Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Drevené prístrešky

Najmite si skúseného odborníka na drevené prístrešky z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Drevené prístrešky

Potrebujete službu z oblasti drevené prístrešky? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh prístrešku, zameranie, výrobu, montáž. Cena prístreškov z dreva sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: drevené hranoly, prestrešenie, oplotenie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18081 tesárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Prečo hľadať odborníka na stavanie prístreškov na Wilio?

Vašu záhradu nič neozvláštni viac ako dokonalý drevený prístrešok vyrobený presne podľa vašich predstáv. Verte či nie, káva alebo čaj vám nebude nikde nebude chutiť lepšie, ak si ju vychutnáte v novom drevenom prístrešku postavenom priamo na vašom dvore, presne podľa vášho návrhu alebo vášho detailného opisu. Párty s priateľmi počas dlhého letného večera ešte nikdy nebola dokonalejšia. Tú vo vašom novom drevenom prístrešku si zapamätajú všetci vaši známy. No nemyslite si, že drevený prístrešok slúži len na tieto udalosti. Môžete pod ním napríklad zaparkovať aj auto, alebo si ho dať zadebniť a ukladať v ňom náradie  Majstra tesára už nemusíte zdĺhavo hľadať na internete. Stačí si otvoriť stránku Wilio, kde zadáte svoj dopyt a my vám pošleme tých najvhodnejších a ochotných pomôcť vám splniť si sen o dokonalom prístrešku.

Aké zručnosti by mal mať odborník na stavbu drevených prístreškov?

Odborník na stavbu drevených prístreškov by mal byť človek, ktorý má skúsenosti s prácou s drevom, To znamená, že by mal poznať, z akých druhov dreva bude najlepšie prístrešok postaviť. Mal by si vedieť prístrešok predstaviť presne podľa vášho detailného opisu a nakresliť ho aby vedel či sa vaše predstavy zhodujú. Odborník na stavbu dreveného prístrešku by vám mal vedieť povedať, kde bude najlepšie prístrešok postaviť, aký zvoliť podklad, aká podlaha bude pre váš prístrešok najlepšia a akú strechu by ste mali zvoliť, aby to drevená konštrukcia zvládla a uniesla po dobu dlhých rokov.

Prečo by som si mal najať odborníka, keď si môžem prístrešok postaviť aj sám?

Je zrejmé, že v dnešnej dobe si každý za pomoci návodov na internete dokáže poradiť takmer so všetkým. No ak nemáte potrebné skúsenosti, tak by to mohol byť celkom problém, keďže vám to nepôjde tak od ruky, ako profesionálovi. Verte či nie, drevený prístrešok bude trvácnejší a pevnejší ak jeho realizáciu necháte na odborníka. Odborník na drevené stavby má všetko potrebné náradie a vie čo kedy a kde použiť aby všetko držalo tak, ako má.

Môžem majstrovi pomáhať?

Určite záleží od daného majstra, ktorého si vyberiete a na vašej vzájomnej dohode. Existujú takí, ktorí vás radi niečo priučia a za vašu pomoc budú vďační, na majme na pamäti, že aj minca má dve strany a preto aj vy môžete naraziť na majstra, ktorý si rád prácu vykoná sám a vaša prítomnosť ho bude zbytočne rozptyľovať. Skúste sa daného odborníka opýtať hneď na začiatku či mu môžete so stavbou pomáhať.

Mám majstrovi dodať nejaké náradie?

Všetko záleží od vašej dohody. Vo všeobecnosti ale platí fakt, že každý dobrý majster svoje vybavenie má a pri stavbách ho aj používa, takže nie je potrebné zabezpečovať mu náradia. Domáce náradie sa aj tak nedá porovnávať s profesionálnym, ktoré majster používa.

Koľko ma bude stavba dreveného prístrešku stáť?

Cena dreveného prístrešku môže byť ozaj rôzna a závisí od viacerých faktorov. Medzi tieto faktory patrí použitý materiál, konštrukcia, veľkosť, strešná krytina, podlahová plocha. Tak isto cena závisí aj od toho či pôjde o prístrešok konzolový alebo voľne stojaci. Za konzolový prístrešok si spravidla zaplatíte o čosi viac ako o ten voľne stojaci. Cena sa pohybuje v rozmedzí od 1000 až do 3-4 tisíc €. Svojho majstra sa však nezabudnite opýtať čo všetko cena zahŕňa. Či je v nej zahrnutá cena za strešnú krytinu a podlahu, alebo či si zarátal aj kilometre, ktoré najazdí. Kvôli presnej cenovej kalkulácii si zadajte na Wilio dopyt a my vás už spojíme presne s takým majstrom, akého hľadáte.

Potrebuje si odborník prezrieť miesto, kde bude stáť drevený prístrešok?

Samozrejme, že áno. Profesionál si s vami určite dohodne osobné stretnutie, kde preberiete všetko potrebné, čo sa týka, ceny, materiálov ale aj miesta, kde má prístrešok stáť. Podrobne si preverí podklad pre váš nový altánok, či v ňom bude ozaj pevne stáť a jeho životnosť bude tak dlho, ako sa patrí.

Môžem si odborníka na stavbu drevených prístreškov niekde overiť?

Samozrejme. Skúste si prezrieť recenzie na internete alebo na jeho facebookovej stránke. Ak ani tam nenájdete to, čo by ste chceli, opýtajte sa priamo majstra na jeho predošlé zákazky. Ak si bude istý, že s ním boli jeho predchádzajúci zákazníci spokojní, určite vám ukáže minimálne fotografie a nakontaktuje vás na nich. Vy sa s nimi môžete v pohodlí domova spojiť a opýtať sa na ich skúsenosti s daným majstrom. Veríme, že aj to vám pomôže v rozhodovaní, komu do rúk zveríte svoj vysnívaný drevený prístrešok.

Aké sú výhody a nevýhody drevených prístreškov?

K výhodám dreveného prístrešku patrí to, že drevo sa obrába ozaj jednoducho a aj výstavba samotného prístrešku je pomerne jednoduchá. Ak  sa o drevený prístrešok ozaj príkladne staráte, tak je jeho životnosť dlhá a drevený prístrešok bude dlho zdobiť váš dvor. Stačí použiť správny náter , minimálne raz za rok a predídete tomu, aby vám prístrešok praskal.

K nevýhodám patrí fakt, že príliš vysoké a ani príliš nízke teploty nerobia drevu dobre. Rovnako aj dážď drevu viac škodí, ako pomáha. Nevýhoda je aj to, že o drevený prístrešok je potrebné starať sa minimálne raz ročne a to tak, že je potrebné lakovať ho čím sa zabráni chátraniu dreva.

Ako dlhu bude trvať, kým majster prístrešok postaví?

Všetko záleží od pripravenosti majstra, od toho či má aj inú prácu, alebo sa bude venovať len vášmu prístrešku. Samotný altánok by mal byť postavený maximálne za 1 týždeň. Vo väčšine prípadov je to ale skôr, keďže majster si väčšinou drevo pripraví už doma a u vás prístrešok len zmontuje a doladí detaily.

Aké materiály sa používajú pri stavbe drevených prístreškov?

Určite najhlavnejším materiálom je samotné drevo. Pri jeho výbere musíte byť obozretný, aby bolo použité drevo tvrdé a poriadne preschnuté, aby sa nám konštrukcia nezačala krútiť a praskať. Ďalším materiálom je strešná krytina, tá môže byť lepená, plechová alebo šindľová. Pri jej výbere buďte opatrný, aby to drevená konštrukcia vydržala. Šindľová strecha je napríklad veľmi ťažká, preto voľte radšej plechovú alebo lepenú strešnú krytinu. Musíte si dávať pozor aj na fakt, že v zime sa na streche bude držať sneh, preto si poriadne zvážte či chcete, aby mal váš prístrešok rovnú alebo sedlovú strechu. Na základe týchto informácii bude musieť majster vyrátať, aké hrubé hranoly musí použiť.

Využitie drevených prístreškov

Drevený prístrešok nám môže slúžiť ako príjemná terasa, kde sa v lete skryjeme pred slnkom a v zime pred snehom a užijeme si čas von, na dvore. Tak isto ju môžeme využiť ako prístrešok pre auto, resp. autá – závisí to od veľkosti prístreška. Takýto prístrešok slúži buď len pre auto alebo v ňom môžeme mať aj malý odkladací priestor. Prístrešok môže voľne stáť v priestore dvoru alebo môže mať spoločnú stenu s domom.

Druhy drevených prístreškov

Prístrešky pre autá / garáže

Takéto drevené prístrešky chránia naše autá v lete pred slnkom a dažďom a v zime pred snehom. Môžu stáť samostatne alebo môžu byť pripojené k domu. Prístrešky pre autá môžu byť veľké, malé, s úložným priestorom alebo bez, s bočnými stenami alebo bez nich. Všetko záleží od toho, čo potrebujeme a hľadáme a aký je náš rozpočet.

Altánky

Drevený altánok je určite to, čo váš dvor krásne ozvláštni. Drevená altánok by mal stáť voľne na dvore a mal by vás chrániť pred poveternostnými vplyvmi. Slúži najmä obyvateľom domu na oddych a relax a letné stretnutia s rodinou a známymi. Pod taký to altánkom môžete osláviť svoje narodeniny, urobiť grill párty pre susedov a vždy budú všetci spokojní, dokonca aj v každom počasí.

Rady a tipy

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas, zháňaním odborníka na drevené prístrešky  po známych a pýtaním si ponúk od rôznych firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných majstrov priamo z tvojho okolia.

2. Neprekroč tvoj rozpočet
Ceny za výstavbu dreveného prístrešku môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu a potrebám.

3. Nájdi tých najlepších odborníkov
Nájdi si tých najlepšie hodnotených odborníkov z tvojho okolia a získaj tak kvalitnú prácu, na ktorú sa môžeš spoľahnúť. Za rozumnú cenu.

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS