúste sa poobzerať po dverách triedy; pre rodinné domy a chaty sa odporúčajú triedy 3 a 4. Nie všetky domy však potrebujú rovnakú úroveň ochrany: výber vhodných dverí je založený na skutočných rizikových faktoroch konkrétneho domu a tiež závisí od hodnoty predmetov v nich. 

Údržba bezpečnostných dverí 

Bezpečnostné dvere potrebujú z času na čas nejaké kontroly, aby správne fungovali. Všeobecne sa odporúča každoročne kontrolovať pánty, tesnenia a zámky. Divné zvuky pri otváraní a zatváraní dverí alebo značky po otváraní na podlahe ukazujú, že dvere nie sú nainštalované správne a treba to opraviť.