Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Fasádna omietka

Najmite si skúseného odborníka na fasádnu omietku z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Fasádna omietka

Potrebujete službu z oblasti fasádna omietka? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výpočet potrebného materiálu, úpravu povrchu, nanášanie omietky. Cena omietok na vonkajší povrch budov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: maliarské valčeky, štetce, ochranné pomôcky, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17821 murárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Fasádna omietka - Omietky vonkajších stien

Omietanie je metóda, ktorá sa používa na zvýšenie odolnosti steny. Jeho účelom je zdobenie štruktúr stien. Omietanie vonkajších stien sa týka procesu pokrytia nerovného povrchu a drsných stien pomocou plastového materiálu, ktorý sa nazýva omietka. Pripravuje sa zmiešaním piesku a vápna alebo cementového betónu spolu s vodou.

Požiadavka omietky na omietanie vonkajších stien:
Pri omietaní vonkajších stien je potrebné splniť rôzne požiadavky na omietku. Musíte teda zohľadniť tieto požiadavky, aby ste na svoju stenu dostali dokonalé omietky. 

Požiadavky sú uvedené nižšie:

 • Omietka by mala byť ekonomická.
 • Trvanlivosť omietky by mala byť vysoká a mala by byť tvrdá.
 • Omietka musí priľnúť.
 • Omietka sa má dať nanášať za všetkých poveternostných podmienok.

Spôsob omietania vonkajšej steny:

Pri omietaní vonkajších stien musíte postupovať podľa nasledujúcich krokov:

 • Najskôr by sa vyrovnanie a upevnenie vodorovných kolíkov na stene malo vykonať pomocou meracích prístrojov.
 • Po dokončení vodorovných kolíkov na stenách sa výstupky na povrchu steny orežú a vyčistia.
 • Potom sa nanesie prvá vrstva malty (až do 15 mm od povrchu).
 • Na zlepšenie nanášania omietky na betónový povrch sa nanáša cementová pasta.
 • Po omietnutí povrchu steny sa vytvorí rezanie pomocou brúsok, ktoré je vyplnené tmelom proti poveternostným vplyvom, šírka drážky medzi nosníkmi a stenami.
 • Po vykonaní tejto metódy bude omietka vonkajšej steny dokončená, ale ak to chcete robiť sami, je to zložité. Preto si musíte najať štukatéra a použiť vysoko kvalitné materiály. 

Výhody omietkovej steny:

 • Omietanie vonkajšej steny má rôzne výhody:
 • Omietkou môžete vylepšiť vonkajšou stenu a urobiť na nej rôzne povrchové úpravy. 
 • Omietnuté steny vám poskytnú lepšiu životnosť.
 • Steny budú po omietnutí trvácne. 
 • Omietka môže chrániť steny pred vlhkosťou, teplom, dažďom a inými klimatickými podmienkami.
 • Povaha omietok je bez znečistenia.
Ako omietnuť vonkajšiu stenu

Pokiaľ ide o vonkajšie steny, metódy a techniky použité pri omietaní sú veľmi podobné sadrovaniu. Zvládnutie procesu nie je ľahké. Dá sa to však dosiahnuť, ak si doprajete čas. Ak si nie ste istí alebo ak je vaša budova stará a krehká, je lepšie najať si štukatéra, aby ste sa vyhli nákladným chybám.

Je dôležité mať na pamäti, že počasie bude hrať rozhodujúcu úlohu. Cez zimu sa vyhýbajte omietkam, pretože mrazy môžu viesť k prasknutiu. Ako vždy sa ubezpečte, že oblasť, ktorú chcete omietnuť, je úplne čistá. Všetky uvoľnené častice a zvyšky bude treba zmietnuť.

Omietka vonkajšej steny

Kľúčovým rozdielom medzi omietkou vnútorných a vonkajších stien je typ omietky, ktorú budete musieť použiť. Na vonkajšie povrchy by sa nikdy nemala používať vnútorná omietka. Namiesto toho musíte použiť zmes cementu a omietkového piesku. Rovnako ako v prípade vnútorných stien, aj pre vonkajšie steny bude prospešné niekoľko vrstiev zriedeného PVA. Omietku naneste stierkou ako obvykle. Pri prvom nátere by mala byť vrstva hrubá asi 5 mm. Toto je optimálna hrúbka, aby sa omietka mohla ponoriť do steny.

Pred aplikáciou druhého náteru nezabudnite oškrabať omietku. Druhá vrstva by mala mať hrúbku 10 mm.

Ako správne nanášať vonkajšiu cementovú omietku?

Domy sú externe omietnuté, aby sa prekonali odchýlky v olovniciach a líniách, ktoré sa prirodzene vyskytujú v dôsledku odchýlok v RCC a murovaných stenách, líniách a úrovniach jednotlivo. Pretože existuje počet spár v jednotlivých murovacích chodbách a tiež medzi RCC a murovanou stenou, sú tieto škáry náchylné na vnikanie dažďovej vody. Vonkajšia hydroizolačná omietka sa stáva nevyhnutnosťou na zabezpečenie vodotesného plášťa budovy.

Vonkajšia cementová omietka je obvykle v dvojitom nátere, pretože má hrúbku <20 mm. Ak je hrúbka omietky viac ako 15 mm, odporúča sa dvojvrstvová cementová omietka.

Sádra sa tiež používala na vytvorenie zložitých návrhov, umeleckých diel a návrhov na vytvorenie krásneho exteriéru.

Nanášanie omietky

Pri nanášaní omietky vždy skontrolujte, či sú murované steny, stĺpy a stavebné prvky bez prachu, mastnoty, cementovej kaše alebo iného biologického materiálu, ktorý môže ovplyvniť nanášanie omietky. Vonkajšie omietanie je vhodné začať čo najskôr od dátumu dokončenia murovania. Povrch, ktorý sa má omietnuť, by mal byť hladký a ešte vlhký, aby pri nanášaní cementovej malty na murovanú stenu neabsorbovala vodu / vlhkosť z cementovej malty. Zaistite, aby ste mali k dispozícii všetko vybavenie, ako je maltový miešač, podnos, lopaty atď. Pletivo by sa malo pripevniť na spoj murovanej steny a RCC, aby sa zabránilo prasklinám v dôsledku rozťahovania a kontrakcie odlišných materiálov. Skontrolujte, či omietka nanášaná na murovanú stenu má rovnomerný a rovný povrch pomocou olovnice a rovnej hrany. 

Tipy na vonkajšiu omietku

Na omietanie sa odporúča zmesový cement (PPC / PSC). Pred nanesením druhého náteru vždy dbajte na to, aby bola prvá vrstva omietky vytvrdnutá tri dni, aby sa prvý náter správne zachytil. Uistite sa, že na všade je k dispozícii odkvapkávač, aby v daždivom období nešla voda po stene do domu.

Počas miešania omietkovej malty dbajte na to, aby bol všetok cement, piesok, vlákno a hydroizolačná hmota dobre premiešaná v suchom stave a potom bola doliata voda, aby sa dosiahla požadovaná konzistencia.

Miešanie cementu, vody, piesku, vlákniny a hydroizolačnej zmesi

Pripravte množstvo cementovej omietky tak, aby bola spotrebovaná do 1 hodiny od miešania. Prvú vrstvu omietky vždy zdrsnite vo vlhkom stave pred nanesením druhej vrstvy, aby sa lepšie spojili. Najdôležitejšie je zabezpečiť, aby sa omietka vytvrdila najmenej po dobu 10 dní

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS