Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Drevené vchodové dvere

Najmite si skúseného odborníka na drevené vchodové dvere z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Drevené vchodové dvere

Potrebujete službu z oblasti drevené vchodové dvere? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, návrh riešení, výrobu, montáž, servis. Cena vstupných dverí z dreva sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: pravidelné lakovanie, bezpečnostný zámok, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15715 špecialistov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Sú pre vás vchodové dvere z dreva to pravé?

Prezrite si tento praktický zoznam a zistite, či majú drevené dvere pre váš dom zmysel. Máte krytý vchod, ktorý ho chráni pred dažďom? Drevené dvere najdlhšie vydržia v krytej vstupnej hale a vyžadujú si menšiu údržbu. Aby bola strieška nad vstupnou efektívna, mala by vyčnievať minimálne do polovice výšky dverí vrátane parapetu a všetkých okien nad hlavou. Ak je strecha napríklad 5 metrov nad podestou dverí, mala by vyčnievať 2 metre. Šírka strechy by tiež mala byť minimálne 1½-násobok šírky dverí. Budú dvere vystavené slnku? Dvere, ktoré sú vystavované slnečnému žiareniu viac ako 4 hodiny denne, bez bežnej starostlivosti rýchlo stratia svoj vzhľad. Dvere s čírym povlakom musia byť každý jeden až dva roky prelakovávané a lakované dvere si vyžadujú každých päť až šesť rokov nový náter. Je parapet dostatočne vysoký? Mal by prevyšovať verandu o 2-3 metre, aby zabránil nahromadeného snehu alebo dažďovej vody. 

Čo ak žijem na mieste, kde sa často vyskytujú požiare? 

Skontrolujte si miestne stavebné predpisy, najmä ak žijete na mieste náchylnom k požiarom. Niektoré dvere majú odolávať až 60-minút trvajúcim požiarom. 

A čo v zime? 

Štandardné drevené dvere s hrúbkou ¾ palca majú hodnotu R asi 2,5, čo je blízko hodnoty dvojsklenného okna. To je oveľa menej ako dvere zo sklenených vlákien alebo z ocele vyplnené penou, ale pomocou tesného odizolovania od poveternostných vplyvov môžete zvýšiť jeho schopnosť zastaviť infiltráciu vzduchu. 

Výber a objednávka vašich drevených vchodových dverí 

Na výber sú dva typy dverí: vsadené a predsadené. Dvere sú zavesené na ráme, čo eliminuje potrebu zarovnať ich na úroveň zárubni a s otvormi už vyvŕtanými pre zámok. Tieto dvere sú najlepšou voľbou pre nový dom, kde je dverový otvor dostatočne široký. Vsadené dvere, ktoré sa predávajú bez pántov a často bez vyvŕtaného zámku, sa zvyčajne používajú ako náhrada existujúcich dverí, keď sú namontované zárubne a obloženie. Pred zakúpením dverí zmerajte dva aj trikrát rovnomerne, aby ste sa ušetrili od bolesti hlavy pri inštalácii - alebo v horšom prípade, že si musíte kúpiť ďalšie dvere. 

Pri výmene dverí si však dávajte pozor, aby hrúbka starých dverí zodpovedala hrúbke tých nový, ináč to môže byť poriadny. Šírka je stále na prvom mieste. Zadajte dodávateľovi rozmery dverí ; najskôr šírka, potom výška a stále použite zdravý sedliacky rozum, aby sa vám nestalo, že vám prídu dvere iné, ako ste potrebovali. 
Majte jasno v tom či majú byť vaše dvere otvárateľné doprava alebo doľava. Dvere sú, rovnako ako ľudia, ľavostranné a pravostranné. Pravé dvere majú závesy na pravej strane, keď sa na ne pozeráte zvonka. Ľavé dvere majú pánty vľavo. 

Ako si objednať vyrezávané dvere 

Zmerajte šírku hrubého otvoru rámu dverí medzi čapmi závesmi. Potom zmerajte výšku od spodnej strany dverí po hornú časť podkladu.

Ako objednať dvere na doske 

Najskôr zmerajte šírku existujúceho otvoru medzi stenou s vnútrom zarážky. Potom zmerajte výšku od dokončenej podlahy po hornú časť dverí. Vaše konečné rozmery dverí by mali byť o ¼ palca kratšie a užšie ako tieto rozmery, aby sa dvere v otvore voľne kývali. Ďalej určte hrúbku dverí zmerajte od vnútornej hrany zárubne k vnútornej hrane dorazu. Nakoniec skontrolujte otvor na rovnosť dverí. Ak je povrch na podlahe nerovný, určite si objednajte dvere o minimálne 1 centimeter kratšie, aby zapadli, ako majú..

Ako udržiavať drevené vchodové dvere 

Slnečné svetlo je zabijakom číslo jeden a spôsobuje degradáciu čírych náterov a vyblednutie pigmentov. Ak chcete svoje drevené vchodové dvere každý rok ošetriť, tak musíte dvere každý rok nanovo nalakovať.. Maľované dvere by mali dostávať čerstvý náter každých päť až šesť rokov. 

Alternatívy k drevu 

Ak sa rozhodnete, že nechcete, aby boli vaše vchodové dvere drevené, máme tu pre vás niekoľko alternatív.  Nezabudnite, že žiadna z týchto alternatív nemá toľko možností návrhu, z ktorých si môžete vybrať, ako je to v prípade dreva. Oceľové aj sklolaminátové dvere potrebujú menšiu údržbu a majú vyššiu požiarnu odolnosť ako drevené dvere. A pretože majú penové jadrá, izolujú asi tak dvakrát lepšie. Dvere z NDF (drevovláknité dosky so strednou hustotou) vyrobené z lepených drevených vlákien sú na trhu relatívne krátko. 

Oceľ 

Vďaka magnetickému zvetrávaniu sú tieto dvere tesnené rovnako ako chladnička, sú však citlivé na nárazy, špinu a porezanie. Reliéfne panely úplne  nenapodobňujú drevo. Oceľ je najmenej nákladnou alternatívou dreva. 

Sklolaminát 

Drevo napodobňuje lepšie ako oceľ. Tieto dvere lepšie odolávajú vode a sú odolné voči nárazom, ale náchylné na vyblednutie. Čisté ich môžete udržiavať vďaka mydlovej vode. Cena je porovnateľná s kvalitnými drevenými dverami. 

NDF 

Vyzerá to ako lakované drevo, ale zvyčajne stojí menej a jeho požiarna odolnosť je až 90 minút. Tieto dvere musia byť zo všetkých strán natreté vonkajšou farbou na báze oleja, aby sa zachovala ich päťročná záruka.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS