Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Drevodomy

Najmite si skúseného odborníka na drevodomy z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Drevodomy

Potrebujete službu z oblasti drevodomy? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výrobu a skladovanie častí domu, stavbu základov, prípravu na inžinierske siete, montáž. Cena domov z dreva sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: stavebné povolenie, zapojenie inžinierských sietí, služby spojené s financovaním, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18301 tesárov v danej kategórií.
Pozrite tiežDrevodomy cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

10 faktov, ktoré potrebujete vedieť o drevených domových stavbách 

Bývanie v drevodome je skúsenosť, ktorej sa ťažko vyrovná akýkoľvek iný druh bývania. Tieto budovy z dreva sú najlepším spôsobom, ako si oddýchnuť a vychutnať si šťastný a zdravý život. Drevodomy ponúkajú pokojné bývanie a sú skvelým útočiskom pred hlukom a znečistením. 

Drevodomy sa stavajú v prírodnom prostredí, čo vedie k lepšiemu fyzickému a duševnému zdraviu. Drevo samo o sebe má niekoľko vlastností, ktoré sú pre človeka prospešné. Tento článok vymenúva niekoľko z nich. 

Prirodzená izolácia

Drevo je prírodný izolátor. To znamená, že ľudia žijúci v drevodome sú chránení pred vplyvmi vonkajších klimatických podmienok. Aj keď je v zime veľmi chladno, vnútorná teplota drevodomu zostáva stála. Náhle poklesy teploty nemajú vplyv na teplotu interiérov drevostavby. Naproti tomu, vnútorná teplota betónových konštrukcií kolíše okamžite pri zmene počasia. Ľudia žijúci v drevenom dome majú lepšie fyzické a duševné zdravie, pretože žijú v prostredí so stabilnou teplotou. To robí z drevodomu pohodlné a útulné miesto na život. 

Tepelné výhody 

Drevo je tepelne stále. Zvýšenie alebo pokles teploty značne ovplyvňuje iné materiály - betón, cement a kovy. Väčšina z týchto materiálov, ktoré sa zvyčajne používajú pri stavbách budov sa rozširuje, keď teploty stúpajú. Ovplyvňuje to ich štrukturálnu súdržnosť, čo vedie k poškodeniu. Drevo naopak nepracuje ani pri intenzívnom teple. Ak je teplota nízka, na drevo to nemá zásadný vplyv. Drevo tiež pomáha zachovávať stálosť konštrukcie. Obytné zruby majú preto dlhšiu životnosť a sú vystavené menšiemu poškodeniu v dôsledku zmien tepla. 

Akustické výhody

Mnoho hudobných nástrojov je vyrobených z dreva. Je to kvôli akustickým vlastnostiam dreva. To je tiež dôvod, prečo sa hudobné koncerty konajú v sálach, ktoré majú drevené steny. Drevo absorbuje zvuk, čo vedie k menšiemu hluku a ozvene. Drevodomy majú rovnaké vlastnosti. V interiéroch je nízka hlučnosť, a tak budovy z dreva poskytujú pokojné a tiché prostredie. Ak radi hráte na hudobné nástroje, najlepšou vlastnosťou dreva je schopnosť absorbovať hluk, čo spolu s pokojným a krásnym prostredím drevodomu vytvorí dokonalú idylku bývania.

Energetická účinnosť

Drevodomy sú vysoko energeticky účinné. Vďaka svojim prírodným izolačným vlastnostiam drevené konštrukcie vyžadujú použitie menšieho počtu zariadení na reguláciu teploty. Počas zimy ponúkajú teplejšie interiéry a v lete je vnútorná teplota príjemne chladná. Drevodom znižuje závislosť od vysoko energeticky náročných zariadení, ako sú kúrenie, kotly alebo klimatizácie. 

Odolný voči elektrine 

Drevo je prírodný izolant, čo robí z drevodomov bezpečnejšiu alternatívu v porovnaní s inými typmi stavieb. Existuje veľmi malá pravdepodobnosť požiaru v dôsledku skratu. Drevo poskytuje bezpečnejšiu voľbu tým, že vás chráni vďaka svojej odolnosti voči elektrine. 

Estetika

Drevodom je esteticky príjemnejší ako akýkoľvek iný typ budovy. Vďaka prírodným tvarom a kresbe dreva je drevodom prirodzene krásny. Takéto drevostavby sú vizuálne príťažlivé a atraktívne. Vďaka vysokej estetike drevodomy poskytujú relax, pohodlie a pocit útulnosti. Pre ďalšie vylepšenie možno použiť aj rôzny drevený nábytok a dekorácie. 

Šetrné k životnému prostrediu

Z dôvodu menšej spotreby energie majú drevodomy nízke úrovne emisií uhlíka. Takéto budovy sú šetrné k životnému prostrediu. Tí, ktorých znepokojuje ich uhlíková stopa a následný dopad na životné prostredie, si za svoj príbytok volia práve drevodom. Tieto drevené konštrukcie, vzhľadom na druh materiálu použitého na ich konštrukciu, tiež pomáhajú udržiavať okolie čisté a bezpečné. Tieto vlastnosti dreveného domu pomáhajú zlepšovať fyzické zdravie a duševnú pohodu jeho obyvateľov. 

Prirodzené prostredie

Drevodomy sú zväčša stavané mimo zaľudnených oblastí. Spravidla sa nachádzajú na vidieku alebo v blízkosti lesa. Takéto drevené konštrukcie preto poskytujú prírodné bývanie. Vďaka svojej blízkosti k prírode sú drevodomy prospešné pre zdravie ľudí, ktorí v nich žijú. Takéto stavby sú chránené pred znečistením a hlukom z mestských oblastí, čo z nich robí ideálne miesto na život. Bývanie v takýchto drevených domoch má niekoľko zdravotných výhod. Lesy sú skvelým zdrojom čerstvého a čistého vzduchu. 

Menšie drevodomy sú vyrobené z ľahkého dreva. Preto sú menej náročné na montáž, prepravu a sú výhodné aj z hľadiska nákladov.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS