Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Búracie práce

Najmite si skúseného odborníka na búracie práce z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Búracie práce

Potrebujete službu z oblasti búracie práce? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na búranie priečok, odstraňovanie obkladu, vytrhávanie parkiet. Cena demoličných prác sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: búracie kladivá, vrtáčky, jednoduché kladivá, ktoré vám poskytne niektorý z našich 20058 stavbárov v danej kategórií.
Pozrite tiež:Búracie práce cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako vybrať správneho dodávateľa búracích prác 

Niekedy sa neráta to, čo pridáte do domu alebo záhrady, ale to, čo odstránite. Či už sa potrebujete zbaviť polorozpadnutej prístavby predtým, ako si stihnete splniť svoj sen o veľkolepej záhradnej architektúre, alebo máte starú kúpeľňu, ktorú je potrebné rozrobiť a odstrániť, najlepším spôsobom, ako zabezpečiť, aby bola práca vykonaná bezpečne a správne, je najať si profesionála. 

Hovorili sme s niektorými zo skúsených profesionáloch odporúčaných na platforme Wilio, aby sme zistili kľúčové veci, ktoré by ste mali vedieť, aby ste sa mohli správne rozhodnúť: 

1. Zistite, akú majú pracovníci spätnú väzbu od zákazníkov.
2. Získajte osobne ponuky a uistite sa, že máte všetky výdavky v ponuke zahrnuté. 
3. Uistite sa, že sa s pracovníkmi cítite komfortne
4. Skontrolujte, či majú správne licencie 
5. Dohodnite si jasné informácie o platbe 

Majte na pamäti tieto body, ktoré vám môžu pomôcť zamerať sa na to, čo je treba hľadať, keď sa stretávate s odborníkmi a dostávate ponuky na prácu. 
Pokračujte v čítaní, nájdete tam ďalšie informácie o tom, ako nájsť toho pravého pracovníka pre vašu zákazku. 

Zistite, akú majú spätnú väzbu 

Rovnako ako u každého pracovníka, ktorého hľadáte, môže vás pohľad na jeho minulú prácu informovať o tom, ako bude prebiehať jeho budúca práca pre vás. Existuje celý rad spôsobov, ako môžete posúdiť predchádzajúcu prácu, a najlepším spôsobom je prečítať si mienku priamo od minulých klientov. 

Jakub L., ktorý má na Wilio viac ako 100 pozitívnych ohlasov, uviedol: Vždy sa veľmi radi podelíme o výsledky našich predošlých prác s novými klientmi. Kedykoľvek prinášame klientovi vypracovanie cenovej ponuky, zoberieme si portfólio, ktoré zobrazuje fotografie toho, čo sme urobili – fotografie pred a po demolačných prácach, ktoré sme vykonali. Sme hrdí na to, že odvádzame dobrú prácu, takže nemáme problém nechať potenciálnych klientov hovoriť s predošlými zákazníkmi. 
Ďalším spôsobom, ako získať spätnú väzbu, je web ako Wilio, kde môžu predchádzajúci zákazníci zanechať spätnú väzbu o práci remeselníka a pracovníci môžu  uviesť zoznam svojich kvalifikácií a skúseností a zdieľať fotografie zobrazujúce ich prácu. 

Získajte osobne ponuky od pracovníkov a uistite sa, že všetky poplatky sú zahrnuté. Zatiaľ čo mnoho ľudí si môže myslieť, že demolačné práce sú hlavne prácou s použitím brutálnej sily, existuje množstvo druhov a technických problémov, vďaka ktorým môžu byť práce pri vykonávaní čokoľvek, ale nie jednoduché. Konštrukčné úvahy, skryté potrubia na plyn a vodu a prítomnosť materiálov, ako je azbest, môžu mať veľký vplyv na náročnosť práce a tieto prvky je často možné presne posúdiť, až keď ich vidíte osobne. Pri väčších prácach je vhodné získať viacero ponúk, a je dôležité, aby pracovník videl prácu osobne, aby mohol uviesť ponuku, ktorá správne pokrýva celý rozsah práce. Ponuka by mala byť úplná a obsahovať všetky aspekty projektu vrátane práce, zložiek, ako sú jednorazové náklady a dane. 

Jakub L. povedal: Vizualizácia je veľmi dôležitá. Musíte prísť, aby ste videli, čo treba robiť. Ak si vezmete zákazku, kde je predmetom garáž alebo niečo podobné, nie je možné práce oceniť po telefóne – musíte sa pozrieť a zistiť, či nebudú komplikácie s potrubím a podobné veci. Keď uvediem cenovú ponuku, má v sebe zahrnuté všetko a odvážanie odpadu je zabezpečované nákladným vozidlom. Máme svoj vlastný kontajner, takže ho nemusíme objednávať externe, ale niektorí obchodníci takéto možnosti nemajú a musia kontajnery objednávať. Uistite sa, že v ponuke máte zahrnuté všetko, inak sa môže stať, že sa vám pripočítajú ďalšie položky a cena stúpne. V mojej cenovej ponuke je vždy všetko - ak sa objavia komplikácie, stále sa držím ponuky. 

Získajte bezplatnú cenovú ponuku 

Pomôžeme vám spojiť sa s profesionálnymi demolačnými špecialistami z vášho okolia, aby ste už dnes dostali reálne cenové ponuky. Uistite sa, že ste s nimi naozaj spokojní. 

Okrem toho, že zistíte, či sú oboznámení s druhom práce, ktorý požadujete, mali by ste tiež zhodnotiť, ako dobre sa s potenciálnymi obchodníkmi-pracovníkmi cítite. Môžete to urobiť už pri prvom kontakte s nimi; sú zdvorilí po telefóne, prichádzajú na schôdzky v plánovanom čase, kladú veľa otázok o projekte? 

Niektoré búracie práce môžu byť drahé a časovo náročné a je nevyhnutné udržiavať dobrú komunikáciu počas celej práce. Nemusíte sa stať s pracovníkmi najlepšími priateľmi, ale musíte byť schopní mať kvalitný profesionálny vzťah - musíte sa cítiť pohodlne a otvorene hovoriť o akýchkoľvek obavách, ktoré môžu vzniknúť, a spoločne sa vyrovnať s akýmikoľvek vzniknutými problémami. 

Pavol C., ktorý zastrešuje rôzne projekty a má viac ako 150 pozitívnych ohlasov na Wilio, povedal: Vychádzať si s pracovníkmi je pre majiteľa domu skutočne dôležité. Stačí len jedna nesprávna komunikácia, aby sa veci zhoršili, a celá práca môže začať byť problémom. Ak si môžete spolu sadnúť a poriadne sa porozprávať, potom pôjde všetko hladšie. 

Skontrolujte, či majú pracovníci živosť alebo s.r.o.. 

Všetci odborníci, ktorí poskytujú služby a nie sú registrovaní, môžu dostať vysokú pokutu. Aj keď majitelia domov nebudú potrestaní za prijatie neregistrovaného živnostníka, znalosť toho, že je živnostník registrovaný, vám môže pomôcť ubezpečiť vás, že váš živnostník je legitímny, a vykonáva svoju prácu na vysokej úrovni a v súlade so všetkými profesionálnymi požiadavkami. Neváhajte a spýtajte  sa, či má obchodník, ktorého zvažujete, aktuálnu registráciu. 

Ďalšou kľúčovou vecou, ktorú je potrebné vziať do úvahy, je, či vaša demolačná práca zahŕňa azbest. Azbest je vysoko nebezpečná látka, ktorá ročne spôsobí tisíce úmrtí. Stále ju možno nájsť v mnohých nehnuteľnostiach ako súčasť starých vodných nádrží, kôlní, garáží a aj v iných formách. Pracovníci, ktorí pracujú s azbestom, by si mali byť plne vedomí rizík, a mali by mať absolvovaný kurz informovanosti o azbeste, ako je regulovaný výkonným úradom pre zdravie a bezpečnosť. V prípade niektorých projektov týkajúcich sa azbestu by práce mali vykonávať iba licencovaní dodávatelia demolačných prác. Niektoré búracie práce, ako napríklad búranie oporných múrov, môžu vyžadovať na bezpečné vykonanie správu statika a je možné, že ich treba ohlásiť úradu pre kontrolu budov vášmu miestneho úradu. 

Jakub L povedal: Predpisy sú dôležité, často sa stretávame s pracovnými miestami, kde je nutné dodržiavať stavebné predpisy, čo môže veci skomplikovať a tiež predražiť. Pokiaľ ide o odpad, veľa ľudí si neuvedomuje, že likvidácia stavebného odpadu stojí veľa peňazí, ale je to veľká časť toho, čo robíme. Na azbest si dajte veľký pozor - ak si myslíte, že ide o azbest, musíte mať jasno, ako budete postupovať v prípade ak nejaký nájdu. Je veľmi dôležité zabezpečiť, aby boli pracovníci o azbeste informovaní. 

Majte jasno v platbe 

Po obdržaní cenových ponúk a kontrole referencií a skúseností obchodníka sa uistite, že ste spokojní so spôsobom platby, na ktorom sa dohodnete. Pri akýchkoľvek platbách vopred buďte vždy opatrní, najmä v prípade demolačných prác, ktoré zvyčajne nevyžadujú od obchodníka nákup žiadneho materiálu. 

Osvedčení obchodníci s radosťou prijmu väčšinu, ak nie celú platbu, až po dokončení práce, keď budete spokojní s výsledkom. Jakub povedal: Je potrebné dať si veľký pozor na obchodníkov, ktorí chcú veľkú zálohu vopred. Ja platby beriem až po dokončení práce – vtedy ako zákazník viete, že dostávate kvalitne odvedenú prácu, pretože mi nezaplatíte, kým s tým nebudete spokojní. Niekedy pracujem až do neskorej noci, aby som sa ubezpečil, že klient bude spokojný – vždy sa držím svojho slova, a tak si zachovávam svoju dobrú povesť. 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS