Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Elektrické podlahové kúrenie

Najmite si skúseného odborníka na elektrické podlahové kúrenie z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Elektrické podlahové kúrenie

Potrebujete službu z oblasti elektrické podlahové kúrenie? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie a montáž elektrických vykurovacích fólií, konzultáciu vhodných riešení, cenovú ponuku. Cena podlahového vyhrievania sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: nivelizácia, zapojenie vykurovacieho systému, náradie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 21223 kurenárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Elektrické podlahové kúrenie

Čo je to elektrické podlahové kúrenie?

Ako vlastne funguje elektrické podlahové kúrenie? Kedy je to vhodné a  bezpečné? Poznáme väčšinu vecí, pokiaľ ide o moderné a energeticky efektívne systémy podlahového vykurovania. A radi sa s našimi poznatkami podelíme s tými, ktorí uvažujú o podlahovom kúrení. Pri rozhodovaní zvážte, ktorý vykurovací systém bude vášmu domovu vyhovovať najviac.

Ako to funguje:

Teplo v našich systémoch podlahového vykurovania pochádza z elektriny prostredníctvom vykurovacích káblov vedených v slučkách po celej ploche podlahy. Na káble podlahového vykurovania sa nanáša tenká vrstva plniva, aby sa dosiahol rovnomerný povrch a na to sa položí podlaha. Pre skutočne energeticky efektívny systém je pod vykurovacím káblom vždy položená tepelnoizolačná doska. Teplota sa zvyčajne riadi pre každú miestnosť samostatne pomocou termostatu na stene.

Elektrický systém podlahového kúrenia je kompletný vykurovací systém. V miestnostiach, kde je nainštalovaný, nie sú potrebné žiadne ďalšie zdroje tepla. Elektrické podlahové kúrenie je vhodné najmä pri rekonštrukciách a prístavbách. Je to jednoduché, rýchle, lacné a izolované riešenie v porovnaní s mnohými inými vykurovacími systémami, ktoré zasahujú viac.

Možnosť výberu podlahového elektrického alebo teplovodného podlahového kúrenia

Existujú dva systémy podlahového vykurovania – elektrický (využívajúc elektrickú energiu) a teplovodné podlahové kúrenie. Pri elektrickom vykurovaní sa najčastejšie používajú vykurovacie rohože. Výhodou tohto vykurovania je nízka skladba podlahy a relatívne nízke investičné náklady v porovnaní s teplovodným. Elektrické podlahové vykurovanie má jednoduchú stavebnú konštrukciu a nepotrebuje veľký zdroj energie (ako je kotol). Nezapĺňa priestor miestnosti radiátormi. Je bezúdržbové a vysoko hygienické (nevíri prach). Nevýhodou sú prevádzkové náklady, preto sa tento typ používa iba v kúpeľniach, prípadne pri kuchynskej linke na zvýšenie teploty podlahy v mimo vykurovacom období. 

Druhý typ je teplovodné podlahové kúrenie, ktorý sa rozdeľuje podľa systému na mokrý (betónový poter) a suchý systém (sádrovláknité/suchopoterové dosky) pri drevostavbách. Najnižšia konštrukčná výška je od 50 mm pri suchom systéme a od 70 mm so zaliatím potrubia pri mokrom systéme. 

Oba systémy vykurovania využívajú sálavý spôsob šírenia tepla.

Ktorý systém si zvoliť je častá otázka:  s elektrickými káblami / rohožami alebo s vodovodným potrubím? Závisí to samozrejme od podmienok vo vašej domácnosti a od vašich požiadaviek. Dobre si premyslite, ktorý systém vám bude viac vyhovovať. 

Výhody elektrického podlahového kúrenia 

KRÁSNE PODLAHY 

Elektrické podlahové kúrenie je perfektnou voľbou, keď chcete flexibilný vykurovací systém. Ostatné vykurovacie systémy sú v lete často odstavené. To napríklad znamená, že podlahy v kúpeľniach a iných miestnostiach môžu byť v prechodných obdobiach často studené. 
S elektrickým podlahovým kúrením si môžete zvoliť, ktoré podlahy budú teplé a suché po celý rok. 

SPOĽAHLIVOSŤ

Káble niektorých spoločnosti majú teflónovú izoláciu, vďaka ktorej sú veľmi odolné. V nepravdepodobnom prípade poruchy vykurovacieho kábla existuje veľmi dobré zariadenie na sledovanie poruchy. Nájdete ho nad povrchom podlahy, takže napríklad kvôli opravám je potrebné zdvihnúť iba jednotlivé dlaždice.

VÝŠKA STAVBY

Ak nechcete veľmi zvyšovať úroveň podláh, dobrou alternatívou je elektrické podlahové kúrenie. V porovnaní s teplovodným systémom je konštrukčná výška veľmi nízka, čo je pri renovácii často veľká výhoda. Výhodou vykurovacích rohoží je uloženie tesne pod dlažbu, zvyčajne do vrstvy flexibilného lepidla alebo poteru. Minimálna konštrukčná výška vrátane dlažby je v takomto prípade len 15 až 20 mm, čo môže byť výhodné najmä pri rekonštrukciách.  

INVESTIČNÉ NÁKLADY

Investičné náklady na elektrické podlahové kúrenie sú v porovnaní so systémom na teplú vodu relatívne nízke. Existuje mnoho rôznych druhov vodných systémov a prevádzkové náklady sa medzi nimi veľmi líšia. Niektoré systémy majú nízke prevádzkové náklady, avšak splatenie investičných nákladov si vyžaduje určitý čas. To platí najmä pre malé plochy, ako sú kúpeľne a haly.

Cena za nákup a inštaláciu elektrického podlahového kúrenia, závisí od veľkosti miestnosti, výkonu a požiadaviek na inštaláciu. 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS