Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Hrubá stavba Trnava

Hľadáte staviteľa na hrubú stavbu v lokalite Trnava? V tejto kategórii máme 21 411 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 906 profesionálov na Slovensku

73 192 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Hrubá stavba Trnava

Hľadáte hrubá stavba Trnava? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Modranke, Vozovke. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Dechtice, Voderady, Suchá nad Parnou. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:výkop na základy, stavba základov, obvodových múrov a strechy. Zabezpečia pre vás kompletnú hrubú stavbu vrátane prípojky inžinierskych sietí a vodovodné rozvody v kanáloch a použijú pri tom miešačku na betón, šalovacie dosky, nástroje na výkopové práce. Vyberte si najlepšiu ponuku pre hrubá stavba Trnava z našich stavbárov.

29 906 profesionálov na Slovensku

73 192 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Začnite plánom 

Začiatok výstavby sa nemôže začať bez pripraveného plánu. Tento plán vytvára architekt alebo inžinier. Načrtne, kde bude čo umiestnené, a tak isto bude projekt obsahovať odhad, kam by mali smerovať všetky inštalácie. Pred začatím akýchkoľvek hrubých prác musia dodávatelia a subdodávatelia plán pochopiť a dohodnúť sa na ňom. 

Základná konštrukcia

Zahŕňa to vaše vnútorné stenové rámy, podlahové trámy, podkladové podlahy, stropné trámy, strešné krokvy atď. Akonáhle je rámová konštrukcia nainštalovaná podľa plánu, môže začať proces hrubej stavby. Stavba by mala byť koordinovaná tak, aby si subdodávatelia navzájom neprekážali. Plánovanie a koordinácia pomáhajú maximalizovať efektivitu a produktivitu počas tejto fázy výstavby. 

Mechanické vŕtanie
Hrubá stavba 

Je dôležité najskôr nainštalovať potrubné vedenie vzhľadom na jeho veľkosť a možnosť blokovania cesty elektrickým alebo vodovodným potrubím. Vŕtanie je fáza stavebného projektu, keď sa privedú rôzne mechanické, elektrické a vodovodné rozvody. Po dokončení sekania do stien sa začína hrubá fáza výstavby. To je, keď sú rozmiestnené vedenia, ale konečné spojenia sa uskutočňujú až po dokončení ďalších etáp projektu. Počas tejto fázy výstavby sú inštalované potrubné rozvody, rozvody, aby sa zabezpečilo vyriešenie priestorových obmedzení alebo problémov s prístupnosťou. 

Inštalatérske práce 

Vaše vodovodné a plynové potrubie bude nainštalované práve v tejto fáze zapojenia. Tu sa budú inštalovať všetky teplovodné, studenovodné a plynové rozvody k spotrebičom. Napriek počiatočnej skúške tesnosti budú tieto rúry uzavreté pred dokončením ďalších etáp vášho projektu a pred inštaláciou príslušenstva. 

Elektrické zapojenie 

Po TZB a vodovodnom potrubí sú vedené elektrické vedenia. Patria sem rozvody, montáž rozvodných skríň, ťahanie vodičov a nastavenie elektrického panelu, uzemnenie a nadzemný napájací kábel. Toto zapojenie nie je počas zapojenia pripojené k žiadnym zariadeniam, zásuvkám alebo prepínačom. Tento krok je posledný hĺbkový, pretože je najjednoduchšie obísť potrubné vedenie a vodovodné potrubie. 

Kontrola

Hneď, ako sú dokončovacie práce dokončené, je potrebné ich skontrolovať a až potom prejsť do ďalšej fázy výstavby. Táto kontrola zabezpečí, že sa všetko vykonalo podľa predpisov. Po udelení súhlasu môže projekt opäť napredovať. Používanie platformy pre správu stavieb vám môže pomôcť zaistiť hladký priebeh procesu hrubého dokončenia. Ľahko koordinujte subdodávateľov, aby ste zaistili efektivitu. Tímy budú vždy informované o pokroku a o tom, kto a kde je kedy potrebný, minimalizuje sa meškanie medzi subdodávateľmi a dokončí sa váš program podľa plánu. Po dokončení vonkajších prác (alebo počas jeho priebehu) vstúpia do domu autorizovaní inštalatéri a elektrikári, ktorí zavedú potrebné potrubie, kabeláž a vybavenie. 

Inštalatérske práce 

Ak sa pýtate inštalatéra, hlavným predmetom domu je kontrola vody. To by mohla byť mierne skreslená perspektíva, ale je pravda, že inštalatérske práce prechádzajú celým domom a sú mimoriadne dôležitou súčasťou moderného domu. Ak máte dom s drevenými rámami, inštalatér vyreže malé otvory v strategických bodoch v stenách, aby nimi prechádzal potrubím, aby bolo k dispozícii vodovodné a odvodňovacie potrubie tam, kde má byť. Ak sa otvory, ktoré sú vyrezané v ráme, považujú za „nadmerné“, bude potrebné tieto konštrukčné prvky vymeniť alebo vhodne vystužiť, aby sa zabezpečila ich štrukturálna spoľahlivosť. Ak máte oceľový rám, nemal by to byť problém - väčšina oceľových rámov už obsahuje otvory pre vodovodné a elektrické vedenie. Bez ohľadu na typ konštrukciu, ktorú už máte, je tiež dôležité, aby boli vodovodné rúry správne pripevnené k rámu, aby sa zabránilo takzvanému „vodnému rázu“. Voda a vzduch prúdiace tam a späť potrubím môžu na nich vytvárať poriadnu silu a nútiť ich pohybovať sa tam a späť, čo môže časom spôsobiť mechanické poškodenie (napr. Prasknuté potrubie) - čo môže samozrejme viesť k úniku vody zo stien a iných, ešte horších porúch. Drôty sú zvyčajne vedené po celom vašom dome

Elektrické pripojenie

Elektrické služby, ktoré je potrebné vykonať, budú závisieť od toho, čo je pre dom naplánované, ale zvyčajne zahŕňajú: 

  • Osvetlenie 
  • Zásuvky alebo GPO na všeobecné účely (t. J. Napájacie body) 
  • Rúry a varné dosky 
  • Klimatizácie 
  • Ohrievače 
  • Elektrické jednotky teplej vody 
  • Inteligentné zapojenie / štruktúrovaná kabeláž 
  • Domáce automatizačné systémy atď. 

Rovnako ako v prípade inštalatérskych prác je veľmi dôležité, aby boli steny alebo iné konštrukcie, ktoré sú príliš odrezané, riadne vymenené alebo vhodne opravené. Kabeláž vedená mimo steny bude musieť byť vhodne tienená podľa noriem re zapojenie. Rovnako je dôležité, aby elektrikár presne vedel, kam má všetko ísť, a mal presné technické údaje o tom, čo sa inštaluje, aby bol menej priestoru na chyby alebo zámenu. Presné umiestnenie elektrických armatúr bude často vyznačené na podlahe, aby bolo možné ich ľahko lokalizovať a vystrihnúť, keď sádrokartón stúpa smerom k vnútorným stenám vášho domu.

Ako dlho zvyčajne trvá postaviť hrubú stavbu?

V závislosti od veľkosti domu zvyčajne trvá pár až pár dní, kým sa urobia hrubé elektroinštalácie a vodoinštalácie.