Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Brúsenie parkiet

Najmite si skúseného odborníka na brúsenie parkiet z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Brúsenie parkiet

Potrebujete službu z oblasti brúsenie parkiet? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na brúsenie, tmelenie, leštenie a dokládku chýbajúcich parkiet. Cena brúsenia drevených podláh sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: tmel, lak, kusy parkiet na dokladanie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19755 podlahárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Fáza 1: Oprava podlahy 

Brúsenie je len jednou časťou procesu renovácie podlahy. Zvyčajne sú potrebné niektoré ďalšie formy opravy, aby sa povrch pripravil na fázy brúsenia a leštenia. Tu je niekoľko príkladov menších a väčších opravných postupov, ktoré môžu nastať: oprava voľných dosiek, odstránenie hrdzavých klincov a starých koľají, zatĺkanie akýchkoľvek vyčnievajúcich klincov, výmena poškodených dosiek. Dosky, ktoré sú neopraviteľne poškodené, vymeníme za nové a zafarbíme ich ako zvyšok vašej podlahy.

Fáza 2: Vyplnenie medzier

Je to voliteľné, ale veľmi sa to odporúča Ak ste sa rozhodli dať svojej drevenej podlahe nový vzhľad, zvážte vyplnenie medzier. Existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť; špecialisti určia najvhodnejšiu metódu, keď sú na mieste. Vyplnenie medzier je úplne voliteľné, ale je vysoko odporúčané z nasledujúcich dôvodov: Vaša podlaha sa stane plynulým povrchom. Medzi podlahovými doskami sa nebude zachytávať prach a nečistoty. Čistenie podlahy je týmto spôsobom oveľa jednoduchšie. Poskytne spôsob, ako dosiahnuť krajší konečný vzhľad.

Fáza 3: Brúsenie podlahy 

Aby bola vaša drevená podlaha hladká a krásna, používame najmodernejšie dostupné špičkové vybavenie. Brúsenie podlahy, ktoré sme schopní vykonať, je v skutočnosti bezprašné vďaka pokročilému systému zachytávania prachu. Samotný proces brúsenia v skutočnosti pozostáva z troch etáp. Najskôr sa uskutoční hrubé obrusovanie, aby sa odstránila súčasná povrchová úprava podlahy. Po druhé, stroj je nastavený na stredné obrusovanie, aby vyrovnal povrch. Treťou a poslednou fázou je jemné obrusovanie, ktoré vedie k hodvábne hladkému povrchu. A je hotovo. Služba cez Wilio zahŕňa bezplatnú konzultáciu na mieste odborníkom s certifikátom, vypracovanie cenovej ponuky na službu, dodanie služby pokrokovou technikou, záruku na službu a poistenie proti škodám vzniknutým pri výkone služby.

Fáza 4: Farbenie podlahy 

Farbenie podlahy takzvané morenie je postup, ktorý sa uskutoční po správnom brúsení podlahy. Mení farbu vašej podlahy a zvyšuje vzhľad dreva (na rozdiel od farby, ktorá ju skrýva). Niekedy sa používa farebný lak, ale radi by sme morenie robili oddelene od lakovania. To nám umožňuje udržiavať lepšiu kontrolu nad farbou, ktorú sa snažíme dosiahnuť. Najlepšie na tom je, že na malú časť brúsenej podlahy budeme môcť aplikovať niekoľko farebných odtieňov, z ktorých si môžete zvoliť tú, ktorá sa vám najviac páči. Aplikáciou laku po zafarbení navyše zostane chránená bohatá farba vašej podlahy. Lak sa v nasledujúcich rokoch opotrebuje, ale farba zostane taká, aká je.

Fáza 5: Konečná úprava podlahy 

Keď je vaša podlaha dokonale vybrúsená a zafarbená, potom zostáva len dokončiť konečnú úpravu. Povrchové úpravy a tesnenia sa používajú na ochranu vašej podlahy a kvalita tesnenia je pravdepodobne najdôležitejším krokom celého procesu. Používame 3 typy povrchovej úpravy: 1) Lak (Lakovanie) - Tento produkt sa používa v oblastiach s vysokou premávkou, pretože poskytuje povrchovú úpravu, ktorá je odolnejšia ako tmely na báze oleja a je ľahšia na údržbu. Väčšia časť podláh, ktorú obnovujeme, je zakončená vysoko výkonnými ľahkými komerčnými podlahovými lakmi, ktoré poskytujú trvanlivosť bez akejkoľvek údržby. 2) Olejovanie - Táto povrchová úprava je známa pre svoje dobré vodoodpudivé vlastnosti a odolnosť proti odieraniu. Poskytuje prirodzený vzhľad a ľahko sa udržiava. Avšak môže byť náchylná na vlhké podmienky, ktoré vedú k vysušeniu, ale dá sa to zvládnuť nanesením ďalších náterov. 3) Olej z tvrdého vosku (voskovanie) - Táto povrchová úprava je zmesou rastlinných olejov a voskov. Je vynikajúca pri vytváraní prirodzenej farby dreva. Je tiež dosť odolná, nepraská a neodlupuje sa.

Často kladené otázky 

Otázka: Našiel som iné riešenie a službu cez Wilio už nevyžadujem. Ako to môžem zrušiť?

Odpoveď: Ak už našu službu nepotrebujete a chcete ju zrušiť, postupujte takto: Začnite prihlásením do svojho účtu Wilio a kliknutím na Moje projekty. Kliknite na projekt, ktorý chcete zrušiť a v menu Možnosti vyberte Zrušiť projekt. To je všetko, čo musíte urobiť.

Otázka: Bude po brúsení parkiet veľa prachu?

Odpoveď: Nie. Odborníci z Wilio používajú brúsky s výkonnými jednotkami na odsávanie prachu, ktoré pri brúsení podlahy okamžite odstránia uvoľnené častice. Samozrejme, malému množstvu prachu sa podarí uniknúť, ale ubezpečujeme vás, že sa dá ľahko čistiť. 

Otázka: Je proces brúsenia parkiet hlučný?

Odpoveď: Áno, stroj vydáva pomerne veľa hluku, najmä počas prípravnej fázy. Pri zatvorených dverách však nie je hluk neznesiteľný. 

Otázka: Kedy by sme mali vymaľovať miestnosť?

A: Najlepšie je vymaľovať miestnosť pred brúsením podlahy. Spočiatku by sa to mohlo zdať nelogické, ale môžete si byť istí, že je oveľa jednoduchšie odstrániť trochu brúsneho prachu z natretých a suchých stien ako odstrániť farbu z novo prebrúsenej a vyleštenej podlahy. 

Otázka: Ako dlho vydrží moja vybrúsená podlaha?

Odpoveď: Lakovaná podlaha by mala trvať 7 až 10 rokov. Na druhej strane si olejová úprava bude vyžadovať pravidelné opätovné nanášanie. Stav vašej podlahy (bez ohľadu na jej povrch) samozrejme veľmi závisí od premávky, ktorú dostane, a od toho, ako dobre sa udržiava. 

Otázka: Ako dlho trvá brúsenie podlahy?

Odpoveď: Jednolôžková izba môže trvať od 1 do 3 dní, v závislosti od jej veľkosti a stavu. Ak sú potrebné komplexné opravy a plnenie, môže to trvať dlhšie. Vo všetkých prípadoch bude jedna malá miestnosť trvať najmenej jeden deň. Naše skúsenosti ukazujú, že dokončenie väčšiny izieb trvá asi dva dni. Majte na pamäti, že pri projektoch, ktoré zahŕňajú viac miestností a opravy, to bude trvať dlhšie. Preto je dôležité, aby sa obmedzenie používania miestnosti minimalizovalo využitím skúsených profesionálov, ktorí prácu vykonajú čo najrýchlejšie. 

Otázka: Vyplňujete medzery a ako to robíte?

Odpoveď: Áno, o medzery sa môžeme postarať pomocou živice a pilín.

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS