Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Bezpečnostné dvere Trenčín

Hľadáte stavebného stolára na bezpečnostné dvere v lokalite Trenčín? V tejto kategórii máme 16 906 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

30 173 profesionálov na Slovensku

75 413 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Bezpečnostné dvere Trenčín

Hľadáte bezpečnostné dvere Trenčín? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Záblatí, Sihoti. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Skalka nad Váhom, Soblahov, Trenčianske Teplice. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:zameranie dverí, výrobu dverí, osadenie dverí, odvoz starých dverí. Zabezpečia pre vás servis dverí, nonstop servisnú službu a použijú pri tom kladivo, šalovacie dosky, tmeliacu penu. Vyberte si najlepšiu ponuku pre bezpečnostné dvere Trenčín z našich odborníkov.

30 173 profesionálov na Slovensku

75 413 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

banner
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

10 tipov ako si vybrať kvalitné bezpečnostné dvere 

Vybrať kvalitné bezpečnostné dvere alebo brány môže byť rovnako náročné ako väčšina veľkých nákupov. Keď idete touto cestou, je vždy dobré dôkladne porozumieť tomu, čo kupujete. Tu je niekoľko rád, na čo si dať pri výbere dverí pozor.

1. Kde sa dvere vyrábajú?

Táto otázka je dôležitá z mnohých dôvodov a väčšinou sa týka záruky. Ak s dverami niečo nie je v poriadku už od začiatku alebo dokonca o 6 mesiacov, kto to napraví a ako dlho to bude trvať? Ak sa dvere vyrábajú až ďaleko za morom, môže to spôsobiť veľa komplikácií, ktoré za to určite nestoja. Aby ste si uľahčili prípadné reklamácie tak kupujte dvere od tuzemských výrobcov. 

2. Oceľ alebo hliník?

To je otázka, ktorú dostávam ozaj často a moja odpoveď je stále taká, že záleží od účelu, na ktorý budú dvere slúžiť. Niet pochýb o tom, že oceľ je silnejšia ako hliník, a ak je sila pre vás na prvom mieste, potom je odpoveďou oceľ. Oceľ však nemusí vždy esteticky korešpondovať s každou nehnuteľnosťou, ani nie je taká odolná proti korózii. Ak si kvôli bezpečnosti vyberiete hliníkové dvere, musia to byť dvere so sieťkou z nehrdzavejúcej ocele a najlepšie v námornej kvalite. Tiež musia byť dodávané s 3-bodovým zámkom presne podľa štandardov. Na trhu existuje veľa obchodníkov, ktorí sa snažia pretlačiť na trh nevyhovujúce hliníkové dvere ako bezpečnostné na nevzdelaných kupujúcich. Ak dvere nie sú vyrobené z ocele alebo nemajú mriežku z nehrdzavejúcej ocele, potom je veľmi pravdepodobné, že nejde o bezpečnostné dvere. 

3. Materiály 

Sú dvere vyrobené z kvalitných výrobkov? Rovnako ako kdekoľvek inde, aj tu existuje lacný spôsob, ako vyrobiť lacné dvere s drahým vzhľadom. Za tie roky som bol naozaj v šoku, keď som videl, ako firmy šetria na výrobe dverí peniaze, zvyčajne ich to však skôr či neskôr dobehne. Uistite sa, že vaše dvere sú spracované kvalitne a pre váš domov budú bezpečné. 

4. Korózia a dvere

Toto je veľmi dôležitý bod, kde väčšina výrobcov stratí veľa peňazí, ak sú dvere vyrobené správne. Pri nákupe oceľových dverí existujú dva bežné výrobné postupy. Jedným z nich je zinkovanie dverí, po ktorom nasleduje práškové lakovanie. Toto je odveká prax, ktorá má však svoje klady a zápory. Aj keď dvere s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nehrdzavejú, nie je možné zaručiť, že práškový lak vydrží 100 rokov. Je to spôsobené tým, že výrobky nie sú stopercentne kompatibilné a to najmä kvôli obsahu kremíka v pozinkovaní. Závisí to aj od umiestnenia dverí. Ďalším bežným procesom, ktorý dvere ochráni pred koróziou je zárubňa, tú je pre správne fungovanie potrebné  zabezpečiť železnou rúrkou. Dvere sú najprv pieskované, zinkované a potom práškovo lakované. Tento proces dverám zvyčajne poskytne oveľa hladší povrch a zdá sa, že si získava čoraz väčšiu  popularitu. Týmto spôsobom sa vyrábajú aj trajekty a autobusové zastávky. Nech už si zvolíte akýkoľvek spôsob, tak údržba je určite. Dvere raz za mesiac utrite, aby sa na nich nehromadila špina.

5. Zámky a kľučky

Zámky a kľučky sú na dverách rovnako dôležité ako motor v automobile. Snažte sa vybrať si značky, ktoré sú ozaj kvalitné, v obchodoch sa opýtajte na najpredávanejšie a najlepšie kúsky. Ak nepoznáte značku, ktorú vám predajca predstaví, tak to neznamená hneď zlú kvalitu, uistite sa ale, či má dostatočnú záruku. Ďalším dôležitým bodom je zabezpečiť, aby zámky boli vsadené a aby neboli namontované na povrchu. To znamená, že telo zámku je umiestnené vo vnútri rámu dverí alebo v skrinke zámku. Kvalitné bezpečnostné dvere by nikdy nemali mať povrchovo namontovaný zámok. Tie zámky dverí sa dajú sa ľahko rozbiť kladivom. 

6. Pánty 

Rovnako ako zámky a kľučky, aj pánty sú mimoriadne dôležité. Videl som za tie roky príliš veľa oceľových dverí, ktoré sa vyrábali pomocou zadného závesu z drevených dverí, a to je NESPRÁVNE! Kvalitné oceľové dvere by mali vždy používať navarený PIN ZÁVES. To znamená, že pánty sú privarené k upevňovaciemu rámu, ktorý je priskrutkovaný k stene. Typické oceľové dvere vážia niečo okolo 30 až 40 kg, takže kvalitné pánty sú nevyhnutnosťou. Na hliníkové dvere, ktoré sú oveľa ľahšie, budete používať špeciálne navrhnutý tupý záves obsahujúci čap, ktorý sa zaistí v ráme dverí. Zvyčajne sa to nazýva hliníkový záves bezpečnostných dverí. Kvalitné pánty sú nevyhnutnosťou! 

7. Dizajn

Pri výbere vzoru vašich vchodových dverí sa nebojte zvoliť niečo zaujímavé a kreatívne. Jedná sa o vchodové dvere do vášho veľmi drahého domu, ktoré buď potrebujú renováciu, alebo sú úplne nové, v oboch prípadoch kvôli pár stovkám eur navyše získate niečo, čo dodáva vašej nehnuteľnosti hodnotu a príťažlivosť. Buďte odvážni, urobte dojem. 

8. Farba 

Rovnako ako dizajn, aj farba je dôležitá. Väčšina domov má paletu 3-4 farieb už na svojej fasáde, oknách alebo odkvapoch. Toto je zvyčajne štandardná možnosť, či už ladiť s odkvapom alebo s roletovými dverami. Ak si nie ste istí, pretože sa chystáte znova maľovať, potom zvoľte čiernu alebo bielu klasiku.

9. Sieťky

Sieťky sú voliteľné a na výber ich budete mať hneď niekoľko. Ak hľadáte dvere, ktoré sú odolné voči hmyzu, nezabudnite to oznámiť obchodnému zástupcovi. Oceľové bezpečnostné dvere budú mať z bezpečnostných dôvodov tradične z boku a cez hornú časť medzery 6 - 8 mm. Je to tak preto, že keď sa dom posunie v dôsledku tepla, dvere sa neprispôsobujú a sťažuje sa ich otváranie. Tieto medzery je možné ľahko vyriešiť pomocou tesnení proti poveternostným vplyvom. O ich dostupnosti vás určite informuje dodávateľ. V závislosti od účelu a toho, či máte veľkého psa, bláznivé deti alebo sa dvere otvárajú na chodník, platia rôzne metódy. Skúsený zástupca by mal vedieť vždy správne poradiť. 

10. Záruka 

Dobrá záruka zvyčajne hovorí o tom, či spoločnosť ozaj verí svojmu produktu. Záruku získate písomne. Kvalitný výrobok však bude mať zvyčajne svoju cenu, tak buďte pripravení minúť pár stovák navyše a kúpiť si niečo, čo obstojí v skúške času. Pamätajte, že žiadne z týchto dverí by nemali byť umiestnené na poličke. Všetky sú vyrobené špeciálne pre domácnosť zákazníkov, pretože žiadne vchodové dvere nemajú rovnakú veľkosť, bez ohľadu na to, čo si niektorí môžu myslieť. Ak si kúpite lacné dvere, tak budete mať problém s ich namontovaním a peniaze, ktoré ste ušetrili na dverách miniete na odborníka, ktorý vám ich. Radšej si vopred urobte prieskum a vyberte si dvere, ktoré budú kvalitné a bezpečné pre vás aj váš dom.