Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Drevené okná

Najmite si skúseného odborníka na drevené okná z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Drevené okná

Potrebujete službu z oblasti drevené okná? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie okien, konzultáciu, výrobu a montáž, servis okien. Cena okien z dreva sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, pozáručný servis, opravy poškodených častí, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15331 špecialistov v danej kategórií.
Pozrite tiež:Drevené okná cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výhody drevených okien

Na rozdiel od toho, čo si myslíte, väčšina majiteľov domov nemíňa všetky peniaze navyše na drevené okná iba kvôli lepšiemu vzhľadu. Je pravda, že vinyl je najbežnejšie náhradné okno, ktoré dnes nájdete v každom modernom dome. Znamená to však, že vinyl je lepší materiál? Určite nie! Existuje veľa ľudí, ktorí vždy pôjdu za oveľa nákladnejšou možnosťou zaobstarať si kvalitné drevené rámy. Napriek určitým nevýhodám má drevo veľa ďalších výhod, nielen pekný vzhľad, a celkovo predstavuje oveľa lepší materiál.

Účelom tohto článku nie je začať vojnu s inými materiálmi používanými na okná, ale predstaviť výhody a nevýhody dreva v snahe pomôcť každému potenciálnemu kupujúcemu urobiť informovanejšie rozhodnutie.

1. Estetika

Ako už bolo spomenuté, vzhľad je jedným z dôvodov, prečo si veľa ľudí vyberá predovšetkým drevené okná. Pre niektorých je to vlastne jediný dôvod! Elegantný a hrejivý vzhľada dreva napokon nič neprekoná. Prírodné materiály majú jedinečnú krásu, a preto sa väčšina okenných rámov snaží napodobniť vzhľad dreva. Nie je dôvod uspokojiť sa s lacnou napodobeninou, ak si môžete dovoliť skutočné riešenie.

Okrem toho pre určité staré alebo tradičnejšie domy skutočne neexistuje iná esteticky príjemná voľba ako okná zo skutočného dreva. Jednoducho povedané, originálne drevo dáva vzhľad a pocit, že sa mu nič iné nevyrovná.

Drevo je tiež víťazom vo vzhľade, pretože dokáže akceptovať všetky druhy farieb, ktoré si majiteľ domu zvolí. Žiadny iný materiál nie je taký príťažlivý a premenlivý ako drevo. 

2. Izolácia

Asi si zo školy pamätáte, že drevo je zlý vodič tepla. Vďaka tomu je samozrejme ideálnou voľbou pre izoláciu. Kvalitné drevené rámy sú vlastne najlepšími izolátormi, aké sú dnes k dispozícii. Drevo poskytuje 400-krát viac izolácie ako oceľ a 1 800-krát viac ako okná s hliníkovým rámom.

Z dlhodobého hľadiska by vám okná s drevenými rámami mohli ušetriť veľa peňazí, pretože tento dodatočný „bonus“ izolácie pomôže vášmu domu v zime zahriať a v lete ochladiť. Vaše účty budú celoročne výrazne znížené.

Okná s drevenými rámami sú navyše vynikajúce pri zastavovaní vonkajších zvukov a sú opäť oveľa účinnejšie ako všetky ostatné materiály.

3. Drevo vydrží dlhšie

Drevo sa z dlhodobého hľadiska javí ako obrovský šetrič peňazí. Existuje však ďalší dôvod, prečo vám drevo dáva lepšiu hodnotu za vynaložené peniaze.

Výskum opakovane ukázal, že kvalitné drevené okná vydržia oveľa dlhšie a majú nižšie náklady na celú životnosť. Pri správnej starostlivosti vydrží drevo celý život. Toto sa nedá povedať o väčšine ostatných materiálov. A nezabudnite, drevené okná nie sú náchylné na hrdzu, čo je rozhodujúcim faktorom pre mnoho miest, najmä pre tie s vysokou vlhkosťou.

4. Koeficient rozťažnosti

Drevo má najmenší koeficient rozťažnosti ako ktorýkoľvek iný z materiálov použitých pri výrobe okien. Vďaka tomu sú drevené okná stabilné a nepohyblivé a umožňujú vám výber zo širokej škály vzorov.

Nevýhody drevených rámov

Toto sú 4 hlavné výhody tohto skvelého materiálu. Na tomto svete nie je nič dokonalé, a to samozrejme platí pre drevené rámové okná.

1. Potreba farby

Drevo bolo kedysi súčasťou živého organizmu. Ak sa nelieči, nakoniec zhnije alebo začne vyzerať staro.

Neošetrené okenné rámy často napučiavajú od vlhkosti, čo sťažuje (alebo znemožňuje!) zdvihnutie alebo spustenie okna. Platí to najmä pre domy v blízkosti vody. Tieto nehnuteľnosti si vo všeobecnosti vyžadujú oveľa väčšiu pozornosť a starostlivosť.

2. Hmyz

Hmyz je pravdepodobne najhorším nepriateľom dreva, najmä tí škaredí termiti. Maľovanie vašich drevených rámov však chráni ako pred vlhkosťou, tak aj pred hmyzom. Takže dve muchy jednou ranou! 

3. Počiatočné náklady

Áno, drevené okná majú oveľa vyššie počiatočné náklady ako akýkoľvek iný materiál. Ale ako už bolo vysvetlené predtým, kvalitné a dobre udržiavané okno vydrží oveľa, oveľa dlhšie a bude mať za následok každý rok menší účet za energie. Skutočne napätý rozpočet je jedinou výhovorkou, prečo ste si nevybrali drevo.

Aký typ okna by som si teda mal zaobstarať?

Všetko závisí od priorít. Ak je vašou najväčšou starosťou cena a máte skutočne obmedzený rozpočet, vyberte si lacný materiál, ako sú vinylové okná.

Ak vám však záleží na dlhovekosti, kráse, dlhodobej hodnote a hodnote pri ďalšom predaji, potom sú drevené okná tou voľbou.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS