Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Drevený obklad na fasádu Košice

Hľadáte odborníka na drevený obklad na fasádu v lokalite Košice? V tejto kategórii máme 18530 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Drevený obklad na fasádu Košice

Hľadáte drevený obklad na fasádu Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Šebastovciach, Pereši. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Poproč, Slanec, Bidovce. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:zameranie, návrh, výrobu, osadenie. Zabezpečia pre vás servis a opravy a použijú pri tom rebrík, náradie, klince. Vyberte si najlepšiu ponuku pre drevený obklad na fasádu Košice z našich tesárov.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Drevený obklad na fasádu

Dobry den, hladam dodavatela na dreveny obklad interieru tatranskym profilom (drevo + montaz) na chatu v Rohozniku pri Malackach. Plocha obkladu (tatransky profil, perodrazka): strop prizemie: 30m2, strop podkrovie 60m2 Plocha podlahy podkrovie (dlazkovica): 30m2 Poprosim jednotkove ceny zvlast za pracu a material. Dakujem S pozdravom Ondrej SUPEK 0903552268

Ondrej S.
Rohožník
Fasády domov, zateplenie domu

Dobrý deň, hľadáme niekoho kto robí zateplenia domov. Uvažujeme buď o oprave súčasnej fasády, resp. o zateplení domu. Poprosím o ponuky týkajúce sa cenovej kalkulácie na prácu, materiál, celkový rozpočet. Ďakujeme.

Anna R.
Budkovce
Fasády domov, zateplenie domu

Oprava fasády na zahradnej chatke, resp. na novo urobit fasadu, kedze ta “stara” fasada opadava. Pristup k fasade je o cosi komplikovanejsi, kedze je na chatke osadena aj drevena pergola a nieje velka moznost postavit lesenie.

Tomáš K.
Humenné
Fasády domov, zateplenie domu

Zdravim, potreboval by som sikovneho majstra na opravu fasady domu - fasada je mineralna, vlhne a odpadava kvoli nasavaniu vlhka od chodnika zo zamockej dlazby. Opravu vyzaduje fasada na spojnici chodnika a domu (dlzka 15M)

Jaroslav O.
Sebedín
Fasády domov, zateplenie domu

Dobry den, hladam dodavatela na zateplenie chaty v Rohozniku pri Malackach. Plocha: cca 60m2 Poprosim jednotkove ceny za material zvlast a prace zvlast v 2 alternativach : 1) zateplenie polystyrenom 80mm 2) zateplenie mineralnou vlnou 60mm. Dakujem S pozdravom Ondrej SUPEK 0903552268

Ondrej S.
Rohožník
Fasády domov, zateplenie domu

Zdravím potreboval by som napenetrovat vonkajšie steny a natiahnuť vonkajšiu omietku baumit silikóntop ryhovana Najideálnejšie hľadám majstrov aj s lešením. Cca 200 m2

Dávid L.
Bratislava
Fasády domov, zateplenie domu

Rodinný dvojdom. Jedna polovica kompletne zateplenie - cca 160 m2, druha skor miestne opravy a novy sokel. Najlepsie osobna obhliadka s vytvorenim cenovej ponuky.

Mauik B.
Bratislava
Fasády domov, zateplenie domu

Chceli by sme obit jednu stenu domu (omietka je popraskana, kedysi bola zvnutra zatecena) a spravit ju nanovo (bez zateplenia)

Eva S.
Bratislava
Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako efektívne použiť drevené obklady? 

Využitie a výhody obkladov 

Drevené obklady sú ideálnym riešením z mnohých dôvodov. Drevo je ľahké na opracovanie a dobre sa s ním pracuje. Výsledkom môže byť kreatívny a jedinečný dizajn. Ak uvažujete o použití obkladu, môžete požiadať o pomoc architekta a dostať svoj stavebný projekt na vyššiu úroveň. 

Drevené obklady sa dajú ľahko tvarovať, takže je možné vytvárať štruktúry, ktoré využívajú viac kriviek a plynulých tvarov. To môže pomôcť budove splynúť s okolím. 
Použite ho na využitie a dotvorenie priestoru. Vďaka ľahkej úprave sa dá drevený obklad veľmi efektívne prispôsobiť. Pridávanie a prispôsobenie rôznych doplnkov do dizajnu je oveľa jednoduchšie a lacnejšie ako pri iných materiáloch. To znamená, že drevené obklady môžete použiť vo funkčnejších prevedeniach. Ak pracujete s obmedzeným priestorom, môžete pomocou obloženia vytvoriť viac miesta. Nie je ťažké pridať predĺženia a tvary presahujúce opláštenie. Môžete tak získať ďalší ukladací priestor. Vďaka tomu je opláštenie ideálne aj na rozšírenie budov na už existujúcich stavbách a budovách. Obklad  poskytuje príležitosti na vytvorenie ďalších funkcií domu alebo budovy nákladovo efektívnym a jednoduchým spôsobom. 

Uistite sa, že ste vybrali správny druh a typ obkladu

Aby ste zo svojho dreveného obkladu vyťažili maximum a efektívne ho využívali, musíte sa ubezpečiť, že ste použili ten najlepší druh obkladu a druh dreva. 

Rôzne druhy dreva sa budú chovať odlišne. Nájdite také drevo, ktoré sa najviac hodí pre váš stavebný projekt. Rôzne povrchové úpravy poskytnú odlišné možnosti opláštenia - drážka a perodrážka sú najpoužívanejšie možnosti, pretože sa ľahko inštalujú a poskytujú profesionálne vyzerajúci obklad. 

Chráňte a udržiavajte 

Drevený obklad je dôležité chrániť a natrieť, aby bol chránený proti hnilobe, vlhkosti a hmyzu. Existuje celý rad rôznych druhov impregnácií, ktoré ponúkajú odlišné výhody a povrchové úpravy. To tiež ovplyvní vzhľad obkladu, takže je dobré myslieť na to už vo fáze plánovania a projektovania.

Nezanedbávajte okolie 

Aby ste čo najlepšie využili akýkoľvek stavebný materiál, stojí za to premýšľať o tom, ako bude tento materiál sedieť s okolitým prostredím. Ak budete venovať pozornosť detailom a zaistíte, aby obklad ladil s okolím, môžete vytvoriť niečo jedinečné. Použitie materiálov, ktoré vytvárajú jasný a odvážny kontrast, alebo naopak, použitím rastlín a stromov a splynutím budovy s prírodou, môžete pomôcť zmeniť priemernú stavbu na niečo výnimočné. 

Pozrite si príklady nápadov 

Drevené obklady sa v stavebníctve používajú už mnoho rokov a existuje veľa architektov a staviteľov, ktorí používajú obklady kreatívnym a inovatívnym spôsobom. Prezeraním týchto príkladov získate lepší vnem zo všetkých rôznych typov a možností, ktoré môžete dosiahnuť dreveným obkladom. 

Ako dlho vydrží drevený obklad? 

Podľa druhu dreva, ošetrovania, údržby a množstva ďalších vplyvov môžete očakávať, že kvalitné drevené obklady vydržia  40-60 rokov. Proces degradácie začína od chvíle, keď je drevo vyrezané zo stromu. Tento proces je však postupný, a dá sa spomaliť. 

Čo spôsobuje rozpad drevených obkladov? 

Neošetrený vonkajší plášť môže byť náchylný na hnilobu, plesňové huby, hmyz, poveternostné podmienky a ďalšie. Ošetrenie drevených obkladov môže pomôcť odpudzovať vlhkosť a znižovať riziko vzniku plesní. 

Na povrchovú pravu sa požíva zmes konzervačných látok a pigmentu, ktorá po nanesení na obklad poskytuje ochranu pred plesňami, hmyzom a hnilobou. Po ošetrení si drevený obklad vyžaduje malú alebo žiadnu údržbu. 

Vnútorné a vonkajšie drevené obklady

Je menej pravdepodobné, že vnútorné obloženie z dreva bude rovnako opotrebované ako vonkajšie obklady. Tiež je nepravdepodobné, že regulované podmienky vo vnútri budovy zvýšia úroveň vlhkosti dreva na škodlivú úroveň (nad 20%). Pretože je vonkajší drevený obklad vystavený poveternostným vplyvom,  je preto náchylnejší na rozpad. Pri výbere druhu dreva pre váš vonkajší obklad sa odporúča zvoliť trvanlivejší druh, aby vydržal dlhšie. 

Najlepšie druhy drevených obkladov 

Všetky druhy drevených obkladov prinášajú stavbe niečo jedinečné, takže výber dokonalého druhu môže byť ťažký. Drevo pestované v drsnejšom podnebí bude nepochybne odolnejšie voči nepriaznivým podmienkam.

Drevo je rozdelené do rôznych tried (1 - 4) podľa toho, aké podmienky vydrží počas svojej životnosti a určuje tiež pravdepodobnosť hniloby. Spracovanie tlakom znamená, že drevo nie je len jednoducho impregnované, ale aj presiaknuté tak, aby bola zaistená maximálna účinnosť. 

Aj tie najodolnejšie druhy dreva pocítia deštruktívne účinky okolia skôr, ak budú nesprávne umiestnené. Zvážte, kde bude drevený obklad inštalovaný a následne aj jeho zraniteľnosť. Na obkladoch inštalovaných na severne a východne orientovaných stenách sa môže vyskytovať vlhkosť, očakávajte aj nedostatočné vysušenie. Aby ste zabránili kontaktu s hmyzom a vlhkou pôdou, odporúčame vám opláštenie zastaviť približne 150 - 250 mm od zeme. 

Zvetrávanie

Vonkajšie opláštenie časom zmení vzhľad v dôsledku poveternostných vplyvov. Drevený obklad často mierne zhnedol a potom bol strieborný. Účinky poveternostných vplyvov je možné spomaliť pomocou číreho alebo farebného laku, ľudí ale láka realizovať obklad s prirodzeným vzhľadom. 

Chráňte obklad pred vlhkosťou

Pri inštalácii drevených obkladov musí byť na podkladovej konštrukcii vyhradený priestor pre vetranie. Umiestnite na svojej budove vhodný odtok a zvážte previsnuté odkvapy, aby ste chránili fasádu pred nadmernou vlhkosťou. Obklady, ktoré nie sú suché, sú vystavené väčšiemu riziku rozpadu vplyvom hniloby a pôsobením rôznych plesní.

Záver
Drevené obklady sú fantastickým stavebným materiálom s veľkým priestorom na vytváranie inovatívnych budov. Vďaka efektívnemu využívaniu drevených obkladov môžete zo svojej budovy dostať maximum a vytvoríte tak niečo zaujímavé  a funkčné.
Regióny