Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Drevené ploty
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 515 profesionálov na Slovensku
92 198 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Drevené ploty

Potrebujete službu z oblasti drevené ploty? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie miesta, návrh dreveného plotu, vyhotovenie a osadenie plotu. Cena dreveného oplotenia sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: vybavenie na vykopanie základov, brúska, lak na drevo, ktoré vám poskytne niektorý z našich tesárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Milos B.

Firma
Trnava
4,7
Montáž, skladanie nábytku

Som profesional a vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek a kompletneho zariadenia interierov. Mam licencie na zapajanie elektriny do 400V zapajanie vody a odpadu v ramci montaze nabytku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7
Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

René M.

Firma
Košice
4,6
Hodinový manžel

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť .Robim každu pracu najlepšie ako viem a s radosťou .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

V drevenom plote sa spája estetika, trvácnosť, funkčnosť aj prirodzená symbióza človeka s prírodou. Drevený plot je dlhodobou investíciou, ktorá vás bude tešiť a navyše bude pôsobiť úplne prirodzene. 

Prečo si vybrať drevený plot?

Drevené ploty patria medzi najobľúbenejšie a nie je to náhoda. Vytvárajú dokonalú symbiózu medzi človekom a prírodou. Zároveň sú krásne, vďaka náteru dokážete vyzdvihnúť prirodzenú štruktúru dreva si vyberiete obľúbenú farbu. Drevný plot síce dlho vydrží, ale v prípade poškodenia sa jednotlivé diely dajú veľmi jednoducho vymeniť. 

Kto mi zhotoví drevený plot?

Drevená plot do istej miery dokáže postaviť každý zručnejší človek. Je však nutné mať k dispozícii kvalitne opracované hranoly, správne ich uchytiť, dodržiavať pravidelné rezy a medzery, dostatočne plot ukotviť. Preto je vhodné staviť na odborníka, ktorý vytvára ploty na mieru a má dostatočné skúsenosti s ich stavbou. Ak túžite po kvalitnom drevenom plote, určite sa poohliadnite po dobrom tesárovi a stolárovi. Pretože od kvality samotný súčastí plotu závisí celková funkcia, životnosť aj estetika. 

Ako nájdem kvalitného odborníka na drevené ploty?

Veľmi vhodnou voľbou pri výbere výrobcu a zhotoviteľa drevených plotov je staviť na referencie. Tie môžete získať od známych alebo na internete. Netreba sa báť ani opýtať majiteľov dreveného plotu, ktorý sa vám páči, kto ho zhotovil. referencie sú totiž omnoho dôležitejšie ako reklamné slogany. Množstvo referencií nájdete na internete na Wilio.

Môžem mať drevený plot na kľúč?

Kvalitný stolár vám zhodnotí plot na mieru. Dôležitá je komunikácia. Stolár by si mal prísť sám zamerať rozmery plotu a následne vyrobiť všetky drevené súčasti k tomu, aby vám plot dlhé roky slúžil.

Je potrebné sa o drevený plot starať?

Ak máte kvalitne spevnený drevený plot, jeho životnosť sa počíta na desiatky rokov. Starostlivosť je jednoduchá. Avšak drevo je živý materiál, na ktorý pôsobia poveternostné vplyvy a preto je nutné sa oň z času na čas starať. Nejde o nič zložité. Postačí vizuálna kontrola, ktoré dosky sú poškodené, následne je nutné odstrániť starý náter, drevo očistiť, naniesť bezfarebný lak alebo iný náter a máte ďalšie roky bez starostí. 

Aká je životnosť dreveného plotu?

Pri drevenom plote sa dá životnosť určiť len orientačne. Súvisí s tým, ako sa o plot budete starať a rovnako ako kvalitne je spravený a z akého druhu dreva. Klasický drevené plot napríklad zo smreka bez starostlivosti, sa môže poškodiť už za 4  až 5 rokov. Ak sa o plot budete pravidelne starať, aj pri menej kvalitnej drevine môže vydržať desiatky rokov. Ak zvolíte kvalitné drevo a dobú starostlivosť, drevený plot vydrží krásny aj štvrť storočia. 


Aké všetky práce robí stolár okrem dreveného plota?

Stolár vám môže postaviť kompletný drevený plot na mieru, ale tým sa jeho činnosti nekončia. Môže vám domov pripraviť napríklad aj drevený obklad, drevené zábradlie ale rovnako aj nábytok na mieru alebo a kuchynskú link, či vstavanú skriňu. 

Prečo mám hľadať stolára cez Wilio

Na našej platforme nájdete overených stolárov a tesárov, ktorí majú za sebou množstvo referencií. Vďaka nim sa dokážete zorientovať v ponuke a kvalite ich práce. A nielen to. Wilio vhodná adresa aj v prípade, že ešte nemáte presnú predstavu o tom, aký drevený plot si vybrať. V  ponuke  stolárov nájdete aj množstvo inšpirácií, ktoré vás môžu osloviť. 

Mám stolára, ale  materiály a vybavenie je potrebné zabezpečiť alebo si prinesie svoje vlastné? 

Kvalitný stolár a tesár si všetko náradie zabezpečí sám vrátane materiálu. Zákazníkovi dá na výber viacero druhov dreva, z ktorých môže mať plot zhotovený. Je rozdiel, či budete stavať drevený plod z domácich drevín alebo exotických. Či stavíte na mäkšie drevo alebo tvrdšie. To všetko rozhoduje o cene aj estetike plotu. 

Koľko stojí stavba dreveného plota ?

Ceny sa rôznia od veľkosti oplotenia, či ide o plot exteriérový alebo interiérový a samozrejme záleží aj od kvality a ceny dreva.  Pri výške plota jeden meter sa pohybuje cena za bežný meter dreveného plota na úrovni 40 – 100 eur. Treba  však zdôrazniť, že pri výbere kvality a ceny je drevený plot jednou z najlacnejších a súčasne najtrvácnejších spôsobov oplotenia. Pomocou portálu Wilio si môžete porovnať jednotlivé cenové ponuky na realizácie dreveného plota. 

Ako nájsť odborníka na drevené ploty  pomocou Wilio?

Nájsť šikovného tesára a stolára vo vašom okolí je jednoduché. Stačí zadať dopyt. Wilio následne informuje odborníkov, ktorí sa nachádzajú vo vašej lokalite, majú potrebné zručnosti a vedia prácu vykonať v požadovanom čase. Potom stačí aby ste si vybrali z ponúk, ktoré dostanete. S Wiliom máte istotu, že získate kvalitné služby za primeranú cenu. O kvalite práce jednotlivých tesárov a stolárov sa môžete presvedčiť tak, že si pozriete ich zákaznícke hodnotenia a recenzie. Zaplatíte len za vykonanú službu a až po jej dokončení. 

Typické práce/služby

Tesár alebo stolár sa nezameriava len na tvorbu drevených plotov

V rámci stolárskej profesie ponúka aj zhotovenie drevených obkladov do interiéru alebo exteriéru. Ak vám chýba na záhrade altánok, rovnako sa môžete obrátiť v tejto veci na stolára. Kompetencia stolára je však čoraz obľúbenejšia aj vzhľadom na potreby moderných ľudí, ktorí nechcú plytvať priestorom. Preto oslovte stolára aj v prípade, že hľadáte nábytok na mieru. Stolár vám dokáže zhotoviť drevené stoličky, skrinky, posteľ na mieru dokonca aj kuchynskú linku a spálňu. Výhodou je, že drevený nábytok budete mať presne na rozmery vášho interiéru. A to dokonca aj v prípade atypického tvaru. Rovnako môžete celý interiér príjemne zladiť v jednotnom štýle.

Materiály

Na stavbu plotu môžete zvoliť niekoľko materiálov. Drevené ploty možno rozdeliť na ploty z mäkkých a tvrdých drevín. 

Mäkké dreviny – radíme sem napríklad smrek alebo borovicu. Ide o domáce dreviny, ktoré sú lacné a ľahko dostupné. Treba však počítať, že mäkké drevo je viac náchylné na znehodnotenie. Životnosť takýchto plotov sa počíta v exteriéri na 5 – 10 rokov. 

Ploty z tvrdých drevín – u nás sa tak vnímajú predovšetkým dreviny exotické. Sú prirodzene odolnejšie voči vlhkosti aj hubám a škodcom. Ich životnosť sa bežne počíta na viac desiatok rokov. pri dobrej starostlivosti nie je problém, aby plot vydržal aj 20 – 25 rokov ako nový. Ide o dreviny z Južnej Ameriky a Afriky ako cumaru alebo padouk.  Ak siahnete predsalen po našich drevinách, medzi najspoľahlivejšie a najtvrdšie sa radí dub. 

Vždy je však nutné zladiť aj estetiku bývania s estetikou oplotenia. Ak hľadáte oplotenie napríklad k tradičnému zrubu, tak sa bude viac hodiť na oplotenie slovenská drevina. Exotických drevín sa nemusíte báť napríklad ani pri modernom bungalove. Práve naopak. Ich jedinečný vzhľad dodá stavbe charakter výnimočnosti.

Postup:

Ak si chcete drevený plot zostaviť svojpomocne, aj tak budete potrebovať kvalitné drevené dosky na jeho stavbu. 

Na začiatku navŕtate do zeme otvory, ktoré zabetónujete a vsadíte do nich nosné stĺpiky. Stĺpiky vyrovnáte pomocou rovnováhy a môžete upevňovať latky. Najčastejšie zvislo alebo šikmo. Keď máte plot hotový, je potrebné ho ošetriť proti škodcom, impregnovať a nalakovať, alebo naniesť náter.

Dobrý stolár vás však zbaví všetkých starostí a vytvorí vám krásny plot, na ktorý budete hrdý aj bez práce. 

Stavba dreveného plota je najmenej náročná, avšak vyžaduje si technické zručnosti a rovnako aj značné technické zabezpečenie. 

Rady a tipy

Najpoužívanejšia výška plota je 120 – 150 centimetrov. Takýto plot vám zaručí dostatok súkromia a bude zároveň pôsobiť ako nevtieravá súčasť okolia. 

Veľkou výhodou je, ak sú dosky na plote uložené šikmo. Vďaka tomu môže voda po nich stekať dole, a dosky sa omnoho menej poškodzujú vplyvom vody. 

Ak budete plot chrániť strieškou, je to dobrá voľba, no nezabudnite medzi krytou strieškou a nechať dostatočnú medzeru na odvetranie vlhkosti.

Pri výbere dreva sa neriaďte len estetikou, ale aj podmienkami, v ktorých bývate. Ak žijete v suchšom kraji, vystačíte si aj s mäkšou drevinou. Naopak viac zrážok, alebo bývanie pri vode si vyžaduje odolnejšie drevo. Pri výbere by vám mal poradiť aj samotný stolár, ktorý plot zhotovuje. 

Poškodenie dreva sa snažte riešiť zo najskôr. Zalomenie, poškodenie laku alebo odštiepenie viete na drevenom plote relatívne rýchlo opraviť. Stačí len poškodené miesto obrúsiť, naniesť lak a ten zahladiť. Vyvarujete sa tak ďalším problémom, že poškodené miesto by napadli škodcovia alebo plesne a znehodnotí sa väčšia časť dosky.