Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Hydroizolácia rovnej strechy

Najmite si skúseného odborníka na hydroizoláciu rovnej strechy z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Hydroizolácia rovnej strechy

Potrebujete službu z oblasti hydroizolácia rovnej strechy? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na nanášanie penetrácie, lepenie hydroizolácie. Cena zaizolovania strechy pred vlhkosťou sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: silikónový tmel, škárovacia malta, výplňový tmel, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17712 stavbárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Môžem strechu opraviť alebo potrebujem úplne novú?

To skutočne závisí od veku strechy a jej celkového poškodenia. Ak netesní iba trošku a priesaky do domu nie sú veľké, nemusí byť nutne potrebná úplná výmena strechy. Vďaka dnešným moderným produktom sú tieto drobné opravy dobre dostupné pre väčšinu majiteľov domov. I takéto drobné opravy sú kvalitné, trvanlivé a prinajmenšom vám vydržia až dovtedy, kým sa rozhodnete, čo presne, ako a z akých materiálov si dáte vyhotoviť celkovú opravu.

Opravy

Aj keď potrebujete rovno opraviť celý povrch, ktorý si vyžaduje hydroizoláciu, niektoré z najkvalitnejších produktov sa ľahko aplikujú a sú koncipované ako dlhodobé riešenie. Niektoré výrobky je možné natrieť prakticky na akýkoľvek povrch rovnej strechy a sú také odolné a kvalitné, že sa na ne vzťahuje pätnásťročná záručná lehota.

Plochá strecha – izolácia

Kedy teda budete potrebovať novú strechu? Aby ste zlepšili izolačné vlastnosti svojej plochej strechy, možno budete chcieť zvážiť opätovné zastrešenie. Dodatočná izolácia ochráni vnútorné miestnosti pred kondenzáciou vlhkosti a môže z dlhodobého hľadiska znížiť vaše účty za kúrenie. Ak by ste však chceli zmeniť využitie svojej plochej strechy, napríklad jej transformáciou na balkón alebo strešnú záhradu, až celková úprava strechy pomocou novej konštrukcie by mohla urobiť strechu dostatočne silnou na to, aby udržala hmotnosť vašich hostí pri predpokladanom možnom grilovaní alebo párty na streche. 

Ako zistíte, kde sú priesaky na plochej strechy?

Ak musíte dať vedro vždy, keď prší, na úplne rovnaké miesto, budete chcieť zistiť, kde je strecha poškodená . Nájsť zdroj prieniku vody cez plochú strechu môže byť namáhavé. Často sa vám to zvrchu ani nepodarí, preto treba spraviť aj prieskum vnútri domu. Pomocou metra zmerajte vzdialenosť od miesta priesaku v strope k najbližšej stene. Potom vylezte na strechu a zmerajte rovnakú vzdialenosť. To by vás malo viesť priamo k miestu problému.

Ako skontrolovať plochú strechu?

Ak máte podozrenie, že vaša plochá strecha (a, samozrejme, teda aj vy) má problém s hydroizoláciou, budete musieť vyjsť až na samotnú strechu. Na čo by ste si však mali dať pozor? Postupujte podľa týchto tipov, aby ste vedeli, na čo sa musíte v skutočnosti zamerať.

1. Buďte v bezpečí

Pred každou kontrolou plochej strechy sa uistite, že je to úplne bezpečné. Ak si nie ste niečím istí, zavolajte odborníka. Ak potrebujete použiť rebrík, uistite sa, že je dobre upevnený, a v prípade akýchkoľvek pochybností o jeho stave nevstupujte naň ani na samotnú strechu. Ak strecha nemá v súčasnosti protišmykový povrch, nezabudnite, že môže byť tiež veľmi klzká a možno budete musieť použiť dočasné dosky na chodenie.

2. Načasujte to správne

Kontrolu plochej strechy vykonávajte po daždi. Pomôže vám to spozorovať všetky problematické oblasti. Označte a zvýraznite si miesta, o ktorých si myslíte, že vám spôsobujú (alebo môžu v budúcnosti spôsobovať) komplikácie.

3. Skontrolujte odkvapový systém

Niekedy sa javí ako netesnosť plochej strechy v skutočnosti problém súvisiaci s odkvapom, preto by ste mali skontrolovať, či sú vaše odkvapy, odtoky a celý odkvapový systém bez nečistôt.

4. Uvedomte si, na ktoré problémy si treba dávať pozor

Po skontrolovaní odkvapov je čas pozrieť sa na samotný povrch plochej strechy. Je potrebné dávať pozor na bubliny, kaluže vody alebo viditeľné poškodenia. Možno zistíte, že povlak popraskal a vytvoril vzor, ktorý vyzerá ako pokožka aligátora. Je to bežný stav spôsobený vystavením slnku a nadmernej vlhkosti. Ak sa tento stav skoro nepodchytí, môže to časom viesť k rozpadnutiu celej hydroizolácie, a tým k závažným problémom.

Tipy na zabránenie zničeniu plochej strechy

Pokiaľ ide o ploché strechy, prevencia je vždy lepšia ako neskoršia oprava. Riešte teda malé problémy skôr, ako sa premenia na veľké a drahé.

Svoju strechu sa pokúste skontrolovať dvakrát ročne. Najlepšie mesiace na kontrolu a údržbu sú marec a november. Pred zimou aj po nej. Ak nie je vaša strecha navrhnutá tak, aby sa po nej dalo pravidelne chodiť, obmedzte na ňu prístup iba na nevyhnutný čas. Ak po nej potrebujete chodiť, použite dočasné dosky. Zaznamenajte si veľkosť a polohu akýchkoľvek bublín alebo kaluží, aby ste vedeli, či sa niektorý z týchto problémov zhoršuje.
Skontrolujete i tie najmenšie detaily, všimnite si spoje a preskúmajte, či vaša strecha príliš nesadá a neprepadá sa.

A nakoniec udržujte svoju strechu čistú. Akékoľvek nahromadenie machu alebo iných nečistôt môže prispievať k zadržiavaniu vlhkosti, ktorá môže viesť k poškodeniu vodotesnej membrány a celej izolácie.

Ako zistíte, čo spôsobuje problém?

Zaznamenali ste niečo na svojej plochej streche a neviete, čo to je? Pomôžeme vám identifikovať niektoré bežné problémové miesta a poskytneme vám tipy, čo robiť.

Bubliny

Všimli ste si na svojej plochej streche vzduchové bubliny? Napriek ich vzhľadu je však skutočne najlepšie nechať ich na pokoji. Hlavne vtedy, ak sú stále neporušené. Ak náhodou prasknú, odrežte kúsky poškodeného materiálu po okrajoch. Očistite miesto, vezmite pás hydroizolácie, dobre natavte, naneste na postihnuté miesto a dobre špachtľou alebo valčekom zapravte. Prípadne môžete použiť i tekutú izoláciu. Ubezpečte sa, že poškodená oblasť je dobre prekrytá.

Mláka

Pri plochých strechách je toto bežný problém. Krátkodobo to nemusí síce znamenať nič, ale časom by to mohlo spôsobiť namáhanie membrány a viesť k jej zlyhaniu a vniknutiu vlhkosti a priesakom do domu. Aby ste tomu zabránili, udržiavajte odkvapy čisté, aby mohla voda rýchlo odtekať.

Pokrčenie

Ak vaša plochá strecha začína vyzerať ako koža aligátora, bitúmenový povlak vplyvom vlhkosti, tepla, zimy, nečistôt, slnečného žiarenia a všetkých možných faktorov popraskal. Nakoniec sa celý tento poškodený, pokrčený a zrohovatený povrch rozpadne a dovnútra prenikne vlhkosť. 

Či sa už rozhodnete pre opravu, alebo celkovú výmenu hydroizolácie alebo rovno celej strechy, myslite na to, že túto prácu by mali vykonávať fundovaní odborníci.

Kvalitná izolácia vám zabezpečí bývanie v suchom a čistom dome bez plesní a zbytočných škvŕn na streche, a tým ochráni nielen vás, ale i váš majetok.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS