Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Brúsenie parkiet Trenčín

Hľadáte parketára na brúsenie parkiet v lokalite Trenčín? V tejto kategórii máme 16 605 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

32 065 profesionálov na Slovensku

84 015 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

252 005 + inštalácií aplikácie

Brúsenie parkiet Trenčín

Hľadáte brúsenie parkiet Trenčín? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Sihoti, Zlatovciach. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Trenčianske Stankovce, Dolná Súča, Skalka nad Váhom. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:brúsenie, tmelenie a leštenie. Zabezpečia pre vás dokládku chýbajúcich parkiet a použijú pri tom tmel, lak, kusy parkiet na dokladanie. Vyberte si najlepšiu ponuku pre brúsenie parkiet Trenčín z našich podlahárov.

32 065 profesionálov na Slovensku

84 015 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

252 005 + inštalácií aplikácie

banner
Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Brúsenie parkiet

Zdravim. Potreboval by som renovaciu parkiet v jednej izbe 15m. Byt sa nachadza v obci Prasice okr.TO Dakujem za ponuky.

Richard D.
Prašice
Brúsenie parkiet

Zdravim. Potreboval by som vybrusit a nalakovat parkety v jednej izbe 15m. Byt sa nachadz v obci Prasice okr. Topolcany. Dakujem za ponuky.

Richard D.
Prašice
Brúsenie parkiet

Hľadam niekoho na vybrúsenie, vytmelenie a nalakovanie parkiet, jedna izba, cca 20 m2, koncom Septembra (v rozmedzi 29.9. - 2.10.2021), Topoľčany. Ďakujem za ponuky.

Richard G.
Topoľčany
Brúsenie parkiet

Dobrý deň, potreboval by som zrenovovať drevenú podlahu cca 165m2 (brúsenie, tmelenie, lakovanie) v rodinnom dome. Ďakujem.

Tomáš B.
Zlaté Moravce
Brúsenie parkiet

Dobrý večer, prosila by som o ponuku brúsenia a renovácie parkiet. Plocha približne 26-27m2, bude potrebná aj rekonštrukcia resp. výmena niektorých častí plus minus to odhadujem na 2m2. Podlahu by sme dali aj vyplniť medzery a nalakovať. Ďakujem

Veronika P.
Nitra
Brúsenie parkiet

Dobrý deň, prosila by som o zaslanie ponuky rekovacie parkiet -> brúsenie, tmelenie a lakovanie dubových drevených parkiet v byte na 2 posch. Plocha približne 21m2. Byt bude pripravený v týždni od 1.8.2022. Vopred ďakujem za ponuky.

Daša H.
Nitra
Brúsenie parkiet

Dobry den, potreboval by som prebrusit parkety v dvoch izbach dokopy okolo 35 m2. neni potrebne ani tmelovanie nic, len prebrusenie stareho laku a ja si to nalakujem.

Marián C.
Bratislavský kraj
Brúsenie parkiet

Pekny den, hladam niekoho na upravu, vyplnenie skar, prebrusenie a nalakovanie/namorenie parkiet v byte s rozlohou cca 21m stvorcovych.

Martina B.
Bratislavský kraj
Brúsenie parkiet

Potrebovali by sme prebrúsiť drevené parkety cca 55 m2 - drevo je 4mm. Chcela by som vedieť cenu na m2.

Dasa N.
Dunajská Lužná
Brúsenie parkiet

Dobry den potrebujem vybrusit a nalakovat parkety , len jednu izbu - obyvaciu 354x 430 cm V Bratislave Dakujem Potrebujem to surne do 14 jula Vidova Eva

eva V.
Bratislava
Brúsenie parkiet

Prosím o cenovú ponuku. Brúsenie a lakovanie parkiet v byte (2 izby, spolu cca 40 m2) + výmena s lakovanie líšt (spolu cca 35 m).

Štefan N.
Bratislava
Brúsenie parkiet

Potreboval by som zrenovovaťstaré parkety v rozmere cca 50m2. Predpokladám vopred návštevu, konzultáciu a potom obojstrannú dohodu. Ďakujem.

Michal P.
Bratislava
Brúsenie parkiet

Dobrý deň prajem! Hľadám firmu, ktorá by mi vedela vybrúsiť a nalákovať drevenú podlahu v 2 miestnostiach cca 40 m2.... Jedná sa chalupu v Dolnej Lehote okres Brezno. Ďakujem.

Katarína J.
Dolná Lehota
Brúsenie parkiet

Potrebujem vybrúsiť a zrenovovať cca 90m2 pôvodných drevených parkiet, naolejovať/navoskovať. v Bratislave

Boris D.
Bratislava
Brúsenie parkiet

Dobrý deň , hľadám niekoho kto vie vybrúsiť , vyčistiť a následne upraviť drevené podlahy. Nie sú to parkety ale klasické podlahy. Po nájomníkoch ostali fľaky a trebalo by ich zveľadiť. Jedná sa o obývacku s kuchynou cca 20m2 0915****

Natália K.
Bratislava
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Parketové drevené podlahy si získavajú čoraz väčšiu obľubu a stávajú sa najlepšou alternatívou pre mnoho domácností a komerčných priestorov.

Dôvod, prečo sa toľko ľudí v dnešnej dobe rozhoduje pre parketové podlahy je, že ich unavuje klasické riešenie, ktorým je masívne drevo. V prípade masívnych drevených podláh, môže byť príliš citlivé na vlhkosť a kolísanie teploty a taktiež náchylné na náhradu škody. Ruku na srdce, podlahy z masívneho dreva sú krásne, elegantné, klasické a dajú sa jednoducho zladiť so všetkými druhmi interiérových štýlov a vzorov. Nie sú však také ľahké na údržbu, no pri správnej starostlivosti, vydržia dlhé roky v perfektnom stave. 

Prirodzene pórovitá štruktúra dreva môže mať veľmi nepriaznivú a škodlivú odozvu na jeho prostredie, ak je ovplyvnená nadmernou vlhkosťou a pravidelnými výkyvmi teplôt. Preto sa podlahy z masívneho dreva spravidla neinštalujú v kúpeľniach a kuchyniach, suterénoch a zimných záhradách a všade tam, kde im môže vnútorná vlhkosť spôsobiť problémy. 

Drevené podlahy si tiež vyžadujú veľmi špecifickú rutinu čistenia a údržby. Ľudia chceli zmenu, takže bola navrhnutá a vyrobená drevená podlaha, ktorá je v dnešnej dobe, bežná voľba pre mnohých. To, čo robí inžinierske drevené podlahy odlišnými, je ich pokroková štruktúra. Vrstvy ihličnanov alebo preglejky sú navzájom zlepené v krížom krážom konštruovanej podobe. Toto je jadro umelej drevenej podlahy, ktorá je pokrytá lamelovou vrstvou tvrdého dreva a je k dispozícii v rôznych druhoch, farbách, vzoroch a dizajnoch. Stále sa však nájdu ľudia, ktorí považujú upravené drevo za to isté ako laminát, a to je nedorozumenie. 

Parkety drevo sú na rozdiel od laminátu vyrobené iba z pravých výrobkov z dreva. Preto môžu byť parketové drevené podlahy brúsené rovnako ako masívne drevo, vyzerajú úžasne a vždy ako úplne nové. V závislosti od hrúbky vrstvy lamelového tvrdého dreva môže dôjsť k niekoľkonásobnému brúseniu počas životnosti podlahy. Toto je teda ďalšia dobrá správa, pokiaľ ide o výber drevených podláh pre váš domov alebo pracovný priestor. Parketové drevené podlahy je možné brúsiť a vylepšovať včas, bez ohľadu na to, či sú opotrebované v dôsledku vysokej záťaže alebo kvôli iným problémom a nedokonalostiam. Poďme sa dozvedieť viac o brúsení drevenej podlahy a to v 4 najdôležitejších krokoch tohto procesu! 

Brúsenie drevenej podlahy:

Príprava

Každá podlaha z pravého dreva, vyžaduje pred brúsením dobrú prípravu. Samotná príprava je dôležitá na to, aby sme sa ubezpečili, že v miestnosti nie sú žiadne kusy nábytku, ťažké predmety, ozdoby a čokoľvek iné, čo môže obmedzovať voľný pohyb brúsneho stroja po povrchu podlahy alebo niečo, čo by sa mohlo poškodiť počas procesu. Keďže brúsenie môže byť nepríjemná práca, napriek tomu, že moderné brúsne stroje zhromažďujú takmer 100% pilín, odporúča sa zakryť okná a dvere plastovými fóliami, aby sa zabezpečilo, že prach a nečistoty sa neusadia na danom vybavení miestnosti. Ďalej by mala byť podlaha dôkladne očistená a pripravená na proces brúsenia. 

Zrnitosť    

Pri brúsení drevenej podlahy by sa mal používať brúsny papier s rôznou zrnitosťou, aby sa dosiahol čo najhladší povrch a boli odstránené všetky nedokonalosti. Profesionáli začínajú s hrubším brúsnym papierom so zrnitosťou 40 až 60 a potom pokračujú s rôznymi zrnitosťami, kým nedosiahnu ten najjemnejší brúsny papier so zrnitosťou 80 až 120, aby bol zaistený hladký, rovnomerný povrch bez hrčiek. 

Rôzne brúsky

Pokiaľ výsledný efekt závisí od rôznych zŕn, mali by sa na dosiahnutie perfektných a elegantných výsledkov strojeného brúsenia dreva, používať rôzne brúsky. Niektoré z bežných typov brúsnych strojov, ktoré sa hodia počas procesu brúsenia drevenej podlahy, zahŕňajú klasické a odolnejšie pásové a kotúčové brúsky, ktoré na začiatku projektu odstraňujú stopy po starom prevedení a všetky ďalšie závažné nedostatky, ako napríklad škrabance, preliačiny a škvrny. Brúsky na hrany alebo detaily sa hodia na dosiahnutie všetkých rohov miestnosti a ďalších ťažko prístupných oblastí. Takéto brúsky prispievajú k úplnej a rovnomernej úprave podlahy a sú určené na detailnejšiu prácu. Orbitálne brúsky sa tiež nazývajú dokončovacie brúsky, pretože sú navrhnuté tak, aby na konci procesu vykonalo jemnejšie brúsenie a zaistila sa tak hladkosť a rovnosť, po ktorej kráčate.

Zrno

Brúsenie v smere dreveného zrna a nie proti nemu, je rozhodujúce pre dosiahnutie najlepších možných výsledkov a minimalizáciu rizika poškodenia drevených podlahových dosiek, počas procesu brúsenia. 

Prečo sa brúsenie parketových podláh neodporúča ak nie ste profesionál?

Je skvelé byť nadšencom DIY, pre sebavedomie každého človeka je veľmi dôležitá radosť z toho, že sám dokáže niečo zložitejšie. Maľovanie stien domu alebo výroba ozdôb zo starého nepoužiteľného materiálu, je dobrý spôsob, ako začať s remeselníckymi prácami, ale niektoré postupy by bolo lepšie prenechať profesionálom. Dobrým príkladom je brúsenie a reštaurovanie parketových podláh. 

Môžem si brúsiť podlahy sám? Prečo nie? 

Nejde len o brúsenie parkiet, ale aj o obnovu podlahy ako celku. Trpezlivosť je vlastnosť, ktorou neovplýva hocikto a čas je luxus, ktorý si nemôže dovoliť každý. Okrem toho, aj keď si to mnohí z nás nepripúšťajú, jednoducho nám chýba vôľa, vidieť niektoré úlohy až po ich dokončení. Začneme sa nudiť alebo sa necháme odradiť, možno si nájdeme nejakú výhovorku, aby sme ďalej nemuseli pokračovať. 

Brúsenie podlahy môže byť stresujúce a nákladné, najmä pre tých, ktorí sa o niečo podobné nikdy predtým nepokúšali. Vyskúšajte to na svoje vlastné riziko, ale ak tak urobíte, snažte sa na maximum. Bohužiaľ sme videli veľa domácich remeselníckych projektov, ktoré v určitom okamihu zostali nedokončenné a našu prácu v konečnom dôsledku len sťažili.

Rovné a priečne alebo diagonálne brúsenie parketovej podlahy?

Aby ste podlahu správne brúsili, musíte pochopiť podstatu dreva. Začnime od základov. 

Čo je to zrno? 

Zrno je pozdĺžne usporiadanie drevených vlákien. Prvá vec, ktorú sa každý, kto vstúpi do oblasti reštaurovania podláh dozvie, je sledovať pri brúsení zrno dreva. Existujú tri stupne brúsenia podlahy - hrubé, stredné a jemné. Pri hrubom brúsení sa používajú hrubé brusivá a odstránia sa najviac opotrebované časti podlahy. Stredná, ako už názov napovedá, je stredná cesta, kde sa povrch pomaly začína formovať a vyrovnáva sa. Nakoniec máme jemné brúsenie brúsnym papierom s vysokým zrnom (používame až 120), ktorý skutočne umožňuje dokonale hladkú podlahu. Niektorí sa teraz pri hrubom brúsení pokúšajú drevo diagonálne vyzliecť, pretože sa tak rýchlejšie reže. To je v poriadku a dobré, ale tiež to zrno ničí a môže to byť viditeľné, keď pridáte povrchovú úpravu oveľa neskôr. Z tohto dôvodu je lepšie najskôr pieskovať rovno a zrno nechať nedotknuté. Diagonálne brúsenie má svoje miesto pri práci na veľmi nerovných a narušených povrchoch, kde je jednoducho efektívnejšie odstrániť viac materiálu naraz. 

Brúsenie parkiet rybích kostí, tzv. diagonálne parkety. A tu prichádzajú na rad parketové podlahy, kde sú rady blokov otočené opačným smerom. Ako sa pieskuje zrno jednej strany bez toho, aby išlo proti druhej. Existujú dva protichodné názory na to, ako čo najlepšie splniť túto úlohu. Že musíte stáť rovno a naprieč alebo šikmo. Pokúsime sa vysvetliť obidva uhly pohľadu. Rovné a naprieč na 90 stupňov od seba. Priaznivci tejto metódy tvrdia, že diagonálne brúsenie spôsobí, že niektoré bloky odizolujete viac ako iné vzhľadom na rozdielny smer zrnitosti, ktorý nakoniec vedie k nerovnému povrchu. Keď stojíte rovno a naprieč, nikdy nezrušíte zrno v oboch smeroch, takže ho nikdy príliš neodstránite. Šikmo. Tí, ktorí dávajú prednosť šikmému brúseniu sa domnievajú, že je dobré pri hrubom a strednom brúsení drevo priamo a priečne odizolovať. Pre jemné brúsenie je však potrebné urobiť  to pre každú uhlopriečku aspoň raz. Týmto spôsobom sledujete zrno raz a potom idete opačným smerom. To je metóda, ktorú zrejme používa väčšina odborníkov na podlahy. Hlavnou myšlienkou nie je slepo postupovať podľa pokynov, ale zistiť, čo vám najlepšie vyhovuje. Príležitosť by mali dostať oba spôsoby brúsenia parkiet, ale správne dokončenie úlohy, už závisí od vašich schopností. Vždy však majte na pamäti, ako používate pásovú brúsku. Nezabudnite, že pokiaľ je drevo funkčné, neustále ho prúžkuje, a to znamená, že jeho zastavenie na čo i len chvíľku spôsobí, že môže vašu podlahu zúbkovať. 

Niekotré stroje majú hnacie platne s viacerými samostatne poháňanými hlavami, ktoré vám môžu pomôcť pri leštení podlahy a zvyšovaní konzistencie zrna. Pracujú však iba na rovných povrchoch a z tohto dôvodu nemôžu pásovú brúsku nahradiť.