Brigáda

Najmite si skúseného odborníka na brigádu z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
5546 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo si najať brigádnika cez Wilio?

Potrebujete pomocnú ruku na stavbu alebo do domácnosti? Objednajte si brigádnika na Wilio a ten vám pomôže s prácami s úsmevom na tvári. Miestni brigádnici môžu pomôcť s odstránením odpadu, tehál a iných materiálov. Alebo môžu pracovať na základe vašich inštrukcií na rôznych prácach okolo domu, ako napríklad v záhrade, pri čistení, kopaní, údržbe, a iných prácach. Nech už bude úloha akákoľvek, brigádnici vám ju pomôžu dokončiť skôr, aby ste si mohli čo najskôr oddýchnuť. Na Wilio nájdete veľa ochotných brigádnikov z vášho okolia na rôzne pomocné práce Jednoducho opíšte, aké práce potrebujete urobiť a kedy ich potrebujete vykonať. Dostanete ponuky, z ktorých si vyberiete najvhodnejšieho brigádnika pre danú prácu.

Kto je brigádnik?

Brigádnik je pomocný robotník, ktorý poskytuje pomoc pri plnení najrôznejších úloh, najmä pri náročných fyzických prácach. Väčšina úloh zahŕňa základné zručnosti a spravidla sa vykonávajú v exteriéri, aj keď niektoré práce môžu byť aj v interiéri alebo môžu vyžadovať aj dopravu – prepravu.

Aké sú povinnosti brigádnika?

Medzi povinnosti brigádnika patria dokončovacie práce podľa pokynov nadriadeného, vedúceho majstra. Zvyčajne ide o práce, ktoré sú kombináciou zdvíhania, premiestňovania, kopania a čistenia.

Aké sú najčastejšie úlohy pre brigádnikov?

Bežné pomocné robotnícke práce zahŕňajú upratovanie po remeselníkoch, pomocné stavebné alebo renovačné – opravné práce. Je tiež bežné najať si brigádnika na pomoc s kopaním výkopov, inštaláciou plotov či údržbou záhrady.

Majú brigádnici kvalifikáciu?

Nie. Pomocné pracovné úlohy nevyžadujú žiadne pokročilé schopnosti ani kvalifikáciu. Váš brigádnik však možno dokončil odbor remeslá ako tesárstvo, stolárstvo alebo klampiarstvo.

Budem musieť dodať nástroje pre svojich pracovníkov?

Väčšinou pracovné nástroje pre brigádnikov zabezpečuje majster, ktorý si ich objedná. Avšak niektorí robotníci majú vlastné pracovné nástroje (ich použitie sa premietne do ceny), preto je vždy lepšie si to vopred overiť a dohodnúť sa na najlepšom spôsobe.

Koľko stojí najatie brigádnika?

Spravidla si môžete najať brigádnika na pomocné práce od 4 – 6 €/hod. Cena bude závisieť od druhu práce, od počtu odpracovaných hodín a lokality.

Čo zahŕňa práca brigádnika?

Brigádnici sú zruční v rôznych údržbárskych a pracovných činnostiach. Mnohí z nich majú odborné zázemie so špecifickými zručnosťami v jednej oblasti (napríklad tesár, murár, inštalatér), zatiaľ čo iní sú radi, keď pracujú podľa vašich inštrukcií na čomkoľvek, čo od nich vyžadujete.

Služby

Čistenie a údržba

Bežné brigádnické práce zahŕňajú upratovanie, najmä upratovanie staveniska po ukončení stavebných prác. Začnú s odpratávaním väčších zvyškov pomocou fúrika a lopaty a naložia ich na auto. Ďalej stavenisko pozametajú a odstránia z neho nečistoty a prach. Nakoniec môžu povrch povysávať a vysokotlakovým čističom poumývať všetky vhodné povrchy v závislosti od toho, či sú vnútorné alebo vonkajšie. Osobitnú pozornosť treba venovať prípadným zanechaným škvrnám, malte alebo injektážnej zmesi.

Živnostenská pomoc

Aj keď brigádnici nemusia byť nevyhnutne licencovaní, často pomáhajú odborným robotníkom s inštalatérskymi, tesárskymi a stavebnými prácami. Tesári alebo stavbári môžu poskytnúť pomoc pri odstraňovaní starých konštrukcií, sťahovaní dreva, nosného rámu, a ďalších úloh, ktoré si vyžadujú ich pomoc. Inštalatéri môžu potrebovať pomoc s čistením, premiestňovaním potrubí a dvíhaním ich častí. V každom prípade bude licencovaný odborný pracovník dohliadať na prácu brigádnika a zabezpečí, aby bola vykonaná bezpečne a na vysokej úrovni.

Kopanie výkopov a jám

Pomocné práce sú často spojené s kopaním – najmä ručným (manuálnym). Váš brigádnik použije lopatu a ďalšie požadované náradie. Môže pomôcť vykopať otvory pre ploty, vykopať kanály na odvodnenie, vyrovnať zeminu pripravenú na terénne úpravy.

Sťahovanie a nakladanie

Váš brigádnik Vám môže pomôcť presunúť materiály z jedného miesta na druhé alebo ich naložiť na nákladné auto alebo príves. Medzi tieto materiály môže patriť pôda, štrk, doska, drevo, tehly, dlažby, záhradný odpad, vlnitá lepenka, skaly, rastliny a dokonca aj nábytok. V závislosti od konkrétnej práce použijú kombináciu rôznych nástrojov, vrátane lopát, vidiel, vozíkov na kolieskach a rukavíc.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia