Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Drevené podlahy

Hľadáte poskytovateľa na drevené podlahy? V tejto kategórii máme 23 248 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 553 profesionálov na Slovensku

71 238 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Drevené podlahy

Potrebujete službu z oblasti drevených podláh? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na odstraňovanie starej podlahy, vyrovnávanie podkladu, niveláciu, výmer priestoru, výpočet materiálu a pokládku drevenej podlahy. Cena podlahy z dreva sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: nivelizačný materiál, gumené kladivo, tmel, lišty, pílka, ktoré vám poskytne niektorý z našich 23 248 podlahárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 553 profesionálov na Slovensku

71 238 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výhody drevených podláh

Na trhu v dnešnej dobe nájdeme nespočetné množstvo podlahových krytín z rôznych, mnohokrát syntetických materiálov. Skutočný milovník dreva však vie, že ani tá najpresvedčivejšia imitácia nenahradí plnú krásu tohto tradičného materiálu.

Drevo sa vyznačuje množstvom výnimočných vlastností. Odolnosť a trvácnosť drevených podláh je overená mnohými generáciami. Špeciálne ošetrenie a povrchové úpravy dnes tieto výhody dreva ešte umocňujú a umožňujú tak aplikáciu drevených podláh i v priestoroch ako sú kuchyne, či dokonca kúpeľne.

Vďaka výborným tepelnoizolačným vlastnostiam tohto prírodného materiálu sú drevené podlahy vždy príjemné na dotyk. Navyše sú ideálnou voľbou pre alergikov, keďže nezhromažďujú prach a iné alergény. Sú tiež ekologické a plne recyklovateľné. V neposlednom rade má na ich obľúbenosti podiel aj autentický prírodný vzhľad - drevo nepodlieha trendom, je ideálnou voľbou, ktorá vynikne ako v tradičnom, tak aj v modernom interiéri.

Typy drevených podláh

Na výber máme veľké množstvo drevených podláh. Ich vzhľad, vlastnosti a samozrejme aj cena  sa odvíjajú od druhu dreviny, spôsobu výroby či ukladania i povrchovej úpravy. 

Aké drevo zvoliť?

Na výrobu drevených podláh sa používa široká škála domácich i cudzokrajných drevín. Dubové a bukové podlahy sú nestarnúcou klasikou, ponúkajú neutrálny, decentný vzhľad a dovolia vyniknúť iným výrazným prvkom v interiéri. Podlahy z jaseňa spoznáme podľa rozmanitých odtieňov žltej a hnedej. Ďalšou obľúbenou listnatou drevinou je breza, ktorej svetlé drevo s viditeľnými sukmi pôsobí harmonicky a prirodzene.

Ihličnaté dreviny, ako je smrek alebo borovica, sa zas vyznačujú mäkším drevom, ale zaujmú výraznou kresbou a výborne sa hodia do interiérov v rustikálnom alebo prírodne ladenom štýle, predovšetkým do chát a víkendových domov, kde nie sú vystavené vysokej námahe.

Z exotických drevín sa stretneme napríklad s drevinami ako teak, merbau, jatoba, americký orech alebo austrálsky jarrah. Okrem netradičného sfarbenia môže za ich popularitu neobyčajná pevnosť a odolnosť, ktorá ich priam predurčuje do priestorov, kde podlaha podlieha vysokému namáhaniu. V ich neprospech však hovorí vyššia cena i environmentálne otázky.

Unikátny vzhľad a farebnosť napokon môžeme docieliť i pri domácich drevinách za pomoci morenia či iných úprav.   

Masív alebo viacvrstvové podlahy?

Masívne drevené podlahy sú luxusom, ktorý Vám pri správnej starostlivosti poslúži celý život. Majú výborné izolačné vlastnosti. Keďže je každá lamela vyrobená z jediného kusu dreva hrúbky 14-22mm, podlahy z masívneho dreva umožňujú jednoduchú opravu menších povrchových poškodení jednoduchým prebrúsením a nalakovaním. Medzi nevýhody patrí ich náchylnosť na teplotné a vlhkostné zmeny a vyššia cena.

Ak Vám nevyhovuje vysoká cena masívnej podlahy, napriek tomu však chcete do svojej domácnosti vniesť dotyk skutočného dreva, dvojvrstvové podlahy sú výborným riešením. Spodnú vrstvu tejto cenovo dostupnej alternatívy tvorí obvykle brezové drevo, na ktoré je lepená tvrdá nášľapná vrstva z inej dreviny.

Na rozdiel od iných drevených podláh sú dvojvrstvové podlahy vhodné aj na podlahové vykurovanie. Luxusnejšou alternatívou sú trojvrstvové podlahy, kde je medzi dve drevené vrstvy navyše vložená kaučuková nosná vrstva. Ich výhodou oproti masívnym podlahám nie je iba nižšia cena, ale aj lepšia tvarová stálosť.

Drevené podlahy podľa spôsobu montáže

Najtradičnejším typom podlahy sú palubovky, ktoré sa dodnes používajú najmä v chatách či na povalách. Hobľované dosky sa navzájom spájajú systémom pero – drážka a hotová podlaha má rustikálny charakter. 

Ďalším klasickým typom podlahy z masívneho dreva, ktorý opäť naberá na popularite, sú vlysové parkety. Vyznačujú sa menším formátom a frézovaním po všetkých štyroch hranách, vďaka čomu umožňujú vytváranie rôznych vzorov, od tradičnej rybiny až po populárne stromčekové či nepravidelné ukladanie. 

Podlahy väčších formátov sa bežne ukladajú na spôsob plávajúcej podlahy, často pomocou „click“ zámku. Je možné ich tiež celoplošne lepiť na podklad, v tom prípade však už nejde podlahu rozoberať. 

Povrchová úprava

Drevené podlahy sa takmer vždy ošetrujú povrchovou úpravou za účelom zachovania žiadúceho vzhľadu a predĺženie životnosti. Najčastejšie povrchové úpravy sú olejovanie a lakovanie. Viacvrstvové podlahy prechádzajú povrchovou úpravou už vo výrobe, zatiaľ čo masívne parkety či palubovky sa obvykle ošetrujú až po ich inštalácii. Výhodou olejovania je jednoduchá korekcia malých poškodení, akými sú škriabance a vrypy. Pri lakovaných podlahách sú takéto korekcie viac viditeľné a lepším riešením je prebrúsenie a prelakovanie celej plochy.

Otázky a odpovede

Prečo hľadať odborníkov na drevené podlahy na Wilio? 

Nájsť profesionálov na Wilio je jednoduché. Stačí ak zadáte dopyt, popíšte o akú službu máte záujem, odpoviete na pár základných otázok, ktoré sa týkajú Vášho projektu. Ponuky od remeselníkov dostanete do pár minút a vyberiete si podľa cenovej ponuky či recenzií dodávateľov, ktorí vás oslovili.

Čo Vám poskytnú naši odborníci? 

Okrem samotnej pokládky môže inštalácia drevených podláh zahŕňať aj ďalšie služby. Mimoriadne dôležitá je príprava podkladu. Pri rekonštrukcii Vám odborník môže pomôcť s odstránením pôvodnej podlahy a následným vyrovnaním a penetráciou podkladu.

Môžete rátať s rýchlou a kvalitnou montážou drevených podláh každého typu. Ďalšími službami sú inštalácia líšt a prahov, ale aj údržba, brúsenie, olejovanie a lakovanie. Na Wilio vždy nájdete zručného profesionála, ktorý Vašej podlahe vdýchne nový život. 

Aká býva priemerná cena drevených podláh?

Vzhľadom na širokú ponuku drevených podláh a služieb týkajúcich sa tejto témy sú ceny skutočne rôzne. Čo sa týka samotného produktu, ceny na m2 sa pohybujú od 20€ za vrstvené plávajúce podlahy z bežných drevín až po niekoľko stoviek eur v prípade masívnych podláh z exotického dreva.

Rátať treba samozrejme aj s cenou montáže, tá začína okolo 5-10€/m2 v prípade jednoduchého click systému od 10-15€/m2 ak sa rozhodnete pre celoplošne lepenú podlahu. Nesmieme zabudnúť ani na cenu nevyhnutných pridružených služieb ako je príprava podkladu, inštalácia soklových líšt, lepenie a lúhovanie.