Daňové poradenstvo

Najmite si skúseného odborníka na daňové poradenstvo z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
632 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Služby v tvojom okolí

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo hľadať daňového poradcu cez Wilio?

Hľadáte pomoc s daňovým poradenstvom vo svojom okolí? Daň z príjmu môže byť mätúca a frustrujúca, ak si ju počítate sami. Pri všetkých pravidlách týkajúcich sa toho, aký príjem musíte priznať, a odpočtov, ktoré si môžete uplatniť, môže trvať hodiny, kým si to sami zistíte. Požiadajte teda o pomoc s vašou daňou odborníka. Nájdite si vo svojej blízkosti daňového poradcu, aby ste mohli s istotou a včas podať daňové priznanie so správnymi informáciami a požadovať odpočty daní, na ktoré máte nárok. Najlepším miestom na vyhľadanie daňového poradcu je Wilio. Na Wilio nájdete daňových poradcov, ktorí sa špecializujú na rôzne daňové služby, od daňových priznaní pre živnostníka (fyzickú osobu) a malé firmy až po komplexné priznania veľkopodnikateľov a investorov. Stačí zadať dopyt, koho hľadáte, a porovnať ponuky od kvalifikovaných daňových poradcov, ktorí vám pomôžu zorientovať sa v pravidlách a ušetriť na daniach.

Aký je rozdiel medzi daňovým poradcom a účtovníkom?

Účtovník je špecialista na vedenie účtovníctva, čo je aj jeden z podkladov pre daňové priznanie. Avšak účtovník už nemusí byť je expert na prípravu daňových priznaní. Daňový poradca je odborník na problematiku daní. Musí zložiť prísne skúšky, ktoré podľa Komory daňových poradcov úspešne zvládne len 20–30 % uchádzačov. Až potom sú adepti zapísaný do komory daňových poradcov a môžu začať vykonávať túto profesiu. Daňový poradca je spôsobilý k tomu, aby vám spracoval daňové priznanie, kontrolné hlásenie a všetko ďalšie, čo sa týka daní. Má povinné poistenie, takže keby vo formulároch urobil chyby, za ktoré finančný úrad udelí pokuty, pokryje ich jeho poistenie.

Potrebujem daňového poradcu alebo si môžem daňové priznanie vypracovať sám?

Možno si myslíte, že prípravou daňového priznania vo vlastnej réžii šetríte peniaze, ale z dlhodobého hľadiska sa práve o tie môžete pripraviť. Skúsený daňový poradca môže zabezpečiť, aby vaše daňové priznanie bolo bezchybné, a ušetrí vás tak od daňovej kontroly a prípadných postihov a pokút. Jeho odbornosť Vám taktiež pomôže na daniach ušetriť v rámci možností zákona.

Kedy je najlepšie zaangažovať daňového poradcu?

Najať si daňového poradcu musíte určite v dostatočnom predstihu pred zákonnými termínmi na podanie daňových priznaní, t.j. na konci finančného roka. Avšak najlepšie je radiť sa s daňovým expertom ešte v priebehu finančného roka, ak potrebujete konkrétnu radu pri plánovaní daní. Získate tak v dostatočnom predstihu cenné rady pri štruktúrovaní svojich príjmov, výdavkov a investícií tak, aby minimalizovali vašu daňovú povinnosť.

Ako sa môžem pripraviť na stretnutie so svojím daňovým účtovníkom?

Na stretnutí s vašim daňovým poradcom treba byť predovšetkým otvorený. Je to akoby váš obhajca pre agendu daní. V prvom rade by ste mu mali otvorene povedať o svojich skutočných príjmoch, aktivitách s daňovými dopadmi, ale aj o svojich plánoch a ambíciách. Až následne v procese budete musieť mať zhromaždené všetky informácie týkajúce sa vašich príjmov a výdavkov za daný rok.

Ako si najlepšie nájdem daňového poradcu?

Najlepší spôsob ako nájsť kvalitného daňového poradcu vo svojom okolí je zadať svoj dopyt na Wilio. Obdržíte ponuky od kvalifikovaných poradcov spolu s ich referenciami a za prijateľnú cenu. Najlepší daňoví poradcovia vždy začnú tým, že vám položia zopár otázok, aby správne určili vašu situáciu a potrebu.

Koľko stojí daňové poradenstvo?

Typická cena daňového poradcu za prípravu a podanie daňového priznania pre živnostníka (fyzickú osobu) sa pohybuje okolo 50 eur. Cena pre právnické osoby, t.j. firmy, je už vyššia a závisí od zložitosti vašich daňových vecí – foriem príjmov, ktoré máte (napr. z podnikania, z autorskej činnosti, z nehnuteľností, z kapitálových investícii) a odpočítateľných položiek, ktoré sa na vás budú vzťahovať a budete ich chcieť využiť.

Aké služby daňového poradenstva môžem objednať?

Čo zahŕňa služba daňového poradenstva?

Vyhľadanie daňového poradenstva vo vašej blízkosti je najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby ste si uplatnili všetky príslušné odpočty a odviedli minimum daní, resp. z daňového priznania dostali maximálnu refundáciu. Daňoví poradcovia ponúkajú stretnutia osobne, telefonicky alebo e-mailom. Mnoho miestnych daňových poradcov poskytuje aj mobilné služby a môžu sa stretnúť u vás doma alebo na inom vhodnom mieste.

Daňové priznania pre živnostníkov a slobodné povolania (fyzické osoby)

Daňové priznania k dani z príjmu fyzických osôb sú relatívne jednoduchá záležitosť. Ako zárobkovo činná osoba budete musieť poskytnúť informácie o svojich príjmoch a akýchkoľvek pracovných výdavkoch, ako sú pracovné nástroje alebo vybavenie kancelárie. Potom zvyšok urobí váš poradca. Váš poradca bude tiež schopný poradiť so všetkými konkrétnymi nárokmi na odpočet dane, ktoré sú k dispozícii pre vaše povolanie. Taktiež vám poradí ohľadom možného odkladu podania daňového priznania, prípadne dodatočného alebo opravného podania. Po skompletizovaní daňového priznania, ho môžete podať vy alebo váš poradca, a to fyzicky na daňovom úrade alebo elektronicky, s vašim podpisom v príslušnej forme.

Daňové priznania pre firmy (právnické osoby)

Daňoví poradcovia sú odborníkmi na prípravu daňových priznaní a finančných výkazov pre firmy podniky. Ako špecialisti na podnikové dane vedia, aké odpočty sú daňovo uznateľné. Proces kompletizácie daňového priznania je obdobný ako pri fyzických osobách.

Daňové priznania pre investorov

Ak ste investor do nehnuteľností alebo cenných papierov, daňové priznanie bude mať pre vás nový rozmer. Zvlášť odporúčané je daňové plánovanie. Špecializovaný daňový účtovník vo vašom okolí vám môže pomôcť maximalizovať návratnosť, ak ste investorom do nehnuteľností. Poskytnú poradenstvo v oblasti dane z kapitálových výnosov, negatívnych prevodových stupňov a dokonca aj harmonogramov odpisov pre zariaďovacie predmety a doplnky vo vašom prenájme. Môžu vám tiež poskytnúť konkrétne daňové poradenstvo a finančné projekcie, ak uvažujete o kúpe alebo predaji investičného majetku.

Iné daňové výkazy

Okrem daní z príjmu sa na vaše podnikanie môžu vzťahovať aj iné dane, ako napríklad daň z pridanej hodnoty (DPH), daň z motorových vozidiel, spotrebné dane na špecifické druhy tovarov alebo miestne dane. Daňový poradca vám s vysvetlením jednotlivých daní, ich zákonnými náležitosťami a výkazmi určite rád pomôže.

Transakčné daňové poradenstvo

Ak uvažujete o investovaní do majetku alebo kúpe/predaji firmy (transakcia), potrebujete daňové poradenstvo šité na mieru vašim okolnostiam. Špeciálne vyškolení poradcovia s kvalitnými skúsenosťami Vám odporučia najlepšie možné riešenie, aby ste zbytočne neprišli o Vaše financie. Vyhľadajte si ktorýkoľvek typ daňového poradenstva vo vašej blízkosti na Wilio.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia