Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Hrubá stavba

Najmite si skúseného odborníka na hrubú stavbu z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Hrubá stavba

Potrebujete službu z oblasti hrubá stavba? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výkop na základy, stavbu základov, obvodových múrov a strechy. Cena holodomu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: miešačka na betón, šalovacie dosky, nástroje na výkopové práce, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18795 stavbárov v danej kategórií.
Pozrite tiežHrubá stavba cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Čo znamená pojem „hrubá stavba“? 

V remeselníckych činnostiach v oblasti stavebníctva a prestavby sa výrazom „hrubá stavba“ označuje fáza výstavby po dokončení základného rámovania a po dokončení počiatočných elektroinštalácií a vodovodných inštalácií, ale predtým, ako sú steny a stropy uzavreté stenami. Toto je bod, v ktorom väčšinu z týchto prác najskôr skontroluje stavebný inšpektor. Absencia stenových a podlahových krytín umožňuje ľahšiu úpravu, ak drsný povrch neprechádza kontrolou alebo ak majiteľ domu urobí príkaz na zmenu projektu. 

Pri elektrických prácach znamená hrubá stavba, že všetky elektrické káble boli pretiahnuté cez steny a iné rámové prvky a sú vložené do nástenných a stropných boxov. Spínače, zásuvky, svetlá a ďalšie zariadenia však nie sú pripojené - kontrola tohto aspektu práce sa uskutoční počas záverečnej kontroly. 
Inštalatérske zapojenie znamená, že všetky potrubia na prívod a odvod vody boli vedené cez vyvrtané otvory v stenách a iných rámových prvkoch a že sú urobené všetky potrubné spojenia. Ale v tejto fáze ešte nie sú nainštalované žiadne umývadlá, batérie alebo iné armatúry a koncové prvky. 

Hrubú stavbu je potrebné dokončiť pred prvou návštevou inšpektora budovy, elektrického vedenia alebo vodovodného potrubia. Tieto kontroly zapadajú do typického pracovného postupu, ako je tento: Stenové, podlahové a stropné systémy sú postavené a ponechané otvorené. Zatiaľ nie je nainštalovaný žiadny sadrokartón. Elektrikár vstúpi a vedie elektrický vodič z rozvodovej skrine do rôznych koncových bodov, ako sú napríklad zásuvky a spínače svetla. V každej skrinke je drôt ponechaný s holým koncom a nepripojený. Približne v rovnakom čase prichádza inštalatér a vedie prívodné a odtokové potrubie cez steny a spodné podlahy do umývadiel v kuchyni a kúpeľni, sprchovacích kútov, vaní, práčovní atď. Inšpektori vykonajú prvú návštevu a schvália alebo pozastavia prácu. Inštalatéri sadrokartónu prichádzajú zaklopiť a dokončiť sadrokartón. Elektrikár, inštalatér a ďalší remeselníci inštalujú koncové zariadenia, ako sú zásuvky, svetlá a vypínače pre elektrikára, umývadlá, sprchy a vane pre inštalatérov. Inšpektori uskutočnia druhú návštevu. Stavebné povolenie je schválené („právoplatné“) alebo nie. Ak povolenie nie je schválené na základe problémov s inštaláciou, práce musia byť opravené. Inšpektori sa vracajú, až kým nie sú s prácou spokojní. Všetci profesionáli v odbore stavebníctva pristupujú ku konečným kontrolám s očakávaním, že inštalácia je finálna, nie prebiehajúca. To isté by malo platiť pre každého majiteľa domu, ktorý vykonáva prestavbové práce. Práca vykonaná presne a podľa špecifikácií by malo byť to, čo žiadate od každého remeselníka. Ak by však inšpektor mal nariadiť zmenu alebo ak klient domu žiada zmenu, skutočnosť, že práca je naďalej prístupná, uľahčí vykonávanie týchto zmien. 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS