Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Dom na kľúč

Najmite si skúseného odborníka na domy na kľúč z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Dom na kľúč

Potrebujete službu z oblasti dom na kľúč? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výber pozemku, návrh vhodného riešenia, cenové ponuky, financovanie projektu, žiadosť o stavebné povolenie, výrobu domu a realizáciu projektu. Cena montovaného domu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: dodatočné konzultácie, zapracovanie pripomienok do návrhu, použitie prémivých prvkov a materiálov, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17932 špecialistov v danej kategórií.
Pozrite tiežDom na kľúč cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Dom na kľúč, dizajn a výstavba domov

Realizácia vášho vysnívaného domu je jedinečnou príležitosťou, ktorá vám umožňuje navrhnúť a postaviť niečo, čo je v každom smere skutočne na mieru a originálne. Ako to však dosiahnuť? Od prijatia návrhu až po zabezpečenie súhlasu s plánovaním a výstavbou a spustenie projektu na mieste je potrebné brať do úvahy množstvo záležitostí. Našťastie existuje podpora vo forme špecialistov na dizajn a tvorbu, ktorí môžu dodať kľúčové časti vášho projektu podľa vašich požiadaviek. Môže to byť čokoľvek od návrhu a dodania základnej štruktúry cez zabezpečenie súhlasov a vybudovania plášťa odolného proti nepriaznivému počasiu až po potenciálnu pomoc pri prenose projektu od konceptu až po odovzdanie kľúčov (odtiaľ názov „na kľúč“). Dom na kľúč je najjednoduchšia cesta, ktorou sa môžete pri stavbe vydať, ak sa chcete vyhnúť rôznym nepredvídateľným komplikáciám, a tým aj stresu. 

Ako to funguje?

Zjednodušene povedané, dom na kľúč je hotový domov, do ktorého sa môžete ihneď nasťahovať. Aby ste to dosiahli, budete pracovať s tímom návrhárov a odborníkov na vývoji koncepcie toho, čo chcete vytvoriť, a presne sa rozhodnete, ako by ste chceli žiť.

Tím architektov, inžinierov a projektových manažérov vám dokáže naprojektovať základný konštrukčný balík, ktorý obsahuje steny, podlahy, strechu a ďalšie konštrukčné prvky vášho domu vrátane izolácie. V závislosti od dodávateľa môže balíček obsahovať ďalšie prvky, ako sú základy, okná a dvere, povrchové úpravy striech, vonkajšie opláštenie a podobne. 

Od plánovania až po nasťahovanie 

Interný tím môže tiež ponúknuť celý rad služieb v oblasti projektovania, plánovania a stavebných predpisov. Takýmto spôsobom získate úplnú kontrolu nad dizajnom a špecifikáciou vášho nového domu a budete sa môcť spoľahnúť na to, že ste sa skutočne zverili do rúk odborníkom. Následne môžete návrh, proces budovania a riadenie projektu prenechať tomu istému, veľmi skúsenému tímu. Neexistuje teda žiadne riziko, úskalie, dodatočné náklady a nepríjemné stresy. Tento prístup vám umožňuje pracovať so spoločnosťou, ktorá prevezme výlučnú zodpovednosť za dodanie vašej stavby podľa vašich požiadaviek.

Aké sú hlavné výhody návrhu a stavby domu na kľúč?

Takáto stavba je jednoduchá a cenovo dostupná. Mnohí z nás si chcú vytvoriť svoj vlastný domov, ale nemajú čas na projektové riadenie a obiehanie množstva konzultantov, dodávateľov a obchodov, čo môže trvať 40 – 50 hodín týždenne. Pre porovnanie, staviteľ na kľúč vás zapojí do všetkých rozhodnutí a všetkých dôležitých častí navrhovania a výstavby domu, presne tak, ako to vyhovuje vám. Ide o nákladovo bezpečný a časovo riadený prístup k budovaniu, keď zodpovednosť preberajú odborníci, ale vy máte nad nimi neustálu kontrolu. Nemusíte nič študovať a pozerať na internete, na konzultácie s odborníkmi vám stačí vyhradiť si 5 – 10 hodín týždenne.

Obmedzuje to moje možnosti návrhu?

Všetko vo vašej domácnosti by malo byť navrhnuté a optimalizované podľa vás a potrieb vašej rodiny. Je normálne, že dobrý architekt a stavebná firma vám vytvoria domov, ktorý je pre vás absolútne individuálny bez ohľadu na to, akú úroveň služieb si vyberiete. Každý projekt je prispôsobený vášmu životnému štýlu, environmentálnym cieľom a rozpočtu. Nech sú vaše motivácie pre vlastné stavanie akékoľvek – bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusný život, väčší rodinný dom, alebo ste dôchodcovia, ktorí chcú v pokoji a štýlovo relaxovať –, príležitosť navrhnúť a postaviť si vlastný dom je najvyššia motivácia. 

Táto cesta vám umožní nielen rozhodnúť sa, ako by vyzeral váš ideálny domov, ale umožní vám dosiahnuť niečo, čo funguje tak ako vy a vaša rodina. Na kľúč si môžete zvoliť, ako bude váš domov vyzerať zvonka aj zvnútra až po zariadenie, terénne úpravy, vybavenie kuchyne a kúpeľne. Výstavba domu „na kľúč“ ponúka nekonečné možnosti, takže váš nový domov môže pôsobiť tradične, moderne, alebo dokonca futuristicky. To všetko zabezpečí jediný kontakt s interným tímom odborníkov z architektonických štúdií, inžinierov a projektových manažérov.

Hotový dom, do ktorého sa môžete nasťahovať, bude zvyčajne obsahovať:
- koncepčný návrh – rozvoj vašich nápadov a zabezpečenie stavebného povolenia, 
- kompletnú dokumentáciu stavebných predpisov vrátane výkresov a získania súhlasu na realizáciu,
- sieťové pripojenia – inštalácia a všetky dohody s dodávateľskými spoločnosťami,
- základy – kompletný návrh a inštalácia základu (niektorí dodávatelia nemusia túto službu poskytovať),
- steny, podlahy a strecha – v našej spoločnosti tvoríme kostru vášho domu pomocou vysokovýkonného, pevného trvalo udržateľného dreveného rámu,
- izolácia – ak sa používa drevený rám, môže sa namontovať do panelov, aby sa dosiahol požadovaný tepelný výkon,
- okná a dvere – vysokokvalitné vonkajšie okná a dvere, zasklené z výroby a podľa vášho farebného výber,
- povrchová úprava strechy – podľa vašich preferencií, 
- fasáda, podhľady a odtokové systémy, 
- vonkajšie opláštenie – tehly, kameň, omietka, drevo alebo čokoľvek podľa vášho návrhu, 
- kúrenie a vodovod – vykurovacie systémy, ktoré v prípade potreby fungujú na obnoviteľné zdroje,
- elektrika – kompletná inštalácia,
- vnútorné tesárske práce – schody, zábradlia, soklové lišty,
- kuchyne a kúpeľne – podľa vášho výberu (niektorí dodávatelia nemusia túto službu poskytovať),
- maľovanie,
- terénne úpravy – vonkajšie terénne úpravy,
- testovanie, uvedenie do prevádzky a odovzdanie – kompletná zostava nezávislých testov.

Čo nie je zahrnuté?

To vo veľkej miere závisí od spoločnosti, s ktorou sa rozhodnete spolupracovať. Spoločnosť dodávajúca balíčky riešení na kľúč môže ponúkať všetky súčasti návrhu a stavby vášho nového domu. V prípade niektorých spoločností však existujú rozdiely, najmä v prípade spoločností so sídlom mimo Veľkej Británie. To znamená, že aspekty projektu, pri ktorých môžu byť užitočné miestne znalosti, napríklad pri budovaní základov, niekedy poskytuje tretia strana.

Je návrh a stavba na kľúč pre mňa to pravé?

Výber možnosti stavby na kľúč je vhodný pre tých, ktorí sa chcú spoľahnúť na odbornú podporu a znalosti. Je tiež ideálny pre ľudí, ktorí nemajú čas na plánovanie a riadenie svojich projektov. Stavbou na kľúč môžu dosiahnuť vysnívaný domov s výrazne skráteným časovým nasadením.

Tu je niekoľko základných otázok, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri rozhodovaní, či je stavba na kľúč pre vás to pravé. Máte záujem budovať všetko sami? Ak je to tak, stavba na kľúč pre vás pravdepodobne nepripadá do úvahy. Prajete si domov navrhnutý podľa vašich konkrétnych požiadaviek? To je jedna z dôležitých výhod výberu stavby na kľúč. Máte čas na plánovanie a správu projektu výstavby? Ak nie, potom vám projekt na kľúč pomôže prekonať potenciálny problém pri budovaní vášho vysnívaného domu.
 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS