Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Hliníkové okná

Najmite si skúseného odborníka na hliníkové okná z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Hliníkové okná

Potrebujete službu z oblasti hliníkové okná? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výrobu, servis, osadenie a montáž. Cena alumíniových okien sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na prepravu, pozáručný servis, žalúzie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15298 odborníkov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

5 tipov na výber hliníkových okien pre váš domov

Pri realizácii projektu renovácie, rozšírenia alebo novej výstavby sú okná zásadným faktorom, ktorý je potrebné zohľadniť v celkovom dizajne a rozpočte. Uviedli sme 5 tipov, ktoré vám pomôžu vybrať perfektné hliníkové okná tak, aby boli nielen nevyhnutnosťou, ale aj ústredným bodom vášho domova.

Kvalita

Hliníkové okná odporúčame inštalovať, pretože sú odolné, praktické a ľahko sa udržiavajú. Pri výbere, ktoré hliníkové okná si chcete kúpiť, je však dôležité vziať do úvahy celkové zloženie okien, povrchovú úpravu rámu okna a certifikácie okien, ktoré majú zaručiť kúpu kvalitného produktu.

Hliník je stopercentne recyklovateľný a tretí najrozšírenejší  prvok v zemskej kôre. Napriek svojej nízkej hmotnosti má hliník mimoriadnu pevnosť a stabilitu, čo nám umožňuje ponúkať špičkové veľkosti okien.

Dizajn

Okná s veľkými sklenenými tabuľami a tenkými rámami sú v súčasnosti najpopulárnejším okenným systémom, pretože vyhovujú tradičným aj súčasným domom. Jednou z hlavných výhod inštalácie hliníkových okien je to, že ich rámy sú zvyčajne tenšie ako rámy z PVC a dreva. Úzke rámy sú nenápadné, aby ste nemuseli robiť kompromisy v estetickom vzhľade vášho domova. 

Ak ste si vybrali štýl rámu, môžete si vybrať zo stoviek matných a lesklých farieb a povrchových úprav. Môžete si dokonca zvoliť dekor dreva alebo kovovú povrchovú úpravu. Farba a povrchová úprava vášho okna bude závisieť od štýlu vašej nehnuteľnosti. Môžete si zvoliť rôzne farebné prevedenie, takže by stálo za zváženie jedna farba zvnútra, ktorá sa hodí k interiéru vášho domu, a iná vonkajšia, ktorá sa hodí k exteriéru vášho domu.

Na výber sú rôzne možnosti otvárania, ako je vonkajšie otváranie, paralelné otváranie, krídlové okná, pevné okná alebo sklopno-otočné okná. Pri výbere otvoru zvážte veľkosť, umiestnenie a výšku okna a priestor okolo neho.

Bezpečnosť

Moderné hliníkové okná sú neuveriteľne silné a odolné, ale stále je potrebné skontrolovať, či výrobca hliníkových okien spĺňa bezpečnostné normy.  Dôkazom kvality hliníkových okien je certifikát , ktorý informuje kupujúceho o originálnom výrobku. 

Účinnosť

Účinnosť vašich okien je dôležitým faktorom, ktorý treba brať do úvahy pri výbere správneho produktu. O to viac ak navrhujete nízkoenergetické bývanie. Okná nemajú len  funkciu estetickú, ale sú zdrojom svetla a energie. Na tepelnotechnickú kvalitu okennej konštrukcie majú  zásadný vplyv tri základné faktory – zasklenie, profily a spôsob osadenia okna.  

Okrem toho, ak sa len chystáte zvýšiť svoju tepelnú izoláciu, zvážte okná s trojitým zasklením a dvojitým zasklením. V závislosti od vašej polohy by bolo rozumné skontrolovať hlukovú / zvukovú izoláciu a odolnosť hliníkových okien aj proti poveternostným vplyvom. Ak napríklad žijete v meste, použitie okien s vysokou účinnosťou hluku  (schopnosť okien utlmiť hluk z vonkajšieho prostredia) môže byť dôležitým faktorom pri rozhodovaní.

Rozpočet

Po prečítaní predchádzajúcich tipov by ste mali vidieť, čo chcete uprednostniť, pokiaľ ide o účinnosť, kvalitu, bezpečnosť a dizajn vašich hliníkových okien. To všetko by malo byť zohľadnené vo vašom rozpočte pri hľadaní cenových ponúk, ako aj nákladov na inštaláciu.

Ďalšou dôležitou vecou, ktorú treba pamätať, je, že čím kvalitnejšie hliníkové okná sa rozhodnete nainštalovať, tým vyššia bude hodnota vášho domu. 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS