Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Geodet
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 514 profesionálov na Slovensku
92 191 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
252 005 + inštalácií aplikácie
Geodet Košice

Hľadáte geodet Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Dargovských hrdinov, Ťahanovciach. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Čaňa, Kechnec, Jasov. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:geometrické plány a geodetické práce. Zabezpečia pre vás polohopis, grafickú mapu, zápis stavby do katastra a použijú pri tom zememerackú techniku, výtyčky, stojany, podložky, optické prevažovače. Vyberte si najlepšiu ponuku pre geodet Košice z našich geodetov.

DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Geodet

Zdravím Potreboval by som skontrolovať veľkosť záhrady 513m² ci je správne plot keďže sa chystám robiť nový a záhradu som kupoval pred rokom. Záhrada sa nachádza v Kavecanoch. Je to na súkromné účely takže nepotrebujem žiadne oficiálne stanovisko áni bloček, len ci je to správne. Ďakujem

profile image
Filip R.
Košice
Geodet

Pozemok sa nachádza priamo vo Zvolene, veľkosť 814m2, obdĺžnikový tvar, mierne svahovitý (od cesty cca 3m vysoký strmší zráz stúpania a následne jemné rovnomerné stúpanie).

Michal M.
Zvolen
Geodet

Dobrý deň, potrebujem vytýčiť body na stavbu zakladovej dosky pre rodinný dom ( novostavbu). Podľa projektu a DVG pôdorysu. Aká by prosím bola cena na dom s pôdorysom 12,5X14,5m Zastavaná plocha RD: 158,20 m2 Úžitková plocha RD: 130,50 m2 Obytná plocha RD 93,9 m2 Ďakujem za info

Ondrej O.
Zvolen
Geodet

Dobry den, potreboval by som vykolikovat hranice pozemku a zistit ci je existujuca stavba osadena podla projektu. Lokalita: terchova. dakujem

Erik R.
Terchová
Geodet

Pozadujem vykolikovanie hranic pozemku, tak aby sme mohli zacat elektrikarske a pozemne stavebne prace. Pozemok parcela 875/3 v St.Baniach.

profile image
Martin C.
Štiavnické Bane
Geodet

Hladam geodeta na polohopisne a vyskopisne zameranie parcely pre projektanta. Jedna sa o parcelu v obci Uhliska/Pukanec, okres Levice.

Jozef S.
Uhliská
Geodet

Dobrý deň, potrebujeme označiť hranicu pozemku v obci Beša. Ide o 2 parcely. Rozloha 1 parcely 5árov.

Beata H.
Beša
Geodet

Potrebujem vytýčiť novostavbu rodinného domu v obci Jelšovce. Ide o jednoduchý obdĺžnik a potrebujeme vytýčiť 4 rohové body na existujúcej základovej platni. Zároveň potrebujem aj vypracovať Protokol o vytýčení stavby, ktorý budem potom potrebovať ku kolaudácii

Dominika V.
Jelšovce
Geodet

Vypracovanie geodetického zamerania (výškopis a polohopis) pozemku 700m2, obec Marcelová (okr. Komárno). Zameranie bude slúžiť ako podklad pre vypracovanie projektovej dokumentácie. Ideálne so zakreslením priebehu inžinierskych sietí v pliľahlej ulici. Termín 03/2021

Ing. arch. Branislav B.
Marcelová
Geodet

Dvojdom má jedného majiteľa,druhá časť domu sa ide predať aj s pozemkom -vytycenie nových hraníc pozemku

Jakub Z.
Palárikovo
Geodet

chcem Vás poprosiť o nacenenie geodetických prác podľa zadania architekta. Ide o nehnuteľnosť v Trnovci nad Váhom. Treba zakresliť: - spevnené plochy - komunikáciu - šachty, stlpy - zaklady rozostavanej stavby na dvore - stavby - branu

Peter B.
Trnovec nad Váhom
Geodet

Hľadám geodeta, na vytýčenie (vykolíkovanie) pozemku v obci Špačince, okr. Trnava, nakoľko nesedí reálny plot so susedom podľa katastrálnej mapy.Pozemok je v intravilane obce, rovinatý.

Margareta F.
Špačince
Geodet

Potrebujem zamerat jednu stranu pozemku o dlzke cca 25m pre stavbu plotu z pletiva. Pozemok sa nachadza v Trnave. Dakujem.

Radovan R.
Trnava
Geodet

Chcem poziadat o nacenenie vytvorenia geometrickeho planu na rozosavanej stavbe. Ma sluzit ako podklad pre ucely Hypotekararneho uveru ako aj zapisania rozostavanej stavby na KU

Mato R.
Jablonec
Geodet

Vytycenie hranic pozemku pre oplotenie, Nova Tulipa, Kvetoslavov. pozemok je rovinaty, neohraniceny, volne dostupny

Andrej M.
Kvetoslavov
Geodet

Potrebujem vypracovanie geometrického plánu na pozemku s novostavbou a zápis do katastra v obci Most pri Bratislave, časť Studené.

Stanislav M.
Malinovo
Geodet

Garáž je z panelov od firmy gardeon, cca 33m2, je montovaná, na betónovej platni. potrebný geometrický plán ku kolaudácií.

Jessica Š.
Most pri Bratislave
Geodet

Zameranie polohopisu, vyskopisu a podkladov pre spracovanie a vykreslenie stavu meraných objektov v terene, zobrazenie právneho vzťahu do mapoveho podkladu v zaujmovom prostredi+ požadované okolie (susediaci dvojdom-hreben, podbitie+cesta), vyhotovenie digitálneho podkladu, import meraných súradníc do grafického prostredia; spracovanie digitálnej technickej mapy

Katarína S.
Bratislavský kraj
Geodet

Dobrý deň našiel by sa tu nejaký geodet ktorý by a domeral a výšky okolitých striech a zelene na pozemku za rozumnú cenu v Bratislave? Posledny vyskopis a polohopis mame z 2017 roku, ale bohuzial meranie sa robilo v nedtastnom obdobi všetko bolo rozkvitnute. Potrebovali by sme len domerat nejake body. Dakujem Mariana K

Mariana K.
Bratislava
Geodet

Potrebujem zameranie adresného bodu, v zmysle zákona č. 125/2015 Z. z., samostatne stojacej garáže v Bratislave na Palárikovej ulici.

Ladislav D.
Bratislavský kraj
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Najčastejšie otázky týkajúce sa montáže garážových brán

Koľko stojí inštalácia garážovej brány?

Náklady na montáž garážových brán sa líšia v závislosti od mnohých faktorov. Pamätajte, že pre väčšinu domácich projektov je najlepšie získať písomné cenové ponuky alebo odhady minimálne od troch profesionálov. Uistite sa, že každá cenová ponuka obsahuje finančné čiastky za rôzne typy dverí, cenu za inštaláciu/montáž a náklady na zapojenie elektricky ovládaných garážových dverí. Inštalácia garážových brán bude drahšia, ak potrebujete pri elektroinštalačných prácach využiť služby elektrikára. Okrem typov brán by ste mali vziať do úvahy aj to, či chcete, aby vaša garážová brána mala aj ďalšie doplnkové elementy, ako je izolácia alebo dekoratívne rámovanie.

Pri určovaní nákladov na inštaláciu garážovej brány je potrebné vziať do úvahy aj ďalšie faktory. Niektorí majitelia domov sa rozhodnú inštalovať vonkajšie osvetlenie súčasne s inštaláciou brány, pretože spoločnosti zaoberajúce sa garážovými bránami majú často k dispozícii elektrikárov, ktorí to môžu urobiť súčasne.  Na výslednú cenu má vplyv lokalita (vidiek, mesto) a dostupnosť kvalifikovaných odborníkov na inštaláciu garážových brán. Ak si urobíte prieskum a získate tri ponuky, určite nájdete toho pravého profesionála, ktorý vám namontuje garážovú bránu za rozumnú cenu a na mieru.

Ako zistím, či potrebujem novú garážovú bránu?

Ak garážová brána nefunguje správne, má zjavné znaky opotrebovania – nedá sa otvoriť, vydáva zvláštne zvuky, samovoľne sa otvára a zatvára, má mechanické poškodenie / deformácie – je načase zvážiť inštaláciu novej garážovej brány.

Je dôležité, aby ste garážovú bránu udržiavali v dobrom a funkčnom stave. Garážová brána chráni váš domov a auto. Ak má váš dom vchod cez garáž, je pre celkovú bezpečnosť vášho domu dôležité, aby dvere boli v bezchybnom prevádzkovom stave. Garážové brány, ktoré správne fungujú, šetria energiu, a inštalácia novej garážovej brány môže vylepšiť atraktivitu/dizajn a zvýšiť celkovú hodnotu vášho domu.

Je montáž garážovej brány náročná?

Inštalácia garážovej brány je náročnejšia úloha, ako sa môže zdať. Garážové brány nie sú ľahké a ťažko sa s nimi manipuluje bez náležitého technického vybavenia. Pri montáži môže byť potrebný elektrikár, ktorý pripojí pohon (riadiacu jednotku na otváranie) garážových brán. Silné káble a pružiny, ktoré ovládajú dvere, môžu byť pri nesprávnej manipulácii nebezpečné. Preto je výhodnejšie, aby ste na inštaláciu garážových dverí najali odborných montážnikov s dlhoročnou praxou.
Náklady na odborníka na inštaláciu garážovej brány sa môžu líšiť v závislosti od zložitosti inštalácie a od požiadaviek na profesionálov vo vašej oblasti. Avšak profesionálna inštalácia pohonu garážových brán bude pravdepodobne rýchlejšia a efektívnejšia ako keby ste si to robili sami. Odborník môže bezpečne vykonať inštaláciu pohonu garážových dverí pomocou správneho vybavenia. Špecialista na garážové brány by mal byť navyše riadne poistený, nebudete niesť zodpovednosť za prípadné chyby pri montáži.

Ako správne zmerať otvor pre výrobu garážovej brány?

Meranie garážovej brány nie je zložité, je potrebné vykonať šesť rôznych meraní garážových brán:

  • Zmerajte šírku a výšku stavebného otvoru do garáže.
  • Zmerajte dĺžku ostenia, t.j. priestor po stranách od vstupu do garáže od stavebného otvoru (šírka po ľavej a pravej strane). 
  • Ďalej zmerajte výšku nadpražia (priestor nad otvorom vstupu do garáže) a hĺbku garáže (priestor od prednej steny k zadnej stene) - či má brána dostatok priestoru na otváranie.   

Myslite tiež na to, že ak chcete nainštalovať automatický pohon garážových dverí, budete možno potrebovať viac priestoru nad hlavou (výška garáže) a na dĺžku (hĺbka garáže). Presné meranie garážovej brány je základným predpokladom pre jej úspešnú inštaláciu. Preto meranie garážových brán nechajte na profesionálov, ktorí vám ju budú inštalovať.

Čo by som mal zohľadniť pri kúpe novej garážovej brány?

Pri kúpe novej garážovej brány musíte brať do úvahy veľa faktorov a je dôležité poradiť sa s odborníkom na montáž garážových brán, ktorý vám poskytne základné informácie napr. o typoch brán a spôsoboch ich ovládania. Navrhne vám bránu presne na mieru. Bez ohľadu na to, aký typ brány si vyberiete, nezabudnite si vyžiadať tri písomné cenové ponuky, aby ste sa uistili, že za svoju novú garážovú bránu a jej inštaláciu zaplatíte primeranú cenu. 

Najskôr sa rozhodnite, z akého materiálu chcete mať svoju garážovú bránu. Drevené dvere vyzerajú spočiatku vynikajúco, ale vyžadujú nákladnú priebežnú údržbu. Vzhľad pravého dreva je možné dosiahnuť aj použitím kompozitných materiálov. Kompozit/kompozitné materiály vyzerajú ako drevo, ale vydržia dlhšie a bez údržby. Možno budete požadovať bránu s vylepšenou tepelnou izoláciou, silnejšie pružiny a iné komponenty. Ak je v rámci vášho rozpočtu, zvážte nákup garážových dverí súčasne s pohonom a profesionálnou inštaláciou. Ak chcete mať tiché dvere, poobzerajte sa po polyuretánovej izolácii a nylonových kladkách. V prípade pochybnosti vyhľadajte pomoc kvalifikovaného odborníka na montáž garážových brán, ktorý vám pomôže vybrať garážovú bránu na mieru pre vaše potreby.  

Prečo by som si mal najať odborníka na montáž garážovej brány?

Môže byť lákavé pokúsiť sa ušetriť peniaze inštaláciou garážovej brány svojpomocne. Ukázalo sa však, že inštalácia garážových brán svojpomocne sa zvyčajne neoplatí. V prvom rade majú garážové brány veľké množstvo dielov a ich zostavenie je zložité. Silné pružiny a vinutia, ktoré ovládajú garážovú bránu, sú ťažké a pri nesprávnom zaobchádzaní môžu byť nebezpečné. Na presun ťažkých dverí a pružín počas inštalácie je potrebné špeciálne náradie a veľká sila.

Profesionál môže vykonávať inštaláciu garážových brán bezpečne a efektívne. Môžu odviesť vaše staré dvere a ponúknuť tipy, ako udržať garážovú bránu funkčnú. Môžete si zvoliť inštaláciu vonkajšieho osvetlenia súčasne s vašou garážovou bránou, pretože firmy zaoberajúce sa garážovými bránami majú k dispozícii elektrikárov, ktorí vykonajú prácu ako súčasť celkovej dohody. Ďalej by mali byť renomovaní profesionáli v oblasti montáže garážových brán riadne poistení a ponúknuť záruku na dvere/materiál a prácu.