Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Čistenie klimatizácie

Hľadáte technika na čistenie klimatizácie? V tejto kategórii máme 15 989 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 551 profesionálov na Slovensku

71 233 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Čistenie klimatizácie

Potrebujete službu z oblasti čistenie klimatizácie? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na čistenie vnútornej jednotky, nanášanie dezinfekčnej kvapaliny, čistenie prachových filtrov, servis. Cena čistenia chladení sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: filter, čistiaca kvapalina, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15 989 odborníkov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 551 profesionálov na Slovensku

71 233 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

15 989 poskytovateľov vo vašom okolí

Tomas M.

Živnostník
Trnava
4,8

Čistenie klimatizácie

Poskytujem kompletne instalaterske prace vratane dezinfekcie a cistenia klimatizacii a rekuperacii. Pracoval som na projektoch vystavby halovych objektov v ČR...Zobraziť viac

Poskytujem kompletne instalaterske prace vratane dezinfekcie a cistenia klimatizacii a rekuperacii. Pracoval som na projektoch vystavby halovych objektov v ČR a SR, narodny futbalovy stadion v Bratislave atd... Akceptujem platbu v BTC.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek Z.

Firma
Záhradné
4,9

Vodár, inštalatér

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ľubomír O.

Firma
Bratislava
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Inštalácie a servis klimatizačných zariadení, rekuperácií a tepelných čerpadiel. Som certifikovaný chladiar - vystavim protok o vykonaní servisu. Za sebou...Zobraziť viac

Inštalácie a servis klimatizačných zariadení, rekuperácií a tepelných čerpadiel. Som certifikovaný chladiar - vystavim protok o vykonaní servisu. Za sebou stovky odservisovaných a inštalovaných klimatizácií.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Najčastejšie otázky týkajúce sa čistenia klimatizácii a vzduchotechniky

Prečo by som si mal najať odborníka na čistenie klimatizácie/ vzduchotechniky?

Čistenie vzduchotechnického potrubia alebo klimatizačných rozvodov je spôsob, ako zo systému odstrániť rôzne alergény, prach, plesne a látky znečisťujúce ovzdušie, ktoré vysiela do vašej domácnosti teplý alebo chladný vzduch. Odborníci odporúčajú, aby si majitelia domov nechali vyčistiť vzduchové / klimatizačné potrubie približne každé tri roky. Na tento úkon má význam najať si kvalifikovaného odborníka z mnohých dôvodov.

Profesionálny odborník na čistenie klimatizácii / vzduchotechniky prinesie do vášho domova špecializované rotačné kefy a vysokovýkonný vysávač. Vie, ako tieto nástroje efektívne používať na čistenie nekovových vzduchových potrubí bez poškodenia stien alebo uvoľnenia dôležitých spojov. Tento druh poškodenia môže vážne ovplyvniť účinnosť vykurovacieho a chladiaceho systému vášho domu a umožniť, aby sa nečistý vzduch z podkrovia alebo iného priestoru dostal do systému vášho domu. Je rozumné najať si odborníka na čistenie klimatizácie / vzduchotechniky, ktorý vyčistí ich rozvody vo vašom dome. Sú vyškolení a majú nástroje na efektívny a bezpečný výkon prác.

Je čistenie klimatizácie vyhodený peniaz?

Pretože majitelia domov nemusia byť schopní vidieť alergény, baktérie, prach, plesne alebo látky znečisťujúce ovzdušie vytláčané z ich vykurovacieho a chladiaceho systému, môžu dospieť k záveru, že zaplatiť si za čistenie klimatizácie je zbytočná strata peňazí. Ak však členovia rodiny trpia nevysvetliteľnými alergiami, dom sa zdá byť prašnejší ako obvykle, je to jasný signál, že má význam nechať si vyčistiť vzduchové potrubie. Hlodavce sa rady hniezdia vo vzduchovodoch, čo je ďalší dôvod, prečo by sa ich čistenie mohlo oplatiť.

Ak však vlastník domu udržiava svoje filtre vo vzduchotechnickom potrubí alebo klimatizačných rozvodoch čisté, môžu zachytávať dostatok znečisťujúcich látok vo vzduchu, aby bol vzduch v domácnosti relatívne čistý. Mnoho znečisťujúcich látok vo vzduchu má tiež tendenciu sa usadzovať na povrchoch, kde neovplyvňujú dýchací vzduch. Môže mať význam nechať si posúdiť potrebu čistenia vašej vzduchotechniky alebo klimatizácie odborníkom. Odborník na vzduchové potrubie vám bude vedieť poradiť, či by čistenie vzduchového potrubia bolo v prípade vášho domova zbytočnou stratou peňazí alebo potrebným úkonom pre zdravší život.

Ako zistím, či je potrebné vyčistiť moju klimatizáciu / vzduchotechniku?

Existuje niekoľko znakov, ktoré sú dôkazom, že je čas na čistenie vzduchotechniky / klimatizácie. Napríklad, ak ste robili prašné rekonštrukčné stavebné práce, ktoré znečistili klimatizačné potrubia alebo ste nečistili vzduchové filtre niekoľko mesiacov, na filtroch sa mohli nahromadiť znečisťujúce látky, plesne a alergény - je čas na čistenie vzduchového potrubia. Ak sa na povrchoch v celom dome usádza prach, je potrebné nechať si vyčistiť vzduchové potrubia.  

Ďalším znakom, že je čas na čistenie vzduchotechniky / klimatizácie, sú rastúce náklady na kúrenie a chladenie. Váš potrubný systém môže byť upchatý, čo by spôsobilo nákladnú neefektívnosť. Ak zistíte, že prúdenie vzduchu je z miestnosti do miestnosti nerovnomerné, môžu za to vaše vzduchové potrubia. Ak členovia rodiny trpia nevysvetliteľnými alergiami, dýchacími problémami môže byť čas na čistenie. Napokon, ak váš systém vzduchových potrubí vydáva zvláštne zvuky, má význam nechať si vzduchotechnické potrubie / klimatizačné rozvody skontrolovať, prípadne vyčistiť.

Ako často by som si mal dať vyčistiť klimatizáciu / vzduchotechniku?

Je dobre čistiť vzduchové potrubia / klimatizačné rozvody vášho domu pravidelne. Profesionálne čistenie dokáže odstrániť znečisťujúce látky, prach, plesne a alergény z potrubí / rozvodov, z ktorých vychádza vzduch v domácnosti. Znečistený vzduch môže viesť k zdravotným rizikám pre každého člena domácnosti. Na základe priemerného množstva znečisťujúcich látok a prachu, ktoré sa hromadia v klimatizačnom systéme, odborníci odporúčajú, aby sa potrubia čistili zhruba každé tri roky.
Môže sa stať, že bude potrebné čistenie vzduchovodu. Ak bol váš dom nedávno renovovaný, vo vzduchových potrubiach sa mohol zhromažďovať prach a nečistoty. Ak systém vydáva zvláštne zvuky alebo cítiť podozrivé zápachy, môže byť čas na čistenie. Ak spozorujete, že vám účty za kúrenie a chladenie stúpajú, môže nezávadnosť systému posúdiť odborník na vzduchové potrubie. Najvyšší čas nechať si skontrolovať vzduchové / klimatizačné rozvody kvalifikovaným technikom. 

Skutočne čistenie klimatizácie / vzduchotechniky funguje?

WHO tvrdí, že neexistujú dôkazy, ktoré by naznačovali, že čistenie potrubia skutočne predchádza zdravotným problémom. Tiež hovoria, že prach, ktorý vychádza z potrubia, má tendenciu usadzovať sa na povrchoch, a neovplyvňuje dýchajúci vzduch v domácnosti. Ak však okolo potrubia spozorujete pleseň, ak členovia rodiny trpia nevysvetliteľnými alergiami alebo stúpajú účty za kúrenie a chladenie, môže mať význam investovať do profesionálneho vyčistenia vzduchovodov vášho domu. Inokedy, kedy by čistenie vzduchotechniky / klimatizácie mohlo stáť za to, je cena, keď sa hlodavce zahniezdili v potrubí. Ak spozorujete trus, investujte do vyčistenia vzduchotechniky pre svoj domov.

Čistenie vzduchotechniky / klimatizácie funguje tak, že uvoľňuje znečisťujúce látky, prach, plesne a alergény z rozvodov, v ktorých sa usadili. Tento vytlačený materiál sa potom vysáva výkonnými vysávačmi. Otázkou môže byť, či váš dom potrebuje čistenie vzduchového potrubia. Pri rozhodovaní vám môže pomôcť inšpekcia kvalifikovaným odborníkom.

Koľko stojí čistenie klimatizácie / vzduchotechniky?

Náklady na profesionálne čistenie vzduchového alebo klimatizačného potrubia sa líšia podľa mnohých faktorov. Kvalifikovaní odborníci zvyčajne stanovia poplatok na počte vetracích otvorov v domácnosti a na konfigurácii týchto vetracích otvorov, respektíve počtu klimatizačných jednotiek a dĺžky rozvodov. Veľkosť domu/bytu je ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje cenu. Vaša lokalita pravdepodobne tiež ovplyvní cenu čistenia spolu s dostupnosťou kvalifikovaných odborníkov vo vašej oblasti.  Ak má váš klimatizačný systém prasknuté potrubie, hniezda hlodavcov alebo iné problémy, môže to mať vplyv na náklady na čistenie.

Kvalifikovaný technik na čistenia vzduchotechniky / klimatizácií môže prísť k vám domov a vykonať posúdenie na mieste. Profesionál skontroluje vaše potrubie / rozvody, aby zistil, či je potrebné ich ho vyčistiť. Je možné, že na to bude možno potrebné vyvŕtať otvory v potrubí, ktoré potom zapečatí. Počas kontroly bude odborník na vzduchové potrubie hľadať akékoľvek praskliny alebo netesnosti, ktoré by mohli mať vplyv na čistenie. Po vyhodnotení by profesionál mal ponúknuť písomný odhad nákladov na čistenie.