Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Hydroizolácia kúpeľne

Najmite si skúseného odborníka na hydroizoláciu kúpeľne z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Hydroizolácia kúpeľne

Potrebujete službu z oblasti hydroizolácia kúpeľne? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na nanášanie penetrácie, lepidlo s hydroizoláciou a vysokokvalitné lepidlo na lepenie dlažby. Cena izolácie pre miestnosti s vysokou vlhkosťou sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: výplňový tmel, tesniaci pás na tesnenie škár, silikónový tmel, škárovacia malta, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19385 stavbárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Hydroizolácia kúpeľne 

Po dokončení sadrokartónu a vnútorných obkladov stien a stropov je čas riešiť izoláciu priestorov v kúpeľni, práčovni a kuchyni. Suterény musia byť, samozrejme, tiež izolované, ale toto by ste už mali mať hotové.
 
Prečo je hydroizolácia taká dôležitá?

Správna hydroizolácia vlhkých priestorov je absolútne nevyhnutná – voda presakujúca do priestorov podláh a stien ich môže veľmi ľahko zničiť a spôsobiť neopraviteľné škody na dome. Najhoršie na tomto druhu poškodenia je to, že si bežne neuvedomíte, že sa to deje. Zistíte to až vtedy, keď sú napáchané škody nezvratné.

Môžem si urobiť hydroizoláciu sám?

Možnosti pre domácich majstrov existujú, samozrejme, i v tejto oblasti. Ak si robíte vlastnú hydroizoláciu, malo by to byť vykonané v súlade so štandardom a s určitými normami. Ďalej budete musieť vziať do úvahy skutočnosť, že to môže mať vplyv na akékoľvek poistné alebo záručné nároky. Môže sa stať, že v prípade poistnej udalosti vám poisťovňa neuzná všetky náklady, kým nevydokladujete prácu od špecializovanej firmy. Hydroizolácia je jednou z častí vášho domu, ktorú musíte bezpodmienečne urobiť správne, aby ste zabránili vážnemu poškodeniu vodou a vlhkosťou.

Ako sa vykonáva hydroizolácia?

Hydroizolácia v zásade môže predstavovať nanesenie vrstvy z tekutého kaučuku na oblasti, ktoré pravdepodobne budú prichádzať do styku s vodou, aby sa vytvorila akási „utesnená“ oblasť. Účelom je zadržať všetku vodu, ktorá môže vytekať (napríklad nesprávnymi alebo netesnými vodovodnými armatúrami), aby nespôsobovala žiadne škody.

Hrany a rohy je potrebné najskôr utesniť pomocou tesniacej hmoty, ktorá nepoškodí hydroizolačnú vrstvu. Rovnako sa na tieto spojenia používa polyesterová tkanina, aby sa vytvorili pružné spoje, a tiež pomáha oddeliť hydroizolačnú membránu v exponovaných miestach, aby drobné pohyby v budove v priebehu času izolačnú vrstvu nezničili. Okolo prestupov cez hydroizolačnú vrstvu (odbočky, spojky a odtoky) je tiež vhodné postupovať rovnako.

Hydroizolačná vrstva sa zvyčajne aplikuje pod okraje polyesterovej tkaniny, aby sa zabezpečilo, že úplne vsiakne, a aby sa zaistilo jej správne priľnutie k stene alebo podlahe. Vrstva sa potom pomocou valčeka natrie na steny a podlahy. Spravidla sa použijú dve vrstvy, druhá sa nanáša v pravom uhle k prvej (ak sa prvá vrstva valcuje vertikálne, druhá vrstva sa valcuje horizontálne). 

Kde sa vyžaduje hydroizolácia?

Hydroizolácia je všeobecne potrebná všade tam, kde je vývod vody. Zahŕňa to:
•    sprchovacie kúty,
•    kúpeľné oblasti,
•    kúpeľne všeobecne (v závislosti od iných použitých materiálov),
•    práčovne,
•    mokré oblasti v kuchyniach,
•    okolo všetkých priechodov v oblastiach, ktoré majú byť hydroizolačné (napríklad kohútiky, odtoky).

To, aké vysoké a široké steny a podlahy bude potrebné izolovať, veľmi závisí od toho, čo sa hydroizoluje, a od ostatných materiálov, ktoré sa v tejto oblasti používajú.
Napríklad sprchovacie kúty bežne vyžadujú hydroizoláciu do výšky 1 800 mm. Ako ďaleko pozdĺž steny a podlahy musí hydroizolačná fólia presahovať, bude závisieť od vecí ako:

•    veľkosť a
•    uzavretie sprchovacieho kúta. 

Materiály, ktoré sa používajú v podlahe kúpeľne, budú tiež hrať úlohu v tom, čo je dôležité pre hydroizoláciu. Niektoré takéto materiály môžu už samy osebe ponúkať vodoodolnosť (špeciálny poter, dlažba). Ak však je na podlahu v kúpeľni alebo inej miestnosti použitý materiál na báze dreva (preglejka alebo drevotrieskové dosky), budete musieť túto miestnosť zabezpečiť hydroizoláciou úplne od základu.

Ako sa ukladá dlažba?

Po nainštalovaní hydroizolačnej vrstvy a po niekoľkých dňoch určených na vytvrdnutie alebo zaschnutie môžete pristúpiť ku kladeniu dlažby všade tam, kde je potrebná. Vynechajte miesto určené na umiestnenie sprchovacieho kúta. Pod kút sa zvyčajne dlažba nepoužíva.

Inštalácia dlažby nie je príliš náročný proces, má však niekoľko fáz. Predpokladáme, že dlaždice už máte vybraté. Je pravdepodobné, že na podlahu a steny použijete rôzne štýly dlažby podľa toho, akú veľkú protišmykovosť poskytujú. Vzor, ktorý je na nich, je už daný. Znamená to, že je potrebné rozhodnúť sa, kam sa položia prvé kúsky a ako sa vyrovnajú spoje medzi podlahami a stenami. Dlažbu už máte podľa potreby vyrezanú, aby sa zmestila tam, kam patrí.

Potom sa na povrch, na ktorý budú položené, nanesie tenká tuhá malta (alebo lepidlo na dlaždice) a dlaždice sa opatrne osadia. Pomocou rozperiek ponechajte medzery na škárovanie, ktoré bude medzi nimi nutné vykonať.

Dlaždice sa nechajú asi jeden deň vytvrdnúť. Je to dôležité najmä pre dlaždice na podlahe, ktoré musia niesť oveľa väčšiu hmotnosť. Dištančné prvky medzi dlaždicami sa odstránia a na správne vyplnenie medzier medzi dlaždicami sa použije škárovacia hmota. Zvyšná škárovacia hmota a zvyšky malty a lepidla sa vyčistia a škárovacia hmota sa nechá stuhnúť.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS