Fotograf na svadbu alebo event

Najmite si skúseného fotografa na svadbu alebo event z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
2142 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo si rezervovať fotografa cez Wilio ?

Chystáte špeciálnu udalosť ? Chcete si byť istý, že zábery, na ktoré si chcete pamätať budú ozaj kvalitné ? Svoj fotoaparát môžete nechať doma a fotenie udalosti nechať na profesionálov. Či už chystáte malú párty, alebo veľkú svadbu buďte si istý, že profesionálny fotograf bude mať dostatok zručností a profesionálne vybavenie na to, aby vaše špeciálne momenty zachytil čo najlepšie. Vaše fotografie následne upraví, pripraví sa tlač alebo zdieľanie s vašimi priateľmi. Na Wilio nájdete spoľahlivého a profesionálneho fotografa, ktorý má s fotografovaním rôznych udalostí bohaté skúsenosti. Či už ide o pózovanie, skupinové fotenie, fotenie portrétov alebo fotenie rôznych udalostí, môžete si byť istý, že váš fotograf zachytí všetky dôležité okamihy.

Prečo si prenajať profesionálneho fotografa ?

Profesionálny fotograf má zmysel pre detail, bohaté skúsenosti a profesionálne vybavenie, ktoré mu umožňuje vytvárať vysoko kvalitné fotografie. Vďaka profesionálnemu fotografovi už nemusíte počas akcie myslieť na fotografie a môžete si ju užiť naplno, pretože profesionálny fotograf sa o všetko postará.

Na akú udalosť si môžem svadobného fotografa objednať ?

Profesionálny fotograf zachytí každú udalosť, z ktorej plánujete mať veľa fotografií. Medzi bežné udalosti, na ktoré si môžete fotografa prenajať patria napríklad svadby, zásnuby, promócie, oslavy či už veľké alebo malé, rôzne veľtrhy alebo konferencie.

Dokáže fotograf zachytiť správny okamih aj pri slabom osvetlení ?

Samozrejme. Ak sa bude udalosť konať v noci alebo počas zamračeného dňa profesionálny fotograf bude mať k dispozície správny fotoaparát, osvetlenie a nástroje na následné úpravy, vďaka ktorým budú vaše fotografie dokonalé.

Čo by som mal o fotografovi vedieť pred objednaním jeho služieb ?

Okrem preverenia profesionality a pozitívnych recenzií by ste si mali prelistovať aj jeho portfólio, aby ste si boli istý, že jeho štýl vyhovuje vašim nárokom a charakteru udalostí.

Ako dlho budem na svoje fotografie čakať ?

Digitálne kópie sú zvyčajne pripravené do 7 dní. To však závisí aj od počtu obrázkov, typu udalosti a od toho či chcete svoje fotografie dostať ako nespracované, upravené alebo tlačené kópie.

Čo zahŕňa príprava na fotografovanie?

Váš profesionálny fotograf si s vami dohodne všetky podrobnosti, aby sa uistil, že v deň akcie bude mať so sebou správne objektívy, statívy a ďalšie vybavenia vhodné pre dané miesto, osvetlenie a počet hostí. Počas udalosti nafotí dynamické fotografie, pózovanie ale aj výzdobu, kulisy a jedlo, aby ste po udalosti mali k dispozícií celý rad rôznych obrázkov a spomienok.

Kedy by ste si mali rezervovať fotografa na svadbu ?

Čím skôr, tým lepšie. Či sa už vaša svadba koná o rok alebo o pár týždňov, tak si ho rezervujte hneď, ako nájdete takého, ktorý vyhovuje vašim nárokom a rozpočtu. Zabránite tak tým možnosti, že si ho rezervuje niekto iný.

Čo by ste si o svojom fotografovi mali zistiť ?

Pozrite si portfólio, aby ste získali prehľad o jeho štýle a zistili, či sa práve tento štýl hodí k vašej svadobnej vízii. Skontrolujte si, čo všetko zahŕňajú ceny a balíky (počet hodín fotografovania, počet fotografií, úpravy atď.). Ak je to možné, stretnite sa s ním, alebo mu zavolajte, aby ste sa uistili, že sa vaše vízie zhodujú.

Čo zahŕňa svadobné fotenie?

Ak chcete mať vysnívané svadobné fotografie, tak si starostlivo preštudujte ponúkané služby. Každý fotograf má svoj vlastný spôsob práce a ten sa môže líšiť napríklad v dĺžke rezervácie, počte vyhotovených fotografií či v procese úprav.

Služby

Svadobné fotenie

Svadobného fotografa si môžete objednať na celý deň alebo len na niektoré svadobné okamihy, akými sú napríklad svadobný obrad, recepcia či svadobná hostina. Fotograf zachytí momenty tak, aby konečné fotografie obsahovali celý rad rôznych momentov, ktoré sú profesionálne a zachytávajú šťastný pár v ich deň D. Po úprave fotografií vám fotograf pošle digitálne kópie vo vysokom rozlíšení a prevedie vás možnosťami tlače.

Promócie a formálne fotografie

Fotografa si môžete prenajať aj na tieto udalosti – fotografie budú individuálne alebo skupinové, vytvorené pred alebo počas celej udalosti. Fotograf si predtým zorganizuje a zabezpečí všetko potrebné, zistí vaše požiadavky týkajúce sa miesta a nápadov na fotografie. Ak budete potrebovať zelené alebo iné pozadie, tak vám to fotograf buď zabezpečí alebo pomôže s jeho prenájmom. Profesionálny fotograf zabezpečí, aby boli snímky zachytené počas ceremoniálu úprimné a zachytili ozaj všetko od vášho vstupu do miestností až po pózovanie s hosťami. Všetky snímky fotograf následne upraví a pošle vám ich v digitálnej forme spolu s tlačenými kópiami.

Narodeninové fotenie

Áno, aj na túto udalosť si môžete prenajať profesionála, ktorý zabezpečí, že si oslavu užijete a nebudete behať pomedzi hostí s fotoaparátom. Váš fotograf si s vami dohodne stretnutie pár dní pred samotnou akciou, aby zistil, či sa bude oslava konať v interiéri alebo v exteriéri, či bude počas dňa alebo v noci a iné špeciálne požiadavky. Počas oslavy zachytí kľúčové momenty, ako napríklad fotografie oslávenca s hosťami, výzdobu, narodeninovú tortu, hry. Po oslave bude potrebovať jeden až dva týždne na to, aby vaše fotografie upravil a poslal vám ich digitálne kópie.

Fotografovanie firemných akcií

Firemná akcia, ktorá si vyžaduje prítomnosť fotografa môže byť napríklad konferencia, veľtrh alebo vianočný večierok. Fotograf si zistí konkrétne informácie o udalosti, aby zabezpečil všetok potrebný inventár pre vyhotovenie tých najlepších fotografií. Fotografovanie firemných akcií zahŕňa aj zachytenie takých snímok, ktoré prezentujú vašu značku, služby, produkty a v neposlednom rade sú to aj fotografie zamestnancov. Tieto obrázky potom môžete zverejniť na váš firemný web, blog alebo na sociálne siete. Po ukončení akcie si fotograf zbalí inventár a vráti sa do ateliéru, kde snímky upraví. Hotové snímky vám pošle mailom alebo vám ich doručí na USB kľúči.

Konzultácia a fotenie zásnub

Ak chcete mať zo svojho svadobného dňa tie najlepšie fotografie zorganizujte si s fotografom schôdzku alebo mu zatelefonujte. Objednajte si ho napríklad na fotenie zásnub. Berte to ako príležitosť pre lepšie spoznanie sa, zdieľanie predstáv o fotografiách (môžete si vytvoriť zoznam snímok) a tak isto aj precvičenie základných póz. Fotografa oboznámte o podrobnostiach ako sú napríklad miesto konania, denný harmonogram (aby mohol byť na najlepších miestach v najlepšom čase) a podrobnostiach o fotografiách rodiny či svadobnej hostiny.

Svadobný deň

Rezervácia svadobného fotografa (alebo fotografov) na celý deň znamená, že už pár hodín pred obradom začnú zachytávať kľúčové momenty. Odfotografujú vás pri úprave vlasov, líčení, obliekaní sa na túto príležitosť a určite urobia aj pár fotografií doplnkov, ako sú topánky, kytica, šperky. Môžu vám urobiť spoločné fotografie s rodinou a známymi – to však nemusíte mať ak chcete, aby váš fotograf začal so svojou prácou až počas obradu.

Svadobné fotenie

Po skončení oficialít požiada fotograf vás a vášho partnera, aby ste nachvíľu opustili hostí a mohli sa venovať fotografovane len vás dvoch. Toto je oficiálne svadobné fotenie. Predtým, ako si vás zavolá, tak si zmapuje okolie a nájde tie najvhodnejšie miesta pre perfektné fotografie (berúc do úvahy svetlo a kulisy) a zavedie vás tam (či už autom alebo pešo). Keď budú fotografie hotové, tak sa znova pripojíte k rodine a známym a urobíte si pár spoločných snímok. To, ako dlho ostane fotograf na svadbe a čo všetko zachytí je len na vás.

Úprava a dodanie fotografií

Väčšina služieb svadobných fotografov zahŕňa aj úpravy a retušovanie fotografií. Počet upravených obrázkov, ktoré dostanete závisí od balíka, ktorý ste si objednali. Úpravy zahŕňajú vylepšenia ako je vyváženie farieb, pridanie efektov a úprava fotografií tak, aby boli dokonalé. Fotografie vám budú dodané pomocou zabezpečenej online galérie, na USB kľúči, niekedy aj v oboch formách. Po prezretí fotografií môžete požiadať svojho fotografa aj o ďalšie služby ako napríklad tlač na plátno, potlač albumov alebo samotné výtlačky.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia