Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Hliníkové vchodové dvere

Najmite si skúseného odborníka na hliníkové vchodové dvere z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Hliníkové vchodové dvere

Potrebujete službu z oblasti hliníkové vchodové dvere? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výrobu, servis, osadenie a montáž. Cena alumíniových vstupných dverí sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: pozáručný servis, náklady na dopravu, rôzne opravy, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15710 odborníkov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

 Hliníkové vchodové dvere

Najspornejšia polemika. Hliníkové dvere alebo drevené dvere? Ktorý typ je lepší? Nie sme tu preto, aby sme vás presviedčali o výbere jednej alebo druhej možnosti, pretože všetko závisí od vašich preferencií a potrieb.  Avšak veríme, že hliníkové dvere sú len o niečo lepšie ako drevené.  Odborníci tvrdia, že hliníkové aj drevené dvere majú svoje výhody a nevýhody.

Pred výberom tých správnych dverí pre váš dom je nevyhnutné zvážiť ich klady a zápory a prijať správne rozhodnutie. Nevyhnutným predpokladom správneho rozhodnutia je získať informácie o vlastnostiach rôznych typov materiálu, porozumieť im a vybrať si tie, ktoré vy považujete za najlepšie pre vás. 

Hliníkové dvere vs drevené dvere, kto je víťazom?

Estetika/Estetické hľadiská

Estetická vlastnosť rámu z dreva je zvyčajne veľmi príťažlivá a je obľúbenou voľbou medzi mnohými majiteľmi domov. Klasický dizajn a prvok prispôsobenia robia z drevených dverí bežnú voľbu, pokiaľ ide o vzhľad. U drevených dverí si môžete vybrať z tradičného alebo moderného vzhľadu v závislosti od celkového dizajnu vášho domu. Drevené dvere môžu byť ponechané prírodné alebo upravené lazúrou – zvýraznia kresbu dreva, farebným náterom  a môžu tak dodať celkovému  dizajnu domu jedinečný prvok. 

Hliníkové dvere môžu byť tiež celkom esteticky príjemné. Môžu byť dokonalou voľbou pre jeden dom, zatiaľ čo iný by vyzeral lepšie s drevenými dverami. Moderné verzie hliníkových dverí prichádzajú v rade vynikajúcich farieb, štýlov a konfigurácií. Flexibilita v dizajne znamená, že neexistuje nijaké obmedzenie kreativity. Bez ohľadu na vašu architektúru alebo štýl, hliníkové dvere sa dajú prispôsobiť vašim potrebám.

Environmentálne hľadiská

V tejto situácii je jasný víťaz. Hliníkové dvere a okná sú nekonečne recyklovateľné a na ich výrobu zo surovín sa spotrebuje iba 5% celkovej energie; 70% hliníka, ktorý sa kedy vyrobil, sa používa dodnes. Naopak, pri pohľade na drevené dvere nemôžeme povedať to isté. Drevo je čisto nerecyklovateľné a pri príprave jednotlivých drevených dverí / okien je jeden strom zničený. Drevené okná a dvere nie sú ohľaduplné k životnému prostrediu, pretože kvôli dverám musíme ničiť naše stromy.

Údržba

Hliníkové dvere a okná sú pre majiteľov domov bežnou voľbou, pretože si vyžadujú veľmi malú údržbu. Hliníkové dvere sa považujú za spoľahlivé a pevné a sú takmer bezúdržbové! Drevené dvere vyžadujú vyššiu údržbu a môže byť niekedy potrebné ich opraviť a znovu utesniť. Ak nebudú drevené okná alebo drevené dvere správne udržiavané, môžu začať vyzerať staro a opotrebovane. Ich životnosť sa tiež dramaticky skracuje v závislosti od druhu použitého dreva. Ak uprednostňujete možnosť, ktorá si vyžaduje takmer nulovú údržbu, hliníkové dvere sú tou najlepšou voľbou.

 Náklady

Hliníkové dvere sú v porovnaní s drevom cenovo efektívnejšou voľbou. Celkové náklady na inštaláciu sú tiež nižšie, čo znamená, že získate úspory na dvoch účtoch!

Farba

Hliníkové dvere sú tiež povrchovo upravené práškovou farbou, čo z nich robí ideálnu voľbu pre moderné domy. Táto prášková farba nestráca odtieň, nehrdzavie ani sa neodlupuje! Ak chcete dosiahnuť vzhľad dreva, môžete svoje hliníkové dvere vždy natrieť dreveným efektom, aby ste dosiahli prirodzený vzhľad.

 Trvanlivosť a pevnosť

Pri analýze trvanlivosti a pevnosti sú drevené aj hliníkové dvere pri správnej inštalácii a údržbe trvanlivé. Hliník má v porovnaní s drevenými dverami oveľa väčšiu odolnosť a pevnosť. Hliníkové dvere je možné tiež prispôsobiť a vyrobiť ich v rôznych tvaroch a veľkostiach. Vďaka trvanlivosti sú hliníkové dvere ideálne aj pre veľké okná a kombinácie dverí.

Stručne povedané - víťazom sú hliníkové dvere. Prečo? Pretože vyrábame a dodávame jedny z najneobvyklejších hliníkových dverí so špičkovou kvalitou, bezpečnosťou a funkčnosťou.

Rýchle zhrnutie toho, prečo môžu byť hliníkové dvere tou lepšou voľbou pre váš domov.

•    Sú lacnejšie na inštaláciu.
•    Ich nákup je ekonomickejší.
•    Sú bezúdržbové.
•    Sú prispôsobiteľné.
•    Sú elegantné, minimalistické a moderné.

Hliníkové dvere vs drevené dvere? Už sme vás presvedčili? Porozprávajte sa s odborníkmi a vyhľadajte ďalšie informácie o hliníkových oknách a dverách, ktoré vám pomôžu správne sa rozhodnúť.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS