Vyhľadaj šikovných profesionálov
Hydroizolácia terasyPotrebujete službu z oblasti hydroizolácia terasy? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na nanášanie penetrácie, lepenie hydroizolácie. Cena izolácie terasy proti vlhkosti sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: silikónový tmel, škárovacia malta, výplňový tmel, ktoré vám poskytne niektorý z našich stavbárov v danej kategórií.
Peter M.
Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.
Filip K.
Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.
Erik K.
Menšie Stavebné a inštalačné práce v domácnosti, rôzne opravy skladanie nábytku, maliarske práce, menšie elektrikárske práce a ďalšie stavebné práce...
Vladimir F.
Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference
Matúš K.
Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom
Milan T.
Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná
Matúš C.
Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!
Ako izolovať balkón alebo terasu
Pri realizácii hydroizolačných systémov na balkónoch alebo terasách je dôležitá schopnosť vyhodnotiť a následne zvoliť hydroizolačný systém, ktorý sa najlepšie hodí pre súčasnú situáciu bez ohľadu na to, či ide o novú stavbu, alebo o opravu existujúceho problému. Preto je potrebné uvedomiť si to a venovať osobitnú pozornosť všetkým detailom a ich presnému pochopeniu, ktoré vo väčšine prípadov predstavujú kritické body a miesta, cez ktoré dochádza k priesakom vody a ktoré spôsobujú následné problémy.
Čo robiť pred hydroizoláciou balkóna alebo terasy?
V prvom rade je potrebné vyhodnotiť existujúce vlastnosti opravovanej oblasti, pretože v závislosti od stavu zachovania balkóna alebo terasy, ktorú chcete rekonštruovať, existujú rôzne možnosti riešenia a rôzne kroky, ktoré treba vyriešiť.
Prvá vec, ktorú je potrebné vyhodnotiť, je existujúci stav. to znamená vyhodnotenie vrstvy, ktorá je viditeľná a ktorú je tiež najjednoduchšie preskúmať. Toto hodnotenie je možné vykonať napríklad kontrolou toho, či sú spoje konzistentné, neporušené, alebo chýbajúce. Vo väčšine prípadov voda začne presakovať cez spoje, a preto práve tam sa nachádza najväčší nedostatok hydroizolačného účinku povrchovej úpravy.
V dôsledku toho voda začne zhoršovať celé konštrukčné vyhotovenie s vážnym poškodením ďalších dôležitých prvkov. Paralelne s tým je možné skontrolovať stav vrstvy podlahy, hlavne pokiaľ ide o praskliny alebo netesnosti, ktoré dovoľujú vode presakovať a vytvárajú problematické miesta.
Najskôr je potrebné rozlíšiť, či je potrebné znovu vykonať komplexnú hydroizoláciu, alebo stačí riešiť obnovu už existujúceho hydroizolačného systému balkóna alebo terasy. Toto rozlíšenie nám umožňuje pochopiť, na akej úrovni hydroizolácie musíme zasiahnuť.
Zatiaľ čo v prvom prípade je realizácia hydroizolačného systému jednoduchšia, v prípade rekonštrukcie je potrebné pristúpiť najskôr k analýze existujúceho stavu. Vtedy je možné vykonať len minimálne invazívne ošetrenie, ktoré na začiatku spočíva v odstránení usadenín alebo predchádzajúcich ošetrení, ako sú vosky a tmely, a v následnom vyčistení podkladu neutrálnym čistiacim prostriedkom.
Po zaschnutí je možné izoláciu terasy opraviť vhodným vonkajším tmelom, ktorý by mal mať vynikajúce vlastnosti nepriepustnosti, a teda zaručí celistvosť dokončovacej vrstvy a následne celého konštrukčného vyhotovenia. Na záver treba vykonať niektoré úpravy, ktoré väčšinou súvisia s aplikovaním výrobkov umožňujúcich vodotesnosť, najmä v miestach s najväčším rizikom priesaku, ako sú napríklad škáry a rôzne spoje. Je to dôležité z toho hľadiska, aby sa zabezpečilo, že po takomto zásahu bude vykonaná hydroizolácia na každej vrstve izolácie balkóna alebo terasy.
Hydroizolácia balkóna
Od okamihu, keď je jasné, že voda preniká cez izolačnú vrstvu balkóna alebo terasy, pristúpime k obnoveniu hydroizolačného systému. Odstránime neopraviteľnú a narušenú vrchnú vrstvu spolu s vrstvou lepidla a vodotesnou vrstvou, ktoré chránia poter.
Od tejto vrstvy zabezpečíme novú hydroizoláciu poteru vodotesnými tekutými výrobkami a následné lepenie izolačného nového náteru pomocou cementového lepidla vhodného pre daný typ podkladu a injektážnej malty s hydroizolačnými vlastnosťami špeciálne navrhnutej na vonkajšie použitie.
Ako zabrániť netesnostiam na balkóne alebo terase
Vždy dbajte na výber správnej veľkosti spojov a materiálu, z ktorého sú vyrobené. Všetko závisí od typu podlahy, ktorú chcete na svoj balkón alebo terasu naniesť.
Čoraz častejšie sa používajú podlahy s veľkými dlaždicami, takže škáry a škárovacia hmota musia byť tomu prispôsobené, aby nespôsobovali možné praskliny na podlahe a minimalizovali sa riziká priesaku.
Ďalším prvkom, ktorým je potrebné venovať osobitnú pozornosť, sú prahy. Hlavne spojenie medzi balkónom alebo terasou a okennými dverami, ktoré spájajú vonkajšok s vnútrom domu. Platí pravidlo, že vnútrajšok domu je minimálne o 2,5 cm vyšší ako úroveň balkóna, aj keď sa z estetických dôvodov čoraz častejšie vyhotovujú na rovnakej výškovej úrovni, takže funkcia odvádzania dažďovej vody je trošku potlačená.
Pokiaľ ide o ošetrenie detailov, ako sú rohy stien a podláh, dilatačné škáry alebo odtoky, zvyčajne sa vytvárajú špeciálne prvky, ktoré sa používajú s rôznymi navrhovanými hydroizolačnými systémami. Tieto systémy zabezpečujú a ochraňujú ďalšie hydroizolačné body, pri ktorých je riziko priesakov vždy väčšie kvôli ich osobitnej zložitosti a náročnosti umiestnenia a vyhotovenia.
Vlastnosti ideálneho produktu na hydroizoláciu balkóna alebo terasy
Ideálny systém na hydroizoláciu balkóna alebo terasy musí poskytnúť hydroizolačnú vrstvu, ktorá je elastická a mimoriadne odolná, a zároveň musí zabezpečiť mimoriadnu priľnavosť k cementovému spoju, ktorý sa používa na aplikáciu podlahy. Technická dokumentácia týchto systémov musí mať vlastnosti, ktoré zodpovedajú predpisom platným pre ich zamýšľané použitie.
Kroky, ktoré treba podniknúť pre najlepšiu realizáciu hydroizolácie balkóna alebo terasy, je možné zhrnúť do nasledujúcich bodov:
• primárna hydroizolácia konštrukcie balkóna alebo terasy s príslušnými zvislými ohybmi na stenách a ochranou prahov,
• nanesenie vrstvy materiálu, ktorá chráni hydroizoláciu pred pôsobením vrstvy rozloženia zaťaženia,
• vytvorenie vrstvy rozloženia zaťaženia,
• aplikácia hydroizolačného systému na ochranu poteru, ktorý je kompatibilný s následnou aplikáciou lepidiel na dlaždice,
• nanesenie vrstvy pomocou vhodného lepidla na tento účel,
• škárovanie škár dlaždíc pomocou vhodnej hmoty s hydroizolačnými vlastnosťami, aby sa zabránilo priesaku cez škáry,
• možné konečné úpravy poskytujú ďalšiu hydroizolačnú finálnu vrstvu.
Terasa má problém, vyriešte ho!
Terasy alebo strechy, ktoré sú určené aj na chodenie, môžu mať problémy s vlhkosťou. Na hydroizoláciu terasy existuje niekoľko metód, ale všetky sa riadia rovnakým princípom. Pripravte sa na večierky a ďalšie akcie, ktoré chystáte toto leto.
Príprava podlahy na terase
Terasy z dlaždíc sa časom opotrebúvajú, malta medzi dlaždicami prestáva plniť svoju funkciu a vtedy sa začnú problémy s priesakom vody. Ak je vám tento problém známy, nastal čas na hydroizoláciu terasy, a to nielen z dôvodu získania novej fasády, ale tiež preto, aby bola odolnejšia proti vlhkosti. Pred samotnou hydroizoláciou je najdôležitejšie pripraviť povrch podlahy alebo terasy tak, aby bola čistá, hladká, rovná a čo najviac zbavená prachu.
Povrch musí byť čistý, bez mastnôt, plesní, ale i sypkého materiálu. Vylúčme všetky stopy machu, buriny a nečistôt nahromadených v škárach. Bolo by užitočné, keby sme korene rastlín mohli postriekať nejakým produktom proti trávam, aby sme sa vyhli ich opätovnému rastu a bujneniu.
Pozor na špeciálne body
90 % porúch hydroizolácie terasy je spôsobených poruchami známymi ako singulárne body. Zahŕňa to odtoky, spoje medzi stenami a podlahami, dilatačné škáry, zvislé steny, obvodové okraje atď. Aby tieto body neunikli našej pozornosti, je dôležité zmapovať ich a vhodným spôsobom označiť. Ich ošetrenie bude závisieť od stavu, v akom sa nachádzajú, ale vo všeobecnosti je ideálne tieto body dobre spevniť geotextíliou a dvojitou vrstvou hydroizolačnej ochrany. Nakoniec musíme vziať do úvahy aj sklon samotnej strechy a jej odvádzanie vody.
Materiály určené na vodoodolnú terasu
1. Elastický nános.
Môžete ho použiť i vtedy, keď je na opravovanom povrchu vlhkosť, a vtedy ho môžete i natierať. Je pripravený na použitie takmer kedykoľvek a vytvrdzuje pri izbovej teplote v kontakte s vlhkosťou vzduchu.
Ideálne na hydroizoláciu a opravy striech, terás a priechodných striech. Tento produkt sa ľahko používa, pretože sa nanáša štetcom alebo valčekom. Mali by sa nanášať dve vrstvy produktu, medzi prvou a druhou vrstvou počkajte 12 až 24 h, kým produkt úplne nevyschne.
Nezabudnite ho v jednotlivých problémových bodoch zosilniť, aby ste sa vyhli budúcim problémom!
2. Nástroje
Kefa alebo valček. Noste rukavice a v prípade vytvorených škvŕn ich umyte priemyselným čistiacim prostriedkom, keď sú škvrny ešte čerstvé a nezaschnuté.
3. Údržba a čistenie
Čistite vodou pod tlakom, hadicou alebo nejakým podobným spôsobom.
Izolácia plochých striech a terás
Hydroizolácia terás je zložitým problémom pri stavbe budov hlavne preto, lebo povrchy sú rovné, čo znamená, že voda nemôže zo stavby rýchlo odtekať, bude stekať pomaly alebo sa hromadiť na povrchu, čo vytvára ideálne možnosti priesaku. Okrem toho tieto ploché povrchy vyžadujú záchytné jamy a kanáliky, cez ktoré môže voda pretekať pred vstupom do zvislých odtokových potrubí, ktoré sú ďalším veľkým zdrojom netesností. Z toho vyplýva, že drsné povrchy terás nie sú dobré na hydroizoláciu, pretože podporujú pomalý pohyb alebo veľké zhromažďovanie vody. Hladké povrchy sú oveľa lepšie a pri odvádzaní vody omnoho účinnejšie.
Čím väčší sklon terasy môžete vybudovať, tým lepšie. Pre terasy sa odporúča sklon 1 ku 100 alebo ešte strmší. Najlepším spôsobom hydroizolácie rovnej terasy je použitie hydroizolačnej fólie. Ide o tenkú vrstvu nepremokavého materiálu, ktorá je súvislá a neposkytuje vode žiadnu cestu pre priesak do konštrukcie. Membrána je položená na vrchu konštrukčnej dosky. Na vrch membrány je položený výplňový materiál. Výplňový materiál je nevyhnutný, aby sa dosiahol sklon terasy. Tento sklon vedie smerom k odtokom. Konečná vrstva je povrchová úprava. Môže to byť dlaždica, kameň alebo akýkoľvek materiál, ktorý odoláva vonkajším podmienkam. Samotná povrchová úprava a vrstvy plniva neprispievajú k hydroizolácii.
Kritické oblasti
Kritických oblastí hydroizolácie, pri ktorých je pravdepodobné zlyhanie, je niekoľko. K tomu dochádza na vývodoch, ktoré sa tiež nazývajú drenážne šachty a v ktorých sa zhromažďuje voda pred natekaním do odvodných potrubí. Ak dôjde k poruche, nemožno ju ľahko odstrániť, pretože vrstva nie je prístupná. Na to, aby sa opravila porucha, budú musieť robotníci rozobrať povrch podlahy a výplňový materiál, opraviť alebo vymeniť celú poškodenú vrstvu a znova na ňu položiť horné vrstvy.
Hydroizolácia striech, balkónov a terás je pomerne komplexná záležitosť, a preto sa pred samotnými prácami poraďte s odborníkmi, ktorí už majú v tejto oblasti skúsenosti. Je dobré nechať takéto práce na majstrov, vyhnete sa tým problémom v budúcnosti.