Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Hydroizolácia rovnej strechy Košice

Hľadáte strechára na hydroizoláciu rovnej strechy v lokalite Košice? V tejto kategórii máme 17874 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Hydroizolácia rovnej strechy Košice

Hľadáte hydroizolácia rovnej strechy Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Dargovských hrdinov, Ťahanovciach. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Čaňa, Kechnec, Jasov. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:nanášanie penetrácie, lepidlo s hydroizoláciou a vysokokvalitné lepidlo na lepenie dlažby. Zabezpečia pre vás servis a opravy hydroizolácie rovnej strechy a použijú pri tom silikónový tmel, škárovaciu maltu, výplňový tmel, hydroizolačnú strešnú fóliu. Vyberte si najlepšiu ponuku pre hydroizolácia rovnej strechy Košice z našich stavbárov.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Hydroizolácia rovnej strechy

Vaša strecha je tá časť domu, ktorú si ľudia všimnú iba nevedomky. Netušia však, že aj strecha hovorí veľa o tom, ako dobre sa staráte o svoj domov. Väčšinou sa zameriavajú na interiéry a zabúdajú na dôležitosť údržby strechy. Plochá strešná krytina vyžaduje dôkladnú údržbu a pravidelný servis, aby bola udržiavaná, atraktívna a spĺňala všetky kvalitatívne i vizuálne parametre. 

Sprievodca hydroizoláciou plochej strechy

Jedným zo základných spôsobov udržiavania strechy v dobrom stave je jej kvalitná hydroizolácia. Hydroizolácia výrazne znižuje mieru vystavenia vašej strechy vonkajším vplyvom. Tieto vplyvy môžu spôsobiť jej celkový rozpad a nakoniec to ovplyvní i životnosť vašej plochej strechy a celého domu.

Hydroizolácia šikmých striech je zvyčajne ľahšia ako pri plochých strechách. Táto skutočnosť je spôsobená rovinou, ktorá neumožňuje skĺznuť vode, lístiu a nečistotám.

Pri uvažovaní nad hydroizoláciou je nevyhnutné vziať do úvahy niektoré faktory, ako napríklad:
a) životné prostredie
Zvážte faktory prostredia, ako sú napríklad priemyselné emisie alebo prítomnosť listnatých stromov vo svojom okolí, prípadne aj počet daždivých dní v roku.
b) typ konštrukcie
Niektoré metódy fungujú priaznivo pre rozsiahle obytné budovy, iné pre komerčné stavby, preto si vyberte metódu, ktorá je pre váš dom najlepšia.
c) náklady

Rôzne výrobky a materiály na hydroizoláciu majú rôzne ceny. Použite metódu, ktorá je v rámci vášho rozpočtu. Nevyberajte však skutočne len podľa ceny, v budúcnosti by sa vám to mohlo vypomstiť.

Metódy hydroizolácie

Existuje niekoľko spôsobov izolácie vašej plochej strechy:

Tekutá hydroizolácia

Používa sa pri opravách plochých, ale i šikmých striech, ale je použiteľná i pri nových strechách. Pri opravách sa nanáša na poškodené časti strechy, čo veľmi uľahčuje prácu, keďže nie je nutné odstraňovať poškodené zvyšky pôvodnej hydroizolácie. Nemá žiadne rizikové spoje, je trvalá a pružná a dosahuje životnosť často až štyridsať rokov.

Asfaltová hydroizolácia

Ide o proces kladenia jednej alebo niekoľkých vrstiev asfaltových pásov na strechu. Po rokoch vývoja sú tieto pásy omnoho kvalitnejšie ako v minulosti. Vydržia väčšie teploty bez toho, aby sa stopili a neprekáža im ani tuhá zima. Súčasťou býva aj asfaltová parozábrana, ktorá má už sama osebe hydroizolačné vlastnosti. Spoje sa valcujú alebo zatierajú špachtľou.

Metódy sa dajú i kombinovať, prípadne vylepšiť o ďalšie izolačné prvky a postupy.

Záver

Voda a nečistoty, ktoré sa hromadia na plochej streche, ju rozrušujú a môžu tiež spôsobiť jej úplné zničenie. Metódy hydroizolácie si môžete zvoliť podľa vašich preferencií, a hlavne najvhodnejšieho spôsobu, ktorý sa týka vašej budovy.

Hydroizolácia je nevyhnutná, pretože zaisťuje dlhšiu životnosť plochej strechy a zabraňuje poškodeniu vnútorných častí domu. Zaistí vám pohodlné a bezstresové bývanie, pretože sa nemusíte obávať neustálej opravy, údržby strechy a prípadne i celého zariadenia domu. 

Regióny