Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Brizolit

Najmite si skúseného odborníka na brizolit z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Brizolit

Potrebujete službu z oblasti brizolit? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na miešanie a nanášanie brizolitu, finálne úpravy povrchu. Cena vápennej omietky sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: vedro, voda, štetec, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17315 murárov v danej kategórií.
Pozrite tiež:Brizolit cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Často kladené otázky

Prečo si z vonkajších omietok vybrať brizolit?

Brizolit je tradičná omietka používaná niekoľko desaťročí. Jej vlastnosti sú generáciami overené a v súčasnosti záujem o ňu opäť narastá. Pomerne dlhý zoznam kladov tohto materiálu vedie jeho takmer nesmrteľnosť. Plesniam, riasam a machu vydrží odolávať dlhé desaťročia.

Aké sú hlavné výhody brizolitu?

•    Pevnosť + mechanická odolnosť
•    Vysoké Ph zaručuje vysokú ochrana proti biologickému napadnutiu
•    Rokmi dokázaná stálosť a preverená trvanlivosť 
•    Znížená pravdepodobnosť tvorby trhlín
•    Vysoká priedušnosť
•    Tradičný a zároveň atraktívny vzhľad
•    Vhodný na použitie na zatepľovacie systémy
•    Pomerne lacné riešenie finálnej úpravy fasády
•    Nehorľavosť

Kedy sa brizolit nehodí?

Dá sa povedať, že brizolit môže mať isté obmedzenia v šírke palety odtieňov. Z podstaty materiálu a zloženia nie všetky farby, najmä čo sa týka sýtosti, je možné dosiahnuť. Vysoká pracnosť je tiež faktor, ktorý môže odradiť. Ak si však brizolitovú omietku necháte natiahnuť skúseným odborníkom s potrebnou technikou, náročnosť aplikácie vás nemusí zaujímať.

Aké zručnosti má odborník na naťahovanie omietky?

Na Wilio nájdete dostatok stavebných odborníkov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s naťahovaním omietky, ktorí dokážu ľahko a hodnoverne preukázať svoju odbornosť a prax. Každý z nich dokáže túto namáhavú prácu urobiť jednoduchšie, ako keby ste sa o to pokúšali sami a budú dodržiavať postupy, o ktorých vy nemusíte ani vedieť. 

Ako nájdem kvalitného odborníka na vytiahnutie brizolitovej omietky?

Nájsť vhodného odborníka je na Wilio veľmi jednoduché. Zadajte si dopyt, v ktorom stačí uviesť vašu lokalitu a rozmery stien, na ktoré chcete natiahnuť brizolit. Ak máte napríklad konkrétnu predstavu o čase realizácie, uveďte to tiež. A už si len počkajte na reakcie skúsených špecialistov, ktorí vám predostrú svoju cenovú aj časovú ponuku.

Aké práce robí odborník na brizolitovú omietku?

Títo špecializovaní murári veľmi dobre poznajú obvykle nie len brizolit, ale aj iné omietky. Môžu vám tak odpovedať na vaše otázky, prípadne poukázať na fakty, ktoré laikovi nemusia napadnúť. Zhodnotia všetky podmienky stavby, ktorú chcete omietnuť, najmä tie poveternostné, ako je vlhkosť okolia, veternosť, tiež členitosť a vlastnosti fasády a možno aj architektúru okolia. Vo výnimočných situáciách by sa mohlo stať, že by vám odporučil iný druh omietky.

Prečo hľadať odborníkov na brizolit na Wilio? 

V dnešnej dobe internetu nie je ťažké nájsť na weboch prakticky akýkoľvek postup práce. Naťahovanie omietky je však niečo, na čo vám teoretická znalosť nestačí. Vyučení murári a stavební odborníci majú za sebou roky praxe, ktoré laik jednoducho nemôže len tak dobehnúť. Okrem toho, brizolitová omietka je veľmi náročná nie len na znalosti, ale aj na fyzický výkon. Profesionáli disponujú technikou, ktorou túto namáhavú prácu zvládnu za vás oveľa kvalitnejšie a za kratší čas. Ďalším benefitom profesionála je dostatok potrebnej pracovnej sily. Omietku tak v jednej chvíli môže nanášať na ucelené plochy dostatočný počet pracovníkov spôsobom, aby nevznikali napojenia plôch, ktoré môžu zanechať rozdiely v odtieni omietky aj jej štruktúre.


Mám odborníkovi na brizolit dodať materiály a vybavenie, alebo si prinesie svoje vlastné? 

To je síce vždy otázkou dohody, ale v tomto prípade by to bolo pre vás veľmi nevýhodné. Skúsený odborník má všetko potrebné zariadené. Vlastní profesionálne prístroje a náradie, ktoré vie perfektne používať. Samotný brizolit kupuje často a vo veľkom, preto naň vie dostávať zľavy, k akým sa vy prvdepodobne nedostanete. A rovnako výhodne vie dokúpiť, či zapožičať všetko potrebné. Napríklad také lešenie. 

Koľko času treba na úplné dokončenie brizolitovej omietky? 

Na túto otázku sa nedá univerzálne odpovedať. Samotné nanesenie brizolitu závisí od šikovnosti majstra, aj použitej techniky. Musíte počítať aj s prípravou potrebného podkladu. Pravdepodobne najzdĺhavejšou časťou procesu bude schnutie a dozrievanie omietky. Schnutie priamo ovplyvňuje teplota a vlhkosť vzduchu. Čím je teplota vonkajšieho vzduchu vyššia a vlhkosť nižšia, tým rýchlejšie materiál schne. Naopak, v chladnejších a vlhkejších oblastiach to bude trvať dlhšie. Samotné zrenie môže trvať aj niekoľko týždňov. Presnejší odhad vám na mieste urobí odborník. 

Materiály: 

Zmes sa dnes vyrába priemyselne a dodáva už ako hotová vrecovaná. Obsahuje piesok, na hrubo drvenú sľudu, hydrát vápenatý a obyčajný alebo biely cement, prípadne ešte farebný pigment. Brizolitová omietka sa obvykle predáva v 25 alebo 30 kilogramových vreciach.

Postup: 

Ako prebieha nanášanie brizolitu?

Brizolit sa nanáša na podkladovú omietku. Štruktúra sa vytvára striekaním, alebo škrabaním. Dlhodobo sa dodáva v prírodne bielom odtieni, ale v súčasnosti sa už ponúka aj v niekoľkých iných farbách.

Príprava podkladu

Podkladová omietka musí byť dostatočne vyzretá, stabilná, pevná, bez prachu a nečistôt a nesmie byť zamrznutá. Najprv sa musí zdrsniť oceľovou škrabkou a podľa savosti sa vlhčí vodou.

Nanášanie brizolitu – škrabaná štruktúra

Suchá zmes s vodou sa dobre rozmieša v bubnovej miešačke alebo elektrickým miešadlom. Hmota sa nahadzuje murárskou lyžicou na stenu a následne sa vyrovnáva. Odporúčaná hrúbka vrstvy pre škrabanie je 10 mm. Po primeranom zatvrdnutí sa brizolit škrabe oceľovou škrabkou vždy jedným smerom, až do vytvorenia rovnomernej štruktúry a rovnosti plochy.

Nanášanie brizolitu – striekaná štruktúra

Rovnako, bubnovou miešačkou alebo elektrickým miešadlom sa suchá zmes zmieša s odporúčaným množstvom vody do jednoliatej hmoty. Tá sa na stenu aplikuje pomocou ručnej murárskej omietačky, ktorá vyzerá trochu ako mlynček s hrebeňom vo vnútri. Omietačka sa naplní brizolitovou omietkou a otáčaním kľuky sa zmes postupne nanáša na stenu. Ak si to teda robíte sami. Odborníci na to majú samozrejme profesionálne elektrické stroje. V minulosti sa dala vidieť ešte jedna, dnes už len výnimočná metóda nanášania: trsteným zväzkom domácej výroby namočeným do brizolitovej zmesi sa udieralo o krátku drevenú tyč proti fasáde. Bolo to samozrejme fyzicky veľmi náročné a z pochopiteľných dôvodov sa tento postup už prakticky nepoužíva. Odporúčaná hrúbka vrstvy v prípade striekanej štruktúry je 4 mm a nanesená omietka sa už následne nijako neupravuje. Ak ju teda nechcete z nejakého dôvodu ešte maľovať. Po úplnom zaschnutí sa omietka len očistí mäkkou kefkou.

Rady a tipy: 

Nájdite si na nanášanie brizolitu odborníka cez Wilio rýchlo a lacno

Zadajte si dopyt cez Wilio a pozrite si viaceré ponuky od odborníkov z vášho okolia. Získate prehľad o možných postupoch, ktoré následne ovplyvňujú celkovú cenu aj časový rozsah pác. Vyberiete si, čo vám vyhovuje.
 
Zadajte dopyt podrobne alebo všeobecne

Do zadania môžete uviesť, že hľadáte majstra, ktorý vám na stavbu natiahne exteriérovú omietku, alebo aj rovno napíšete, že už ste rozhodnutý pre brizolit. Profesionál s potrebnými skúsenosťami a znalosťami vám bude vedieť poradiť a aj realizovať to, čo si napokon vyberiete. Skúsení murári vám môžu predostrieť ponuku a vysvetliť klady a zápory, rovnako ako možnosti vo vašom konkrétnom prípade. Posledné slovo však máte vy.

Sledujte priebeh realizácie

Na začiatku vám bude vysvetlené, ktoré kroky a v akom poradí, či časovom horizonte, sa budú diať. Nezaškodí, ak si to necháte dať na papier. Postupom prác ich môžete kontrolovať. Odborník vám nemôže zaručiť rýchlosť schnutia, ale rozhodne môže zaručiť dátum dokončenia prác. Nebojte sa pýtať na prípadné odchýlky.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS