Vyhľadaj šikovných profesionálov
Brúsenie betónu, leštenie podlahyPotrebujete službu z oblasti brúsenie betónu? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na brúsenie betónu na hrubo, brúsenie betónu na jemno, leštenie povrchu, cenovú kalkuláciu. Cena povrchovej úpravy betónu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: jednokotúčvé brúsky, diamantové a karborundové nástroje, ktoré vám poskytne niektorý z našich betonárov v danej kategórií.
Dale K.
Náš skúsený tím ponúka kompletné rekonštrukcie kuchýň a bytov, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalý priestor. Ďalej ponúkame zákazkové tesárske a stolárske práce v našej dielni. --------------------- Our experienced team offers complete kitchen renovations and apartment renovations to help you create the perfect space. Furthermore, we offer custom carpentry and joinery in our workshop.
Erik B.
Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt
Filip R.
15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži, predajni, skladov, strojov, aút, výrobných liniek Flexibilita a prispôsobovanie sa požiadavkám zákazníka. Bežne rady sú zdarma. Nie na všetko viem odpoved, ale vzdy hľadám riešenia u odborníkov, ktorých som za tu dobu spoznal. slova typu, neviem, nedá sa, nepoužívam. Pri návštevách zákazníkov, používam špeciálne zariadenie na likvidáciu patogenov, ktoré sa využíva v slovenských laboratóriách na ochranu zdravia výskumných pracovníkov.
Erik K.
Menšie Stavebné a inštalačné práce v domácnosti, rôzne opravy skladanie nábytku, maliarske práce, menšie elektrikárske práce a ďalšie stavebné práce...
Matúš K.
Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom
Vladimír P.
Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !
Pavol B.
Robíme maliarske práce, sadrokartonarske práce, murárske práce, búracie práce, zatepľovanie, drobné vodoinštalačné práce máme 16r praxe v stavebníctve.
Charakteristickým vzhľadom dizajnérskych podláh je leštený betón. Väčšina ľudí netuší, že akýkoľvek betónový povrch môžeme brúsiť pre viacero účelov. Brúsenie betónového povrchu neslúži iba na prípravu lešteného betónu, ale aj na rôzne alternatívne varianty podláh. Avšak mnohí nerozumejú rozdielom v brúsení betónu, čím im unikajú možné výhody. Preto Vás my týmto procesom radi prevedieme a objasníme Vám všetky nejasnosti!
Čo je to brúsenie betónu?
Na brúsenie betónu a jeho tvrdý povrch je určený brúsny nástroj zložený zo syntetických diamantov, ktoré slúžia na vyhládzanie povrchov. Na brúsenie betónu sú na trhu technológie od rôznych spoločností. Technológia, v kombinácii s diamantovým nástavcom slúži na obrábanie a zušľachťovanie pevného povrchu betónu, pre dosiahnutie hladného a estetického výsledku. Brúsnym nástrojom je kotúč, pokrytý syntetickými diamantmi, bežne používanými na brúsenie v diamantových typoch nástrojov. Povrch betónu je možné brúsiť v mokrom alebo suchom stave. Pre vyššiu bezpečnosť a čo najnižší vplyv škodlivého prachu na naše zdravie však preferujeme brúsenie v mokrom stave. Na brúsenie môžeme použiť dva typy nástrojov. Prvým je tradičná brúska na betón, ideálna na prípravu povrchu. Druhým nástrojom je hladička betónu, vhodná na konečnú povrchovú úpravu. Trh ponúka ručné strojové hladičky ale aj také, na ktorých sa dá jazdiť.
Prečo je brúsenie betónu dôležité?
Novo položená betónová podlaha má mikro-hrubý povrch. Jej použitie je vhodné až po vyhladení a utesnení. Hladká betónová podlaha produkuje menej prachu, na pohľad je krajšia a jej životnosť je vyššia. Príprava novej betónovej podlahy je jednoduchá, základom je vyčkať pokým podlaha nestvrdne, čo trvá približne 28 dní. Príprava používaného betónového povrchu je náročnejšia. Betónový povrch môže byť pred pokládkou podlahových dosiek alebo dlaždíc príliš nerovný. Na neuhladenom betónovom povrchu sa môže nachádzať farba, či epoxidy. Pre vyvarovanie sa rôznym komplikáciám popri inštalácii akýchkoľvek podláh, odporúčame najskôr brúsenie betónu a až následne inštaláciu podlahy. Montáž akejkoľvek podlahy bude s hladkým povrchom betónu nenáročnou činnosťou. Príprava povrchu podlahy pred použitím dlaždíc alebo podláh z tvrdého dreva je najužitočnejším spôsobom, ako Vašej podlahe zabezpečiť životnosť. Brúsenie betónu je obzvlášť dôležitým procesom pri leštených podlahách, kde sa preukáže kvalita opracovanej plochy.
Výhody brúsenia betónu
Brúsením betónu dokážeme odstrániť všetky jeho nedokonalosti a nezrovnalosti, čoho výsledkom je hladký a funkčný povrch. Staré a poškodené betónové povrchy dokážeme brúsením vrátiť do ich pôvodného stavu a využívať ich po mnoho ďalších rokov.
Odstráňte farbu, epoxidy, nečistoty
Brúsením odstránite farby, epoxidy, nečistoty a iné nežiaduce pozostatky na betóne. Brúska otiera hornú vrstvu betónovej podlahy a zanecháva krásny hladký výsledok. Na obrúsený, vyhladený povrch následne jednoducho inštalujete akýkoľvek vyhovujúci typ podlahoviny (dlaždice, podlahové dosky, koberce atď.) Príprava povrchu podlahy je teda zásadným krokom k životnosti každého druhu podlahoviny.
Perfektné pre sklady
Pre sklady alebo domy je betónová podlaha tým najlepším výberom. Prečo by ste si mali pre Váš sklad či dom zvoliť betónovú podlahu? Brúsený betón zaručuje skvelý prevádzkový stav podláh. Zaisťuje nie len ich životnosť, ale taktiež odolnosť voči náročnejším podmienkam, zapríčineným dopravnou povahou skladov. Ak máte záujem o skladové betónové podlahy, či dizajnové podlahy z brúseného betónu, alebo hľadáte niekoho na práce spojené s prípravou betónových podláh, na leštenie, či prípravu povrchov pred pokládkou rozličných podlahových krytín - Willio je tu pre Vás! Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, ako Vám vieme pomôcť s brúsením Vašich betónových podláh.
Nástroje na brúsenie betónu
Diamanty
Čo sa týka nástrojov na brúsenie betónových povrchov alebo rezanie, práca sa vykonáva pomocou diamantových nástrojov. Pri moderných diamantových nástrojoch sa používajú predovšetkým syntetické diamanty, pretože poskytujú široký výber veľkostí, tvarov a pevnosti. Výrobcovia diamantových nástrojov teda vedia prispôsobiť nástroje pre líšiace sa požiadavky používateľov. Veľkosť diamantov v diamantovom kotúči sa určuje podľa zrnitosti. Medzi veľkosťou diamantu a zodpovedajúcim označením zrna je inverzný vzťah. To znamená, že veľký diamant sa označuje malým číslovaním (18/20, 30/40) a naopak veľkosť malého diamantu je označovaný veľkým číslom (80/100, 170/200). To znamená, že kotúče s väčšími diamantmi majú menšiu zrnitosť a naopak. Veľké diamanty sa používajú na agresívne odstraňovanie ťažko odstrániteľných povrchových úprav, zatiaľ čo malé diamanty sa používajú na honovanie a leštenie.
Spojivo
Základným účelom spojiva je zachovanie diamantov. Spojivo je zvyčajne vyrobené z kovu alebo syntetickej živice, no na výrobu môžu byť použité aj iné materiály, podľa typu nástroja. Spojivo je navrhnuté tak, aby sa opotrebovalo v stanovenej rýchlosti. Obrúsením spojiva sa zároveň odkrývajú nové diamanty, ešte skôr ako sa rozbijú všetky povrchové diamanty. Tvrdosť spojiva musí zodpovedať brúsenému materiálu, inak môže byť funkčnosť nástroja nesprávna. V prípade, ak by bola mäkká betónová podlaha brúsená nástrojom určeným pre stredne tvrdý betón, nástroj sa predčasne opotrebuje a jeho životnosť sa rázne znižuje. Dôvodom je pomer odolnosti voči opotrebeniu. Ak je odolnosť voči spojivu v nástroji nízka, vedie to k predčasnému uvoľňovaniu nových diamantov, skôr ako sa povrchové diamanty rozpadnú, čo zapríčiňuje zbytočné opotrebenie nástroja. Ak sa na tvrdú betónovú podlahu použije nástroj z mäkkého betónu, povrchové diamanty sa rozpadnú a nástroj zastaví rezanie skôr, ako sa uvoľnia nové diamanty. V tomto prípade je odolnosť voči opotrebeniu vysoká a spojivo neuvoľňuje diamanty dostatočne rýchlo na to, aby sa doplnili na povrchu. Na prvý pohľad sa to môže zdať nerozumné, alebo zvláštne, no tvrdá betónová podlaha vyžaduje nízku odolnosť voči opotrebovaniu, čiže mäkšie spojivo. Na druhej strane, mäkká betónová podlaha vyžaduje vysokú odolnosť voči opotrebovaniu a teda tvrdé spojivo. Hoci výrazy tvrdé a mäkké spojivo nie sú technicky správne, používame ich v rámci jednoduchého vysvetlenia.
Jedným so spôsobov ako pochopiť spojivá, je zobrať do úvahy koľko betónu sa odstráni z mäkkej betónovej podlahy oproti tvrdej. Z 1000 m2 mäkkej betónovej podlahy, vznikne rozomletím päť vriec betónového prachu. Naopak podobne veľká tvrdá betónová podlaha vyprodukuje iba jedno vrece prachu. To znamená, že pri mäkkej podlahe odstraňujete až päťkrát viac materiálu, ako pri tvrdej. To je dôvod, prečo musí mať nástroj vyššiu odolnosť voči opotrebeniu. Nástroj na tvrdý betón musí mať adekvátne nízku odolnosť voči opotrebeniu, aby zodpovedal malému množstvu odoberaného betónu, inak neuvoľní nové diamanty dostatočne rýchlo.
Výber správneho nástroja
Potrebujete nástroj na agresívne odstraňovanie ťažko odstrániteľných povrchových úprav? Alebo potrebujete nástroj na odstránenie škrabancov a na leštenie? Výber druhu nástroja na základe jeho agresivity určujeme veľkosťou zrna. Preto by mala byť veľkosť zrna pri rozhodovaní naším východiskovým bodom.
- Zrnitosť 18/20 – agresívne odstraňovanie
- Zrnitosť 80/100 – leštenie betónu
Nebojte sa vyskúšať rozličné druhy nástrojov. Pre správny výber potrebujete zistiť, v čom sa nástroje od seba odlišujú, a ktorý Vám poskytne ten najlepší výsledok. Pred začatím brúsenia býva často náročné určiť tvrdosť betónu, preto je vhodné vykonať kvalifikovaný odhad a následne sledovať opotrebenie a výkonnosť nástroja. Pravidelnou kontrolou opotrebovania nástroja zistíte, či bol Váš výber správny. Ak si svojím výberom nie ste istý, vyskúšajte iné spojivo.
Výstražným signálom, na ktorý si treba dávať pozor je ale zlý výkon rezania, čo znamená, že spojivo je príliš tvrdé. Ďalším výstražným signálom je nadmerné opotrebovanie nástroja, ktoré naznačuje prílišnú mäkkosť spojiva. Všeobecné pravidlo, ktoré pri výbere nástroja platí a môžete sa ním riadiť je, že nové, nedávno zhotovené betónové podlahy bývajú tvrdšie, ako betónové podlahy napr. v starších budovách. Siahať by ste mali po troch najčastejšie používaných zrnitostiach, zodpovedajúcim k trom najbežnejším typom betónu.
Aké faktory pri výbere zohľadniť?
Pri výbere diamantových nástrojov by ste mali zohľadniť tri veci – výkon, náklady a inventár.
Výkon
Výkonnosť je najdôležitejším faktorom, na ktorý by ste pri výbere nástroja nemali zabudnúť. Prevyšuje dokonca zvyšné dva spomenuté faktory. Výkon nástroja ovplyvňuje nie len Vašu ziskovosť a teda výnosy, ktoré Vám nástroj prinesie, ale aj Vašu konkurencie schopnosť. Tá bude rozhodovať o tom akú cenu si budete môcť za Vašu ponuku práce s nástrojmi určiť, aj to či sa budete môcť posunúť k podnikaniu s brúsením betónu alebo to ostane Vašou prácou na doma. Výkon Vašich nástrojov dokáže byť pre Vás veľmi hodnotným faktorom. Najlepším spôsobom ako správne rozhodnúť o nástrojoch je výpočet ich výkonnosti.
- Zmerajte si plochu, ktorá je určená na brúsenie (nikdy rozmer plochy iba neodhadujte).
- Vypočítajte si čas brúsenia, tak že od celkového času posúvania sa odpočítate čas zastavenia.
- Vydeľte si plochu v metroch štvorcových na čas, ktorý strávite jej brúsením.
Ak by ste teda zomleli 5000 m2 za 7 hodín, dosiahli by ste rýchlosť výroby 714 m2 za 1 hodinu. K výsledku rýchlosti výroby si zaznamenajte dátum, miesto, typ práce, použité náradie, brúsku a stav podlahy. Všetky tieto informácie Vám prinesú konkrétne výsledky Vašej práce. Je vhodné viesť si denník, do ktorého si vkladáte zápisky o každej vykonanej práci. Aj keď sa Vám to môže zdať ako zbytočnosť, zaznamenávajte si každú informáciu. Pochopiť výkonnosť Vám pomôže pri výbere správnej značky nástroja, ako aj pri výbere správneho typu nástroja z produktovej rady značky.
Mnoho spoločností ponúka výnimočné produktové rady, no ak si zákazník vyberie a použije nesprávny typ nástroja, neuvidí očakávané skvelé výsledky. Váš denník to ale odhalí, pretože výkon nástroja po výpočte nedosiahne svoju bežnú rýchlosť výroby. Pri každom kroku v procese brúsenia budete mať zmeranú rýchlosť výroby. Pre vlastné zhodnotenie nástrojov Vám odporúčame po niekoľko mesačných záznamoch nástroj obmeniť a vyskúšať inú značku. Môže sa stať, že ak nevyskúšate iný produkt, neuvidíte slabé stránky Vášho nástroja. Každý z nás má istých favoritov, no pri výbere je vhodné brať ohľad na korektné odporúčania a riadiť sa informáciami o danom nástroji. Keďže trh sa neustále mení a vyvíja, odporúčame vyskúšať nový nástroj aspoň raz ročne.