Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Dlažba na terasu

Najmite si skúseného odborníka na dlažbu na terasu z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Dlažba na terasu

Potrebujete službu z oblasti dlažba na terasu? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na príprava povrchu, pokládku dlažby, finálne úpravy povrchu. Cena podlahy na verandu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: mrazuvzdorné a protišmykové povrchové látky, vodováha, špárovačka, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18116 podlahárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Vyberáme dlažbu na terasu

Pri projektovaní domu by ste nemali všetku pozornosť venovať len tomu, ako bude vyzerať interiér. Vzhľad exteriéru je totiž nemenej dôležitý. Veď, kto by si nechcel vychutnať rannú šálku kávy na peknej a príjemnej terase? K tomu však treba vybrať aj správnu dlažbu na terasu. Ako teda na to?

Nepozerajte len na estetickú stránku

Pri výbere dlažby na terasu by ste rozhodne nemali hľadieť len na jej vzhľad, ale predovšetkým na jej funkčnosť. Terasové dlaždice by mali byť určite pevné a mimoriadne odolné, aby zvládli aj extrémne poveternostné podmienky bez toho, aby ste ich po chvíli museli meniť. Dbať by ste mali aj na to, aby mali protišmykový povrch. To ocenia predovšetkým starší ľudia a deti, no po daždi či po rose aj všetci ostatní.

Mala by však ladiť

Pri výbere dlažby na terasu treba zosúladiť všetky požiadavky na jej kvalitu ešte s jednou podstatnou vecou. Mala by sa hodiť do okolitého prostredia, ideálne v nadväznosti na použité materiály a celkový charakter domu.

Veľa vám do výberu povie aj účel terasy

Ďalšou vecou, na ktorú by ste mali pri výbere dlažby na terasu myslieť je to, čo na nej budete robiť. Budete na nej piť len kávičku? Alebo aj grilovať?  Či využívať aj ako tvorivú dielňu? To všetko sú otázky, ktorých zodpovedaním zistíte minimálne nároky na terasové dlaždice.

Vo všeobecnosti by však mali byť vodeodolné, odolné voči nárazom pešej chôdze, väčším váham (stôl, kvetináče, atď.), voči tepelným šokom, protišmykové, ľahko čistiace s minimálnymi nárokmi na údržbu. Oceníte aj to, ak budú mať nízky index lomu (svetla), čím sa zníži množstvo generovaného tepla a povrch dlažby tak nie je horúci.

Netreba zabúdať na dôležitosť materiálu

Napriek veľkému množstvu faktorov, ktoré musí spĺňať terasová dlažba, existuje dostatok materiálov, ktoré sú vhodné aj do vonkajších priestorov. A tak máte na výber z porcelánu, lomového kameňa, bridlice či kameňa. Aby ste si však vedeli vybrať, prevedieme vás krátkym a stručným materiálovým „okienkom“.

Porcelánové dlaždice

Dlaždice z porcelánu sú určené do vonkajších priestorov. Predurčuje ich k tomu fakt, že sa pália pri extrémne vysokých teplotách, ale aj to, že sú schopné zabrániť zamrznutiu počas chladných mesiacov a odolať prasknutiu počas silných horúčav. Vďaka odolnosti voči plesniam a zafarbeniu sa tiež nebudete musieť báť, že tak skoro stratia lesklý nový vzhľad. Túto dlažbu nájdete na trhu v rôznych farbách, veľkostiach a textúrach. Niektoré textúry sú dokonca na nerozoznanie od skutočného kameňa.

Lomové dlaždice

Ak túžite po dlažbe tradičnejšieho vzhľadu, tak lomové dlaždice budú tou správnou voľbou. Vyrábajú sa z prírodného ílu, vďaka čomu sú mimoriadne husté a odolné. Môžete si byť istí, že táto dlažba odolá aj tým najväčším živlom a stále bude vyzerať dobre. Má prirodzene hlbokú, zemitú červenkastú farbu, ktorá navodzuje jedinečný stredomorský dojem. Rozmanitosť tvarov tejto dlažby umožňuje vytvárať zaujímavé a pútavé vzory.

Bridlicové dlaždice

Rustikálne alebo súčasné, tradičné alebo moderné. Bridlicové dlaždice pôsobia nadčasovo, nech ich použijete v akomkoľvek exteriéri. Povrch bridlicových dlaždíc na prvý pohľad vyzerá tak, že je nerovnomerný. Vďaka tomu pôsobí táto dlažba prírodným a organickým dojmom.

Zároveň treba povedať, že je náročnejšia na údržbu. Hoci je bridlica prírodne hustý materiál, neodoláva najlepšie mrazom a ak nie je správne utesnená, môže sa ľahko poškriabať a absorbovať rôzne nečistoty a oleje. Netreba sa však nechať hneď odradiť. Stačí, ak sa o ňu budete starať použitím kvalitného čistiaceho prípravku na prírodný kameň.

Kamenné dlaždice

Kameň sa ako stavebný materiál používa už tisícky rokov a je populárny dodnes. Nie sa čo čudovať, nakoľko jeho povrchová úprava mu dodáva mimoriadnu príťažlivosť a prirodzene protišmykový povrch. Rovnako, ako v prípade bridlice, tak aj v prípade kameňa je potrebná vyššia starostlivosť a údržba oň.

Výber dlažby na terasu sa na prvý pohľad nemusí zdať jednoduchý, no ak si vopred ujasníte, čo od dlažby očakávate a chcete, nemusí to byť až tak náročná úloha.

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS