Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Garážové brány
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 514 profesionálov na Slovensku
92 191 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
252 005 + inštalácií aplikácie
Garážové brány Detva

Hľadáte garážové brány Detva? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v: Kriváň, Látky, Vígľaš. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Hriňová, Detvianska Huta. Odborníci v tejto kategórii tiež robia: zameranie a montáž garážových brán. Zabezpečia pre vás výroba väčších garáží na mieru určených pre viac ako jedno auto, napojenie riadiacej jednotky, servis a použijú pri tom náradie na montáž a osadenie, kabeláž. Vyberte si najlepšiu ponuku pre garážové brány Detva z našich majstrov.

DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Garážové brány

Sekcionálna garažová brána bez elektrického pohonu s otváraním nahor,rozmery stavebného otvoru výška 1950 mm, šírka 2300 mm

Slavomir S.
Kurima
Sekčné garážové brány

Demontaz starej brany, priprava stavebneho otvoru pre garazovu sekcnu branu (chcel by som rozsirit otvor), vymalovanie garaze, vyrovnanie podlahy a nasledna montaz garazovej brany.

Peter H.
Košický kraj
Krídlové garážové brány

Dobry vecer.potrebovali by sme upravit,zrezat garazovu plechovu brani a nativo osadit.pri podkladke zamkovej dlazby nam nepasuje

Janka P.
Bratislava
Rolovacie garážové brány

Pozdravujem! Nejde úplne o garážovú bránu, ale o klasickú rolovaciu bránu pred vchodom aké sú v napr. v nákupných centrách. Pri otváraní má brána v zimnom období problém sa ľahšie otvoriť, resp. vyrolovať hore. Problém je, že nezachovala sa dokumentácia a nevieme o aký typ brány ide, preto by bolo najlepšie prísť osobne a zistiť možnosti. Ja a moji kolegovia Vám budeme vďační!

Peter S.
Bratislava
Krídlové garážové brány

Potrebovali by sme spravit a namontovat do noveho domu na plot kridlovu velku a malu branku (tato cast ma cca 5m) a na zadnu cast plota malu otvaraciu branku (cca 1,2m). Vyska by mala byt 180cm pripadne 2m vo farbe antracit a nemali by byt uplne priehladne. Sucastou by malo byt aj zaslepenie otvorenej casti medzi domom a betonovym plotom cca 1m.

Lukáš A.
Kostolište
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Najčastejšie otázky týkajúce sa montáže garážových brán

Koľko stojí inštalácia garážovej brány?

Náklady na montáž garážových brán sa líšia v závislosti od mnohých faktorov. Pamätajte, že pre väčšinu domácich projektov je najlepšie získať písomné cenové ponuky alebo odhady minimálne od troch profesionálov. Uistite sa, že každá cenová ponuka obsahuje finančné čiastky za rôzne typy dverí, cenu za inštaláciu/montáž a náklady na zapojenie elektricky ovládaných garážových dverí. Inštalácia garážových brán bude drahšia, ak potrebujete pri elektroinštalačných prácach využiť služby elektrikára. Okrem typov brán by ste mali vziať do úvahy aj to, či chcete, aby vaša garážová brána mala aj ďalšie doplnkové elementy, ako je izolácia alebo dekoratívne rámovanie.

Pri určovaní nákladov na inštaláciu garážovej brány je potrebné vziať do úvahy aj ďalšie faktory. Niektorí majitelia domov sa rozhodnú inštalovať vonkajšie osvetlenie súčasne s inštaláciou brány, pretože spoločnosti zaoberajúce sa garážovými bránami majú často k dispozícii elektrikárov, ktorí to môžu urobiť súčasne.  Na výslednú cenu má vplyv lokalita (vidiek, mesto) a dostupnosť kvalifikovaných odborníkov na inštaláciu garážových brán. Ak si urobíte prieskum a získate tri ponuky, určite nájdete toho pravého profesionála, ktorý vám namontuje garážovú bránu za rozumnú cenu a na mieru.

Ako zistím, či potrebujem novú garážovú bránu?

Ak garážová brána nefunguje správne, má zjavné znaky opotrebovania – nedá sa otvoriť, vydáva zvláštne zvuky, samovoľne sa otvára a zatvára, má mechanické poškodenie / deformácie – je načase zvážiť inštaláciu novej garážovej brány.

Je dôležité, aby ste garážovú bránu udržiavali v dobrom a funkčnom stave. Garážová brána chráni váš domov a auto. Ak má váš dom vchod cez garáž, je pre celkovú bezpečnosť vášho domu dôležité, aby dvere boli v bezchybnom prevádzkovom stave. Garážové brány, ktoré správne fungujú, šetria energiu, a inštalácia novej garážovej brány môže vylepšiť atraktivitu/dizajn a zvýšiť celkovú hodnotu vášho domu.

Je montáž garážovej brány náročná?

Inštalácia garážovej brány je náročnejšia úloha, ako sa môže zdať. Garážové brány nie sú ľahké a ťažko sa s nimi manipuluje bez náležitého technického vybavenia. Pri montáži môže byť potrebný elektrikár, ktorý pripojí pohon (riadiacu jednotku na otváranie) garážových brán. Silné káble a pružiny, ktoré ovládajú dvere, môžu byť pri nesprávnej manipulácii nebezpečné. Preto je výhodnejšie, aby ste na inštaláciu garážových dverí najali odborných montážnikov s dlhoročnou praxou.
Náklady na odborníka na inštaláciu garážovej brány sa môžu líšiť v závislosti od zložitosti inštalácie a od požiadaviek na profesionálov vo vašej oblasti. Avšak profesionálna inštalácia pohonu garážových brán bude pravdepodobne rýchlejšia a efektívnejšia ako keby ste si to robili sami. Odborník môže bezpečne vykonať inštaláciu pohonu garážových dverí pomocou správneho vybavenia. Špecialista na garážové brány by mal byť navyše riadne poistený, nebudete niesť zodpovednosť za prípadné chyby pri montáži.

Ako správne zmerať otvor pre výrobu garážovej brány?

Meranie garážovej brány nie je zložité, je potrebné vykonať šesť rôznych meraní garážových brán:

  • Zmerajte šírku a výšku stavebného otvoru do garáže.
  • Zmerajte dĺžku ostenia, t.j. priestor po stranách od vstupu do garáže od stavebného otvoru (šírka po ľavej a pravej strane). 
  • Ďalej zmerajte výšku nadpražia (priestor nad otvorom vstupu do garáže) a hĺbku garáže (priestor od prednej steny k zadnej stene) - či má brána dostatok priestoru na otváranie.   

Myslite tiež na to, že ak chcete nainštalovať automatický pohon garážových dverí, budete možno potrebovať viac priestoru nad hlavou (výška garáže) a na dĺžku (hĺbka garáže). Presné meranie garážovej brány je základným predpokladom pre jej úspešnú inštaláciu. Preto meranie garážových brán nechajte na profesionálov, ktorí vám ju budú inštalovať.

Čo by som mal zohľadniť pri kúpe novej garážovej brány?

Pri kúpe novej garážovej brány musíte brať do úvahy veľa faktorov a je dôležité poradiť sa s odborníkom na montáž garážových brán, ktorý vám poskytne základné informácie napr. o typoch brán a spôsoboch ich ovládania. Navrhne vám bránu presne na mieru. Bez ohľadu na to, aký typ brány si vyberiete, nezabudnite si vyžiadať tri písomné cenové ponuky, aby ste sa uistili, že za svoju novú garážovú bránu a jej inštaláciu zaplatíte primeranú cenu. 

Najskôr sa rozhodnite, z akého materiálu chcete mať svoju garážovú bránu. Drevené dvere vyzerajú spočiatku vynikajúco, ale vyžadujú nákladnú priebežnú údržbu. Vzhľad pravého dreva je možné dosiahnuť aj použitím kompozitných materiálov. Kompozit/kompozitné materiály vyzerajú ako drevo, ale vydržia dlhšie a bez údržby. Možno budete požadovať bránu s vylepšenou tepelnou izoláciou, silnejšie pružiny a iné komponenty. Ak je v rámci vášho rozpočtu, zvážte nákup garážových dverí súčasne s pohonom a profesionálnou inštaláciou. Ak chcete mať tiché dvere, poobzerajte sa po polyuretánovej izolácii a nylonových kladkách. V prípade pochybnosti vyhľadajte pomoc kvalifikovaného odborníka na montáž garážových brán, ktorý vám pomôže vybrať garážovú bránu na mieru pre vaše potreby.  

Prečo by som si mal najať odborníka na montáž garážovej brány?

Môže byť lákavé pokúsiť sa ušetriť peniaze inštaláciou garážovej brány svojpomocne. Ukázalo sa však, že inštalácia garážových brán svojpomocne sa zvyčajne neoplatí. V prvom rade majú garážové brány veľké množstvo dielov a ich zostavenie je zložité. Silné pružiny a vinutia, ktoré ovládajú garážovú bránu, sú ťažké a pri nesprávnom zaobchádzaní môžu byť nebezpečné. Na presun ťažkých dverí a pružín počas inštalácie je potrebné špeciálne náradie a veľká sila.

Profesionál môže vykonávať inštaláciu garážových brán bezpečne a efektívne. Môžu odviesť vaše staré dvere a ponúknuť tipy, ako udržať garážovú bránu funkčnú. Môžete si zvoliť inštaláciu vonkajšieho osvetlenia súčasne s vašou garážovou bránou, pretože firmy zaoberajúce sa garážovými bránami majú k dispozícii elektrikárov, ktorí vykonajú prácu ako súčasť celkovej dohody. Ďalej by mali byť renomovaní profesionáli v oblasti montáže garážových brán riadne poistení a ponúknuť záruku na dvere/materiál a prácu.