Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Čistenie dlažby

Najmite si skúseného odborníka na čistenie dlažby z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Čistenie dlažby

Potrebujete službu z oblasti čistenie dlažby? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na čistenie špár, nanesenie ochrannej látky na povrch dlažby, vysokotlakové čistenie. Cena umývania dlažby sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: prenájom čistiaceho prístroja, čistiace prostriedky, ktoré vám poskytne niektorý z našich 11844 upratovačov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako čistiť blokovú dlažbu

Neviete si rady s čistením a údržbou príjazdovej cesty? My vám povieme, ako na to.

AKO VYČISTÍM DLAŽBU?

 • Dlažbu očistite metlou a silným čistiacim prostriedkom.
 • Zo škár odstráňte burinu. 
 • Uistite sa, že ste vypláchli všetok čistiaci prostriedok.

AKO ODSTRÁNIM ŠKVRNY?

 • Rôzne škvrny si vyžadujú odlišné ošetrenie.
 • Použitie akéhokoľvek čistiaceho prostriedku by ste mali otestovať najskôr na malej nenápadnej časti, kým ho aplikujete na celú dlažbu. 
 • Pokúste sa identifikovať zdroj škvŕn (napr. hrdza od železných žľabov) a opraviť ich. Predídete tak ďalšiemu zafarbeniu vašej dlažby.

AKO SA OCHRÁNIŤ PRED CHEMIKÁLIAMI A KYSELINAMI? 

 • Noste ochranný odev.
 • Pri použití chemikálií zabezpečte dostatočné vetranie.
 • Pri používaní chemikálií je potrebné postupovať opatrne, aby nedošlo k poškodeniu alebo zafarbeniu susedného materiálu.
 • Počas riedenia kyselín nezabudnite vždy pridávať kyselinu do vody a nie vodu do kyseliny.
 • Akékoľvek oblečenie znečistené chemikáliami je potrebné bezpečne zlikvidovať.
 • Akýkoľvek prebytočný odtekajúci materiál musí byť bezpečne zlikvidovaný.

Počiatočná údržba dlažby 

Prvých pár týždňov po pokládke budú škáry pomerne pórovité. Prienik vody z dažďa alebo iných zdrojov spevní škárovací piesok a dokonca ho aj vypláchne (najmä na svahoch). Je dôležité, aby boli tieto škáry doplnené škárovacím pieskom, aby sa zabránilo poškodeniu vašej príjazdovej cesty.

Všeobecná údržba dlažby

Všeobecné čistenie začiatkom jari metlou a dobrým čistiacim prostriedkom, po ktorom nasleduje použitie vlastného preventívneho prostriedku proti burine, obmedzuje vnikanie buriny medzi škáry, čo môže mať vplyv na dlhodobú životnosť vašej príjazdovej cesty.

Ak na čistenie príjazdovej cesty použijete elektrický čistič, prúd vody by nemal byť voči dláždenej ploche natočený viac ako 30 ° a na škáry by sa mal striekať diagonálne. Čistenie blokových dlažbových pohonov pomocou príliš silnej umývacej podložky (neodporúčame viac ako stredný tlak) a nedodržania tejto rady môže spôsobiť značenie povrchu niektorých dlažbových materiálov a rozbitie spojovacieho materiálu (prebrúsenie a prelepenie poškodené kĺby).

Pri použití akéhokoľvek čistiaceho prostriedku musíte zabezpečiť, aby bol povrch dôkladne opláchnutý a vyvedený do vhodných odtokových miest. Po vykonaní kontroly skontrolujte celistvosť všetkých škár.

Ako vyčistiť vašu terasu

Dlažba na terase bude vyžadovať pravidelnú údržbu, aby vyzerala čo najlepšie. Aj keď bežné čistenie kefou pomôže udržať povrch terasy bez väčšiny nečistôt a zvyškov prachu, v priebehu času sa začnú hromadiť ďalšie odolnejšie nečistoty a škvrny.

Keď je terasa vystavená vlhkosti a slnečným lúčom, často sa vytvorí mach, riasy, lišajníky a iné huby. 

Postupujte podľa našich podrobných pokynov:

 • Ako čistiť patio mydlovou vodou
 • Čistenie terasových dosiek octom
 • Ako čistiť patio tlakovým čističom
Ako vyčistiť vašu terasu mydlovou vodou

Terasu očistite mydlovou vodou

Najlepšie pre:

 • Jemná dlažba
 • Svetlé sfarbenie

Čo budete potrebovať:

 • Záhradná metla 
 • Vedro a teplá voda
 • Tekutiny na umývanie riadu / kryštály mydla / sódy
 • Tvrdá kefa so štetinami
 • Tlakový čistič (nízke nastavenie) alebo hadicové potrubie

Mydlo a voda sú tradičným postupom, ktorý je veľmi efektívny. Najmä, ak sú škvrny na povrchu svetlé. 

Najskôr upracte terasu metlou, aby bola dlažba čistá. Potom jednoducho naplňte vedro teplou vodou a pridajte jednu šálku umývacieho prostriedku, mydla alebo kryštálov sódy. Nalejte mydlovú vodu na znečistené miesto - nebojte sa byť veľkorysý - a začnite drhnúť.

Na čistenie miesta môžete použiť metlu alebo štetec s tuhými štetinami - kefa vám umožní zamerať sa na odolnejšie miesta. Akonáhle budete mať pocit, že ste vykonali uspokojivú prácu, opláchnite špinavú vodu a zvyšky mydla buď tlakovým čističom s nízkym výkonom alebo hadicou. Nechajte patio cez noc a nasledujúci deň uschnúť.

Ak potrebujete radikálnejšie riešenie, môžete kedykoľvek použiť bielidlo. Dajte si však pozor na jeho použitie na mäkšom kameni a okolo rastlín, pretože silná alkalická báza bielidla môže poškodiť obidve.

Čistenie terasových dosiek octom

Takto vyčistíte terasové dosky octom. 

Najlepšie pre:

 • Ekologické čistenie
 • Odstránenie odolných nečistôt a škvŕn

Čo budete potrebovať:

 • Záhradná metla 
 • Zálievka
 • Nástroj na odstránenie buriny
 • Vedro a voda
 • Biely ocot

Netoxický a šetrný k životnému prostrediu. Biely ocot ponúka jeden z najlepších spôsobov čistenia terasy a je ideálny pre tých, ktorí premýšľajú, ako vyčistiť patio bez chemikálií. Ak je vašim riešením ekologické čistenie terás, kúpte biely ocot vyrobený z obilia, pretože to znamená, že nie je destilovaný z ropy.

Skôr ako začnete, nezabudnite miesto vyčistiť a zamiesť. Kvôli kyslej povahe bieleho octu je dôležité odstrániť črepníky, nábytok alebo ozdoby, aby sa nepoškodili octovou vodou. Skôr ako začnete s procesom čistenia, pomocou nástroja na odstránenie buriny vytrhnite všetky buriny medzi škárami.

Vaša zmes voda / ocot by mala byť rovnakých častí alebo, ak je vaša dlažba obzvlášť znečistená, mala by byť zmiešaná s väčším množstvom octu ako vody. Keď máte svoj mix, nalejte ho do zálievky. Pomocou zalievacej nádoby môžete zmes rovnomerne rozliať po spevnenej ploche a zaistiť tak, aby bol pokrytý celý povrch. Keď ste spokojní, nechajte ho vsiaknuť 20 minút.

Za ten čas mal roztok odstrániť nečistoty a špinu, čo znamená, že na účinné čistenie by mala stačiť kefa. Dbajte na to, aby ste sa dostali medzi trhliny v cementovom bode medzi doskami, pretože ocot napadne aj zvyšky buriny.

Po dokončení vyčistite miesto studenou vodou. Vaša octová zmes mala byť úspešná pri odstraňovaní škvŕn aj pri likvidácii zvyškov buriny.

Nerobte si starosti s vôňou. Po vyčistení a zmiešaní zmesi voda / ocot zmizne akýkoľvek zápach. Pamätajte, že svoj nábytok a ozdoby musíte rozložiť na terasu, až keď je povrch úplne suchý.

Ako vyčistiť vašu terasu pomocou tlakového čističa

Takto vyčistíte terasové dosky tlakovým čističom. 

Najlepšie pre:

 • Odstránenie zaschnutého cementu a iných tvrdších materiálov
 • Rýchle čistenie

Čo budete potrebovať:

 • Záhradná metla 
 • Tlakový čistič
 • Zdroj vody 

Tlakový čistič zostáva najjednoduchším spôsobom čistenia terasových dosiek, mal by sa však používať opatrne. Aj na tvrdých betónových a tehlových povrchoch je výkonný tlakový čistič schopný poškodiť povrch dlažby. Medzi efektívnym tlakom prúdu a ochranou terasy je dokonalá rovnováha - na ochranu dlažby by sme spočiatku odporúčali nastavenie ventilátora cez trysku.

Opäť sa uistite, že je vaša plocha terasy pred čistením uprataná. Keď začínate tlakové umývanie, začnite s nízkym nastavením. Ak máte pocit istoty, zvýšte tlak, ale urobte to opatrne. Najlepšie výsledky, samozrejme, poskytne najsilnejšie nastavenie trysky, ale môže to byť na úkor vrchnej vrstvy vašej dlažby, čo je obzvlášť nežiaduce, pokiaľ ide o povrchy vzorov a mozaiky. Môžete urobiť niekoľko testovacích strekov, aby ste nastavili ten správny talk vody. Nebojte sa ísť cestou pokus-omyl. 

Dbajte na to, aby ste trysku nestriekali priamo na dlažbu, čo by mohlo spôsobiť poškodenie. Namiesto toho pracujte s odstupom a v malom uhle (nie viac ako 30 °) pohybujúcom sa diagonálnym pohybom po dlažbe. Týmto sa zabráni súbežnému umývaniu spojov, ktoré by mohli poškodiť špárovanie cementu.

Pohybujte sa rovnomerne, aby ste sa vyhli nadmernému vystaveniu tlakového čističa na dlažbu. Ak je dlažba obzvlášť znečistená, uvidíte výsledky pomerne rýchlo. 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS